Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

3. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

4. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

5. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

6. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

7. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

8. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

9. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

11. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

12. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΠΗΤ  20/8/2018!!!

13. Κόννυ  ΠΗΤ  22/8/2018!!!

14. modena  ΠΗΤ  24/8/2018!!!

15. Vasi34    ΠΗΤ  11-12/9/2018!!!

16. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

17. linaa   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7000!!!!

18. Smile89   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   100!!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. noni90 18/12/2017!!!

2. Nektarinaki 16/1/2018!!!

3. Dimitr@17 18/1/2018!!!

4. Ungry girl 18/1/2018!!!

5. alina80 20-24/1/2018!!!

6. ntemiiiiii  22/1/2018!!!

7. Ασία  22/1/2018!!!

8. zina7777  24/1/2018!!!

9. Nati85 25/1/2018!!!

10. Μαρθα Κ  25-27/1/2018!!!

11. BettySt  25/1/2018!!!

12. Elma86  26/1/2018!!!

13. Δήμητρα1988 26-28/1/2017!!!

14. WannaBeMother  27/1/2018!!!

15. melina92  29/1/2018!!!

16. ritaki13  29/1/2018!!!

17. kido  2/2/2018!!!

18. Vila  8/2/2018!!!

19. ada32 8/2/2018!!!

20. andrianni  14/2/2018!!!

21. ellilaw 14/2/2018!!!

22. Μάντη  15/2/2018!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 10 λεπτά , Smile89 είπε:

Μην κανεις αυτό το πραγμα με την χλωρίνη. Θα τρελαθεί το μυαλουδακι σου. Απλανής περιμενε κανα 2:μερουλες κ εφόσον δεν έχει έρθει κανε χοριακη. Όταν έκανα πρώτη φόρα το clear blue ηταν γραμμή φαντασίας όμως δεν ειχα καθυστέρηση. Ρώτα τον γιατρό σου αν η βιοχημική επηρεαζει κύκλο η την ωορηξια. 

Οκ σε ευχαριστώ!! Θα δω τι θα κανω εαν τυχών δεν έρθει θα παω για χοριακη δεν θελω να χαλαει ο κυκλος μου μου τη δινει ας μ έρθει να τελειωνουμε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Συμφωνώ κι εγώ με τη @Smile89. Αν τα σπιτικά τεστ και η θερμομετρηση ήταν αξιόπιστα δε θα πληρώναμε τα τεστ του φαρμακείου.  Μπορεί σε ορισμένες περιπτώσεις και υπό προϋποθέσεις να δείξουν το σωστό αλλά τα ποσοστά λάθους είναι πολύ μεγαλύτερα των τεστ.

Υπαρχει και με ζαχαρη Χαχαχα 

Just now, Ungry girl είπε:

Οκ σε ευχαριστώ!! Θα δω τι θα κανω εαν τυχών δεν έρθει θα παω για χοριακη δεν θελω να χαλαει ο κυκλος μου μου τη δινει ας μ έρθει να τελειωνουμε!!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο κούκλα μου. Κι εγώ αυτό Ελεγα να μην χαλασει ο κύκλος μου παντα ειχα σταθερό και παντα ενοιωθα την ωορηξια μου. Τον πρώτο μήνα προσπαθειών ειχα 5 μέρες καθυστέρηση. Η αιτία? Αγχος και οτι ειχα αρχίσει εντατικά γυμναστήριο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Υπαρχει και με ζαχαρη Χαχαχα 

Μωρέ το ξέρω. .. τα είχα διαβάσει κι εγώ όταν ήμουν στο περίμενε. .. αλλά δεν ήθελα να μπω σε αυτό το τριπακι 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!!θυμαμαι το πειραμα της χλωρινης!!!το ειχαμε κανει το Σεπτέμβρη (ημουν Κρητη τοτε) κ ημουν ηδη εγκυος κ θυμαμαι πως αλλαζε το αποτελεσμα αναλογα απο την ποσοτητα της χλωρινης που εβαζες!!!

@Δήμητρα1988 εμενα ειχε γυρω στο 5...δε μπορω να σου πω με σιγουρια αν επηρέασε η όχι γτ ειχε ολες τις ορμονολογικες χαλια οποτε δεν ξερω...παντως ολες τις ρυθμισε,οχι σε τελειο βαθμο αλλα σε ικανοποιητικό...σιγουρα ομως θυροειδη αντε στην εγκυμοσυνη να ειχε 3-4 οχι παραπανω...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ungry girl είπε:

Οκ σε ευχαριστώ!! Θα δω τι θα κανω εαν τυχών δεν έρθει θα παω για χοριακη δεν θελω να χαλαει ο κυκλος μου μου τη δινει ας μ έρθει να τελειωνουμε!!!!

Λοιπόν περίμενε μέχρι την Δευτέρα. Ηρέμησε. Εύχομαι να είσαι έγκυος πρώτον. Εάν είσαι δεν θα αλλάξει κάτι. Οπότε πρέπει να έχεις καλή ψυχολογία να περάσουν αυτές οι λίγες ώρες πλέον. Τον φάγαμε τον γαιδαρο. Την Τρίτη πήγαινε για μια χοριακη. Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου. Επίσης εάν δεν είσαι μόνο και μόνο εάν έχεις ήρεμη ψυχολογία θα βοηθήσεις την περίοδο να κατέβει. Και σου προτείνω να δοκιμάσεις τα τεστ ωορρηξίας την επόμενη φορά εάν δεν είσαι έγκυος.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!!θυμαμαι το πειραμα της χλωρινης!!!το ειχαμε κανει το Σεπτέμβρη (ημουν Κρητη τοτε) κ ημουν ηδη εγκυος κ θυμαμαι πως αλλαζε το αποτελεσμα αναλογα απο την ποσοτητα της χλωρινης που εβαζες!!!

@Δήμητρα1988 εμενα ειχε γυρω στο 5...δε μπορω να σου πω με σιγουρια αν επηρέασε η όχι γτ ειχε ολες τις ορμονολογικες χαλια οποτε δεν ξερω...παντως ολες τις ρυθμισε,οχι σε τελειο βαθμο αλλα σε ικανοποιητικό...σιγουρα ομως θυροειδη αντε στην εγκυμοσυνη να ειχε 3-4 οχι παραπανω...

καταλαβα...εμενα δεν εχει κανει ορμονεσ μονο θυροειδη. θα ξαναπαει σε 2 μηνες αλλα του ειπα να παρει τη γαιτρο να τη ρωτησει και αναλογα τι θα του πει μηπως να του γραψει και παραπανο εξετασεις γιατι ειναι κριμα να προσπαθουμε χωρις αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Λοιπόν περίμενε μέχρι την Δευτέρα. Ηρέμησε. Εύχομαι να είσαι έγκυος πρώτον. Εάν είσαι δεν θα αλλάξει κάτι. Οπότε πρέπει να έχεις καλή ψυχολογία να περάσουν αυτές οι λίγες ώρες πλέον. Τον φάγαμε τον γαιδαρο. Την Τρίτη πήγαινε για μια χοριακη. Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου. Επίσης εάν δεν είσαι μόνο και μόνο εάν έχεις ήρεμη ψυχολογία θα βοηθήσεις την περίοδο να κατέβει. Και σου προτείνω να δοκιμάσεις τα τεστ ωορρηξίας την επόμενη φορά εάν δεν είσαι έγκυος.

Τα χρησιμοποιούσα τα τεστ ωορρηξίας μετα τη βιοχημική τα εκοψα τοβ αλλο μηνα θα τα ξανα παρω! Σε ευχαριστώ ελπιζω να ξεκαθαρίσει το τοποιο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Τα χρησιμοποιούσα τα τεστ ωορρηξίας μετα τη βιοχημική τα εκοψα τοβ αλλο μηνα θα τα ξανα παρω! Σε ευχαριστώ ελπιζω να ξεκαθαρίσει το τοποιο!

Αννούλα εχώ την εντύπωση με το άγχος καθυστερούμε τις γόνιμες και όχι την περίοδο!!!Πιστεύω έχει πάρει το δρόμο του ότι και να είναι!!!Νομίζω αν δεν είσαι έγκυος ίσως δεν κατάλαβες την ωορρηξία!!!Περίμενε όπως λες μέχρι Δεύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καταλαβα...εμενα δεν εχει κανει ορμονεσ μονο θυροειδη. θα ξαναπαει σε 2 μηνες αλλα του ειπα να παρει τη γαιτρο να τη ρωτησει και αναλογα τι θα του πει μηπως να του γραψει και παραπανο εξετασεις γιατι ειναι κριμα να προσπαθουμε χωρις αποτελεσμα...

ξεκινησε αγωγη για τον θυροειδη ?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

ξεκινησε αγωγη για τον θυροειδη ?

ναι ειχαμε θεμα με τον θυροειδη του αντρα μου.... πριν 2 χρονια ανεβασε πολυ πιεση και πηγαμε για εξετασεισ...ο θυροειδης τοτε 16...πηρε χαπια επεσε στο 4 μετα απο λιγο καιρο ειχε καποιεσ ζαλαδες καποιεσ κομαρες και ελεγε οτι τον πειραζει το χαπι και το εκοψε μονος του για μια εβδομαδα και κατι. πηγε παλι εκανε εξετασεις και ανεβηκε στο 26......(τραγικο) ξεκινησε αλλα χαπια και εκανε τωρα τις εξετασεισ και ειναι στο 8 και τωρα του αυξησε τη δοση και σε 2 μηνεσ θα ξαναπαει να δουμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , marillia είπε:

Αννούλα εχώ την εντύπωση με το άγχος καθυστερούμε τις γόνιμες και όχι την περίοδο!!!Πιστεύω έχει πάρει το δρόμο του ότι και να είναι!!!Νομίζω αν δεν είσαι έγκυος ίσως δεν κατάλαβες την ωορρηξία!!!Περίμενε όπως λες μέχρι Δεύτερα!!!

Τι να πω ρε μαριλιακι μου!! Θα περιμενω και βλεπουμε πολυ ανακατεμα απο το πρωι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου. Τον άλλο μήνα. Όσο για τη θέση στο Δαφνί, μην ανησυχείς δεν θα είσαι μόνη. Κράτα μου κι εμένα μια. 

Το νιώθω είναι καθοδόν η κυρία!

Καλημέρα .περίμενε βρε βιαστική ,έχεις μέχρι την τριτη Εσύ!  Αφού έχεις δίαφορα συμπτώματα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Τι να πω ρε μαριλιακι μου!! Θα περιμενω και βλεπουμε πολυ ανακατεμα απο το πρωι

Σίγουρα κάτι νιώθεις!!Και το θέμα είναι ότι όταν ήσουν έγκυος είχες αχνό τεστ και αυτό με το ζ'όρι οπότε λογικό να μπερδευεσαι!!!Αλλά καλύτερα περίμενε και για μένα αν συνεχίσει και δεν έρχεται πήγαινε για χοριακή!!!Μπορεί πάντως από την βιοχημική τον πρώτο μήνα να αργήσει λίγο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...