Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου εγω θα κρατηθω οσο μπορω για να κανω το τεστ...λ εγω πιστευω οτι ηταν αραιο το διαλυμα γτ δεν μπορει να νιωθω χαμηλα δεξια κατι σαν πονο-τραβηγμα...αυτο το ενιωθα κ τοτε π ημουν εγκυος..ακομα καθαρη...θα περιμενω την @zina7777 πρωτα κ μετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου εγω θα κρατηθω οσο μπορω για να κανω το τεστ...λ εγω πιστευω οτι ηταν αραιο το διαλυμα γτ δεν μπορει να νιωθω χαμηλα δεξια κατι σαν πονο-τραβηγμα...αυτο το ενιωθα κ τοτε π ημουν εγκυος..ακομα καθαρη...θα περιμενω την @zina7777 πρωτα κ μετα

Καλημέρα κορίτσι. Εάν είναι να το κάνεις καντο πρωί κοπέλα μου. Μην γίνει μπέρδεμα πάλι με τα ουρα.

πρίν από 31 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι κοριτσακι μου ηρθε παμε ρον επομενο!

Καλημέρα κορίτσι μου. Πάμε για τον επόμενο μήνα με θετική ενέργεια. Τις προηγούμενες μερες που καθάρισες απο περίοδο εκανες εξετάσεις βρέθηκες τελικά με τον γυναικολόγο σου? Δεν θυμάμαι.

17 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλά είμαι, ευχαριστώ πολύ. Είπαμε, για αυτό τον κύκλο έχω κλάψει ήδη. Στον άλλο τώρα. 

Αχ ρε κοριτσάκι μου... σε καταλαβαίνω.  να σε ρωτήσω πόσο καιρό προσπαθείτε?

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.εγω παλι χτες δεν ειχα συμπτωματα τωρα εχω ενα σα βαρος-σφιξιμο στην κοιλια.

Τι να πω.εντωμεταξυ εγω αυμπτωματα περιοδου,ποτε.

Σερβιετα παντα βασει ημ/νιας

Τοσο εξω να πεφτω?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγώ πιστεύω ότι για να έρθει ένα μωράκι χρειάζεται ηρεμία και όχι να ψάχνουμε ποτέ είμαστε γονιμες τότε πρέπει να κάνουμε κάθε μέρα με τον σύντροφό μας αυτό λειτουργεί αρνητικά.... Να το ξεχάσουμε να ερχόμαστε σε επαφή με τον σύντροφό μας γιατί το θέλουμε και κάποια στιγμή η Παναγία θα μας το δώσει όχι όμως οπότε θέλουμε εμείς αλλά όταν θέλει αυτή... Εγώ πλέον έτσι το βλέπω κορίτσια και αυτό μου κάνει καλό γιατί δεν τρελαίνομαι.... Μια καλή Κυριακή να έχετε όλες σας!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Εάν είναι να το κάνεις καντο πρωί κοπέλα μου. Μην γίνει μπέρδεμα πάλι με τα ουρα.

Καλημέρα κορίτσι μου. Πάμε για τον επόμενο μήνα με θετική ενέργεια. Τις προηγούμενες μερες που καθάρισες απο περίοδο εκανες εξετάσεις βρέθηκες τελικά με τον γυναικολόγο σου? Δεν θυμάμαι.

Αχ ρε κοριτσάκι μου... σε καταλαβαίνω.  να σε ρωτήσω πόσο καιρό προσπαθείτε?

Θα το αφησω να περασουν 3μερες ακομα...κ μετα μονο με πρωινα γτ δεν εζω κ αλλο τεστ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Οχι ρε γμτ.γαμ την π@@@να μ.. Θα ρθει και η δικια μου κατσε και θα δεις.

Δημητρααααα κανονισε να χαλασεις το σερι σε παρακαλω!!

@Dimitr@17

Ελπίζω να μη σου ερθει πραγματικα!

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Εάν είναι να το κάνεις καντο πρωί κοπέλα μου. Μην γίνει μπέρδεμα πάλι με τα ουρα.

Καλημέρα κορίτσι μου. Πάμε για τον επόμενο μήνα με θετική ενέργεια. Τις προηγούμενες μερες που καθάρισες απο περίοδο εκανες εξετάσεις βρέθηκες τελικά με τον γυναικολόγο σου? Δεν θυμάμαι.

Αχ ρε κοριτσάκι μου... σε καταλαβαίνω.  να σε ρωτήσω πόσο καιρό προσπαθείτε?

Όχι δεν πήγα και ειμαι σε φαση να ψαχνω γιατρο τωρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

4 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Πες μου αν θες που την εκςνες? Ποσο κόστισε!!? Αν πονεσες και αν.εμεινες μεσα η εφυγες κατευθείαν??

Καλημέρα κοριτσια!! Πολύ καλη δεν ειναι γιατι μόλις ειχα 

Καλημέρααααα Κορίτσια!! ! 

Την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο στην επαρχία, είμαι ανασφάλιστη και δεν πλήρωσα τπτ, σε ιδιωτικά μου ζητούσαν από 1500 και πάνω. Έμεινα 2 μέρες 1 πριν την επέμβαση για τον προεγχηρητικο έλεγχο και 1 την μέρα της επέμβασης. Πονούσα ελαφρώς στο σημείο που έγιναν οι τομες όταν συνήλθα, αλλά όχι κάτι το τραγικό και τις επόμενες 3 μέρες Ει χα πόνο στον δεξί τον ώμο,από τον αέρα που διοχετευσαν στην κοιλιά, ο πόνος έμοιαζε σαν ψύξη. Επανήλθα στην καθημερινότητα μου παρα πολυ γρήγορα... Μια συμβουλή, αν μου επιτρέπεις γιατί Εγώ την πάτησα, δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα σου, αλλά αν έχεις κύστη πρώτα καθάρισε την και μετα προσπάθησε για εγκυμοσυνη , Εγώ έκανα το ανάποδο από το στραβό μου το κεφάλι και δεν μου βγήκε σε καλό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου εγω θα κρατηθω οσο μπορω για να κανω το τεστ...λ εγω πιστευω οτι ηταν αραιο το διαλυμα γτ δεν μπορει να νιωθω χαμηλα δεξια κατι σαν πονο-τραβηγμα...αυτο το ενιωθα κ τοτε π ημουν εγκυος..ακομα καθαρη...θα περιμενω την @zina7777 πρωτα κ μετα

Δεν έκανες τώρα το πρωί;Μα καλή μου δεν μπορεί να έχεις κάτι άλλο!

1 hour ago, zina7777 είπε:

Καλημερα σας.εγω παλι χτες δεν ειχα συμπτωματα τωρα εχω ενα σα βαρος-σφιξιμο στην κοιλια.

Τι να πω.εντωμεταξυ εγω αυμπτωματα περιοδου,ποτε.

Σερβιετα παντα βασει ημ/νιας

Τοσο εξω να πεφτω?

Έχεις καθυστέρηση αν θυμάμαι καλά! Κάνε ένα τέστ!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Δημητρούλα εγκυος είσαι Αλλά μάλλον ήθελε πρωινα ουρα το τεστ! 

Εγώ κάθομαι στο κρεβάτι με τα πόδια ψηλά!! Για αυτό δεν μου αρέσει η πρωινή έπαφη σε γόνιμες μέρες,νιώθω Σαν φυλακισμένη στο κρεβάτι:-( 

 Χθες εκανα ενα τεστ ωορηξιας κ δμ βγηκε ουτε καν αχνη γραμμη 10η μερα..αλλα εχω υγρα διαφανα απο την τεταρτη.. Κ σημερα το πρωι ειχα..

Με εχουν μπερδεψει πολυ αυτα τα υγρα..

Έχετε γράψει παρα πολλες Σελίδες!!

Σε οσες κοπέλες ήρθε,δεν πειραζει ,πάμε Για τον άλλον μήνα !

Κ άντε περιμένουμε θετικά τεστακια εσάς που είστε στην αναμονή!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Δεν έκανες τώρα το πρωί;Μα καλή μου δεν μπορεί να έχεις κάτι άλλο!

Έχεις καθυστέρηση αν θυμάμαι καλά! Κάνε ένα τέστ!

Περιμενω τεταρτη.με τερμα σταθερο κυκλο.θα δειξει λες?νιωθω αλλιωτικα ομως..αναρωτιεμαι αν μπορει η φαντασια να ξεφυγει τοσο πολυ.αφορητος πονος μεσης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Marilloy είπε:

 

 

Καλημέρααααα Κορίτσια!! ! 

Την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο στην επαρχία, είμαι ανασφάλιστη και δεν πλήρωσα τπτ, σε ιδιωτικά μου ζητούσαν από 1500 και πάνω. Έμεινα 2 μέρες 1 πριν την επέμβαση για τον προεγχηρητικο έλεγχο και 1 την μέρα της επέμβασης. Πονούσα ελαφρώς στο σημείο που έγιναν οι τομες όταν συνήλθα, αλλά όχι κάτι το τραγικό και τις επόμενες 3 μέρες Ει χα πόνο στον δεξί τον ώμο,από τον αέρα που διοχετευσαν στην κοιλιά, ο πόνος έμοιαζε σαν ψύξη. Επανήλθα στην καθημερινότητα μου παρα πολυ γρήγορα... Μια συμβουλή, αν μου επιτρέπεις γιατί Εγώ την πάτησα, δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα σου, αλλά αν έχεις κύστη πρώτα καθάρισε την και μετα προσπάθησε για εγκυμοσυνη , Εγώ έκανα το ανάποδο από το στραβό μου το κεφάλι και δεν μου βγήκε σε καλό. 

Σε ευχαριστώ για τις απαντησεις σου!!! Φοβαμαι πολυ η αλήθεια ειναι! Τι εννοείς αν επιτρέπετε δεν σου βγηκε σε καλο?? Εγω προαπαθω για μπεμπε 2 χεονια τωρα πειν 4 5 μηνες εκανα εξετάσεις και αφου ειναι ολα καλα παρα μονο μια κύστη απο ενδομητρίωση ο ενας γιατρος μου εείπε να μπω αμεσα για λαπαροσκόπηση και ο αλλος να.προσπαθήσω ενα 6 μηνο ακομα πριν 1 μηνα ειχα βιοχημική σκέφτομαι να περιμενω λιγο και να βρω δυναμη να παω να το κανω εσυ σε τι φαση  εισαι τωρα!?? Έκανες και τις ενέσεις ?? Εχεις ξεκινήσει προσπάθειες??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ελπίζω να μη σου ερθει πραγματικα!

Όχι δεν πήγα και ειμαι σε φαση να ψαχνω γιατρο τωρα!

Που μένεις?

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Θα το αφησω να περασουν 3μερες ακομα...κ μετα μονο με πρωινα γτ δεν εζω κ αλλο τεστ...

Δεν χρειάζεται να το αφήσεις τόσο πολύ. Μπορείς να το κάνεις και αύριο το πρωί. Αλλά αν δεν νιώθεις σίγουρη κάντο Τετάρτη. Με πρωινά όμως.... Δεν λέω ακόμα καλώς ήρθες στην παρέα..... Περιμένω την ανακοίνωση σου.....:-D


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα γρου γρου γρου στην κοιλια.σα να θελει να περασει νερο απο σωληνακι και ζοριζεται.σημερα ξεκινησε αυτο.καμια ιδεα?

Δεν ειναι αερια..σε περιπτωαη που το σκεφτει καμια.το νιωθω επιφανειακα σχετικα κατω απο αφαλο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Που μένεις?

Δεν χρειάζεται να το αφήσεις τόσο πολύ. Μπορείς να το κάνεις και αύριο το πρωί. Αλλά αν δεν νιώθεις σίγουρη κάντο Τετάρτη. Με πρωινά όμως.... Δεν λέω ακόμα καλώς ήρθες στην παρέα..... Περιμένω την ανακοίνωση σου.....:-D

Στη Χαλκίδα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Ungry girl είπε:

Σε ευχαριστώ για τις απαντησεις σου!!! Φοβαμαι πολυ η αλήθεια ειναι! Τι εννοείς αν επιτρέπετε δεν σου βγηκε σε καλο?? Εγω προαπαθω για μπεμπε 2 χεονια τωρα πειν 4 5 μηνες εκανα εξετάσεις και αφου ειναι ολα καλα παρα μονο μια κύστη απο ενδομητρίωση ο ενας γιατρος μου εείπε να μπω αμεσα για λαπαροσκόπηση και ο αλλος να.προσπαθήσω ενα 6 μηνο ακομα πριν 1 μηνα ειχα βιοχημική σκέφτομαι να περιμενω λιγο και να βρω δυναμη να παω να το κανω εσυ σε τι φαση  εισαι τωρα!?? Έκανες και τις ενέσεις ?? Εχεις ξεκινήσει προσπάθειες??

Πριν ενα χρονο τετοιο καιρο περιπου και αφου αποφασησαμε οτι θελουμε παιδακι, πηγα σε γυναικολόγο για τις απαραίτητες εξετάσεις,  εκεί βρέθηκε μια κύστη 6,5 εκατοστά κ ο γιατρός προτεινε αφαίρεση, φυσικά Εγώ από τον φόβο μου και διαβάζοντας διάφορα στο ίντερνετ  ( με μια εγκυμοσύνη φεύγει και η κύστη και αλλά τετοια ) αποφάσισα να μην την βγάλω και να ξεκινήσω προσπάθειες,  Όπως κ έγινε λίγους μήνες αργότερα, έμεινα στον δεύτερο μήνα, εκεί είδαν ότι η κύστη έγινε 8 εκατοστά και μου είπαν όταν μπω στον τέταρτο μήνα πρέπει οπωσδήποτε να μου την βγάλουν γιατί θα δημιουργούσε πρόβλημα και στο έμβρυο και σε εμένα( εκει να δεις φοβο) τελικά το έμβρυο παλινδρόμησε, έκανα αποξεση  και ένα μήνα μετά λαπαροσκόπηση για την αφαίρεση της κυστης . Η κύστη μπορούσε ανά πάσα στιγμή είτε να σπάσει ή ακόμα χειρότερα να μου κάνει συστροφη  οωθηκης με οχι ευχάριστα αποτελέσματα. Τώρα Και αφου πέρασαν 4 κύκλοι από την επέμβαση και είμαι στον δεύτερο ανεπιτυχή μήνα προσπαθειών...

Θέλω να πω κάτι και σε εσένα και σε όλες τις κοπέλες που έχουν τα ίδια άγχη και αγωνίες εδώ μέσα. Από τη στιγμή που πήραμε απόφαση να γίνουμε γονείς, για όλη την υπόλοιπη ζωή μας θα έχουμε ένα μόνιμο άγχος γι αυτά τα πλασματάκια, για να μπορούμε να ανταπεξέλθουμε πρέπει πρώτα απ όλα να ήμαστε καλά εμείς και οι σύντροφοι μας. Όταν διαπιστώνεις πρόβλημα υγείας αντιμετώπισε το έγκαιρα, το να μην το κανει ς, απλα παρατεινεις  τον φόβο και το ίδιο το πρόβλημα. Μην έρχεστε σε επαφή με αυτοσκοπό την σύλληψη, χάνουμε την απόλαυση και την πρότερη σχέση με τον σύντροφό μας, δημιουργούμε και σε αυτούς άγχος και ανασφάλεια και ας μην το λένε και όταν βγει στην επιφάνεια είναι δύσκολο να το διαχειριστούμε, κάντε ένα μήνα διάλειμμα από τον στόχο και απλά απολαύστε τις στιγμές, το μωράκι κάποια στιγμή θα ρθει να ήσαστε σίγουρες. Και τέλος μακριά από το ίντερνετ και τα γιατροσοφια μην διαβάζετε τπτ μιλάτε μόνο με τον γιατρό σας ....

Συγωμη για το μεγάλο και κουραστικό κείμενο 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...