Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 51 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα και σ ευχαριστω για την απαντηση σου.Αν καταλαβα καλα ο γιατρος υπονοουσε οτι στο αιμα εισαι κομπλε ενω για τις συσπασεις κολπικα θα σε βοηθουσε η προγεστερονη.Εγω εχω τρομερη ελλειψη στο αιμα ομως.Βεβαια ο γιατρος με συμβουλεψε κολπικα λογω ανακατεματος.Μια φορα εγω πηρα απο το στομα το βραδυ..καλα ξυπνησα προς το παρων.ισως το συνεχισω απ το στομα.ειμαι υπο σκεψην.

@ada32 ποσα να παρουμεεεεε...και δεν ειχα ποτε καλη σχεση με χαπια..καπως μου ρχεται τωρα που γι αρχη παιρνω 3.ξερω οτι ειναι "ενισχυτικα" αλλα οσο να ναι νιωθω καπως.

Καλημερα σε ολες Παω ν απλωσω.Μ επιασε η προκοπη σημερα,φτυστε με μη με ματιασετε!!!!

Καλο τριημερο στις ταξιδιαρες....αληθεια θα παει καμια πουθενα?

Καλημέρα.εγώ ήθελα να παω Τύρναβο αλλά δεν ξέρω.. Το σκέφτομαι.. Γτ φοβάμαι.. Μην ειμσι χάλια

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Χαχαχαχα πως ειναι παρυγοριτικο χαχα αλλα εντάξει δε με τρελενει κ που δεν θα πιω!! Αα να σε ρωτήσω και κατι μηπως ξέρεις μπορω να πίνω ανθρακουχο νερο?? Μια χαρα βολτίτσα και τι να κανεις εμεις εδω εχουμε καρναβάλι αλλα για τετοια εείμαστε χαχααχ δεν μπορω τη πολυκοσμία νευριαζω χαχαχα

Άννα κ εγώ αυτό ρώτησα το  άντρα μου τώρα. Επειδή έχω χάλια στομάχι αλλά Δεν ξερναω..νιώθω ότι έχω κα τι στον λαιμο μου κ σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι επειδή δεν μπορώ να ρευτω γενικά. Κ Τώρα θα παω να παρω Ζαγόρι.. Να δοκιμάσω

@Smile89 καλά αποτελέσματα στον γιατρό


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Αα σε ευχαριστώ λοιπών οποτε με κατατοπισες το νερακι το πίνω τωρα μετα μεχρι το θηλασμό βλέπουμε εχω πολυ μελλον χαχαχα!

Συγνωμη αλλα θα επέμβω και στις δυο φυσικα και μπορειτε να πιείτε κρασάκι οχι να γινεται ντίρλα....  Και μια μπυρίτσα και οτιδηποτε δεν εχει αλκοολ....  Ειναι το τριτο μου παιδι που θηλαζω και αν έκοβα ολα αυτα που δεν κανουν θα ειχα σταματησει το θηλασμό απο τη κα

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα.εγώ ήθελα να παω Τύρναβο αλλά δεν ξέρω.. Το σκέφτομαι.. Γτ φοβάμαι.. Μην ειμσι χάλια

Άννα κ εγώ αυτό ρώτησα το  άντρα μου τώρα. Επειδή έχω χάλια στομάχι αλλά Δεν ξερναω..νιώθω ότι έχω κα τι στον λαιμο μου κ σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι επειδή δεν μπορώ να ρευτω γενικά. Κ Τώρα θα παω να παρω Ζαγόρι.. Να δοκιμάσω

@Smile89 καλά αποτελέσματα στον γιατρό

Όποτε μπορουμε να πηνουμε!!! Θα σου κανει καλο στο στομαχι!! Εγω απλα νιώθω πρισμενη!!! Και εχω ταση αλλα δεν εχω φτασει δε εμετός και εύχομαι να μην έρθει χαχαχα

Just now, Alekagala είπε:

Συγνωμη αλλα θα επέμβω και στις δυο φυσικα και μπορειτε να πιείτε κρασάκι οχι να γινεται ντίρλα....  Και μια μπυρίτσα και οτιδηποτε δεν εχει αλκοολ....  Ειναι το τριτο μου παιδι που θηλαζω και αν έκοβα ολα αυτα που δεν κανουν θα ειχα σταματησει το θηλασμό απο τη κα

Δεν ξερω τι πρέπει να μην τρως στο θηλασμό αλλα στην εγκυμοσύνη πολλα απαγορεύονται ,χαχαχαχα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; εγω προσπαθω να το συνειδητοποιησω αλλα δεν μπορω.....ειναι πολυ παρεξενο...θελω την βοήθεια σας....οποια ειναι απο βολο η λαρισσα θελω να μου προτεινετε γιατρο εγω δεν ειμαι απο εδω κ δεν ξερω κανεναν για να παρω συστασεις!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Όποτε μπορουμε να πηνουμε!!! Θα σου κανει καλο στο στομαχι!! Εγω απλα νιώθω πρισμενη!!! Και εχω ταση αλλα δεν εχω φτασει δε εμετός και εύχομαι να μην έρθει χαχαχα

Δεν ξερω τι πρέπει να μην τρως στο θηλασμό αλλα στην εγκυμοσύνη πολλα απαγορεύονται ,χαχαχαχα!

Ουτε στην εγκυμοσύνη απαγορεύονται πολλα.....  Μιλα με το γιατρο σου....  

Φαντασου στερημένη στην εγκυμοσύνη στερημένη και στο θηλασμό μετα ποσο θα αντέξεις???  Θα καταρρεύσεις και θα την παθεις την επιλοχειο.... Τόχω περασει αυτο το σταδιο και το ξερω καλα


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alekagala είπε:

Ουτε στην εγκυμοσύνη απαγορεύονται πολλα.....  Μιλα με το γιατρο σου....  

Κάθε φορά διαφωνείς μαζί μου. Έχουμε απλά διαφορετικη προσέγγιση.  Και δεν σημαίνει ότι είναι για όλους το ίδιο δύσκολο να απέχουν από κάποια πράγματα.  Αν κάποια κοπέλα δεν έχει θέμα δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πιει αλκοόλ ειδικά το πρώτο τρίμηνο.  

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κάθε φορά διαφωνείς μαζί μου. Έχουμε απλά διαφορετικη προσέγγιση.  Και δεν σημαίνει ότι είναι για όλους το ίδιο δύσκολο να απέχουν από κάποια πράγματα.  Αν κάποια κοπέλα δεν έχει θέμα δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πιει αλκοόλ ειδικά το πρώτο τρίμηνο.  

Χαχα!  Φυσικα δεν είναι υποχρεωτικό σώνει και καλα να πιεις αλκοολ η σώνει και καλα να θηλασεις...  Αλλα αν αυτο σε κανει να νιώθεις καλυτερα γιατι να μην πιεις ενα ποτήρι κρασι η εκει που δεν αντεχεις και κλαις απο τους πόνους γιατι να μη δωσεις μπιμπερό.  

Να σου δωσω να καταλαβεις...  Απο τη μερα που γέννησα θηλαζω ο παιδίατρος ειναι κάθετος να δωσω ξένο εγω οχι και έκλαιγα που μου δημιούργησε τύψεις.  Γιατι να καθομαι να κλαιω σα χαζη αφησα το μωρο στη πεθερά και πηγα σε μια καφετέρια άναψα ενα τσιγαρο και ευχαριστήθηκα το καφε μου έστω για μια ωρα.  Γύρισα σπιτι ξαλαφρωμενη και συνεχίζω να θηλαζω για μενα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κάθε φορά διαφωνείς μαζί μου. Έχουμε απλά διαφορετικη προσέγγιση.  Και δεν σημαίνει ότι είναι για όλους το ίδιο δύσκολο να απέχουν από κάποια πράγματα.  Αν κάποια κοπέλα δεν έχει θέμα δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πιει αλκοόλ ειδικά το πρώτο τρίμηνο.  

Φυσικά και δε χρειάζεται να στερουμαστε αλλά από την άλλη δεν πρέπει να προσέχουμε βρε κορίτσια;Κι εγώ για αλκοόλ και τσιγάρο συμφωνώ ότι θα πρέπει να απαγορεύονται!Τα υπόλοιπα ειδικά τα γλυκά με μέτρο!Δεν είναι μόνο θέμα κιλών, περισσότερο θέμα υγείας της κύησης!

Καλημέρα κορίτσια! Είχαμε κι άλλη εγκυουλα;Δεν κατάλαβα!Χτες συμμετείχαμε με την κόρη μου στο καρναβάλι που δεν είχαμε συμμετάσχει ποτέ και πραγματικά το απολαύσαμε! Εσείς πως τα περνάτε;

πρίν από 1 λεπτό , Alekagala είπε:

Χαχα!  Φυσικα δεν είναι υποχρεωτικό σώνει και καλα να πιεις αλκοολ η σώνει και καλα να θηλασεις...  Αλλα αν αυτο σε κανει να νιώθεις καλυτερα γιατι να μην πιεις ενα ποτήρι κρασι η εκει που δεν αντεχεις και κλαις απο τους πόνους γιατι να μη δωσεις μπιμπερό.  

Να σου δωσω να καταλαβεις...  Απο τη μερα που γέννησα θηλαζω ο παιδίατρος ειναι κάθετος να δωσω ξένο εγω οχι και έκλαιγα που μου δημιούργησε τύψεις.  Γιατι να καθομαι να κλαιω σα χαζη αφησα το μωρο στη πεθερά και πηγα σε μια καφετέρια άναψα ενα τσιγαρο και ευχαριστήθηκα το καφε μου έστω για μια ωρα.  Γύρισα σπιτι ξαλαφρωμενη και συνεχίζω να θηλαζω για μενα!!!! 

Ο θηλασμός είναι ένα άλλο θέμα.Εγω θήλασα την κόρη μου 14 μήνες, ελπίζω να θηλάσω και το μωρό μου εξίσου! Προκειμένου όμως η μάνα να πάθει κατάθλιψη φυσικά και καλύτερα να μη θηλάσει! Ευτυχισμένες μανάδες θέλουν τα παιδιά μας!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Alekagala είπε:

Χαχα!  Φυσικα δεν είναι υποχρεωτικό σώνει και καλα να πιεις αλκοολ η σώνει και καλα να θηλασεις...  Αλλα αν αυτο σε κανει να νιώθεις καλυτερα γιατι να μην πιεις ενα ποτήρι κρασι η εκει που δεν αντεχεις και κλαις απο τους πόνους γιατι να μη δωσεις μπιμπερό.  

Να σου δωσω να καταλαβεις...  Απο τη μερα που γέννησα θηλαζω ο παιδίατρος ειναι κάθετος να δωσω ξένο εγω οχι και έκλαιγα που μου δημιούργησε τύψεις.  Γιατι να καθομαι να κλαιω σα χαζη αφησα το μωρο στη πεθερά και πηγα σε μια καφετέρια άναψα ενα τσιγαρο και ευχαριστήθηκα το καφε μου έστω για μια ωρα.  Γύρισα σπιτι ξαλαφρωμενη και συνεχίζω να θηλαζω για μενα!!!! 

Προφανώς και δεν μιλάω για κάτι τέτοιο.  Μιλάω για το τι ισχύει γενικά.  Από εκεί και πέρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη και ο καθένας κάνει όπως νιώθει.  Αν μια γυναίκα όμως δεν έχει πρόβλημα καλό θα ήταν να αποφεύγει κάποια πράγματα όσο μπορεί.  Έτσι είναι και όποιον γιατρό κι αν ρωτήσουμε αυτό θα μας πει. Τα υπόλοιπα είναι χάρες που γίνονται για την ψυχολογική ηρεμία της μητέρας 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , marillia είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Εύχομαι να έχετε ένα όμορφο τριήμερο!!!!!

Γλυκιά μου και γω Τρίτη έχω υπέρηχο να δούμε αν θα σκάσει!!!!!!Μπράβοοοοο!!!!!

Πάλι Δεν ex w likeeee

  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλάμερααααααααα μπουμπουδες!!!!! Τι Κάνετε μεταμεσονύχτιες συνομιλίες χαχαχα!!!! Κοιμήθηκα απο 10 σηκώθηκα 11:30 για τουαλέτα 1:10για τουαλέτα και τωρα 6:25 για τουαλέτα αλλα τωρα τελείωσαν τα ψέματα πρέπει να σηκωθώ να παω για δουλεια!! Σα σήμερα ηταν να αδιαθετησω περιμένω τοσο πολυ να περασει το σκ να παω για τη χοριακη που ειδα όνειρο πως ειχα παει κ ηταν 350 αλλα χαιρόμουν βέβαια μετα απο τοσες μερες δε πρεπει κα ναι κανα 1000 περίπου?????? @Smile89.ολα να πανε καλα περιμένουμε τα νεα σου!!! @Dimitr@17 τωρα δεν εισαι και πολυ μακριά για να μην έχεις συμπτώματα περιμενεις σε 5 μερες σωστα??? Εσυ ομως δε σκέφτεσαι να κάνεις τεστ ποιο νωρίς ε??? Θα περιμένεις!? @Τονι@ να σε ρωτήσω ειχες Πει νομίζω πως θυλαζεις ακομα ξυπνάει ακομα τη νυχτα η μικρη να φάει!???

 Καλημερααα Αννούλα πανω απο 200 ειναι οκ ! Ανθρακούχα ξερω απαγορεύονται!!! 

πρίν από 8 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κάθε φορά διαφωνείς μαζί μου. Έχουμε απλά διαφορετικη προσέγγιση.  Και δεν σημαίνει ότι είναι για όλους το ίδιο δύσκολο να απέχουν από κάποια πράγματα.  Αν κάποια κοπέλα δεν έχει θέμα δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πιει αλκοόλ ειδικά το πρώτο τρίμηνο.  

Συμφωνώ απόλυτα! Καλύτερα να απεχουμε οσο μπορούμε απο καποια πράγματα δεν είμαστε μονες! Τσιγαρο αλκοολ νομιζω και εγω οτι ειναι καλύτερα να μην βρίσκονται στη ζωη των εγκύων! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Προφανώς και δεν μιλάω για κάτι τέτοιο.  Μιλάω για το τι ισχύει γενικά.  Από εκεί και πέρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη και ο καθένας κάνει όπως νιώθει.  Αν μια γυναίκα όμως δεν έχει πρόβλημα καλό θα ήταν να αποφεύγει κάποια πράγματα όσο μπορεί.  Έτσι είναι και όποιον γιατρό κι αν ρωτήσουμε αυτό θα μας πει. Τα υπόλοιπα είναι χάρες που γίνονται για την ψυχολογική ηρεμία της μητέρας 

Στη κορη μου περασα σταδιο επιλοχειου και πραγματικα νιωθεις οτι εισαι σε αλλο κοσμο

Στο γιο μου δευτερο επειδη πηγα 33μερών δουλεια μου βγηκε στην επιφάνεια αυτοανοσο επειδη πίεσα πολυ τον εαυτο μου 

Τωρα στο μικρο πηγαίνω καθημερινα γυμναστήριο για να ξαναβρώ τον εαυτο μου.... 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα κορίτσια μου!!! Πηρα αποτελεσματα προγεστερόνης ειναι 18.8 ειναι λιγο χαμηλή νομίζω... Και στο μικροβιολογικό μου ειπαν οτι ναι μεν ειναι λιγο χαμηλή αλλα ειμαι ακομα στην αρχη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...