Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Alekagala είπε:

Ουτε στην εγκυμοσύνη απαγορεύονται πολλα.....  Μιλα με το γιατρο σου....  

Φαντασου στερημένη στην εγκυμοσύνη στερημένη και στο θηλασμό μετα ποσο θα αντέξεις???  Θα καταρρεύσεις και θα την παθεις την επιλοχειο.... Τόχω περασει αυτο το σταδιο και το ξερω καλα

Μμ κατάλαβα μεχρι να παω στο γιατρό να δω τι επιτρέπει και τι οχι ειναι στον καθε ενα ποσο ελαστικος ειναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , Alekagala είπε:

Στη κορη μου περασα σταδιο επιλοχειου και πραγματικα νιωθεις οτι εισαι σε αλλο κοσμο

Στο γιο μου δευτερο επειδη πηγα 33μερών δουλεια μου βγηκε στην επιφάνεια αυτοανοσο επειδη πίεσα πολυ τον εαυτο μου 

Τωρα στο μικρο πηγαίνω καθημερινα γυμναστήριο για να ξαναβρώ τον εαυτο μου.... 

Το σέβομαι αλλά είπα ότι δεν αναφέρομαι σε κάτι τέτοιο.  Λέω τι ισχύει γενικα


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Mary m είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;;;; εγω προσπαθω να το συνειδητοποιησω αλλα δεν μπορω.....ειναι πολυ παρεξενο...θελω την βοήθεια σας....οποια ειναι απο βολο η λαρισσα θελω να μου προτεινετε γιατρο εγω δεν ειμαι απο εδω κ δεν ξερω κανεναν για να παρω συστασεις!!!

Kαλημέρα και συγχαρητήριααααα!!!!Εγώ είμαι από Βόλο!!!Αν θέλεις να σου στείλω πμ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

 Καλημερααα Αννούλα πανω απο 200 ειναι οκ ! Ανθρακούχα ξερω απαγορεύονται!!! 

Συμφωνώ απόλυτα! Καλύτερα να απεχουμε οσο μπορούμε απο καποια πράγματα δεν είμαστε μονες! Τσιγαρο αλκοολ νομιζω και εγω οτι ειναι καλύτερα να μην βρίσκονται στη ζωη των εγκύων! 

Μονο 200 λιγο δεν θα ειναι?? Ανθρακουχο νερο οχι αναχυκτικα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Μονο 200 λιγο δεν θα ειναι?? Ανθρακουχο νερο οχι αναχυκτικα!!!

Με διπλασιασμό βγαίνει τοσο! Που σημαίνει οτι αν ειναι πανω απο 200 εχει αυξηθεί μια χαρα! Νομιζω γενικα ανθρακικό δεν κανει! Αλλα θα ρωτήσω για νερο!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω και γω την απόψη μου χαχαχχ!!!!Ολα χρειάζονται αλλά κάποια πρέπει να κόβωνται!!!Πχ τσιγάρο είμαι κάθετη και είμαι καπνίστρια 15 χρόνια!!!!Το είχα κόψει 3 χρόνια και το ξαναάρχισα εδώ και 1 χρόνο!!!!Κάνει κακό!!!!Και πολλές φορές λένε μα το παιδί μου μια χαρά γεννήθηκε!!!!ΟΧΙΙΙΙ!!!!Μπορεί να βγάλει άσθμα στη εφηβεία!!!!!Και 1-2 τσιγάρα δύσκολα τα κρατά μια φανατική καπνίστρια!!!!Θα τύχει με καλή παρεούλα και θα γίνουν 5!!!!!!Τώρα για αλκοολ υπάρχει και μπυρίτσα χωρίς!!!!!Ολή η ζωή δεν περιτριγυρίζεται απο τσιγάρο και αλκοολ!!!!Υπάρχουν και αλλού χαρές!!!9 μηνάκια είναι!!!!Για θηλασμό δεν έχω εμπειρία αλλά λένε είναι χειρότερα να καπνίζεις!!!!Εγώ δεν κρίνω γυναίκες που κόβουν το γάλα!!!Εχουν κάθε δικαίωμα!!!!Καλύτερα ας σταματήσει τον θηλασμό!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Με διπλασιασμό βγαίνει τοσο! Που σημαίνει οτι αν ειναι πανω απο 200 εχει αυξηθεί μια χαρα! Νομιζω γενικα ανθρακικό δεν κανει! Αλλα θα ρωτήσω για νερο!

Με έχει φαει η αγονια με τις τιμες!! Εσυ ποτε θα πας γιατρο?? Σίγουρα πριν απο εμενα αν θες ρωτησε

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλάμερααααααααα μπουμπουδες!!!!! Τι Κάνετε μεταμεσονύχτιες συνομιλίες χαχαχα!!!! Κοιμήθηκα απο 10 σηκώθηκα 11:30 για τουαλέτα 1:10για τουαλέτα και τωρα 6:25 για τουαλέτα αλλα τωρα τελείωσαν τα ψέματα πρέπει να σηκωθώ να παω για δουλεια!! Σα σήμερα ηταν να αδιαθετησω περιμένω τοσο πολυ να περασει το σκ να παω για τη χοριακη που ειδα όνειρο πως ειχα παει κ ηταν 350 αλλα χαιρόμουν βέβαια μετα απο τοσες μερες δε πρεπει κα ναι κανα 1000 περίπου?????? @Smile89.ολα να πανε καλα περιμένουμε τα νεα σου!!! @Dimitr@17 τωρα δεν εισαι και πολυ μακριά για να μην έχεις συμπτώματα περιμενεις σε 5 μερες σωστα??? Εσυ ομως δε σκέφτεσαι να κάνεις τεστ ποιο νωρίς ε??? Θα περιμένεις!? @Τονι@ να σε ρωτήσω ειχες Πει νομίζω πως θυλαζεις ακομα ξυπνάει ακομα τη νυχτα η μικρη να φάει!???

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ πολύ!! 

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημέρα.εγώ ήθελα να παω Τύρναβο αλλά δεν ξέρω.. Το σκέφτομαι.. Γτ φοβάμαι.. Μην ειμσι χάλια

Άννα κ εγώ αυτό ρώτησα το  άντρα μου τώρα. Επειδή έχω χάλια στομάχι αλλά Δεν ξερναω..νιώθω ότι έχω κα τι στον λαιμο μου κ σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι επειδή δεν μπορώ να ρευτω γενικά. Κ Τώρα θα παω να παρω Ζαγόρι.. Να δοκιμάσω

@Smile89 καλά αποτελέσματα στον γιατρό

Καλημέρα κούκλα μου σε ευχαριστώ!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!!ευτυχως ειμαστε πολλες οποτε εχουμε την δυνατοτητα σε καθε θεμα να ακουμε διαφορες αποψεις!φυσικα κ δε σημαινει οτι καποια ειναι σωστη κ η αλλη λαθος!καθεμια κανει αυτο που θεωρει καλυτερο βαση των δικων της κριτηριων...εγω πχ εβαψα κανονικα τα μαλλια κ τα νυχια μου στην εγκυμοσυνη αλλη οχι,πηρα ριλαξ κουνιστο για το μωρο ενω η παιδίατρος λεει οχι..δεν εκανα κατι που απογοητεύεται...κάποιοι γυναικολογοι λενε βαψτα αλλοι οχι...καποιοι παιδιατροι δεν τους πειραζει το ριλαξ αλλοι οχι..κακο ειναι οταν κατι το απαγορευουν ολοι εσυ να το κανεις..απο εκει κ περα ακους την γνωμη ολων κ κρατας αυτα που ταιριαζει σε εσένα καλυτερα...εγω στην εγκυμοσυνη δεν πινω αλκοολ ενω ο γιατρος δεν εχει προβλημα αλλα δεν πινω γτ δεν επινα ουτε πριν μονο κανενα κοκτέιλ αλλα τωρα χειμωνας δεν τραβιεται τοσο!αν μεινω εγκυος καλοκαιρι θα το πιω το κοκτειλ μου!οποτε εγω χαιρομαι που η καθε μια λεει την γνωμη της κ για ολα γτ παει να πει οτι κατι δεν ειναι απολυτο οποτε μπορεις να κανεις οτι σε ικανοποιει καλυτερα!!

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα και σ ευχαριστω για την απαντηση σου.Αν καταλαβα καλα ο γιατρος υπονοουσε οτι στο αιμα εισαι κομπλε ενω για τις συσπασεις κολπικα θα σε βοηθουσε η προγεστερονη.Εγω εχω τρομερη ελλειψη στο αιμα ομως.Βεβαια ο γιατρος με συμβουλεψε κολπικα λογω ανακατεματος.Μια φορα εγω πηρα απο το στομα το βραδυ..καλα ξυπνησα προς το παρων.ισως το συνεχισω απ το στομα.ειμαι υπο σκεψην.

@ada32 ποσα να παρουμεεεεε...και δεν ειχα ποτε καλη σχεση με χαπια..καπως μου ρχεται τωρα που γι αρχη παιρνω 3.ξερω οτι ειναι "ενισχυτικα" αλλα οσο να ναι νιωθω καπως.

Καλημερα σε ολες Παω ν απλωσω.Μ επιασε η προκοπη σημερα,φτυστε με μη με ματιασετε!!!!

Καλο τριημερο στις ταξιδιαρες....αληθεια θα παει καμια πουθενα?

ο δικος μου γιατρος ειχε αυτην την αποψη...μπορεις εσυ να πεις στο γιατρο σου οτι δεν σε ανακατευει κ οτι αν θεωρει καλυτερη την χορηγηση απο το στομα δεν εχεις προβλημα,εκει θα δεις τι θα σου απαντησει κ πράττεις αναλογως!παντως δεν θεωρω οτι καποια μεθοδος απο τις δυο ειναι "λαθος"

@andrianni που εισαι βρε κοριτσι???

  • Μου αρέσει 3

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!!ευτυχως ειμαστε πολλες οποτε εχουμε την δυνατοτητα σε καθε θεμα να ακουμε διαφορες αποψεις!φυσικα κ δε σημαινει οτι καποια ειναι σωστη κ η αλλη λαθος!καθεμια κανει αυτο που θεωρει καλυτερο βαση των δικων της κριτηριων...εγω πχ εβαψα κανονικα τα μαλλια κ τα νυχια μου στην εγκυμοσυνη αλλη οχι,πηρα ριλαξ κουνιστο για το μωρο ενω η παιδίατρος λεει οχι..δεν εκανα κατι που απογοητεύεται...κάποιοι γυναικολογοι λενε βαψτα αλλοι οχι...καποιοι παιδιατροι δεν τους πειραζει το ριλαξ αλλοι οχι..κακο ειναι οταν κατι το απαγορευουν ολοι εσυ να το κανεις..απο εκει κ περα ακους την γνωμη ολων κ κρατας αυτα που ταιριαζει σε εσένα καλυτερα...εγω στην εγκυμοσυνη δεν πινω αλκοολ ενω ο γιατρος δεν εχει προβλημα αλλα δεν πινω γτ δεν επινα ουτε πριν μονο κανενα κοκτέιλ αλλα τωρα χειμωνας δεν τραβιεται τοσο!αν μεινω εγκυος καλοκαιρι θα το πιω το κοκτειλ μου!οποτε εγω χαιρομαι που η καθε μια λεει την γνωμη της κ για ολα γτ παει να πει οτι κατι δεν ειναι απολυτο οποτε μπορεις να κανεις οτι σε ικανοποιει καλυτερα!!

ο δικος μου γιατρος ειχε αυτην την αποψη...μπορεις εσυ να πεις στο γιατρο σου οτι δεν σε ανακατευει κ οτι αν θεωρει καλυτερη την χορηγηση απο το στομα δεν εχεις προβλημα,εκει θα δεις τι θα σου απαντησει κ πράττεις αναλογως!παντως δεν θεωρω οτι καποια μεθοδος απο τις δυο ειναι "λαθος"

@andrianni που εισαι βρε κοριτσι???

Δεν έχω like οποτε σου λέω ότι συμφωνώ μαζί σου. ❤️

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Alekagala είπε:

Χαχα!  Φυσικα δεν είναι υποχρεωτικό σώνει και καλα να πιεις αλκοολ η σώνει και καλα να θηλασεις...  Αλλα αν αυτο σε κανει να νιώθεις καλυτερα γιατι να μην πιεις ενα ποτήρι κρασι η εκει που δεν αντεχεις και κλαις απο τους πόνους γιατι να μη δωσεις μπιμπερό.  

Να σου δωσω να καταλαβεις...  Απο τη μερα που γέννησα θηλαζω ο παιδίατρος ειναι κάθετος να δωσω ξένο εγω οχι και έκλαιγα που μου δημιούργησε τύψεις.  Γιατι να καθομαι να κλαιω σα χαζη αφησα το μωρο στη πεθερά και πηγα σε μια καφετέρια άναψα ενα τσιγαρο και ευχαριστήθηκα το καφε μου έστω για μια ωρα.  Γύρισα σπιτι ξαλαφρωμενη και συνεχίζω να θηλαζω για μενα!!!! 

Πολύ σε πάω! Κάθε γυναίκα καλό είναι να κάνει αυτό με το οποίο νιώθει καλύτερα. Η ψυχολογία της εγκύου να είναι καλή -οτι και να σημαίνει αυτό για την κάθε μια. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα άλλα (αν θα συνεχίσεις τη δουλειά, ή όχι, και πολλά άλλα.).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Ungry girl είπε:

Με έχει φαει η αγονια με τις τιμες!! Εσυ ποτε θα πας γιατρο?? Σίγουρα πριν απο εμενα αν θες ρωτησε

Μέσα στη βδομάδα λογικά θα πάω δεν έχω κλείσει ραντεβού ακόμη!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alekagala είπε:

Χαχα!  Φυσικα δεν είναι υποχρεωτικό σώνει και καλα να πιεις αλκοολ η σώνει και καλα να θηλασεις...  Αλλα αν αυτο σε κανει να νιώθεις καλυτερα γιατι να μην πιεις ενα ποτήρι κρασι η εκει που δεν αντεχεις και κλαις απο τους πόνους γιατι να μη δωσεις μπιμπερό.  

Να σου δωσω να καταλαβεις...  Απο τη μερα που γέννησα θηλαζω ο παιδίατρος ειναι κάθετος να δωσω ξένο εγω οχι και έκλαιγα που μου δημιούργησε τύψεις.  Γιατι να καθομαι να κλαιω σα χαζη αφησα το μωρο στη πεθερά και πηγα σε μια καφετέρια άναψα ενα τσιγαρο και ευχαριστήθηκα το καφε μου έστω για μια ωρα.  Γύρισα σπιτι ξαλαφρωμενη και συνεχίζω να θηλαζω για μενα!!!! 

Πολύ σωστή!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...