Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημερααα κορίτσια μου!!! Πηρα αποτελεσματα προγεστερόνης ειναι 18.8 ειναι λιγο χαμηλή νομίζω... Και στο μικροβιολογικό μου ειπαν οτι ναι μεν ειναι λιγο χαμηλή αλλα ειμαι ακομα στην αρχη...

Καλημέρα .Καλή είναι η προγεστερόνη σου. Για τις πρωτες βδομάδες είναι 10 -40 το όριο. Κ εγώ τόση είχα κ ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου γτ Είναι αρχή. Μόνο αν δω αιμα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα .Καλή είναι η προγεστερόνη σου. Για τις πρωτες βδομάδες είναι 10 -40 το όριο. Κ εγώ τόση είχα κ ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου γτ Είναι αρχή. Μόνο αν δω αιμα..

Ευχαριστώ αντα μου!!! Πως εισαι εσυ σήμερα ;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες !! @Ungry girl συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Με το καλό σου εύχομαι !!! Εγώ αύριο περιμένω αλλά κανένα σημάδι αυτή τη φορα. Ήσυχα πράγματα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!!ευτυχως ειμαστε πολλες οποτε εχουμε την δυνατοτητα σε καθε θεμα να ακουμε διαφορες αποψεις!φυσικα κ δε σημαινει οτι καποια ειναι σωστη κ η αλλη λαθος!καθεμια κανει αυτο που θεωρει καλυτερο βαση των δικων της κριτηριων...εγω πχ εβαψα κανονικα τα μαλλια κ τα νυχια μου στην εγκυμοσυνη αλλη οχι,πηρα ριλαξ κουνιστο για το μωρο ενω η παιδίατρος λεει οχι..δεν εκανα κατι που απογοητεύεται...κάποιοι γυναικολογοι λενε βαψτα αλλοι οχι...καποιοι παιδιατροι δεν τους πειραζει το ριλαξ αλλοι οχι..κακο ειναι οταν κατι το απαγορευουν ολοι εσυ να το κανεις..απο εκει κ περα ακους την γνωμη ολων κ κρατας αυτα που ταιριαζει σε εσένα καλυτερα...εγω στην εγκυμοσυνη δεν πινω αλκοολ ενω ο γιατρος δεν εχει προβλημα αλλα δεν πινω γτ δεν επινα ουτε πριν μονο κανενα κοκτέιλ αλλα τωρα χειμωνας δεν τραβιεται τοσο!αν μεινω εγκυος καλοκαιρι θα το πιω το κοκτειλ μου!οποτε εγω χαιρομαι που η καθε μια λεει την γνωμη της κ για ολα γτ παει να πει οτι κατι δεν ειναι απολυτο οποτε μπορεις να κανεις οτι σε ικανοποιει καλυτερα!!

ο δικος μου γιατρος ειχε αυτην την αποψη...μπορεις εσυ να πεις στο γιατρο σου οτι δεν σε ανακατευει κ οτι αν θεωρει καλυτερη την χορηγηση απο το στομα δεν εχεις προβλημα,εκει θα δεις τι θα σου απαντησει κ πράττεις αναλογως!παντως δεν θεωρω οτι καποια μεθοδος απο τις δυο ειναι "λαθος"

@andrianni που εισαι βρε κοριτσι???

Καλημέρα! Εδώ σας διαβάσω αλλά θα σχολιάσω πριν φτασω κ στα δικά μου! Όλες οι απόψεις δεκτές. Ο καθένας με τα κριτήριά του κάνει οτι καλύτερο μπορεί χωρίς να πιέζεται. Οτι χρειάζεται μέτρο χρειάζεται. Εχω δει κοπέλες να λένε κάνω με μέτρο 2-3 τσιγαρα την ημέρα κ οταν καθομασταν για καφέ εκανε εκει μισό πακέτο. Πώς να μη νοσηλευτεί μετα το παιδί με το που γεννιέται! Αυτη για παραδειγμα δεν είχε μέτρο. Καλύτερα για μένα ειναι να μην κάνει κανένα αλλά αν δεν μπορεί τότε είναι δική της απόφαση. Εγώ ουτε μαλλιά ούτε νύχια ειχα βάψει στο πρώτο. Στο δεύτερο θα το σκεφτώ αφού ακούσω κ τη γνώμη του γιατρού.

Λέτε συντομα να χρειαστεί;

Βρε κορίτσια ακόμα δεν μου εχει έρθει κ ούτε νιώθω να έρχεται. 2η μέρα καθυστερησης. Το τεστ τίποτα.μια αχνη μετα απο 3 τεταρτα που φαινεται πιο πολύ τωρα αλλά δεν ειναι ροζ. Θα πάρω τεστ απο φαρμακειο για να μου λυθει η απορία. Σκέφτομαι οτι τελικά μπορεί κ να είμαι. Το πολύ πολύ να μου ερθει μεχρι το βραδυ. Παραπάνω δεν πιστευω

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Καλημέρα! Εδώ σας διαβάσω αλλά θα σχολιάσω πριν φτασω κ στα δικά μου! Όλες οι απόψεις δεκτές. Ο καθένας με τα κριτήριά του κάνει οτι καλύτερο μπορεί χωρίς να πιέζεται. Οτι χρειάζεται μέτρο χρειάζεται. Εχω δει κοπέλες να λένε κάνω με μέτρο 2-3 τσιγαρα την ημέρα κ οταν καθομασταν για καφέ εκανε εκει μισό πακέτο. Πώς να μη νοσηλευτεί μετα το παιδί με το που γεννιέται! Αυτη για παραδειγμα δεν είχε μέτρο. Καλύτερα για μένα ειναι να μην κάνει κανένα αλλά αν δεν μπορεί τότε είναι δική της απόφαση. Εγώ ουτε μαλλιά ούτε νύχια ειχα βάψει στο πρώτο. Στο δεύτερο θα το σκεφτώ αφού ακούσω κ τη γνώμη του γιατρού.

Λέτε συντομα να χρειαστεί;

Βρε κορίτσια ακόμα δεν μου εχει έρθει κ ούτε νιώθω να έρχεται. 2η μέρα καθυστερησης. Το τεστ τίποτα.μια αχνη μετα απο 3 τεταρτα που φαινεται πιο πολύ τωρα αλλά δεν ειναι ροζ. Θα πάρω τεστ απο φαρμακειο για να μου λυθει η απορία. Σκέφτομαι οτι τελικά μπορεί κ να είμαι. Το πολύ πολύ να μου ερθει μεχρι το βραδυ. Παραπάνω δεν πιστευω

 

Συμφωνώ ανδριαννή μου!!!!!Τι στο καλό μέχρι βράδυ το πολύ!!!!Nαι πάρε ένα από φαρμακείο και το κάνεις αύριο το πρωί!!!!Αν βρείς και διπλό καλύτερα!!!!Εγώ εμπιστεύομαι τα self Clear!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Συμφωνώ ανδριαννή μου!!!!!Τι στο καλό μέχρι βράδυ το πολύ!!!!Nαι πάρε ένα από φαρμακείο και το κάνεις αύριο το πρωί!!!!Αν βρείς και διπλό καλύτερα!!!!Εγώ εμπιστεύομαι τα self Clear!!!!

Αν ειναι διπλό θα κάνω κ σημερα. Πόσο να αντεξω πια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Αν ειναι διπλό θα κάνω κ σημερα. Πόσο να αντεξω πια!

Nαι είχα πέρει το καλοκαίρι το διπλό 12ε!!!!Και δεν σε μπερδεύει πιστεύω γιατί δεν είναι ταινίες!!!Εγώ πάντα ολόλευκο έβλεπα!!!!Σου εύχομαι θετικούληηηηη!!!Γιατί διαισθάνομαι για σενα μακάρι να βγω αληθιμή!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Nαι είχα πέρει το καλοκαίρι το διπλό 12ε!!!!Και δεν σε μπερδεύει πιστεύω γιατί δεν είναι ταινίες!!!Εγώ πάντα ολόλευκο έβλεπα!!!!Σου εύχομαι θετικούληηηηη!!!Γιατί διαισθάνομαι για σενα μακάρι να βγω αληθιμή!!

Μακαρι να ειναι θετικό. Γιατι δε δειχνουν ομως τα αλλα αυτο με προβληματίζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...