Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , alina80 είπε:

@Ungry girl δεν όλα θέμα εθισμού. Είναι και τι απαιτήσεις έχει η ζωή σου και η δουλειά σου. Το θέμα της βαφής για παράδειγμα. Όλο μου το στεφάνι είναι άσπρο! Αν δεν βάψω τα μαλλιά μου στις 40 μέρες, είναι χάλια. Αυτό επιβαρύνει την ψυχολογία μου πολύ. Αλλά και αυτό πες το βάζουμε στην άκρη. Δεν γίνεται να συναντάω πελάτες και να μην είμαι άψογη εμφανισιακά. Δεν θα με πάρουν στα σοβαρά. Καλώς ή κακώς και η εμφάνιση είναι ένας κώδικας επικοινωνίας, σε κάποια επαγγέλματα δε είναι και πολύ σημαντική. Κάθε περίπτωση λοιπόν είναι τελείως διαφορετική. Και κάθε γυναίκα κάνει ότι καλύτερο μπορεί για τον εαυτό της. Για το κάπνισμα προσωπικά είμαι κάθετη. Και είμαι καπνίστρια. Δεν θα κρίνω καμία γυναίκα όμως για αυτό. Γιατί δεν ξέρω τι αντέχει, τι περνάει και στην τελική "πόσο της κόβει" (παίζει και αυτό το ρόλο του). 

Ναι ρε κοριτσι συμφωνώ και εστω οπως λες οτι σου βγενει η ριζα οκ ισως ειναι ασχημο η εσυ νιώθεις ετσι αλλα δεν ειναι το ιδιο και τα νυχια δηλαδη αν δεν τα βαψεις λιγο καιρο τι θα γινει?? Οπως λες εσυ οτι ειναι ποσο τις κοβει ειναι και ποσο καπνίζει γιατι μια που καπνιζει  3 4 τσιγαρα τη μερα καπνηστρια θεωρειτε αλλα καπνηστρια και μαλιστα εθυσμενη θεωρουμε κ εγω που καπνιζα 25 και τσιγαρα τη μερα επι 12 χρονια απλα εγω το τσιγαρο το θεωρώ οπως ρον αλκολισμο τα ναρκωτικα και το τζογο θεωρω οτι μπορει να πάθεις στεριτικο συνδρομο δεν μπορω να πιστέψω πως γινεται το ιδιο και με τη βαφη αλλα οκ η καθε μια λειτουργεί διαφορετικά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Κορίτσια ειμαι σε φαρμακειο κ εχει μονο πρεντικτορ; να το παρω ή να παω αλλου;

Ισως το prdictor early μονο (προσωπικα δεν τα πολυ εμπιστευομαι)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Κορίτσια ειμαι σε φαρμακειο κ εχει μονο πρεντικτορ; να το παρω ή να παω αλλου;

Μπορείς να πας σε άλλο; Έχουμε ακούσει πολλά για τα predictor

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι ρε κοριτσι συμφωνώ και εστω οπως λες οτι σου βγενει η ριζα οκ ισως ειναι ασχημο η εσυ νιώθεις ετσι αλλα δεν ειναι το ιδιο και τα νυχια δηλαδη αν δεν τα βαψεις λιγο καιρο τι θα γινει?? Οπως λες εσυ οτι ειναι ποσο τις κοβει ειναι και ποσο καπνίζει γιατι μια που καπνιζει  3 4 τσιγαρα τη μερα καπνηστρια θεωρειτε αλλα καπνηστρια και μαλιστα εθυσμενη θεωρουμε κ εγω που καπνιζα 25 και τσιγαρα τη μερα επι 12 χρονια απλα εγω το τσιγαρο το θεωρώ οπως ρον αλκολισμο τα ναρκωτικα και το τζογο θεωρω οτι μπορει να πάθεις στεριτικο συνδρομο δεν μπορω να πιστέψω πως γινεται το ιδιο και με τη βαφη αλλα οκ η καθε μια λειτουργεί διαφορετικά!!

Βρε δεν είπα ότι θα πάθεις στερητικό σύνδρομο. Είπα ότι πολλές γυναίκες δεν έχουν επιλογή καν να κάνουν όλα όσα πρέπει ή όλα όσα θέλουν. Σκέψου μια κομμώτρια. Οι βαφές, οι λακ όλα αυτά μυρίζουν μια δεν είναι και καλά. Ποια μπορεί να μην δουλεύει όμως για εννιά μηνες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Βρε δεν είπα ότι θα πάθεις στερητικό σύνδρομο. Είπα ότι πολλές γυναίκες δεν έχουν επιλογή καν να κάνουν όλα όσα πρέπει ή όλα όσα θέλουν. Σκέψου μια κομμώτρια. Οι βαφές, οι λακ όλα αυτά μυρίζουν μια δεν είναι και καλά. Ποια μπορεί να μην δουλεύει όμως για εννιά μηνες;

Οχι βέβαια ναι αυτο συμφωνούμε!!! Ένταξη αυτο λεω θελει πολλα να μη κανεις αλλα καποια δεν μπορεις να τα αλλάξεις στο 100%

Link to comment
Share on other sites

@Ungry girl η αδερφη μου καπνιζε στη διαρκεια της εγκυμοσυνης.δεν ξερω ουτε ποσοτητα ουτε συχνοτητα.Βγηκαν υγιη και τα δυο παιδια της.Αν δεν καπνιζε θα τρελαινοταν.Κι ρπειδη τη γνωριζω καλα δε θα την αντεχαμε κι εμεις...χαχα.. Η ειρωνια ειναι οτι μολις γεννησε το κοψε.Για καποιο λογο το συχαθηκε τοτε με το θηλασμο νομιζω κατι παιχτηκε.Μη νιωθεις ενοχή αν νιωσεις την αναγκη να καπνισεις.Απλα αν μπορεις(δεν ξερω κι απ αυτα) αλλαξε μια μαρκα ισως με λιγοτερη νικοτινη??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@andrianni μου εμένα το predictor early την 2η μέρα καθυστέρησης βραδάκι με νερό και καφέ μου έδειξε πεντακάθαρα την 2η γραμμή σε 3 δευτερόλεπτα οπότε αν δεν βρεις άλλο μην αγχώνεσαι... 

@ada32 εγώ παίρνω την deltius 10000 iu/ml, είναι σταγόνες (5-6 σταγόνες την ημέρα) 

Καλό τριήμερο κορίτσια και καλή σαρακοστή :)

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Οχι βέβαια ναι αυτο συμφωνούμε!!! Ένταξη αυτο λεω θελει πολλα να μη κανεις αλλα καποια δεν μπορεις να τα αλλάξεις στο 100%

Αννουλα μου, φυσικα και δεν μπορεις να τα αλλαξεις όλα 100 % ..εγω για παράδειγμα δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να μην σηκωσω η σηκωνα βαρος στην εγκυνοσυνη λογω των παιδιων κτλ κτλ. Παντως για να γινω λιγο σπαστικια θα σου πω ότι αυτό είναι ένα ασημαντο πρόβλημα μπροστα στις πραγματικες δυσκολιες που μπορει να εχει μια εγκυμοσυνη και ευχομαι να μην γνωρίσεις ποτε. 

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

@Ungry girl η αδερφη μου καπνιζε στη διαρκεια της εγκυμοσυνης.δεν ξερω ουτε ποσοτητα ουτε συχνοτητα.Βγηκαν υγιη και τα δυο παιδια της.Αν δεν καπνιζε θα τρελαινοταν.Κι ρπειδη τη γνωριζω καλα δε θα την αντεχαμε κι εμεις...χαχα.. Η ειρωνια ειναι οτι μολις γεννησε το κοψε.Για καποιο λογο το συχαθηκε τοτε με το θηλασμο νομιζω κατι παιχτηκε.Μη νιωθεις ενοχή αν νιωσεις την αναγκη να καπνισεις.Απλα αν μπορεις(δεν ξερω κι απ αυτα) αλλαξε μια μαρκα ισως με λιγοτερη νικοτινη??

Συγνωμη που θα ακουστω λιγο αυστηρη αλλα αυτό δεν είναι επιχειρημα....νομιζω οτι καλο είναι να γνωρίζεις τους κινδυνους και να αποφασισεις αν αξιζει η όχι να παρεις το ρισκο και σε ποιο βαθμο.

  • Μου αρέσει 4

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iouliana είπε:

Αννουλα μου, φυσικα και δεν μπορεις να τα αλλαξεις όλα 100 % ..εγω για παράδειγμα δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να μην σηκωσω η σηκωνα βαρος στην εγκυνοσυνη λογω των παιδιων κτλ κτλ. Παντως για να γινω λιγο σπαστικια θα σου πω ότι αυτό είναι ένα ασημαντο πρόβλημα μπροστα στις πραγματικες δυσκολιες που μπορει να εχει μια εγκυμοσυνη και ευχομαι να μην γνωρίσεις ποτε. 

Συγνωμη που θα ακουστω λιγο αυστηρη αλλα αυτό δεν είναι επιχειρημα....νομιζω οτι καλο είναι να γνωρίζεις τους κινδυνους και να αποφασισεις αν αξιζει η όχι να παρεις το ρισκο και σε ποιο βαθμο.

Δεν ξερω τους κινδυνους δεν υπηρξα ποτε καπνιστρια.Λεω απλα οτι η αδερφη μου καπνιζε.Σαφως η @Ungry girl θα αποφασισει πιο ειναι το σωστο για κεινη και το παιδι της.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε,εγω καλα ειμαι, κοριτσια και ειδικα @Smile89 επειδη δεν μου αρεσε το "hello" το πηρα ειρωνικα οτι το ειπες, θελω απλα να σου πω οτι κοριτσι μου εκτος το φορουμ που αν μπειτε στο προφιλ μου βλεπετε οτι καθημερινα ανανεωνω και φτιαχνω το πινακακι και το δημοσιευω, μπορει να μην μιλαω γιατι δεν εχω κατι να πω και να μην ειμαι στο πινακακι γιατι δεν προσπαθω, εκτος λοιπον το φορουμ δουλευω εχω και αλλες υποχρεωσεις οποτε αδυνατον οταν καποια αλλαγη θελετε η οταν καποια ειναι νεα εγκυουλα στις 5 το απογευμα στις 5:10 να ανεβει πινακακι ανανεωμενο...αν λοιπον ειναι τοσο μεγαλο το θεμα δεν εχω  κανενα απολυτως προβλημα και το λεω ειλικρινα  να αποχωρησω απο το πινακακι, εχω ξαναπει κι αλλες φορες οτι ο λογος που πραγματικα συνεχιζα να μπαινω απο την στιγμη που δεν προσπαθω  ειναι καθαρα για να διαβαζω πως πανε καποιες κοπελες απο παλια που εχουμε πει και μια κουβεντα παραπανω και εχουμε μοιραστει καποιες ανησυχιες μας και αν σε κατι εχω κατι να πω που δεν το εχει πει αλλη κοπελα το λεω. Συγνωμη για το κατεβατο αλλα ειμαι απο τους ανθρωπους που οταν με ενοχλει κατι θα το πω στα ισια. 

@Mary m κοριτσι μου συγχαρητηρια ευχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησεις ενα υγιεστατο μωρακι

@ada32 νομιζω ανεφερες για βιταμινη d ...εγω παιρνω σπρει Dlux 3000

@Nati85 σου ευχομαι να περασεις ομορφα το τριημερο και να μεινεις γρηγορα εγκυουλα

@alina80 @marillia κοριτσια μου μην το βαζετε θα δειτε συντομα θα εχετε σπορακι ;)

@elenakii22 καλη λευτερια κοριτσι μου σου ευχομαι να εχεις και να κρατησεις την μπουμπου σου αγκαλια

και στις υπολοιπες φυσικα ευχομαι συντομα να μεινετε εγκυουλες να μην αγχωνεστε και οσες ειστε ηδη να εχετε ευκολες εγκυμοσυνες και να κρατησετε υγιη μωρακια στην αγκαλια σας.

 

Ισως τα ξαναπουμε στο μελλον.... Καλη συνεχεια σε ολες

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε,εγω καλα ειμαι, κοριτσια και ειδικα @Smile89 επειδη δεν μου αρεσε το "hello" το πηρα ειρωνικα οτι το ειπες, θελω απλα να σου πω οτι κοριτσι μου εκτος το φορουμ που αν μπειτε στο προφιλ μου βλεπετε οτι καθημερινα ανανεωνω και φτιαχνω το πινακακι και το δημοσιευω, μπορει να μην μιλαω γιατι δεν εχω κατι να πω και να μην ειμαι στο πινακακι γιατι δεν προσπαθω, εκτος λοιπον το φορουμ δουλευω εχω και αλλες υποχρεωσεις οποτε αδυνατον οταν καποια αλλαγη θελετε η οταν καποια ειναι νεα εγκυουλα στις 5 το απογευμα στις 5:10 να ανεβει πινακακι ανανεωμενο...αν λοιπον ειναι τοσο μεγαλο το θεμα δεν εχω πραγματικα κανενα απολυτως προβλημα και το λεω ειλικρινα να αποχωρησω απο το πινακακι, εχω ξαναπει κι αλλες φορες οτι ο λογος που πραγματικα συνεχιζα να μπαινω απο την στιγμη που δεν προσπαθω  ειναι καθαρα για να διαβαζω πως πανε καποιες κοπελες απο παλια που εχουμε πει και μια κουβεντα παραπανω και εχουμε μοιραστει καποιες ανησυχιες μας και αν σε κατι εχω κατι να πω που δεν το εχει πει αλλη κοπελα το λεω. Συγνωμη για το κατεβατο αλλα ειμαι απο τους ανθρωπους που οταν με ενοχλει κατι θα το πω στα ισια. 

@Mary m κοριτσι μου συγχαρητηρια ευχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησεις ενα υγιεστατο μωρακι

@ada32 νομιζω ανεφερες για βιταμινη d ...εγω παιρνω σπρει Dlux 3000

@Nati85 σου ευχομαι να περασεις ομορφα το τριημερο και να μεινεις γρηγορα εγκυουλα

@alina80 @marillia κοριτσια μου μην το βαζετε θα δειτε συντομα θα εχετε σπορακι ;)

@elenakii22 καλη λευτερια κοριτσι μου σου ευχομαι να εχεις και να κρατησεις την μπουμπου σου αγκαλια

και στις υπολοιπες φυσικα ευχομαι συντομα να μεινετε εγκυουλες να μην αγχωνεστε και οσες ειστε ηδη να εχετε ευκολες εγκυμοσυνες και να κρατησετε υγιη μωρακια στην αγκαλια σας.

 

Ισως τα ξαναπουμε στο μελλον.... Καλη συνεχεια σε ολες

Δεν εχω και like να κανω.Μ αρεσε η τοποθετηση σου.Περιμενω να γυρισεις συντομα στο παρεακι παρα τα "ελλατωματα".Ειναι περιεργες καποιες φασεις και κουβεντες εδω μεσα.Εγω θα σταθω στο οτι ο γραπτος λογος ευκολα παρεξηγειται διοτι δεν φαινεται τι υφος.κατι που εχω ξαναπει και πιστευω. Καλο τριημερο να περασεις και να σου πανε ολα οπως εσυ θελεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...