Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , zina7777 είπε:

@Ungry girl η αδερφη μου καπνιζε στη διαρκεια της εγκυμοσυνης.δεν ξερω ουτε ποσοτητα ουτε συχνοτητα.Βγηκαν υγιη και τα δυο παιδια της.Αν δεν καπνιζε θα τρελαινοταν.Κι ρπειδη τη γνωριζω καλα δε θα την αντεχαμε κι εμεις...χαχα.. Η ειρωνια ειναι οτι μολις γεννησε το κοψε.Για καποιο λογο το συχαθηκε τοτε με το θηλασμο νομιζω κατι παιχτηκε.Μη νιωθεις ενοχή αν νιωσεις την αναγκη να καπνισεις.Απλα αν μπορεις(δεν ξερω κι απ αυτα) αλλαξε μια μαρκα ισως με λιγοτερη νικοτινη??

χαχαχαχα οντως? μια χαρα και εμενα η μανα μου σε εμενα καπινζε! νταξ λιγο βλαμενο βγηκα χααχχα

πρίν από 38 λεπτά , iouliana είπε:

Αννουλα μου, φυσικα και δεν μπορεις να τα αλλαξεις όλα 100 % ..εγω για παράδειγμα δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να μην σηκωσω η σηκωνα βαρος στην εγκυνοσυνη λογω των παιδιων κτλ κτλ. Παντως για να γινω λιγο σπαστικια θα σου πω ότι αυτό είναι ένα ασημαντο πρόβλημα μπροστα στις πραγματικες δυσκολιες που μπορει να εχει μια εγκυμοσυνη και ευχομαι να μην γνωρίσεις ποτε. 

Συγνωμη που θα ακουστω λιγο αυστηρη αλλα αυτό δεν είναι επιχειρημα....νομιζω οτι καλο είναι να γνωρίζεις τους κινδυνους και να αποφασισεις αν αξιζει η όχι να παρεις το ρισκο και σε ποιο βαθμο.

ακριβος οποτε λοιπων ολα ειναι πολυ ρευστα! τεσπα θα διξει δυσκολειες συγουρα υπαρχουν και δεν ξερω τι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

χαχαχαχα οντως? μια χαρα και εμενα η μανα μου σε εμενα καπινζε! νταξ λιγο βλαμενο βγηκα χααχχα

Μη λεε ετσι μωρε.Ο γιατρος τι σου ειπε.Η κατσε,δε πηγες ακομα εσυ νομιζω.σιγουρα θα σου πει να το περιορισεις.προετοιμασου ψυχολογικα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Μη λεε ετσι μωρε.Ο γιατρος τι σου ειπε.Η κατσε,δε πηγες ακομα εσυ νομιζω.σιγουρα θα σου πει να το περιορισεις.προετοιμασου ψυχολογικα....

δεν εχω παει καλε ακομα αλλα σα να τον ακουω μη πηνεις μη τρως μη καπνιζεις χααχαχα να αναπνεω? αστιευωμαι φυσηκα θα κανω οτι χριαστει και οταν με το καλο γεννηθει το μωρουλη ας καπνησω ολη τη καπνοβιομηχανια ααχαχαα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

δεν εχω παει καλε ακομα αλλα σα να τον ακουω μη πηνεις μη τρως μη καπνιζεις χααχαχα να αναπνεω? αστιευωμαι φυσηκα θα κανω οτι χριαστει και οταν με το καλο γεννηθει το μωρουλη ας καπνησω ολη τη καπνοβιομηχανια ααχαχαα!

Χαχα..καταλαβα.... Αρκει να χειε στομαχι.δεν εχω υπαρξει καπνιστρια αλλα λενε οτι ειναι βαναυσο να πρεπει να το σταματησεις για καποιους λογους.υπομονη.αξιζει σιγουρα τον κοπο!!! Εχω ενα πελατη.το χει στο στομα σα να το καπνιζει αλλα σβηστο.κανει και την κινηση της εκπνοης του αερα..Μη καταληξεις ετσι.....!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Χαχα..καταλαβα.... Αρκει να χειε στομαχι.δεν εχω υπαρξει καπνιστρια αλλα λενε οτι ειναι βαναυσο να πρεπει να το σταματησεις για καποιους λογους.υπομονη.αξιζει σιγουρα τον κοπο!!! Εχω ενα πελατη.το χει στο στομα σα να το καπνιζει αλλα σβηστο.κανει και την κινηση της εκπνοης του αερα..Μη καταληξεις ετσι.....!!!!

 μεχρι να βγει η νικοτινη απο τον οργανισμο θελει 6 μερες μετα λεει ειναι στο μυαλο με κοβω με τις τσιχλες τα τσιγαρακια που πουλαγαν παλια να το εχω στο χερι και μετα θα ειμαι χειροτερη αππο αυτον που λες χαχχαχαχα φυσηκα και αξιζει τον κοπο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, zina7777 είπε:

Ισως το prdictor early μονο (προσωπικα δεν τα πολυ εμπιστευομαι)

Ηταν το απλό!

πρίν από 50 λεπτά , KarMar84 είπε:

@andrianni μου εμένα το predictor early την 2η μέρα καθυστέρησης βραδάκι με νερό και καφέ μου έδειξε πεντακάθαρα την 2η γραμμή σε 3 δευτερόλεπτα οπότε αν δεν βρεις άλλο μην αγχώνεσαι... 

@ada32 εγώ παίρνω την deltius 10000 iu/ml, είναι σταγόνες (5-6 σταγόνες την ημέρα) 

Καλό τριήμερο κορίτσια και καλή σαρακοστή :)

Σε ευχαριστώ! Ηταν το απλο κ ετσι το αφησα. Χαρηκα που σε "ακουσα" καλά να περασεις!

 

πρίν από 58 λεπτά , alina80 είπε:

Τίποτα. Μπορεί να τα αδικούμε. Αλλά και μόνο ή ιδέα φτάνει μερικές φορές. 

Τελικά ουτε εκει ειχε κ πήρα iq! Θα το κανω σε 1 ωρίτσα κ βλέπουμε! Ουφ!

 

πρίν από 43 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε,εγω καλα ειμαι, κοριτσια και ειδικα @Smile89 επειδη δεν μου αρεσε το "hello" το πηρα ειρωνικα οτι το ειπες, θελω απλα να σου πω οτι κοριτσι μου εκτος το φορουμ που αν μπειτε στο προφιλ μου βλεπετε οτι καθημερινα ανανεωνω και φτιαχνω το πινακακι και το δημοσιευω, μπορει να μην μιλαω γιατι δεν εχω κατι να πω και να μην ειμαι στο πινακακι γιατι δεν προσπαθω, εκτος λοιπον το φορουμ δουλευω εχω και αλλες υποχρεωσεις οποτε αδυνατον οταν καποια αλλαγη θελετε η οταν καποια ειναι νεα εγκυουλα στις 5 το απογευμα στις 5:10 να ανεβει πινακακι ανανεωμενο...αν λοιπον ειναι τοσο μεγαλο το θεμα δεν εχω  κανενα απολυτως προβλημα και το λεω ειλικρινα  να αποχωρησω απο το πινακακι, εχω ξαναπει κι αλλες φορες οτι ο λογος που πραγματικα συνεχιζα να μπαινω απο την στιγμη που δεν προσπαθω  ειναι καθαρα για να διαβαζω πως πανε καποιες κοπελες απο παλια που εχουμε πει και μια κουβεντα παραπανω και εχουμε μοιραστει καποιες ανησυχιες μας και αν σε κατι εχω κατι να πω που δεν το εχει πει αλλη κοπελα το λεω. Συγνωμη για το κατεβατο αλλα ειμαι απο τους ανθρωπους που οταν με ενοχλει κατι θα το πω στα ισια. 

@Mary m κοριτσι μου συγχαρητηρια ευχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησεις ενα υγιεστατο μωρακι

@ada32 νομιζω ανεφερες για βιταμινη d ...εγω παιρνω σπρει Dlux 3000

@Nati85 σου ευχομαι να περασεις ομορφα το τριημερο και να μεινεις γρηγορα εγκυουλα

@alina80 @marillia κοριτσια μου μην το βαζετε θα δειτε συντομα θα εχετε σπορακι ;)

@elenakii22 καλη λευτερια κοριτσι μου σου ευχομαι να εχεις και να κρατησεις την μπουμπου σου αγκαλια

και στις υπολοιπες φυσικα ευχομαι συντομα να μεινετε εγκυουλες να μην αγχωνεστε και οσες ειστε ηδη να εχετε ευκολες εγκυμοσυνες και να κρατησετε υγιη μωρακια στην αγκαλια σας.

 

Ισως τα ξαναπουμε στο μελλον.... Καλη συνεχεια σε ολες

Για κάτσε! Τι έγινε; μη μου πεις οτι δεν θα ξαναμπείς; εμείς τι φταίμε; διαβαζω τι εγινε κ επανέρχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Ηταν το απλό!

Σε ευχαριστώ! Ηταν το απλο κ ετσι το αφησα. Χαρηκα που σε "ακουσα" καλά να περασεις!

 

Τελικά ουτε εκει ειχε κ πήρα iq! Θα το κανω σε 1 ωρίτσα κ βλέπουμε! Ουφ!

 

Για κάτσε! Τι έγινε; μη μου πεις οτι δεν θα ξαναμπείς; εμείς τι φταίμε; διαβαζω τι εγινε κ επανέρχομαι!

οχιιιιιιιιιιιι iq!!!!!!!!!!!!!!! kalhtera predictor!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , andrianni είπε:

Σε ευχαριστώ! Ηταν το απλο κ ετσι το αφησα. Χαρηκα που σε "ακουσα" καλά να περασεις!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Πραγματικά θα χαρώ πολύ για σένα αν θα είναι θετικό! Όλα να πάνε καλά! 


Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 ελπίζω να μην εννοούσες οτι αποχωρείς! Το σχόλιο ήταν από μία κ όχι από το σύνολο. Εμείς φταίμε ίσως γιατί δεν τοποθετηθήκαμε. Το ξέρεις οτι σε στηρίζουμε κ καταλαβαίνουμε. Ποτέ δεν εχεις κρεμάσει την ομάδα αλλά αντιθέτως τη στηρίζεις κ οι τοποθετήσεις σου είναι πάντα εύστοχες. Εγώ σκέφτηκα να το σχολιάσω τότε αλλά κακώς που δεν το έκανα.Καποια σχόλια ίσως φαίνονται ειρωνικά ενώ δεν είναι. Κάποιες κοπέλες όμως είναι μόνιμα ειρωνικές.Εγω αυτό το προσπερνώ γιατί γενικά έχουμε ενα πολύ καλό επίπεδο επικοινωνίας κ ας μη το χαλάσουμε. Ευχομαι σε λίγο να βάλεις κ εμένα πάνω! Μου το εχεις υποσχεθεί. Θυμάσαι που παραπονιόμουν οτι θα μείνω τελευταία;:-D

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

οχιιιιιιιιιιιι iq!!!!!!!!!!!!!!! kalhtera predictor!

Θα ξαναπάω αν χρειαστει! Οσες θυσιες χρειαζονται για να βγει θετικό! Αχ τι τραβαω η γυναικα!

πρίν από 2 λεπτά , KarMar84 είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Πραγματικά θα χαρώ πολύ για σένα αν θα είναι θετικό! Όλα να πάνε καλά! 

Το ξέρω! Να εισαι καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

@caramel_83 ελπίζω να μην εννοούσες οτι αποχωρείς! Το σχόλιο ήταν από μία κ όχι από το σύνολο. Εμείς φταίμε ίσως γιατί δεν τοποθετηθήκαμε. Το ξέρεις οτι σε στηρίζουμε κ καταλαβαίνουμε. Ποτέ δεν εχεις κρεμάσει την ομάδα αλλά αντιθέτως τη στηρίζεις κ οι τοποθετήσεις σου είναι πάντα εύστοχες. Εγώ σκέφτηκα να το σχολιάσω τότε αλλά κακώς που δεν το έκανα.Καποια σχόλια ίσως φαίνονται ειρωνικά ενώ δεν είναι. Κάποιες κοπέλες όμως είναι μόνιμα ειρωνικές.Εγω αυτό το προσπερνώ γιατί γενικά έχουμε ενα πολύ καλό επίπεδο επικοινωνίας κ ας μη το χαλάσουμε. Ευχομαι σε λίγο να βάλεις κ εμένα πάνω! Μου το εχεις υποσχεθεί. Θυμάσαι που παραπονιόμουν οτι θα μείνω τελευταία;:-D

Θα ξαναπάω αν χρειαστει! Οσες θυσιες χρειαζονται για να βγει θετικό! Αχ τι τραβαω η γυναικα!

Το ξέρω! Να εισαι καλά!

xaxaaaxa  ποτε θα το κανεις|? εμενα αν θυμσσαι στη βιοχημικη ενω ημουν το iq  εδειχνε αρνητικο και στη @Farmakotriftena arnitiko ελπιζω σε εσενα να εινι αυτο που θελουμε σημερα θα το κανεις αυτο η αυριο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ungry girl είπε:

xaxaaaxa  ποτε θα το κανεις|? εμενα αν θυμσσαι στη βιοχημικη ενω ημουν το iq  εδειχνε αρνητικο και στη @Farmakotriftena arnitiko ελπιζω σε εσενα να εινι αυτο που θελουμε σημερα θα το κανεις αυτο η αυριο?

Ωχ. Το ειχα ξεχασει. Το θεμα ειναι οτι παλι θα εχω ελπιδα ενω δεν ειμαι. Τελοσπάντων. Νιωθω ατυχη πολύ σε αυτό το θεμα. Τωρα ομως προεκυψε κ αυτο εδω στο φορουμ... καλέ που είστε όλες; πειτε κατι!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ungry girl είπε:

Δεν μου φενεται κατι περιεργο απλα πιστεύω πως ο εθισμός στο τσιγαρο ειναι μεγαλος πολυ μεγαλύτερος απο τα μαλλιά και τα νυχια εγω εχω να καπνίσω τωρα 2 μέρες και εχω νεύρα τρωγομαι δηλαδη τι θα οω πω αν δε βαψω νυχι θα πεθάνω χαχαχαχαχα!!! Δε λεω πως δεν ειναι και αυτά πρόκληση αλλα δε συγκρίνονται τεσπα ολα είναι θεμα προσπάθειας μπορει να μη τα καταφερω και να καπνίσω δε πηραζει τι να κανουμε!!

Κοριτσάκι μου καπνίζω 18 χρόνια 1 πακέτο την μέρα... Όταν όμως έμαθα ότι είμαι εγκυος Τσικνοπέμπτη απόγευμα το έκοψα μαχαίρι δεν ήταν εύκολο 5 μερες είχα πολλά νεύρα ήθελα όλο να κοιμάμαι γιατί μου έλειπε η νικοτίνη από το αίμα όμως το πάλεψα και είπα όχι το μωράκι έχει μεγαλύτερη σημασία για μένα κι τώρα κοριτσάκι είμαι 10 μέρες χωρίς τσιγάρο και δεν με νιαζει μπορεί να περνάει που και που από το μυαλό μου αλλά να το ανάψω δεν παίζει..... Τώρα αν θα το κρατήσω αν γεννήσω δεν ξέρω να σου πω γιατί τώρα το κάνω μόνο για το παιδί.... Σε παρακαλώ μη το βάλεις στο στόμα σου πάλεψε μέσα σου κιαλο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , andrianni είπε:

 

Θα ξαναπάω αν χρειαστει! Οσες θυσιες χρειαζονται για να βγει θετικό! Αχ τι τραβαω η γυναικα!

Αχαχαχαχ.. Σκεψου θετικα.ποτε περιμενεις εσυ?εχω χασει τη μπαλα εδω μεσα.δεν το ξερω το συγκεκριμενο τεστ.ευχομαι να βγρι θετικο καραμπινατο!ποτε θα το κανεις? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, zina7777 είπε:

Αχαχαχαχ.. Σκεψου θετικα.ποτε περιμενεις εσυ?εχω χασει τη μπαλα εδω μεσα.δεν το ξερω το συγκεκριμενο τεστ.ευχομαι να βγρι θετικο καραμπινατο!ποτε θα το κανεις? 

Περιμενα την Πέμπτη.σε λίγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...