Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Smile89 είπε:

Αααα σορρυ ρε συ μπερδεύτηκα.  

No problem!! Με αγχωνει κι.εμένα αλλά θέλω να δω πότε κάνω κι αν την καταλαβαινω καλά για να έχω πιο στοχευμενες επαφές μωρέ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, kido είπε:

No problem!! Με αγχωνει κι.εμένα αλλά θέλω να δω πότε κάνω κι αν την καταλαβαινω καλά για να έχω πιο στοχευμενες επαφές μωρέ..

Εγώ πριν την αποξεση την καταλάβαινα. Τώρα αφού θα έρθει η περιοδος θα δω αν κύκλοι και ωορρηξία θα είναι το ίδιο. Απλά θα πάρω σαν δεδομένο για αρχή τουλάχιστον ότι κάνω 14η μέρα όπως έκανα και θα απολαύσω την επαφή με τον σύζυγο. Ειλικρινά μετά από αυτό που μας έτυχε  Δεν θέλω να σκέφτομαι τίποτα ούτε να προγραμματίσω τιποτα. Αγχωθηκα να μεινω εγκυος, αγχωθηκα στην εγκυμοσύνη γιατί είχα αίμα, έχασα το παιδί αγχωθηκα μην έχω τίποτα. Πόσο άγχος ακόμη ειλικρινά είπα στοπ. Ελεύθερα και οπότε έρθει ειλικρινά....τα λέω αυτά τώρα που περάσαμε ότι περάσαμε. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Smile89 είπε:

Όχι δεν έχω κάνει ποτέ. Να σου πω την αλήθεια δεν νομίζω ότι πρόκειται να κάνω. Θεωρώ ότι θα με αγχωσει μια τέτοια διαδικασία. 

Ουφ ποια εχει κανει βρε κοριτσια να μου πει...τι σημαινει οταν βγαινει αχνη κοκκινη γραμμη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Εγώ πριν την αποξεση την καταλάβαινα. Τώρα αφού θα έρθει η περιοδος θα δω αν κύκλοι και ωορρηξία θα είναι το ίδιο. Απλά θα πάρω σαν δεδομένο για αρχή τουλάχιστον ότι κάνω 14η μέρα όπως έκανα και θα απολαύσω την επαφή με τον σύζυγο. Ειλικρινά μετά από αυτό που μας έτυχε  Δεν θέλω να σκέφτομαι τίποτα ούτε να προγραμματίσω τιποτα. Αγχωθηκα να μεινω εγκυος, αγχωθηκα στην εγκυμοσύνη γιατί είχα αίμα, έχασα το παιδί αγχωθηκα μην έχω τίποτα. Πόσο άγχος ακόμη ειλικρινά είπα στοπ. Ελεύθερα και οπότε έρθει ειλικρινά....τα λέω αυτά τώρα που περάσαμε ότι περάσαμε. 

Ποσο σε καταλαβαίνω....

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ουφ ποια εχει κανει βρε κοριτσια να μου πει...τι σημαινει οταν βγαινει αχνη κοκκινη γραμμη?

Γκουγκλαρε το μηπως καταλαβεις κάτι έχει θέματα πολλά με τέτοια αλλα και εικόνες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ουφ ποια εχει κανει βρε κοριτσια να μου πει...τι σημαινει οταν βγαινει αχνη κοκκινη γραμμη?

Λογικά σημαίνει πως την επόμενη κανείς ωορρηξία αλλά γκουγκλαρε το καλύτερα άμα δεν σου απαντήσει κάποια κοπέλα.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Λογικά σημαίνει πως την επόμενη κανείς ωορρηξία αλλά γκουγκλαρε το καλύτερα άμα δεν σου απαντήσει κάποια κοπέλα.

Ναι αλλα την.επομενη που ηταν σημερα δεν εμφανιστηκε γραμμη αλλα το απολυτο τπτ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Smile89 είπε:

Οι οδηγίες δεννλενε κάτι?

Οι οδηγιες λενε οτι αχνη γραμμη η καθολου γραμμη σημαινει αρνητικο αλλα τι σημαινει οταν τη μια μερα βγαινει αχνο κ την αλλη τπτ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Οι οδηγιες λενε οτι αχνη γραμμη η καθολου γραμμη σημαινει αρνητικο αλλα τι σημαινει οταν τη μια μερα βγαινει αχνο κ την αλλη τπτ?

Δεν ξέρω κορίτσι μου κ δεν θέλω να κάνω υποθέσεις. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Οι οδηγιες λενε οτι αχνη γραμμη η καθολου γραμμη σημαινει αρνητικο αλλα τι σημαινει οταν τη μια μερα βγαινει αχνο κ την αλλη τπτ?

Ελααα εδω ειμαι.λοιπων!!!! Δεν ειναι απαραίτητο σε πρωτη φαση.αν.εχθες.ηταν εντονο τηβ επομενη να ειναι εντονοτερο ξεχνα το!!!' Η αχνη βαση οδηγιών θεωρείτε αρνητικό αλλα υπήρχαν κοπελες οπως και σε εμενα που ποτέ μα ποτε δεν έγινε τοσο ιδια κοκκινη οσο η ελέγχου!! Οποτε ούτε αυτο μη σε ανησυχεί απο εμενα μια.συμβουλή αν θες κανε τα και.μη τα πετας κρατησε τα.βαλε πανω τη μερα.και.κανε σύγκριση και θα δεις πια μερα.ειχες και για.να.Ξέρεις τον αλλο μηνα ποια γραμμη να υπολογίσεις ως ωορρηξία!! Εύχομαι να μη σου ξανα χρειαστούν μην απελπιζεσαι παντος δεν ειναι δυσκολα μεχρι να τα καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

@Nati85 τι κανεις εσυ?

Καλά είμαι Δήμητρα μου.τιποτα ιδιαίτερο.τωρα τελείωσε η περίοδος μου και ελπίζω για τον επόμενο μήνα!!για τα τεστ ωορρηξίας το θετικό πρέπει να είναι το ίδιο έντονο με την άλλη γραμμή αλλά σε κάποιες κοπέλες δεν γίνεται πάντα τόσο έντονο.κανε και τις επόμενες μέρες τεστ χωρίς να πίνεις πολλά υγρά πριν η καφέ.μπορει να μπερδευτείς λιγάκι τώρα στην αρχή αλλά μετ' θα καταλάβεις πως πάει.σε ποια μέρα είσαι τώρα?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κανέναν λόγο δεν είχε όσον αφορούσε εμενα.Ειναι απλά η δικη του μέθοδος τακτική να το πω..Προγεστερονη παράγει ούτως ή άλλως ο οργανισμός λίγο πριν αλλα και στην εγκυμοσυνη και μαγνήσιο είναι βιταμίνη. Απλά ο κάθε γιατρος κρίνει διαφορετικά κ έχει την δικη του μέθοδο,δεν είναι λόγος ανησυχίας αν κάποια παίρνει κάτι και κάποια δεν παίρνει.. Εσυ πως είσαι κορίτσι μου ;;

Έχεις δίκιο! Οπότε ακολουθούμε οδηγίες,η κάθε μία του γιατρού της!

Είμαι πολύ καλά, σευχαριστω!Δεν νιώθω έγκυος! Κι αυτό καμιά φορά  με ανησυχεί!! Νομίζω μέχρι  να φτάσει η  ώρα να καταλαβαίνω  κινήσεις  θα λίγο  άγχος!Είμαι  όμως τόσο  λειτουργική  ευτυχώς στην  καθημερινότητά  μου που σχεδόν ξεχνιέμαι!Δυσκολεύομαι στον ύπνο γιατί δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα και φυσικά λαχανιαζω εύκολα!

Εσύ πώς είσαι;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!ευχομαι ολα να πανε καλα!κ να εχεις μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Νομιζω η ιστορια σου μπορει να δωσει πολυ κουραγιο σε πολλες κοπελες

Επιασες με μια επαφη κ μαλιστα με "μπαγιατικο" σπερμα:-D.χαχα

Σαν την κορη μου.πλεον 3,5χρονων

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Εγώ πριν την αποξεση την καταλάβαινα. Τώρα αφού θα έρθει η περιοδος θα δω αν κύκλοι και ωορρηξία θα είναι το ίδιο. Απλά θα πάρω σαν δεδομένο για αρχή τουλάχιστον ότι κάνω 14η μέρα όπως έκανα και θα απολαύσω την επαφή με τον σύζυγο. Ειλικρινά μετά από αυτό που μας έτυχε  Δεν θέλω να σκέφτομαι τίποτα ούτε να προγραμματίσω τιποτα. Αγχωθηκα να μεινω εγκυος, αγχωθηκα στην εγκυμοσύνη γιατί είχα αίμα, έχασα το παιδί αγχωθηκα μην έχω τίποτα. Πόσο άγχος ακόμη ειλικρινά είπα στοπ. Ελεύθερα και οπότε έρθει ειλικρινά....τα λέω αυτά τώρα που περάσαμε ότι περάσαμε. 

Θα έρθει γρήγορα,θα δεις!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

 @ntemiiiiii @Beboula25 @BettySt @zina7777 @kido @marillia @Smile89 @Vila @Nati85 @Ungry girl @soth_26 @vikib σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!εύχομαι κ σε σας γρήγορα ότι επιθυμείτε, όσες είστε στις προσπάθειες γρήγορα να έχετε ευχάριστα νέα και όσες έχετε ήδη μωράκι στην κοιλιά σας να έχετε μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη!!να είστε αισιόδοξες και να πιστεύετε στο θαύμα για να γίνει!!!!!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...