Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημερα κοπελες.

Τη θετικη μας ενεργεια @elenakii22 και τις θερμες ευχες μας για καλη λευτερια.

Παρασκευουλα σημερα κοριτσια..Σ/Κ εν οψη..με καληδιαθεση και ορεξη για ζωη.Αντε και καποιες ορεξη για σεξ...αχχχχχ

Ο δικος μου λεει μεχρι να περπατησει το παιδι,δε θα με αγγιξει ως τοτε.τι θα κανωωωω???Να τον βιασω λετε?

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

11 ώρες πρίν, BettySt είπε:

2 μήνες ειχα χρησιμοποισει τεστ ωορρηξίας αλλά τζίφος και τα παράτησα. Συνολική κινητικότητα 51% και περνούμε και οι δύο pregnacare conception . Εγώ έχω σταθερό κύκλο και ωορρηξία κάνω 14η - 15η  μέρα. 

Άρα εφόσον είσαι σίγουρη για την ωορρηξία σου δεν θα σε βοηθήσουν κ ιδιαίτερα.Δεν νομίζω ότι είναι κ πολύ άσχημη η κινητικότητα. Προφανώς κ γίνονται φυσιολογικές συλλήψεις με 51% καθημερινά!σίγουρα κ με λιγότερο.αυτές οι βιταμίνες θα σας βοηθήσουν. Δεν έχετε κάποιο σοβαρό θέμα οπότε σίγουρα θα συμβεί. Κάθε μήνα προσπαθείτε συστηματικά?Εγώ θα πρότεινα κάτι, βέβαια δεν ξέρω αν είναι σωστή συμβουλή.. Αλλά μετά από την δική μου εμπειρία σκέφτομαι πως ίσως βοηθήσει. Μήπως κάποιο μήνα να φροντίσετε να μην έχετε επαφές για μέρες κ να έχετε την ημέρα της ωορρηξίας? Σε εμένα ένα μήνα έτυχε να έχουμε τόση αποχή κ τότε πιάσαμε.δοκιμάστε και αυτό μήπως και...

On 8/3/2018 at 9:25 ΠΜ, alina80 είπε:

@Ασία συγχαρητήρια κορίτσι! Μία υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις. 

Κοριτσια σας γράφω τα νέα μου αν και δεν είναι καλά επειδή σας το είχα υποσχεθεί. 

Εν συντομία έχω μία σάλπιγγα κατεστραμμενη τελείως η οποία πρέπει να αφαιρεθεί γιατο έχει υγρό και μια που δεν λειτουργεί. Μια ωοθήκη επίσης κατεστρεμμενη, ένα ινομοίωμα που πιέζει τη μήτρα και παρά πολύ χαμηλή ΑΜΗ (2,5). Με λίγα λόγια δεν υπάρχει τίποτα καλό ή ενθαρρυντικό. Ο γιατρός λέει τρέχουμε να προλάβουμε ωάρια (με διέγερση εφόσον ο οργανισμός ανταποκριθεί στα φάρμακα) ώστε να καταψυξουμε έμβρυα. Μετά να κάνουμε επέμβαση και όταν αναρρωσω (που μπορεί να πάρει και έξι μήνες) προχωράμε σε έμβρυομεταφορα. Είμαι πολύ στεναχωρημένη και μπερδεμένη και χαμένη με όλα αυτά που πρέπει να γίνουν (εξετάσεις, επιτροπή ΕΟΠΥΥ...) και που πρέπει να γίνουν άμεσα. Μέσα σε όλα πρέπει να ρυθμιστεί και ο θυρεοειδής και η d. 

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι να έχεις πολύ δύναμη, διάβασα τα νέα σου και δεν μου άρεσαν, αλλά πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι, όλα μπορούν να γίνουν αν τα πιστέψουμε, κανέναν δεν αφήνει ο Θεός, όπως λέει η μαμά μου!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

@BettySt καλό είναι το 51% κι αφού ξέρεις και πότε έχεις οωρρηξία σύντομα θα σου έρθει. Μην απογοητευόμαστε κορίτσια, διαβάζουμε τοσες αισιόδοξες ιστορίες και σύντομα θα λέμε και τη δική μας εδώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

 

Ο δικος μου λεει μεχρι να περπατησει το παιδι,δε θα με αγγιξει ως τοτε.τι θα κανωωωω???Να τον βιασω λετε?

Καλημέρα!! Τον καταλαβαίνω να πω την αλήθεια. Κι εγώ πιστεύω πως δεν θα θέλω να έχουμε επαφές στην εγκυμοσύνη.Προς το παρόν τουλάχιστον δεν θέλω καθόλου γιατί  νιώθω φούσκωμα χαμηλά και φοβάμαι απότομες κινήσεις. Ποσών εβδομάδων είπαμε πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα!! Τον καταλαβαίνω να πω την αλήθεια. Κι εγώ πιστεύω πως δεν θα θέλω να έχουμε επαφές στην εγκυμοσύνη.Προς το παρόν τουλάχιστον δεν θέλω καθόλου γιατί  νιώθω φούσκωμα χαμηλά και φοβάμαι απότομες κινήσεις. Ποσών εβδομάδων είπαμε πως είσαι?

Καλως την

Κι εγω φοβαμαι λιγο.10 εβδομαδων ειμαι.ο γιατρος ειπε οτι σιγα σιγα εφοσον δεν υπαρχουν προβληματα μπορουμε να εχουμε ηρεμες,ρομαντικες επαφες με προσοχη και του δωσε και οδηγιες για τη σταση κουταλι με συμβουλη να σταματαει πριν βρει ταβανι.οπως ειπε χαρακτηριστικα.Δε μπορω να πω οτι μου λειπει σωματικα.Αλλα η ιδεα,δεν ξερω πως να το εκφρασω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλως την

Κι εγω φοβαμαι λιγο.10 εβδομαδων ειμαι.ο γιατρος ειπε οτι σιγα σιγα εφοσον δεν υπαρχουν προβληματα μπορουμε να εχουμε ηρεμες,ρομαντικες επαφες με προσοχη και του δωσε και οδηγιες για τη σταση κουταλι με συμβουλη να σταματαει πριν βρει ταβανι.οπως ειπε χαρακτηριστικα.Δε μπορω να πω οτι μου λειπει σωματικα.Αλλα η ιδεα,δεν ξερω πως να το εκφρασω.

Όπου να ναι περνάς στο δεύτερο τρίμηνο, εκεί νομίζω τα πράγματα είναι πιο εύκολα και φεύγουν από το μυαλό πολλοί κίνδυνοι.μακάρι να μην έχεις ποτέ το παραμικρό θέμα και να μπορείτε να έχετε επαφές!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλως την

Κι εγω φοβαμαι λιγο.10 εβδομαδων ειμαι.ο γιατρος ειπε οτι σιγα σιγα εφοσον δεν υπαρχουν προβληματα μπορουμε να εχουμε ηρεμες,ρομαντικες επαφες με προσοχη και του δωσε και οδηγιες για τη σταση κουταλι με συμβουλη να σταματαει πριν βρει ταβανι.οπως ειπε χαρακτηριστικα.Δε μπορω να πω οτι μου λειπει σωματικα.Αλλα η ιδεα,δεν ξερω πως να το εκφρασω.

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. @zina7777 με εκανες και γέλασα με τις περιγραφές 

@Ασία μου θα δεις με τον καιρό που θα χαλαρωσεις θα σας πει και ο γιατρος και μια χαρά οι επαφουλες επιτρέπονται όταν δεν υπάρχουν θεματάκια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. @zina7777 με εκανες και γέλασα με τις περιγραφές 

@Ασία

@Ασία ναι σιγα σιγα λεω κι εγω..θα με βαρεσει τοσο καιρος αποχη...οχι λετε?

@Beboula25 καλημερουδια,μη με δουλευετε μωρε...μπορω να ξεδιπλωσω ολο το καμα σουτρα εδω μεσα..να παει η γονιμοποιηση συννεφο...χαχαχαχα..πως ειμαστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , zina7777 είπε:

@Ασία ναι σιγα σιγα λεω κι εγω..θα με βαρεσει τοσο καιρος αποχη...οχι λετε?

@Beboula25 καλημερουδια,μη με δουλευετε μωρε...μπορω να ξεδιπλωσω ολο το καμα σουτρα εδω μεσα..να παει η γονιμοποιηση συννεφο...χαχαχαχα..πως ειμαστε?

Χαχαχαα δεν σε κοροϊδεύω βρεεε... Αντε δώσε συνταγές στον κόσμο!!!

Πως να ειμαστε περιμένω τον άντρα μου κάνει επέμβαση στο διάφραγμα και είμαι στην αγωνία τώρα κάτι ώρες 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια γεια σας εχω ερωτηση.. ο αντρας της αδερφης μου πηρε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα και ηταν τα εξης... συνολικος αριθμος 45 εκ με 15εκ ανα ml.. και τα γρηγορα την 1η ωρα ειναι 9% μετρια 24% και ακινητα 56% πως τα βλεπετε? Υπαρχει θεραπεια να αυξηθει ο αριθμος?

 

 @Ungry girl @noni90

καλημερα ! δεν ειναι πολυ καλο το σπερμοδιαγραμμα . αλλα να κανει καλλιεργεια μηπως εχει κανενα μικροβιο. οσο για την κινητικοτητα κ εμεις ετσι ειχαμε 1η ωρα 8% ζωηρα, 12% μετρα  και 10 % νωθρα.. αλλα ειχαμε μεγαλυτερη ποσοτητα. 

να παρει βιταμινες αν δεν εχει μικροβιο ...

3 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα κοπελες.

Τη θετικη μας ενεργεια @elenakii22 και τις θερμες ευχες μας για καλη λευτερια.

Παρασκευουλα σημερα κοριτσια..Σ/Κ εν οψη..με καληδιαθεση και ορεξη για ζωη.Αντε και καποιες ορεξη για σεξ...αχχχχχ

Ο δικος μου λεει μεχρι να περπατησει το παιδι,δε θα με αγγιξει ως τοτε.τι θα κανωωωω???Να τον βιασω λετε?

καλημερα!! εγω παντως οταν ειμαι καλα , εχουμε 1-2 επαφες την βδομαδα αλλα μη φανταστεις πολλα πραγματα .. στο πλαι κ ηρεμα !!!χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. @zina7777 με εκανες και γέλασα με τις περιγραφές 

@Ασία μου θα δεις με τον καιρό που θα χαλαρωσεις θα σας πει και ο γιατρος και μια χαρά οι επαφουλες επιτρέπονται όταν δεν υπάρχουν θεματάκια 

Ναι έτσι ξέρω κι εγώ, αλλά προς το παρόν μόνο αυτό δεν σκέφτομαι.Όλα καλά θα πάνε στην επέμβαση του άντρα σου, ρουτίνας έχω ακούσει ότι είναι!Μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχαα δεν σε κοροϊδεύω βρεεε... Αντε δώσε συνταγές στον κόσμο!!!

Πως να ειμαστε περιμένω τον άντρα μου κάνει επέμβαση στο διάφραγμα και είμαι στην αγωνία τώρα κάτι ώρες 

Οχι ρε κοπελα!!! Καλη επιτυχια και καλη ανναρωση..

πρίν από 21 λεπτά , ada32 είπε:

 

καλημερα!! εγω παντως οταν ειμαι καλα , εχουμε 1-2 επαφες την βδομαδα αλλα μη φανταστεις πολλα πραγματα .. στο πλαι κ ηρεμα !!!χαχαχα

Για πες,πως τον αποπλανεις εσυ?μηπως κανω τιποτα λαθος εγω..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά! 

@elenakii22 μου σήμερα ξύπνησα όλο χαρά γιατί σκέφτηκα εσένα! Περιμένουμε νέα!!! Με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα την μπεμπουλα σας!! Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου! Έφτασε η στιγμή!!❤

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...