Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 17 λεπτά , zina7777 είπε:

Οχι ρε κοπελα!!! Καλη επιτυχια και καλη ανναρωση..

Για πες,πως τον αποπλανεις εσυ?μηπως κανω τιποτα λαθος εγω..χαχαχα

χαχαχαχα δεν τον αποπλανω !! θελει μονος του.. ειδικα το πρωι που το" ηθικο" ειναι ανεβασμενο απο μονο του!!!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ada32 είπε:

χαχαχαχα δεν τον αποπλανω !! θελει μονος του.. ειδικα το πρωι που το" ηθικο" ειναι ανεβασμενο απο μονο του!!!!!

Αυτές οι πρωινές επαφές είναι αυτοματες και σε μας!!! Χα χα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , ada32 είπε:

χαχαχαχα δεν τον αποπλανω !! θελει μονος του.. ειδικα το πρωι που το" ηθικο" ειναι ανεβασμενο απο μονο του!!!!!

 Αχαχαχα...ωραια τοποθετηση.Δε μπορω πρωι παιδια με τιποτα...δε μου βγαινει.αχχχχ...τι θα γινω...θα βγω στη ζητιανιά

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

καλημερα ! δεν ειναι πολυ καλο το σπερμοδιαγραμμα . αλλα να κανει καλλιεργεια μηπως εχει κανενα μικροβιο. οσο για την κινητικοτητα κ εμεις ετσι ειχαμε 1η ωρα 8% ζωηρα, 12% μετρα  και 10 % νωθρα.. αλλα ειχαμε μεγαλυτερη ποσοτητα. 

να παρει βιταμινες αν δεν εχει μικροβιο ...

καλημερα!! εγω παντως οταν ειμαι καλα , εχουμε 1-2 επαφες την βδομαδα αλλα μη φανταστεις πολλα πραγματα .. στο πλαι κ ηρεμα !!!χαχαχα

@ada32 καλημερα....ναι θα εχω περισσοτερες πληροφοριες οταν θα βγουν τα αποτελεσματα της καλλιεργειας...α ειχατε κανει κ.εσεις σπερμοδιαγραμμα...και πως τα καταφερατε?για να δωσω καμια συμβουλη?εκανες κ τεστακια εσυ?...εγω παντως σημερα ειμαι 15ημερα κ τκ τεστακι βγηκε πολυ εντονο σχεδον σαν την γραμμξ ελεγχοθ κ ειχα πιει κ νερο...οποτε βουρ για επαφες μπας κ πετυχω τπτ...

πρίν από 32 λεπτά , kido είπε:

Αυτές οι πρωινές επαφές είναι αυτοματες και σε μας!!! Χα χα 

Τι λετε βρε κοριτσια???πρωτον δεν μου αρεσει καθολου το πρωι και δευτερον θα πρεπει να ξυπνησω στις 6 για να γινει δουλιτσα....ασε καλυτερα το βραδυ να μου λειπει το πρωινο...

5 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα κοπελες.

Τη θετικη μας ενεργεια @elenakii22 και τις θερμες ευχες μας για καλη λευτερια.

Παρασκευουλα σημερα κοριτσια..Σ/Κ εν οψη..με καληδιαθεση και ορεξη για ζωη.Αντε και καποιες ορεξη για σεξ...αχχχχχ

Ο δικος μου λεει μεχρι να περπατησει το παιδι,δε θα με αγγιξει ως τοτε.τι θα κανωωωω???Να τον βιασω λετε?

Καλα ενταξει τωρα π εισαι εγκυος μετα για να μην κανετε καλε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

@ada32 καλημερα....ναι θα εχω περισσοτερες πληροφοριες οταν θα βγουν τα αποτελεσματα της καλλιεργειας...α ειχατε κανει κ.εσεις σπερμοδιαγραμμα...και πως τα καταφερατε?για να δωσω καμια συμβουλη?εκανες κ τεστακια εσυ?...εγω παντως σημερα ειμαι 15ημερα κ τκ τεστακι βγηκε πολυ εντονο σχεδον σαν την γραμμξ ελεγχοθ κ ειχα πιει κ νερο...οποτε βουρ για επαφες μπας κ πετυχω τπτ...

εγω εκανα τεστακια  ωορ κ ετσι το πετυχαμε πιστευω . το σπερμοδιαγραμμα που ειχαμε κανει ηταν τον 05/2017 κ εγω εμεινα 2 φορες εγκυος . συνολικο ειχαμε 155 -160 εκ αλλα κινητικοτητα οτι σ ειχα πει . απλα μετα τις επαφες προσπαθουσα να μεινω στο κρεβατι και να κοιμηθω. να μην σηκωθω δηλαδη. βεβαια λενε οτι καμια φορα αυτα τα σπερμ. δεν βγαινουν σωστα απο βιοιατρικη κτλ.. γτ αυτοι τα βαζουν σε αυτοματο μηχανημα ( κατι τετοιο..) κ πιο εγκυρα ειναι σε εργαστηρια που ασχολουνται με αυτο.

παντως αυτη την φορα που τα καταφεραμε , ειχαμε επαφη πρωι , μεσημερι αρκετο εντονο τεστ , βραδυ θετικο τεστ , επαφη βραδυ , επαφη την επομενη το βραδυ, επαφη την μεθεπομενη πρωι. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

@ada32 καλημερα....ναι θα εχω περισσοτερες πληροφοριες οταν θα βγουν τα αποτελεσματα της καλλιεργειας...α ειχατε κανει κ.εσεις σπερμοδιαγραμμα...και πως τα καταφερατε?για να δωσω καμια συμβουλη?εκανες κ τεστακια εσυ?...εγω παντως σημερα ειμαι 15ημερα κ τκ τεστακι βγηκε πολυ εντονο σχεδον σαν την γραμμξ ελεγχοθ κ ειχα πιει κ νερο...οποτε βουρ για επαφες μπας κ πετυχω τπτ...

Τι λετε βρε κοριτσια???πρωτον δεν μου αρεσει καθολου το πρωι και δευτερον θα πρεπει να ξυπνησω στις 6 για να γινει δουλιτσα....ασε καλυτερα το βραδυ να μου λειπει το πρωινο...

Καλα ενταξει τωρα π εισαι εγκυος μετα για να μην κανετε καλε?

Δεν ξερω γιατι το λεει παιδι μου.φοβαται την αναρρωση μου μη θηλαζω,δεν ξερω?!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

εγω εκανα τεστακια  ωορ κ ετσι το πετυχαμε πιστευω . το σπερμοδιαγραμμα που ειχαμε κανει ηταν τον 05/2017 κ εγω εμεινα 2 φορες εγκυος . συνολικο ειχαμε 155 -160 εκ αλλα κινητικοτητα οτι σ ειχα πει . απλα μετα τις επαφες προσπαθουσα να μεινω στο κρεβατι και να κοιμηθω. να μην σηκωθω δηλαδη. βεβαια λενε οτι καμια φορα αυτα τα σπερμ. δεν βγαινουν σωστα απο βιοιατρικη κτλ.. γτ αυτοι τα βαζουν σε αυτοματο μηχανημα ( κατι τετοιο..) κ πιο εγκυρα ειναι σε εργαστηρια που ασχολουνται με αυτο.

παντως αυτη την φορα που τα καταφεραμε , ειχαμε επαφη πρωι , μεσημερι αρκετο εντονο τεστ , βραδυ θετικο τεστ , επαφη βραδυ , επαφη την επομενη το βραδυ, επαφη την μεθεπομενη πρωι. 

Ποσους μηνες χρησιμοποιησες τα τεστακια?εγω να υποθεσω οτι αυριο θα ειναι το θετικο?η μπορει κ σημερα αλλα πιο μετα δλδ?παντως εγω θα εχω σημερα αυριο κ μεθαυριο θελω να πιστευω επαφες...

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Δεν ξερω γιατι το λεει παιδι μου.φοβαται την αναρρωση μου μη θηλαζω,δεν ξερω?!!

Σιγα ετσι τα λεει...σιγα μην μπορεσει να κρατηθει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πωπω εχω εναν πονο στην κοιλια σημερα λες κ ειναι να αδιαθετησω...μαλλον ειναι απο την ωορηξια ε?θα κανω κ ενα τεστακι πιο μετα γτ το μεσημεριανο βγηκε αρκετα εντονο σχεδον σαν την γραμμη ελεγχου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Πωπω εχω εναν πονο στην κοιλια σημερα λες κ ειναι να αδιαθετησω...μαλλον ειναι απο την ωορηξια ε?θα κανω κ ενα τεστακι πιο μετα γτ το μεσημεριανο βγηκε αρκετα εντονο σχεδον σαν την γραμμη ελεγχου

Κινησου αργα θα ελεγα,μπορει να ειναι 1002 πραγματα.ειχες κι επαφες αρκετες.μακαρι να ειναι κατι θετικο.παιζει και η ωορηξια φυσικα.

Να μας πεις τι σου δειξε το τεστακι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Κινησου αργα θα ελεγα,μπορει να ειναι 1002 πραγματα.ειχες κι επαφες αρκετες.μακαρι να ειναι κατι θετικο.παιζει και η ωορηξια φυσικα.

Να μας πεις τι σου δειξε το τεστακι.

Απο το πρωι πριν καλα καλα σηκωθω απο το κρεβατι ξυπνησα επειδη ειχα κατι σαν σουβλιες κ λεω απο την ωορηξια θα ειναι...ναι θα σας πω σε κανα 2ωρακι περιπου θα ξανακανω το αλλο το εκανα στη 1

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Απο το πρωι πριν καλα καλα σηκωθω απο το κρεβατι ξυπνησα επειδη ειχα κατι σαν σουβλιες κ λεω απο την ωορηξια θα ειναι...ναι θα σας πω σε κανα 2ωρακι περιπου θα ξανακανω το αλλο το εκανα στη 1

Μπορεί από επαφή να είναι ο πόνος η οωρρηξια. Άρα πόνος και τεστ πέφτουν μαζί εσένα. Από υγρά πως είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Οχι ρε κοπελα!!! Καλη επιτυχια και καλη ανναρωση..

Για πες,πως τον αποπλανεις εσυ?μηπως κανω τιποτα λαθος εγω..χαχαχα

Ευχαριστώ!!!Ενταξει καλα είναι και δεν πονάει ευτυχώς!! 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Άρα εφόσον είσαι σίγουρη για την ωορρηξία σου δεν θα σε βοηθήσουν κ ιδιαίτερα.Δεν νομίζω ότι είναι κ πολύ άσχημη η κινητικότητα. Προφανώς κ γίνονται φυσιολογικές συλλήψεις με 51% καθημερινά!σίγουρα κ με λιγότερο.αυτές οι βιταμίνες θα σας βοηθήσουν. Δεν έχετε κάποιο σοβαρό θέμα οπότε σίγουρα θα συμβεί. Κάθε μήνα προσπαθείτε συστηματικά?Εγώ θα πρότεινα κάτι, βέβαια δεν ξέρω αν είναι σωστή συμβουλή.. Αλλά μετά από την δική μου εμπειρία σκέφτομαι πως ίσως βοηθήσει. Μήπως κάποιο μήνα να φροντίσετε να μην έχετε επαφές για μέρες κ να έχετε την ημέρα της ωορρηξίας? Σε εμένα ένα μήνα έτυχε να έχουμε τόση αποχή κ τότε πιάσαμε.δοκιμάστε και αυτό μήπως και...

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι να έχεις πολύ δύναμη, διάβασα τα νέα σου και δεν μου άρεσαν, αλλά πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι, όλα μπορούν να γίνουν αν τα πιστέψουμε, κανέναν δεν αφήνει ο Θεός, όπως λέει η μαμά μου!!

Θα το δοκιμάσω και αυτό. Σε ευχαριστώ για την απάντηση 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...