Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Ναι έτσι ξέρω κι εγώ, αλλά προς το παρόν μόνο αυτό δεν σκέφτομαι.Όλα καλά θα πάνε στην επέμβαση του άντρα σου, ρουτίνας έχω ακούσει ότι είναι!Μην ανησυχείς.

Ευχαριστώ πολύ!!!!ευτυχώς δεν πονάει αύριο φεύγουμε..

Εννοειται πως τώρα δεν το σκέφτεσαι  εκτός των άλλων σου πέρνει και η χαρά τα μυαλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, BettySt είπε:

Κορίτσια μπορεί κάποια να μου πει κάτι για το ουρεόπλασμα πόσες μέρες θεραπεία,  επαφές κλπ

Κατά τη γυναικολόγο μου δεν πειράζει στη γυναίκα αλλά στον άντρα, αν το έχει αυτος παίρνει θεραπεία αντιβιωση συνήθως vibramicin 15 μέρες αλλά θα σου πει και γιατρός. Έχετε βρει σε καλλιέργεια? Επαφές ελεύθερες μετα την αντιβιωση καλύτερα. Αυτά γνωρίζω :-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Κατά τη γυναικολόγο μου δεν πειράζει στη γυναίκα αλλά στον άντρα, αν το έχει αυτος παίρνει θεραπεία αντιβιωση συνήθως 15 μέρες αλλά θα σου πει και γιατρός. Έχετε βρει σε καλλιέργεια? Επαφές ελεύθερες μετα την αντιβιωση καλύτερα. Αυτά γνωρίζω :-P

Όχι, στη δικιά μου καλλιέργεια βρέθηκε το μικρόβιο. Και μου έδωσε για 10 μέρες vibramicin θα τα περνούμε και οι δύο πρωί βράδυ. Όταν τελειώσει η αντιβιωση θα περιμένω 5 μέρες και θα ξανακάνω καλλιέργεια. Αλλά με ανησυχεί γιατί αν δεν φύγει δεν θα μπορέσω να κάνω σπερματεγχυση μετά το  Πάσχα και τσάμπα περνώ και τα αντισυλληπτικα. 

Αν το έχει περάσει κάποια κοπέλα ας μου πει σε πόσο καιρό θεραπευτικέ . 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , BettySt είπε:

Όχι, στη δικιά μου καλλιέργεια βρέθηκε το μικρόβιο. Και μου έδωσε για 10 μέρες vibramicin θα τα περνούμε και οι δύο πρωί βράδυ. Όταν τελειώσει η αντιβιωση θα περιμένω 5 μέρες και θα ξανακάνω καλλιέργεια. Αλλά με ανησυχεί γιατί αν δεν φύγει δεν θα μπορέσω να κάνω σπερματεγχυση μετά το  Πάσχα και τσάμπα περνώ και τα αντισυλληπτικα. 

Αν το έχει περάσει κάποια κοπέλα ας μου πει σε πόσο καιρό θεραπευτικέ . 

Οκ κορίτσι μου γενικα δεν είναι κάτι ανησυχητικό νομίζω θα φύγει μετά τις 10 μέρες. Κανε επαναληπτικό να δεις. Εμένα μου είπε ότι περισσότερο χαλάει το ph στον κόλπο η αντιβιωση πάρα κάνει κακό αυτό σαν μικρόβιο. Ας πουν και οι αλλες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, kido είπε:

Μπορεί από επαφή να είναι ο πόνος η οωρρηξια. Άρα πόνος και τεστ πέφτουν μαζί εσένα. Από υγρά πως είσαι? 

Επαφη δεν ειχα χθες...απο υγραεχω αρκετα...πιο πολυ διαφανα αλλα εχω κ ασπρα πηχτα,μεσαστην μερα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!ευτυχώς δεν πονάει αύριο φεύγουμε..

Εννοειται πως τώρα δεν το σκέφτεσαι  εκτός των άλλων σου πέρνει και η χαρά τα μυαλά!!

Ακριβώς! Καλή κ γρήγορη ανάρρωση εύχομαι κ σύντομα να επιστρέψετε στις προσπάθειες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Επαφη δεν ειχα χθες...απο υγραεχω αρκετα...πιο πολυ διαφανα αλλα εχω κ ασπρα πηχτα,μεσαστην μερα...

Εγώ φουλ διαφανα αλλά είναι νωρίς σχετικα, 11η μερα. Ε και ψάχνω το θετικό τεστ στο ΠΣΚ... θα κανω 6 η ωρα σήμερα τεστ και θα έχω και επαφή λογικά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kido είπε:

Εγώ φουλ διαφανα αλλά είναι νωρίς σχετικα, 11η μερα. Ε και ψάχνω το θετικό τεστ στο ΠΣΚ... θα κανω 6 η ωρα σήμερα τεστ και θα έχω και επαφή λογικά...

Μαζι λογικα περιμενουμε γτ εσυ εχεις λιγο μικροτερο κυκλο...μμμμ τα διαφανα ειναι καλο δλδ ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , BettySt είπε:

Όχι, στη δικιά μου καλλιέργεια βρέθηκε το μικρόβιο. Και μου έδωσε για 10 μέρες vibramicin θα τα περνούμε και οι δύο πρωί βράδυ. Όταν τελειώσει η αντιβιωση θα περιμένω 5 μέρες και θα ξανακάνω καλλιέργεια. Αλλά με ανησυχεί γιατί αν δεν φύγει δεν θα μπορέσω να κάνω σπερματεγχυση μετά το  Πάσχα και τσάμπα περνώ και τα αντισυλληπτικα. 

Αν το έχει περάσει κάποια κοπέλα ας μου πει σε πόσο καιρό θεραπευτικέ . 

Koρίτσι μου εγώ 14 μέρες και μαζί και ο άντρας μου ήπιαμε vibramycin και είδα επιτέλους αρνητικό μετά στην καλλιέργεια!!!Επαφές καλύτερα να μην γίνονται!!!Ισως με προφύλαξη αλλά καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου!!Εγω είχα πάρει πιο πριν άλλη θεραπεία και δν είχε φύγει!!!Ολα καλά μη φοβάσαι!!!!

πρίν από 57 λεπτά , BettySt είπε:

Όχι, στη δικιά μου καλλιέργεια βρέθηκε το μικρόβιο. Και μου έδωσε για 10 μέρες vibramicin θα τα περνούμε και οι δύο πρωί βράδυ. Όταν τελειώσει η αντιβιωση θα περιμένω 5 μέρες και θα ξανακάνω καλλιέργεια. Αλλά με ανησυχεί γιατί αν δεν φύγει δεν θα μπορέσω να κάνω σπερματεγχυση μετά το  Πάσχα και τσάμπα περνώ και τα αντισυλληπτικα. 

Αν το έχει περάσει κάποια κοπέλα ας μου πει σε πόσο καιρό θεραπευτικέ . 

Αααα και μαζί με την αντιβίωση φάε γιαουρτάκι με πέτσα ή να ρωτήσεις τον γυναικολόγο να σου δώσει κάτι για πρόληψη μηκυτών!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Koρίτσι μου εγώ 14 μέρες και μαζί και ο άντρας μου ήπιαμε vibramycin και είδα επιτέλους αρνητικό μετά στην καλλιέργεια!!!Επαφές καλύτερα να μην γίνονται!!!Ισως με προφύλαξη αλλά καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου!!Εγω είχα πάρει πιο πριν άλλη θεραπεία και δν είχε φύγει!!!Ολα καλά μη φοβάσαι!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Εμένα μου έδωσε για 10 μέρες μόνο την ίδια αντιβιωση με σένα. Ο άντρας σου έκανε καλλιέργεια η μόνο εσύ;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εμένα μου έδωσε για 10 μέρες μόνο την ίδια αντιβιωση με σένα. Ο άντρας σου έκανε καλλιέργεια η μόνο εσύ;

Δν έκανε!!!Θεωρητικά πάντα μπορεί να το ΄χουν και οι δύο!!!Δν ήθελε ο δικός μου να κάνει και έτσι δν το διακινδύνεψα!!!Αυτό που μου είπαν οι περισσότεροι γιατροί είναι καλά να θεραπεύεται!!!Στον άντρα ίσως μετά απο χρόνια προκαλέσει προστατίτιδα και στην γυναίκα 4% αν θυμάμαι καλά μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό!!!Μικρά ποσοστά αλλά επειδή φεύγει γτ να μην το κάνουμε!!!Επίσης ενδέχεται στον άντρα να επηρεάζει το σπερμοδιάγραμμα!!!Και επειδή διάβαζα παλιά και φοβόμουν ότι δν φεύγει ποτέ νομίζω με την σωστή θεραπεία γτ εγώ την πάτησα φεύγει!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ασία είπε:

Ακριβώς! Καλή κ γρήγορη ανάρρωση εύχομαι κ σύντομα να επιστρέψετε στις προσπάθειες!

Να είσαι καλα γλυκουλα μου!Εεε κάτι μπορεί να προλαβα χααχαχ..Εχθές πήγα για υπέρηχο πάλι και τι γελιο καναμε!Ηταν όλα καλα καταρχάς και ηρέμησα επισησ είμαι κ στις μέρες μου και λέει ο γιατρος τις 3 αυτές μέρες θα έχεις και του λέω δεν προλαβαίνω γιατρέ μου κανόνισε αύριο επέμβαση βλέπεις τι μου κάνει;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Δν έκανε!!!Θεωρητικά πάντα μπορεί να το ΄χουν και οι δύο!!!Δν ήθελε ο δικός μου να κάνει και έτσι δν το διακινδύνεψα!!!Αυτό που μου είπαν οι περισσότεροι γιατροί είναι καλά να θεραπεύεται!!!Στον άντρα ίσως μετά απο χρόνια προκαλέσει προστατίτιδα και στην γυναίκα 4% αν θυμάμαι καλά μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό!!!Μικρά ποσοστά αλλά επειδή φεύγει γτ να μην το κάνουμε!!!Επίσης ενδέχεται στον άντρα να επηρεάζει το σπερμοδιάγραμμα!!!Και επειδή διάβαζα παλιά και φοβόμουν ότι δν φεύγει ποτέ νομίζω με την σωστή θεραπεία γτ εγώ την πάτησα φεύγει!!!

Ωχ, μακάρι να φύγει, γιατί ξέρεις την ιστορία μου ότι παλεύω και άλλα θεματακια. Μου είπε η γυνεκολογος ότι αν δεν φύγει δεν μπορώ να κάνω σπερματεγχυση και ίσως τσάμπα περνώ τα αντισυλληπτικα για την ρύθμιση της Ε2. Πες μου όμως από πού τα κολλάμε αυτά τα μικρόβια; :confused:


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα θεμα γιατι γενικα διαβαζω διαφορα και μυαλο ειναι αυτο μπαίνουν διαφορες ιδεες... Σχεδόν απο τα 17 μου αρχισα να εχω πολλα υγρά κίτρινα και μυρίζουν ασχημα πολλες φορες οσες φορες εχω παει γυναικολογο ή εχω κανει παπ ολα καλα βγενουν εκτος απο μια φορα που ειχα τραχηλιτιδα και πήρα αντιβίωση. Αλλος γυναικολος μου ειπε οτι ισως ειναι αυξημένα λογο κιλών εχω πολλα κιλα πανάθεμά με, αλλος πάλι οτι ειναι κατι φυσιολογικό αλλα πιο εντονο σε μενα... Λετε να πρεπει να επισκεφτώ και κανεναν ουρολόγο? Γιατι ακομα τα εχω αμειωτα 10χρονια μετα και πολλες φορες στη καθημερινότητα μου αναγκάζομαι να φοραω σερβιέτα και χωρις να εχω περιοδο γιατι μυρίζουν εντονα αν λερωθω και το εσώρουχο γινεται μούσκεμα :/ Συγνώμη για την τόσο αναλυτική περιγραφη αλλα καπως επρεπε να τα πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...