Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Μια χαρα νεα κοπελα με βοηθεια κ οικονομικη ανεση γτ να μην θελει?εμενα η κουμπαρα ειναι 42 και εκανε παιδιβμε 7χρονια διαφορα με το αλλο της παιδι...

Καλως την,καλησπερα Δημητρα.Αχχχ μ εσενα συνεννοουμαι,μ εκεινη γιατι δε μπορω,Δημητρα κι εκεινη... χαχαχα..αγυριστα κεφαλια βρε παιδακι μου.Δεν εχει κανενα ουσιαστικο θεμα,αν εξαιρεσουμε τον νταμπλα που της ηρθε και το ψυχολογικο που την εχει καταβαλει οτι δε θα τα καταφερει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλως την,καλησπερα Δημητρα.Αχχχ μ εσενα συνεννοουμαι,μ εκεινη γιατι δε μπορω,Δημητρα κι εκεινη... χαχαχα..αγυριστα κεφαλια βρε παιδακι μου.Δεν εχει κανενα ουσιαστικο θεμα,αν εξαιρεσουμε τον νταμπλα που της ηρθε και το ψυχολογικο που την εχει καταβαλει οτι δε θα τα καταφερει.

Μα γτ να μην τα καταφερει..ισα ισα τα παιδια της εχουν μεγαλωσει...καταλαβαινουν!!δεν.δουλευει θα εχει χρονο.κ.βοηθεια και για τα 3 της τα παιδια....παντως δεν μπορεις να πεις χιλια χρονια θα ζησεις...οσο για το αγυριστο π λες εχεις δικιο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Μα γτ να μην τα καταφερει..ισα ισα τα παιδια της εχουν μεγαλωσει...καταλαβαινουν!!δεν.δουλευει θα εχει χρονο.κ.βοηθεια και για τα 3 της τα παιδια....παντως δεν μπορεις να πεις χιλια χρονια θα ζησεις...οσο για το αγυριστο π λες εχεις δικιο

Ασε με Δημητρα,ειμαστε φαρμακωμενοι ολοι.Εκτος οτι απο θρησκευτικης αποψης το θεωρουμε αμαρτια ολο αυτο.Τη στιγμη δε που δεν υπαρχει λογος ουσιαστικος να συμβει.Μονο να τη φωτισει ο Θεος ζηταω.Μιλησα και με το γιατρο να τους φοβησει σε σχεση με τις επιπτωσεις στην υγεια αυτης της πραξης.Μιας και η συγκεκριμενη εχει αναιμια,αιματοκριτη 18,σιδηρα ασβεστια ολα χαμηλα.Ευχηθειτε να τα καταφερουμε ολοι μαζι.....

Link to comment
Share on other sites

@zina7777 επειδη ειμαι μαμα με τρία παιδια πλεον χωρίς βοήθεια ουσιαστική εργαζόμενη εποχική εναλλάξ ωράρια με το σύζυγό και σε νησι καντε τα παντα να την μεταπεισετε....  Το πολύ πολυ ας κανει και το τριτο και μετα ναα ραφτει οπως εκανα εγω λογω υγειας μου


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alekagala είπε:

@zina7777 επειδη ειμαι μαμα με τρία παιδια πλεον χωρίς βοήθεια ουσιαστική εργαζόμενη εποχική εναλλάξ ωράρια με το σύζυγό και σε νησι καντε τα παντα να την μεταπεισετε....  Το πολύ πολυ ας κανει και το τριτο και μετα ναα ραφτει οπως εκανα εγω λογω υγειας μου

Αχ κοριτσι μου,να σου ζησουν.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μας εχει ενοχλησει η σταση της αυτη.Σε σημειο που η μαμα μου και πεθερα της της δηλωσε "Γεννησε το φερτο μου κι ελα παρ το 3 χρονων"

ποια πεθερα το λεει αυτο.Κανουμε αγωνα...ευχηθειτε μας καλη τυχη κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν σου πω τι κανω απο το πρωι που σηκώνομαι μεχρι τις 11 που πηγαίνω για υπνο θα κουραστείς....  Τιποτα δεν ειναι πιο ομορφο απο ενα μωρο που εξαρτάται απολυτως απο τη μανούλα γιατι έτσι και αλλιως τα χάνουμε τα παιδια μας κάποια στιγμη λογω σχολείων δραστηριοτήτων..... Δωστε της σα συμβουλή να το κρατησει και μετα να ραφτει


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Αχ κοριτσι μου,να σου ζησουν.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μας εχει ενοχλησει η σταση της αυτη.Σε σημειο που η μαμα μου και πεθερα της της δηλωσε "Γεννησε το φερτο μου κι ελα παρ το 3 χρονων"

ποια πεθερα το λεει αυτο.Κανουμε αγωνα...ευχηθειτε μας καλη τυχη κοριτσια.

 

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Αχ κοριτσι μου,να σου ζησουν.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μας εχει ενοχλησει η σταση της αυτη.Σε σημειο που η μαμα μου και πεθερα της της δηλωσε "Γεννησε το φερτο μου κι ελα παρ το 3 χρονων"

ποια πεθερα το λεει αυτο.Κανουμε αγωνα...ευχηθειτε μας καλη τυχη κοριτσια.

Στο ευχόμαστε καλή μου πολύ δύσκολη η θέση σας και η στενοχώρια σας και του αδερφού σου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Αχ κοριτσι μου,να σου ζησουν.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μας εχει ενοχλησει η σταση της αυτη.Σε σημειο που η μαμα μου και πεθερα της της δηλωσε "Γεννησε το φερτο μου κι ελα παρ το 3 χρονων"

ποια πεθερα το λεει αυτο.Κανουμε αγωνα...ευχηθειτε μας καλη τυχη κοριτσια.

Οντως ποιος το λεει αυτο..???τοσο χαμηλο αιματοκριτη?καντε οτι μπορειτε να της αλλαξετε γνωμη ειναι κριμα αλλες κοπελες να θελουν κ να μην μπορουν και απο την αλλη να θελει να μην το κρατησει....αυτο πες της..και πες της οτι θα πηγαινετε βολτα μαζι με τα μπεμπουλια σας..χεχε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Οντως ποιος το λεει αυτο..???τοσο χαμηλο αιματοκριτη?καντε οτι μπορειτε να της αλλαξετε γνωμη ειναι κριμα αλλες κοπελες να θελουν κ να μην μπορουν και απο την αλλη να θελει να μην το κρατησει....αυτο πες της..και πες της οτι θα πηγαινετε βολτα μαζι με τα μπεμπουλια σας..χεχε

Δε λες που δεν εχω αναφερει τιποτα για τη δικη μου εγκυμοσυνη.Ακομα δεν ξερουν και μπορουμε να στηριχτουμε οτι θα τη βοηθαει η μαμα μου αποκλειστικα.Ειναι τετοιο ατομο που αν ηξερε θα ελεγε"πρεπει να το βγαλω γιατι η πεθερα θα βοηθαει τη κορη της και εμενα οχι".

Ο Θεος με φυλαξε και το κρατησα κρυφο..δε μιλαωωωωωωωωωωωωωω..αχνα δε βγαζω...

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

 

Στο ευχόμαστε καλή μου πολύ δύσκολη η θέση σας και η στενοχώρια σας και του αδερφού σου 

Ναι γαμωτο,ειναι κομμενος στα δυο..η συνειδηση και η προσωπικη της επιθυμια,ερχονται σε ριξη.Ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια

πρίν από 13 λεπτά , Alekagala είπε:

Αν σου πω τι κανω απο το πρωι που σηκώνομαι μεχρι τις 11 που πηγαίνω για υπνο θα κουραστείς....  Τιποτα δεν ειναι πιο ομορφο απο ενα μωρο που εξαρτάται απολυτως απο τη μανούλα γιατι έτσι και αλλιως τα χάνουμε τα παιδια μας κάποια στιγμη λογω σχολείων δραστηριοτήτων..... Δωστε της σα συμβουλή να το κρατησει και μετα να ραφτει

Προσπαθω να ειμαι ηρεμη και να μην ειναι πιεστικος ο τροπος μου.γιατι ο χαρακτηρας της ειναι,πεισμωνει κιολας πως να το πω.Ολοι ειμαστε προσεκτικοι.Μιλησα με την ιδια τη μανα της,που σημειωταιων εκανε 17 χρονια να πιασει την ιδια.Κι αντι να πει ρε παιδια,οτι θα σας στηριξω θα υποστηριξω να μη το κανει.Μου λεει με μια ανεση "Ε ,εκεινη θα φαει το μαχαιρι,ας τη να το κανει τι μπερδευεσαι"

Εγω μανα δεν ειμαι..αλλα ειναι απαντηση αυτη?Για κουνιαδα,που για ποιον προσπαθω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alekagala είπε:

Ωραια η μανα της μου θυμιζει την δικια μου που αντι να χαρει γύρισε και μου ειπε τώρα τι το θες το τριτο παιδι..... Πονεμένη ιστορια.... 

Α,εβγαλε κι αλλες τετοιες το εργοστασιο βλεπω. Ενταξει,τα ακουσα ολα..Εμεινα κοκκαλο στο τηλεφωνο.Δεν ηξερα τι να πω.Ωσπου με βιδωσε και της λεω" Η μανα μου τους στηριζει απ την αρχη,δε σου ζητησε ποτε βοηθεια σε τιποτα,μας το χρωστας να μας στηριξεις σ αυτη την αποφαση,τη στιγμη που ειμαστε ολοι εδω κατα πανω στα παιδια της και την ιδια."

Ε μα ..παιδια συγνωμη..Τα ταπερ καθε μερα πηγαινοερχονται...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@zina7777 Αχ βρε κοπελά μου, μακαρι να τη φωτισει ο Θεος και να γίνει  το θαύμα. Ειμαι σίγουρη οτι της ηρθε κεραμίδα και πελαγωσε αλλα δε δινει και αυτη λιγο χρόνο στον εαυτο της να το συνειδιτοποιησει βιάζεται παρα πολυ. Και όντως ποια πεθερά θα το ελεγε αυτο μπραβο στη μανούλα σου.. Μακαρι να αλλαξει γνώμη. Μεγαλη αμαρτία αλλη προσπαθούν χρονια και δε μπορουν. Μακαρι να εχετε θετική έκβαση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, soth_26 είπε:

@zina7777 Αχ βρε κοπελά μου, μακαρι να τη φωτισει ο Θεος και να γίνει  το θαύμα. Ειμαι σίγουρη οτι της ηρθε κεραμίδα και πελαγωσε αλλα δε δινει και αυτη λιγο χρόνο στον εαυτο της να το συνειδιτοποιησει βιάζεται παρα πολυ. Και όντως ποια πεθερά θα το ελεγε αυτο μπραβο στη μανούλα σου.. Μακαρι να αλλαξει γνώμη. Μεγαλη αμαρτία αλλη προσπαθούν χρονια και δε μπορουν. Μακαρι να εχετε θετική έκβαση 

Σ ευχαριστω πολυ.Ειμαστε ολοι αναστατωμενοι.Κι εγω πιο πολυ γιατι νιωθω τον αδερφο μου,εχουμε σχεση πολυ καλη.Μου λεει συνεχεια,δεν μπορω να την πιεσω.δεν μπορω να την πιεσω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ.Ειμαστε ολοι αναστατωμενοι.Κι εγω πιο πολυ γιατι νιωθω τον αδερφο μου,εχουμε σχεση πολυ καλη.Μου λεει συνεχεια,δεν μπορω να την πιεσω.δεν μπορω να την πιεσω...

Φανταζομαι ποσο μπορει να στεναχωριεσται και ειδικά εκείνος που το θελει αυτο το μωρό. Αλλα ίσως και να πρεπει να την πιέσει μπας και καταλαβει το λαθος της. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Δεν πειράζει που δεν κατάλαβες. όπως είπαμε η κάθε μία είναι διαφορετική. Αν και βλέπω ότι πολλές κατάλαβαν και η παρέα έσπασε λίγο. Δεν πειράζει όμως. Λέμε τα πιο ουσιαστικά τώρα. Και επειδή διάβασα και τα δικά σου νέα το πιο δύσκολο δεν είναι η ηλικία σου αλλά το οικονομικό πιστεύω. Έχεις χρόνο αν και σε έχουν απογοητεύσει οι εξετάσεις σου να σκέφτεσαι ότι γίνονται θαύματα. Πιστεύω οτι επειδή το θες πολύ θα το παλέψεις και θα βρεις τη δύναμη. Μεθόδευσέ το και εύχομαι να έχεις αποτέλεσμα θετικό μέσα σε αυτή τη χρονιά. Συνεχίζεις με τον καινούργιο γιατρό; Δεν μπήκε και το @Papaki@ να μας πει νέα!

Ευχαριστώ για την ευχή σου, αν και μακάρι το θέμα να ήταν οικονομικό. Όταν έχεις μπροστά σου χειρουργεία, φάρμακα και εξωσωματική με πολλά αν και τις πιθανότητες εναντίον σου και βρίσκεσαι αντιμέτωπη με την προοπτική να μην αποκτήσεις παιδί γιατί τίποτα δεν δουλεύει σωστα στο αναπαραγωγικό σου σύστημα, πίστεψέ με το τελευταίο που σε απασχολεί είναι τα λεφτά. 

 

Όσο για το ευρύτερο θέμα που βλέπω να συζητειτε σήμερα το μόνο που έχω να πω είναι ότι κανένας δεν μπορεί να έχει άποψη για το τι θα κάνει μια γυναίκα με το σώμα της εκτός από την ίδια. 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...