Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εγω σε 10 μερες στις 24 δλδ...ναι μαζι ειμαστε...αλλα εσυ προηγησαι λιγο

Μακαρι να εχουμε και οι δυο καλα νεα!!! Και οτι ερθει να ειναι για καλο!!!!!

Just now, Κελυ 32 είπε:

Μακαρι να εχουμε και οι δυο καλα νεα!!! Και οτι ερθει να ειναι για καλο!!!!!

Παντως εγω για ενα περιεργο λογο και στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες μου το ειχα κατσλσβει πριν την καθυστερηση οτι ειμαι εγκυος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Μακαρι να εχουμε και οι δυο καλα νεα!!! Και οτι ερθει να ειναι για καλο!!!!!

Παντως εγω για ενα περιεργο λογο και στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες μου το ειχα κατσλσβει πριν την καθυστερηση οτι ειμαι εγκυος! 

Κέλλυ ισχύει το πιστεύω αυτό που λες δεν μου φαίνεται περίεργο και εγω το ένιωσα..Για αυτό και λέω συχνά πως περισσότερο εμπιστεύομαι το ένστικτο πως να το πω την αίσθηση που νιώθω παρά τα αλλα συμπτώματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κέλλυ ισχύει το πιστεύω αυτό που λες δεν μου φαίνεται περίεργο και εγω το ένιωσα..Για αυτό και λέω συχνά πως περισσότερο εμπιστεύομαι το ένστικτο πως να το πω την αίσθηση που νιώθω παρά τα αλλα συμπτώματα 

Ακριβως!!!! Εγω τον Οκτωβρη ξυπνησα μια μερα πριν την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου και ειπα:Ειμαι εγκυος! Πηγα για χοριακη και με κοροιδευαν στο μικροβιολογικο..Μου ελεγαν ηρθες νωρις κλπ...Βγηκε η χοριακη και ειχα 22!!!! Εκεινη ομως τη μερα το ενιωσα λογω των πολυ εντονων συμπτωματων..Ενιωθα λες και ημουν δυο μηνων εγκυος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κελυ 32 είπε:

Ακριβως!!!! Εγω τον Οκτωβρη ξυπνησα μια μερα πριν την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου και ειπα:Ειμαι εγκυος! Πηγα για χοριακη και με κοροιδευαν στο μικροβιολογικο..Μου ελεγαν ηρθες νωρις κλπ...Βγηκε η χοριακη και ειχα 22!!!! Εκεινη ομως τη μερα το ενιωσα λογω των πολυ εντονων συμπτωματων..Ενιωθα λες και ημουν δυο μηνων εγκυος...

Τέλη οκτωμβρη έμεινα και εγω..Δυο μέρες πριν την καθυστέρηση και ενώ ήμουν στη δουλειά ένιωσα κάτι περίεργο πολύ χαμηλά και αν και ακούγεται χαζό ναι εκεί αισθάνθηκα πως μπορεί να είμαι και έτσι μετά την δουλειά έκανα τεστ και ήταν θετικό.Εν τω μεταξύ δεν συζητάμε καν για κατά φαντασιαν σύμπτωμα το θυμαμαι ακόμη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Τέλη οκτωμβρη έμεινα και εγω..Δυο μέρες πριν την καθυστέρηση και ενώ ήμουν στη δουλειά ένιωσα κάτι περίεργο πολύ χαμηλά και αν και ακούγεται χαζό ναι εκεί αισθάνθηκα πως μπορεί να είμαι και έτσι μετά την δουλειά έκανα τεστ και ήταν θετικό.Εν τω μεταξύ δεν συζητάμε καν για κατά φαντασιαν σύμπτωμα το θυμαμαι ακόμη 

Το πιστευω!!!! Μακαρι να ξανανιωσουμε αυτο το συναισθημα...αλλα να ερθει για να μεινει! Εσυ ποτε περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Το πιστευω!!!! Μακαρι να ξανανιωσουμε αυτο το συναισθημα...αλλα να ερθει για να μεινει! Εσυ ποτε περιμενεις?

Μακάρι σου το εύχομαι ολόψυχα μόνο χαρές πλέον! Τις ίδιες μέρες περίπου, 22-23 αλλα με μπέρδεψε κάτι και μπορεί στις 25..Μετά την απόξεση ο δεύτερος κυκλος ήταν μικρότερος από τον συνηθισμένο μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μακάρι σου το εύχομαι ολόψυχα μόνο χαρές πλέον! Τις ίδιες μέρες περίπου, 22-23 αλλα με μπέρδεψε κάτι και μπορεί στις 25..Μετά την απόξεση ο δεύτερος κυκλος ήταν μικρότερος από τον συνηθισμένο μου

Και εμενα αλλαξε ο κυκλος μου...Μια μου ηρθε στις 28 μερες και μια στις 30.... Τωρα παντως δε νομιζω οτι ειμαι... Αρχιζουν τα συμπτωματα περιοδου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Και εμενα αλλαξε ο κυκλος μου...Μια μου ηρθε στις 28 μερες και μια στις 30.... Τωρα παντως δε νομιζω οτι ειμαι... Αρχιζουν τα συμπτωματα περιοδου...

Εγω δεν προλαβα δυο επαφες κοντά στις ημερες δλδ..είχαμε μια επέμβαση ρουτίνας του άντρα μου .

Εχεις από νωρίς συμπτώματα περιοδου είπες έτσι; Είχες φουλ επαφές ; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.. για όλη αυτή την ιστορία που διάβασα σήμερα έχω να πω οτι δε μου άρεσε καθόλου.. όλες νομίζω μπήκαμε στο φόρουμ για μια συμπαράσταση από κοπέλες που βρίσκονται στην ίδια κατάσταση.. στη προσπάθεια να δημιουργήσουν μια καινούργια ζωή.. τώρα το τι πιστεύει ο καθένας είναι δικό του θέμα.. δεν είμαστε εδώ να κρίνουμε κανέναν.. τώρα γιατί εξελίχτηκε έτσι η ιστορία δε το κατάλαβα.. 

Μπορεί να μην ειμαι τόσο ενεργό μέλος όσο αλλα κορίτσια εδώ μέσα και για αυτό το βλέπω ίσως λίγο πιο σφαιρικά το θέμα

Στα νέα της ημέρας εγώ μαλλον θα αδιαθετησω άρχισαν τα προεόρτια στο σερβιετακι οπότε με βλέπω να παραγγέλνω τα τεστακια :-D βοήθησαν καμιά σας γενικά τα τεστ; Γιατί υπάρχει και η άποψη ότι αγχωνουν γενικότερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Efouko είπε:

Καλησπέρα σε όλες.. για όλη αυτή την ιστορία που διάβασα σήμερα έχω να πω οτι δε μου άρεσε καθόλου.. όλες νομίζω μπήκαμε στο φόρουμ για μια συμπαράσταση από κοπέλες που βρίσκονται στην ίδια κατάσταση.. στη προσπάθεια να δημιουργήσουν μια καινούργια ζωή.. τώρα το τι πιστεύει ο καθένας είναι δικό του θέμα.. δεν είμαστε εδώ να κρίνουμε κανέναν.. τώρα γιατί εξελίχτηκε έτσι η ιστορία δε το κατάλαβα.. 

Μπορεί να μην ειμαι τόσο ενεργό μέλος όσο αλλα κορίτσια εδώ μέσα και για αυτό το βλέπω ίσως λίγο πιο σφαιρικά το θέμα

Στα νέα της ημέρας εγώ μαλλον θα αδιαθετησω άρχισαν τα προεόρτια στο σερβιετακι οπότε με βλέπω να παραγγέλνω τα τεστακια :-D βοήθησαν καμιά σας γενικά τα τεστ; Γιατί υπάρχει και η άποψη ότι αγχωνουν γενικότερα

Καλησπερα.. Δεν έχω άποψη για τα τεστ απλώς θα σου ελεγα να κανεις ότι αισθάνεσαι πως μπορεί να σε βοηθήσει..Αν αυτό είναι τα τεστακια δοκίμασε τα χωρίς κανενα άγχος χαλαρά άλλη μια εμπειρία και μια προσπάθεια για αυτό που επιθυμεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Beboula25 είπε:

Εγω δεν προλαβα δυο επαφες κοντά στις ημερες δλδ..είχαμε μια επέμβαση ρουτίνας του άντρα μου ακριβως στις γόνιμες.Την προηγούμενη δλδ είχαμε πάει γιατρό για τσεκ γενικά και το είδαμε σε τρεις ημερες μου είπε.

Εχεις από νωρίς συμπτώματα περιοδου είπες έτσι; Είχες φουλ επαφές ; 

Και εγω λογω του οτι αρρωστησε ο αντρας μου χασαμε την 14 η και 15η...Επαφες ειχαμε την 9, 10, 13η 16η και 18η....οποτε δεν ξερω...φοβαμαι οτι εκανα ωορηξια στις 14...Ναι εχω απο σημερα συμπτωματα περιοδου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Και εγω λογω του οτι αρρωστησε ο αντρας μου χασαμε την 14 η και 15η...Επαφες ειχαμε την 9, 10, 13η 16η και 18η....οποτε δεν ξερω...φοβαμαι οτι εκανα ωορηξια στις 14...Ναι εχω απο σημερα συμπτωματα περιοδου...

Κοίταξε δες το από την θετική πλευρά στη περίπτωση που αδιαθετησεις πως μπορεί να έχασες όπως λες την ημέρα..Έτσι δεν θα έχεις το ίδιο άγχος που θα είχες αν είχες προσπαθήσει ακριβως τις σωστες μέρες..Καταλαβαίνεις πως στο λέω.. Και μην ανησυχεις σίγουρα θα τα καταφερεις  σου εύχομαι να έχεις αυτό που επιθυμεις πολύ συντομα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοίταξε δες το από την θετική πλευρά στη περίπτωση που αδιαθετησεις πως μπορεί να έχασες όπως λες την ημέρα..Έτσι δεν θα έχεις το ίδιο άγχος που θα είχες αν είχες προσπαθήσει ακριβως τις σωστες μέρες..Καταλαβαίνεις πως στο λέω.. Και μην ανησυχεις σίγουρα θα τα καταφερεις  σου εύχομαι να έχεις αυτό που επιθυμεις πολύ συντομα! 

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ! Και σε εσενα ευχομαι να ερθουν ολα ομορφα και οπως τα θελεις! Μακαρι συντομα ολες οι κοπελες να εχουμε τα σπορακια μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ! Και σε εσενα ευχομαι να ερθουν ολα ομορφα και οπως τα θελεις! Μακαρι συντομα ολες οι κοπελες να εχουμε τα σπορακια μας!!!

Και εγω σε ευχαριστώ πολύ!! Για όλα τα κοριτσια όλα θα πάνε καλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Efouko είπε:

Καλησπέρα σε όλες.. για όλη αυτή την ιστορία που διάβασα σήμερα έχω να πω οτι δε μου άρεσε καθόλου.. όλες νομίζω μπήκαμε στο φόρουμ για μια συμπαράσταση από κοπέλες που βρίσκονται στην ίδια κατάσταση.. στη προσπάθεια να δημιουργήσουν μια καινούργια ζωή.. τώρα το τι πιστεύει ο καθένας είναι δικό του θέμα.. δεν είμαστε εδώ να κρίνουμε κανέναν.. τώρα γιατί εξελίχτηκε έτσι η ιστορία δε το κατάλαβα.. 

Μπορεί να μην ειμαι τόσο ενεργό μέλος όσο αλλα κορίτσια εδώ μέσα και για αυτό το βλέπω ίσως λίγο πιο σφαιρικά το θέμα

Στα νέα της ημέρας εγώ μαλλον θα αδιαθετησω άρχισαν τα προεόρτια στο σερβιετακι οπότε με βλέπω να παραγγέλνω τα τεστακια :-D βοήθησαν καμιά σας γενικά τα τεστ; Γιατί υπάρχει και η άποψη ότι αγχωνουν γενικότερα

Καλημερα....εγω πρωτη φορα χρησιμοποιησα τεστ αυτον.τον μηνα..δεν με αγχωσε καθολου αντιθετα εμαθα επιτελους ποτε κανω ωορηξια...η οποια τυχαια συνοδευτηκε με πονο την μερα του θετικου γτ αλλες φορεελς δεν καταλαβαινα τπτ...να παρεις βοηθανε πολυ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...