Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Ναι όντως σορρυ! Είστε συμπαθειες για αυτό! Το αντιβιωγραμμα θα το πάρω αύριο... με πηραν τωρα από το μικροβιολογικο να μου πουν ότι προχωρανε γιατί βρέθηκε μικροβιο αλλα όχι ποιο. Θα ξέρω αύριο και θα σας πω. Αγχώθηκα!

Γλυκουλα μου!!!

Καλα βρε γιατι αγχωθηκες? Η ουρολοιμωξη αντιμετωπιζεται πανευκολα... κ υπαρχουν ενα σωρο αντιβιωσεις καταλληλες για κυηση.... κατσε να βγει κ το αντιβιογραμμα που λεει κ η @marillia.. ξερει αυτη κ εγω αυτην ρωταω χαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Γλυκουλα μου!!!

Καλα βρε γιατι αγχωθηκες? Η ουρολοιμωξη αντιμετωπιζεται πανευκολα... κ υπαρχουν ενα σωρο αντιβιωσεις καταλληλες για κυηση.... κατσε να βγει κ το αντιβιογραμμα που λεει κ η @marillia.. ξερει αυτη κ εγω αυτην ρωταω χαχαχα

 

αν δεν κανω λαθος η zinadol επιτρεπεται.πηρα ενα μηνα που νομιζα οτι ισως ειμαι εγκυος και ο γιατρος μπυ χε πει οτι ειναι στις επιτρεπετες.αν.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Γλυκουλα μου!!!

Καλα βρε γιατι αγχωθηκες? Η ουρολοιμωξη αντιμετωπιζεται πανευκολα... κ υπαρχουν ενα σωρο αντιβιωσεις καταλληλες για κυηση.... κατσε να βγει κ το αντιβιογραμμα που λεει κ η @marillia.. ξερει αυτη κ εγω αυτην ρωταω χαχαχα

 

Ξερω γω γιατί, ενώ το περίμενα γιατί μου μυρίζαν τελευταία τα ουρά μου. Σιγά που θα είμαι έγκυος αλλά λεμε τώρα αν... να μην βλαψω το σπορι μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Ναι όντως σορρυ! Είστε συμπαθειες για αυτό! Το αντιβιωγραμμα θα το πάρω αύριο... με πηραν τωρα από το μικροβιολογικο να μου πουν ότι προχωρανε γιατί βρέθηκε μικροβιο αλλα όχι ποιο. Θα ξέρω αύριο και θα σας πω. Αγχώθηκα!

Ναι @marilliaτην πάτησα κι εγώ όπως ο σύζυγος μάλλον από πετσέτες! Υποθέτω οτι θα έχω το e.Coli κι εγώ. Θα τα δείξω σε παθολογο όμως γιατί αυτός μου την έγραψε την καλλιέργεια. Θα ξέρει να μου πει? Θα πάρω και τη γνώμη του γυναικολογο μου καλύτερα..

Περαστικά!!!Μη φοβάσαι!!!Ουρολοίμωξη συμβαίνει συχνά και σε εγκύους!!!Και οι παθολόγοι γνωρίζουν αλλά και τον γυναικόλογο να ενημερώσεις καλά θα είναι!!Θα πεις και στον παθολόγο υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος!!!Θα βγεί και το αντιβιόγραμμα και θα την ξεκινήσετε!!!Ρωτά να πίεις και κάτι για πρόληψη μυκητών!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Ξερω γω γιατί, ενώ το περίμενα γιατί μου μυρίζαν τελευταία τα ουρά μου. Σιγά που θα είμαι έγκυος αλλά λεμε τώρα αν... να μην βλαψω το σπορι μου!

Ααααα δε θελω ηττοπαθειες!!! Σκεφτομαστε θετικα και ελπιζουμε να εισαι! κ οσο για την ουρολοιμωξη μη σκας μια βδομαδουλα θα ειναι το ζορι μετα θα εισαι περδικι!

Just now, marillia είπε:

Περαστικά!!!Μη φοβάσαι!!!Ουρολοίμωξη συμβαίνει συχνά και σε εγκύους!!!Και οι παθολόγοι γνωρίζουν αλλά και τον γυναικόλογο να ενημερώσεις καλά θα είναι!!Θα πεις και στον παθολόγο υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος!!!Θα βγεί και το αντιβιόγραμμα και θα την ξεκινήσετε!!!Ρωτά να πίεις και κάτι για πρόληψη μυκητών!!

Συμφωνω με τη φιλτατη γιατι εγω την παταω συνεχεια με τις αντιβιωσεις... τωρα εχω βγαλει δερματικο μυκητα στο λαιμο κ βαζω σπρευ κ σαπουνι... παντα καπου θα βγαλω μυκητες να λεω παλι καλα που δεν ηταν κολπικοι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

@Κελυ 32 πολύ καλό σημάδι!! Αναμένουμε! Θυμήσε μου, αν δε σε πειράζει, έχεις και άλλο παιδάκι?

@kido θα σου δωσει ο παθολόγος αντιβίωση και παρε μετα ένα τηλ. τον γυναικολογο σου. Μην ανησυχεις, όμως οι αντιβιώσεις είναι πολύ συνηθισμένες στις κυησεις. Έγω όσες δεν είχα πάρει σε όλη μου τη ζωή τις πήρα μαζικά στην δεύτερη

  


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , iouliana είπε:

Καλημέρα!!

@Κελυ 32 πολύ καλό σημάδι!! Αναμένουμε! Θυμήσε μου, αν δε σε πειράζει, έχεις και άλλο παιδάκι?

@kido θα σου δωσει ο παθολόγος αντιβίωση και παρε μετα ένα τηλ. τον γυναικολογο σου. Μην ανησυχεις, όμως οι αντιβιώσεις είναι πολύ συνηθισμένες στις κυησεις. Έγω όσες δεν είχα πάρει σε όλη μου τη ζωή τις πήρα μαζικά στην δεύτερη

  

Ιουλιανα μου καλημερα!!! Οχι δεν εχω ακομα παιδακι...Ειχα δυο παλινδρομες κυησεις δυστυχως....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ιουλιανα μου καλημερα!!! Οχι δεν εχω ακομα παιδακι...Ειχα δυο παλινδρομες κυησεις δυστυχως....

Αχ συγνώμη βρε Κέλυ!! Τώρα θα είναι η τυχερή σου!!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα.. Επειδή είχα και εγω πρόσφατα και γνωρίζει ο γιατρος μου πως έχω επαφές μου συνέστησε την ζιναντολ..Γενικά δεν μου δίνει κάτι που να υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει..Επίσης τον μήνα που έμεινα εγκυος είχαμε διαγνώσει νωρίτερα το ουρεοπλασμα και μου έδωσε το ρουλιντ αφοβα και για την κύηση..Θεωρώ πως είναι καλύτερα να θεραπεύεις κάτι πριν διαγνώσεις εγκυμοσυνη μόνο και μόνο για να ελλατωσεις το άγχος.Αλλωστε υπάρχουν πολλά φάρμακα που επιτρέπονται.Φυσικα ασχέτως με το τι έκανα εγω ο κατάλληλος να σε συμβουλέψει είναι ο γιατρος σου..

Να ξεκουράζεσαι μεγαλώνει το μωράκι σου..

Γειά σου Μπεμπουλα! Να σε ρωτήσω σε πόσες μέρες με την αντιβιωση σου έφυγε το ουρεόπλασμα; Είχα ξαναγράψει για το θέμα αλλά μάλλον δεν έτυχε να το διαβάσεις 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Και εγω σε ιδιώτη θα τα κάνω νομίζω σε δημόσιο δεν γίνεται... Μια καλά μια χάλια είμαι.... Εσύ πώς είσαι??? Πητ ποτέ σου εχει πει?? 

Αντέ εύχομαι να μας πεις σύντομα ευχάριστα νέα!!!!! 

Καλημερα ! εχω 18/10 πητ . γινονται ολα και στα νοσοκομεια πλεον αλλα πρεπει να κλεισεις ραντεβου πολυ νωρις. εμενα μου εκλεισαν ηδη για β επιπεδου αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα ,εχω ακομα μεχρι να φτασω εως εκει.. εγω χαλια ειμαι .. αν δνε παρω χαπι , ξερναω ολη μερα οτι κ να φαω ..σημερα δοκιμασα το primperan se spray  απο την μυτη . αντε να δω αν θα εχει καλυτερο αποτελεσμα.. βεβαια εχω κουραστει πολυ κ νιωθω ηδη εξαντλημενη :( 

14 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ναι μιληστε βρε κοριτσια...εχω πρηξιμο στην κοιλια κ πονακια..

καλημερα! πονακια ειχα κατι τσιμπιματακια ενω απο υγρα ειχα λιγα μετα την ωορηξια ασπρα . εχω ακουσει για κοπελες που ειχαν πολλα υγρα ασπρα πριν μαθουν οτι ειναι εγκυες..

1 ώρα πρίν, kido είπε:

Συμφωνώ Μαριλιακι. Δεν με εκφράζουν τα χθεσινά. Εγώ 18η μέρα νωρίς ακόμα δεν νιώθω τίποτα αλλά ελπιζω! Εντωμεταξυ έχω ουρολοιμωξη τελικά, μπορώ να πάρω αντιβιοτικό η δεν κάνει σε περίπτωση που εχει γινει κάτι? Ξέρετε αν είναι κάποια αντιβιωση καταλληλη και για εγκυους? Γιατί θυμάμαι της @Μάντη της την έκοψε που επαιρνε για το ουρεοπλασμα vibramicin αμέσως μόλις κατάλαβε εγκυμοσύνη...

Καλημέρα σε όλες. 

αναλογως το μικροβιο που εχεις. εγω επαιρνα την zinadol επειδη ειχα e.coli κ επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη

15 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου, τι κανετε? Εχω καιρό να γράψω εδώ και για να είμαι ειλικρινής δεν ήμουν σίγουρη κατά πόσο έπρεπε να γίνει αυτό τώρα... Στεναχωρήθηκα πολύ με αυτά που διάβασα και κυρίως γιατί, όπως είπε και η @Vila, παλαιότερα το γκρουπάκι ήταν μια ομάδα στην οποία επικρατούσε ο σεβασμός, η αλληλοεκτίμηση και η ενσυναίσθηση....

@Beboula25, @ada32 και λοιπά κορίτσια, θα συστήσω ψυχραιμία και λογική σκέψη... Μην μπαίνεται στη διαδικασία να εξηγείτε τα αυτονόητα... Δυστυχώς, εν έτει 2018 υπάρχουν άνθρωποι πολύ στενόμυαλοι με παρωπίδες, οι οποίοι δε δέχονται διαφορετικές απόψεις και εν ελλείψει επιχειρημάτων, χρησιμοποιούν την επίθεση και τον ασεβή και υβριστικό λόγο ως όπλα..

Προσωπικά, επειδή εργάζομαι χρόνια στο χώρο της υγείας και τα μάτια μου έχουν δει πράγματα που καμια δεν μπορεί ούτε στον πιο φριχτό της εφιάλτη να φανταστεί, έχω να πω πως είναι πολύ εύκολο να κατακρίνουμε και να χαρακτηρίζουμε ένα ανθρωπο όταν "δεν έχουμε μπει στα παπούτσια του", αλλά καλό είναι να σκεφτόμαστε τι τον οδήγησε να πάρει μία σκληρή και σύσκολη πολύ απόφαση! Για εμένα, μία γυναίκα που αποφασίζει να φέρει στον κόσμο ένα άρρωστο παιδί δεν είναι ηρωίδα, είναι εγωίστρια. Εγωίστρια γιατί έβαλε πρώτη την ανάγκη της να γίνει μάνα, αγνοώντας τις δυσκολίες και τις καταστάσεις που ένα παιδί με χρόνια και απειλητική για τη ζωή νόσο θα αντιμετωπίσει... Ξέρει καμία πόσο πόνο και ταλαιπωρία ενέχουν οι συνεχείς μεταγγίσεις αίματος σε ένα παιδί με Μεσογειακή Αναιμία; Τι καταπόνηση είναι για το σώμα του; Ένα παιδί με Κυστική Ινωση, ξέρετε πως ταλαιπωρείται στη ζωή του; Πόσο επώδυνο είναι να ξέρεις πως δεν μπορείς να ζήσεις ως φυσιολογικός έφηβος και ενήλικας και να έχεις ημερομηνία λήξης; Ένα παιδί με σύνδρομο ντάουν? Ναι, είναι υπέροχοι άνθρωποι στην τηλεόραση και στις εκπομπές, αλλά έχει ρωτήσει κανένας τις οικογένειές τους τι Γολγοθά ανεβαίνουν καθημερινά; Και τι θα απογίνουν αυτά τα παιδιά όταν οι γονείς πεθάνουν, αν δεν έχουν φύγει τα ίδια πρώτα; Θα καταλήξουν σε ίδρυμα, μπουζουριασμένοι σαν ένα κομμάτι κρέας σε λίγα τετραγωνικά, πιθανότατα με άθλιες συνθήκες διαβίωσης... Εκτός κι αν αναλάβει ένα 2ο παιδί τη φροντίδα τους... Γιατί, όμως, να υποχρεώσεις το υγιές παιδί σου να αναλάβει τις δικές σου ευθύνες, από τη στιγμή που εσύ επέλεξες να φέρεις ένα τέτοιο άτομο στον κόσμο;

Όπως και να έχει, εγω τις γυναίκες που παίρνουν τέτοιες δύσκολες αποφάσεις τις σέβομαι και παρακαλάω να μην αξιωθώ να βρεθώ ποτέ στη θέση τους! Γιατί οι δύσκολες αποφάσεις αφορούν και το μετά, όχι μόνο το τώρα.... Για αυτό, λοιπόν, ας μη θεωρούμε τίποτα δεδομένο, γιατί δεν ξέρουμε ποτέ τι μας ξημερώνει... Δεν γνωρίζουμε τι θα μας φέρει η ζωή στο δρόμο μας και δεν είναι δεδομένο πως όλα στη ζωή μας θα ναι στρωμένα με ροδοπέταλα!

Για αυτό και για άλλα πολλά, ας βουτάμε τη γλώσσα στο μυαλό μας πριν μιλήσουμε (ή γράψουμε!!!)!!! Α! Και κάτι ακόμα, κορίτσια!!! Ο Einstein είχε πει κάτι πολύ όμορφο κάποτε, το οποίο προσπαθώ να το ακολουθώ στη ζωή μου όσο μπορώ!!! Είχε πει: "Μην τα βάζεις ποτέ με έναν ηλίθιο.... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας... Για αυτό, λοιπόν, αγνόησέ τον"!!! Και ο νοών, νοείτω!!! 

Καλό βράδυ και καλή σας συνέχεια!!! Σας φιλώ! 

συμφωνω απολυτα μαζι σου!

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Μην ζητας συγνωμη!!! Αυτα συμβαινουν....Θα τα καταφερουμε ολες !!! Εσυ εχεις παιδακι?

Κελυ μου, έχω δυο, ένα κοριτσάκι 4 ετών και ένα αγοράκι 19 μηνών περίπου. Τώρα επιχειρώ το νούμερο 3!!

 

@ada32 ακόμη ταλαιπωρείσαι ε?  υπομονή!! Δοκίμασες το βραχιολάκι? εγώ το φορούσα, δεν ξέρω αν κάνει τίποτα βεβαία.. Δεν έχω χειρότερο από αυτές τις συνεχείς αναγούλες!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Γειά σου Μπεμπουλα! Να σε ρωτήσω σε πόσες μέρες με την αντιβιωση σου έφυγε το ουρεόπλασμα; Είχα ξαναγράψει για το θέμα αλλά μάλλον δεν έτυχε να το διαβάσεις 

Καλημέρα! Δεν είχα δει κάτι..Να στα πω από την αρχή πως έχει με εμενα.Η κολπικη καλλιέργεια ήταν η πρώτη εξέταση που ζήτησε να κάνω εφόσον είχα ξεκινήσει την προσπάθεια ένα μήνα πριν..Φουλ προσπάθεια όλες τις ημερες το τονίζω υπάρχει λόγος.Αφου διεγνωσθι ουρεοπλασμα πήγα μου εξήγησε πως είναι αίτιο υπογονιμοτητας και πρόωρων τοκετών και ξεκίνησα αντιβιωση.Στον ίδιο κύκλο έμεινα εγκυος και μέχρι την 13η εβδομάδα δεν είχαμε κάνει επανεξέταση.Δεν ξέρω αν θα μου ζητούσε έπειτα όμως τώρα που ξεκινάω πάλι την ζήτησε και ίσως αύριο την κάνω.Οσον αφορά αυτό που τόνισα πριν έχει να κάνει στο ότι με άλλο γιατρό που βλέπω γιατί τα ψαχνω όλα μου είπε πως δεν χρειάζεται να κάνω εξέταση οι περισσότερες γυναίκες το έχουμε και να μην με ανησυχεί.Παρ’ολη την αντίφαση τον 2ρο γιατρό επειδή σε αλλα σημαντικότερα έπεσε μέσα τον εμπιστεύτηκα περισσότερο άσχετα με το ότι εγω θα την κάνω για να είμαι καλυμμένη..Με εσένα τι γίνεται έχεις πάρει ήδη; Τελείωσες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...