Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , melina92 είπε:

 

 
Καλημέρα κορίτσια!! Συγνώμη που εξαφανιςτηκα Αλλα ήμουν εξωτερικό για δουλειές. Είμαι στην 11η εβδομάδα σήμερα, και έχω πολλές πολλές αναγούλες και 2-3 φορές εμετό την ημέρα.. Γενικά νιώθω σαν να είμαι άρρωστη... Πφφφφφ πόσο διαρκεί άραγε αυτο; Με έπιασε απο την 7η εβδομάδα όλο αυτο... Στις 28 του μηνός έχω κ την αυχενική.. Μην γελάσετε όμως.... Φοβάμαι πολύ τις ενέσεις και σκέφτομαι απο τωρα την εξέταση του παπ-πει που γίνεται με την αυχενική.....

Καλημέρα! Μετα τη 12η θα εισαι καλύτερα που θα έχεις κλείσει το 3μηνο λογικά. Υπομονή λίγο εμεινε. Πες στο γιατρό σου να σου δώσει κάτι για τις αναγουλες. Με το καλό η αυχενική σου! Κι εσένα @zina7777 τελικά άλλαξες γιατρό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα! Μετα τη 12η θα εισαι καλύτερα που θα έχεις κλείσει το 3μηνο λογικά. Υπομονή λίγο εμεινε. Πες στο γιατρό σου να σου δώσει κάτι για τις αναγουλες. Με το καλό η αυχενική σου! Κι εσένα @zina7777 τελικά άλλαξες γιατρό;

Μακάρι γτ ειναι πάρα πολύ ενοχλητικό.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , melina92 είπε:

 

 
Καλημέρα κορίτσια!! Συγνώμη που εξαφανιςτηκα Αλλα ήμουν εξωτερικό για δουλειές. Είμαι στην 11η εβδομάδα σήμερα, και έχω πολλές πολλές αναγούλες και 2-3 φορές εμετό την ημέρα.. Γενικά νιώθω σαν να είμαι άρρωστη... Πφφφφφ πόσο διαρκεί άραγε αυτο; Με έπιασε απο την 7η εβδομάδα όλο αυτο... Στις 28 του μηνός έχω κ την αυχενική.. Μην γελάσετε όμως.... Φοβάμαι πολύ τις ενέσεις και σκέφτομαι απο τωρα την εξέταση του παπ-πει που γίνεται με την αυχενική.....

Καλημέρα!Μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι!! Στην 13η θα έχεις ηρεμήσει μια εβδομάδα υπομονή..Δεν σου έδωσε κάτι για αυτό;Όσο για την ενεσουλα το ξέρεις πως δεν πονάει καθόλου απλώς έχεις την φοβία για αυτό εκείνη την στιγμή κλείσε μάτια πάρε ανάσα και σκέψου το μωράκι σου!!:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα! Μετα τη 12η θα εισαι καλύτερα που θα έχεις κλείσει το 3μηνο λογικά. Υπομονή λίγο εμεινε. Πες στο γιατρό σου να σου δώσει κάτι για τις αναγουλες. Με το καλό η αυχενική σου! Κι εσένα @zina7777 τελικά άλλαξες γιατρό;

Ναι,σημερα κανουμε ντεπουτο...Θα δειξει κοριτσι,δε λεω τιποτα ακομα..!!!

πρίν από 18 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ ξέρω πως επιτρέπεται δύο φορές την εβδομάδα έως δύο ποτήρια κρασί(τη φορά). Αυτή η ποσότητα λένε δεν επηρεάζει το έμβρυο, όμως αλλού έχω διαβάσει πως το αλκοόλ το επηρεάζει, όσο πιο πολύ πίνεις τόσο περισσότερο επηρεάζεται. Εγώ δεν ρώτησα καν τον γιατρό και καλού κακού δεν θα πιω ούτε γουλιά μέχρι να γεννήσω.Και είμαι και λάτρης του κρασιού χαχαχα

Να πάνε όλα τέλεια στον υπέρηχο σήμερα!!!!

Ευχαριστω πολυ,φιλη μου για τις πληροφοριες και την ευχη.Δεν εινια οτι μου λειπει γενικως το αλκοολ,απλα χτες που βγηκα με μια παρεα θα θελα να πιω ενα ποτηρι.Δεν γνωριζω αν μπορω ή οχι.Σημερα θα ρωτησω.

πρίν από 19 λεπτά , Ασία είπε:

 @ntemiiiiii όλα τέλεια θα πάνε στην Αυχενική σήμερα, καλά αποτελέσματα.Όσο για το φύλο πιστεύω έχεις κορίτσι!

Πως πιστευεις οτι εχει κοριτσι?Εισαι μαντισσα φιλη?Μπορεις να προβλεψεις και για μενα?Αγωνιω και γι αυτο...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ολα να πανε καλα ευχομαι!!!! Που θα πανε..θα το δεις!

Καλημέρα κοριτσια! @zina7777 όλα καλα θα είναι μην ανησυχείς..Ο γιατρος πρέπει να κάνει σωστά την δουλειά του και να νιώθεις ασφαλής.Οποτε αν έχει αυτά είσαι καλυμμένη και ψυχολογικά. 

@Κελυ 32 πως πάει κορίτσι μου; Πως αισθάνεσαι; Εγω νιώθω θα αδιαθετησω ακριβώς την ημέρα που περιμένω δλδ σε τρεις μέρες..

Link to comment
Share on other sites

@kido όλο το μήνα δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας επειδή συνήθως κάνω αργά ωορρηξία και τότε που πίστευα πως θα έκανα δεν θα είχαμε καθόλου επαφές. Οπότε σκέφτηκα να μην χαλάσω άσκοπα τα τεστ, να τα κρατήσω για τον επόμενο.όμως μια μέρα είχα κάτι πόνους χαμηλά και σκέφτηκα πως μάλλον θα γίνει η ωορρηξία. Ήταν την 28η μέρα του κύκλου μου και λέω ας κάνω ένα τεστ από περιέργεια μιας και αύριο θα ερχόταν ο άντρας μου και θα είχαμε επαφή... τότε λοιπόν βγήκε θετικό, μάλιστα αρκετά έντονη η γραμμή και σκέφτηκα πως την επόμενη μέρα θα γίνει η ωορρηξία. Την επόμενη μέρα υπήρξε επαφή μετά από αρκετό καιρό, ούτε καν θυμάμαι πόσο καιρό, στο περίπου τότε που σας έγραφα εδώ σας έλεγα μπορεί να είναι και μήνας η αποχή μας... μετά περίμενα να μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσει ο επόμενος μήνας.πέρασαν 14 μέρες από την ημέρα που βγήκε θετικό το τεστ ωορρηξίας  και η περίοδος άφαντη. Οπότε την 15η μέρα από το θετικό τεστ ωορρηξίας έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που βγήκε θετικό και ένα τεστ ωορρηξία έτσι από περιέργεια που βγήκε κ αυτό πάρα πολύ θετικό!!δύο μέρες μετά πήγα για υπέρηχο και έξω νόμιζα πως είχα 3 μέρες καθυστέρηση γιατί υπολόγιζα πως η επαφή είχε γίνει την 29η μέρα του κύκλου μου, Τελικά η ηλικία της κύησης ήταν δύο εβδομάδες περίπου μεγαλύτερη. Πράγμα που σημαίνει πως όταν είχα κάνει το τεστ ωορρηξίας την 28η μέρα και βγήκε θετικό κ εγώ νόμιζα πως θα γίνει ωορρηξία είχαν περάσει περίπου δύο εβδομάδες από την σύλληψη!!!άρα το μωράκι δεν πιάστηκε από την επαφή μετά την μεγάλη μας αποχή Γιατί δεν βγαίνουν οι μέρες...Όταν νόμιζα πως είχα 3 μέρες καθυστέρηση η χοριακή βγήκε 40.000!!!Εγώ όμως είχα πάνω από δύο εβδομάδες καθυστέρηση και ήταν τόσο υψηλή αλλά άμα δεν έχεις έστω λίγο σταθερό κύκλο δεν ξέρεις την τύφλα σου χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

@kido όλο το μήνα δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας επειδή συνήθως κάνω αργά ωορρηξία και τότε που πίστευα πως θα έκανα δεν θα είχαμε καθόλου επαφές. Οπότε σκέφτηκα να μην χαλάσω άσκοπα τα τεστ, να τα κρατήσω για τον επόμενο.όμως μια μέρα είχα κάτι πόνους χαμηλά και σκέφτηκα πως μάλλον θα γίνει η ωορρηξία. Ήταν την 28η μέρα του κύκλου μου και λέω ας κάνω ένα τεστ από περιέργεια μιας και αύριο θα ερχόταν ο άντρας μου και θα είχαμε επαφή... τότε λοιπόν βγήκε θετικό, μάλιστα αρκετά έντονη η γραμμή και σκέφτηκα πως την επόμενη μέρα θα γίνει η ωορρηξία. Την επόμενη μέρα υπήρξε επαφή μετά από αρκετό καιρό, ούτε καν θυμάμαι πόσο καιρό, στο περίπου τότε που σας έγραφα εδώ σας έλεγα μπορεί να είναι και μήνας η αποχή μας... μετά περίμενα να μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσει ο επόμενος μήνας.πέρασαν 14 μέρες από την ημέρα που βγήκε θετικό το τεστ ωορρηξίας  και η περίοδος άφαντη. Οπότε την 15η μέρα από το θετικό τεστ ωορρηξίας έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που βγήκε θετικό και ένα τεστ ωορρηξία έτσι από περιέργεια που βγήκε κ αυτό πάρα πολύ θετικό!!δύο μέρες μετά πήγα για υπέρηχο και έξω νόμιζα πως είχα 3 μέρες καθυστέρηση γιατί υπολόγιζα πως η επαφή είχε γίνει την 29η μέρα του κύκλου μου, Τελικά η ηλικία της κύησης ήταν δύο εβδομάδες περίπου μεγαλύτερη. Πράγμα που σημαίνει πως όταν είχα κάνει το τεστ ωορρηξίας την 28η μέρα και βγήκε θετικό κ εγώ νόμιζα πως θα γίνει ωορρηξία είχαν περάσει περίπου δύο εβδομάδες από την σύλληψη!!!άρα το μωράκι δεν πιάστηκε από την επαφή μετά την μεγάλη μας αποχή Γιατί δεν βγαίνουν οι μέρες...Όταν νόμιζα πως είχα 3 μέρες καθυστέρηση η χοριακή βγήκε 40.000!!!Εγώ όμως είχα πάνω από δύο εβδομάδες καθυστέρηση και ήταν τόσο υψηλή αλλά άμα δεν έχεις έστω λίγο σταθερό κύκλο δεν ξέρεις την τύφλα σου χαχαχα

Απίστευτο!!! Ναι η χοριακή ήταν μεγάλη το είχαμε σχολιάσει κι εδώ θυμάμαι μήπως ήταν από τον περασμένο κύκλο! Χα χα δεν πειράζει τέλος καλό όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! @zina7777 όλα καλα θα είναι μην ανησυχείς..Ο γιατρος πρέπει να κάνει σωστά την δουλειά του και να νιώθεις ασφαλής.Οποτε αν έχει αυτά είσαι καλυμμένη και ψυχολογικά. 

@Κελυ 32 πως πάει κορίτσι μου; Πως αισθάνεσαι; Εγω νιώθω θα αδιαθετησω ακριβώς την ημέρα που περιμένω δλδ σε τρεις μέρες..

Καλημερα!!!! Και εγω νιωθω αυτα τα προεορτια...αλλα εσυ πως εισαι τοσο σιγουρη οτι θα αδιαθετησεις σε τρεις μερες? Μηπως δεν ειναι περιοδου και ειναι εγκυμοσυνης???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , zina7777 είπε:

Ναι,σημερα κανουμε ντεπουτο...Θα δειξει κοριτσι,δε λεω τιποτα ακομα..!!!

Ευχαριστω πολυ,φιλη μου για τις πληροφοριες και την ευχη.Δεν εινια οτι μου λειπει γενικως το αλκοολ,απλα χτες που βγηκα με μια παρεα θα θελα να πιω ενα ποτηρι.Δεν γνωριζω αν μπορω ή οχι.Σημερα θα ρωτησω.

Πως πιστευεις οτι εχει κοριτσι?Εισαι μαντισσα φιλη?Μπορεις να προβλεψεις και για μενα?Αγωνιω και γι αυτο...

Χαχαχα δεν είμαι και ο Τειρεσίας Αλλά είπα να κάνω μια μαντεψιά έτσι για πλάκα.μερικές εγκυούλες μου βγάζουν κορίτσι κ άλλες αγόρι και όταν κάποια μου το βγάζει της το λέω, έτσι για πλάκα. Πχ η @Antila με το που αναφέρθηκε κάτι το φύλο του παιδιού της ήμουν σίγουρη ότι θα είναι αγόρι και ήταν!Και Τώρα με την  @ntemiiiiii μου ήρθε κορίτσι και θα δούμε σύντομα αν έπεσα μέσα.Εσύ τώρα δεν είμαι σίγουρη,αγόρι νομίζω μου βγάζεις.Την Τετάρτη μπορεί να μάθεις, αν σας αφήσει ο γιόκας σου να δείτε χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ασία είπε:

Χαχαχα δεν είμαι και ο Τειρεσίας Αλλά είπα να κάνω μια μαντεψιά έτσι για πλάκα.μερικές εγκυούλες μου βγάζουν κορίτσι κ άλλες αγόρι και όταν κάποια μου το βγάζει της το λέω, έτσι για πλάκα. Πχ η @Antila με το που αναφέρθηκε κάτι το φύλο του παιδιού της ήμουν σίγουρη ότι θα είναι αγόρι και ήταν!Και Τώρα με την  @ntemiiiiii μου ήρθε κορίτσι και θα δούμε σύντομα αν έπεσα μέσα.Εσύ τώρα δεν είμαι σίγουρη,αγόρι νομίζω μου βγάζεις.Την Τετάρτη μπορεί να μάθεις, αν σας αφήσει ο γιόκας σου να δείτε χαχαχα

Ο υπερηχος εδειξε,πριν δυο βδομαδες,οτι τον ειναι τ'ανασκελα..χεχεχε..Ελπιζω να φανει στην αυχενικη.Κι εγω νομιζω εχω αγορι.Το θεμα ειναι ο αντρας μου που το θελει και πιο πολυ,Πως θα το χειριστω αν ειναι κοριτσακι.Εμενα δε με νοιαζει,αληθεια.Θελω να ειναι γερο μωρο.Αλλα εκεινος..τον νιωθω οτι το σκεφτεται.Δεν εχει φανταστει με κοριτσι πως θα ναι,ενω με αγορι,εχει κανει εικονα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλημερα!!!! Και εγω νιωθω αυτα τα προεορτια...αλλα εσυ πως εισαι τοσο σιγουρη οτι θα αδιαθετησεις σε τρεις μερες? Μηπως δεν ειναι περιοδου και ειναι εγκυμοσυνης???

Βάση του προηγούμενου κυκλου.Γενικα έχω 27-29 αλλα τώρα είχε έρθει στις 25 μέρες.Δεν έχει φτιάξει ακόμη πιστεύω.Βεβαια με του γιατρού τον υπέρηχο είναι να έρθει στις 29 μέρες αλλα εγω το νιώθω κανονικά ότι έρχεται 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Απίστευτο!!! Ναι η χοριακή ήταν μεγάλη το είχαμε σχολιάσει κι εδώ θυμάμαι μήπως ήταν από τον περασμένο κύκλο! Χα χα δεν πειράζει τέλος καλό όλα καλά!

Όχι, από τον περασμένο κύκλο αποκλείεται γιατί πάλι δεν βγαίνουν οι μέρες... απλά έκανα πολύ νωρίς(για τα δεδομένα μου) ωορρηξία εκείνο το μήνα, τόσο νωρίς που ούτε καν πέρασε από το μυαλό μου Γιατί ούτε υγρά είχα, Ούτε πονάκια,Ούτε τίποτα και έγινε το θαύμα... Όταν είχα πάει στον γιατρό του λέω με σιγουριά πως ξέρω πότε έγινε η σύλληψη και είναι πολύ νωρίς για να φαίνεται στον υπέρηχο και αυτός μου έλεγε πως όχι μόνο φαίνεται και μου βάζει και ακούω την καρδιά!!έμεινα μαλακας!!!!λέω πως γίνεται να ακούγεται καρδιά με 3 μέρες καθυστέρηση, ε Τελικά μετά τα υπολογίσαμε και καταλάβαμε πως το θετικό τεστ ωορρηξίας την 28η μέρα ήταν θετικό λόγω εγκυμοσύνης.

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Ο υπερηχος εδειξε,πριν δυο βδομαδες,οτι τον ειναι τ'ανασκελα..χεχεχε..Ελπιζω να φανει στην αυχενικη.Κι εγω νομιζω εχω αγορι.Το θεμα ειναι ο αντρας μου που το θελει και πιο πολυ,Πως θα το χειριστω αν ειναι κοριτσακι.Εμενα δε με νοιαζει,αληθεια.Θελω να ειναι γερο μωρο.Αλλα εκεινος..τον νιωθω οτι το σκεφτεται.Δεν εχει φανταστει με κοριτσι πως θα ναι,ενω με αγορι,εχει κανει εικονα...

Χαχαχαχα καταλαβαίνω. Διάβασα μια έρευνα που λέει πως το 71% των εγκύων απάντησε σωστά για το φύλο του μωρού που κουβαλάει χωρίς να ξέρει τι έχει. Πράγμα που σημαίνει πως η διαίσθηση της μάνας μάλλον βγαίνει.. κι εσύ λες αγόρι, άρα μάλλον αγόρι θα είναι και θα καμαρώνει και ο άντρας σου.ξέρω πολλούς που ήθελαν κάτι συγκεκριμένο και τους ήρθε το αντίθετο και όχι μόνο το χωνέψαν αλλά δεν θα άλλαζαν το μωράκι τους με τίποτα!θα δεις και κορίτσι να σας έρθει μια χαρά θα το δεχτείτε... μόνο που μπορεί να σε βάλει κάτω για να κάνει τον γιο σύντομα χαχαχα πάντως κι εγώ από την πρώτη μέρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου είμαι σίγουρη ότι έχω αγόρι, ενώ όλοι μου λένε κορίτσι. Ο δικός μου πάντα ήθελε κορίτσι αλλά τώρα έχει δουλέψει στο μυαλό του και την πιθανότητα αγοριού και του αρέσει πολύ λέει.Βέβαια γερό να είναι κι εμένα καθόλου δεν με νοιάζει κι ας είχα μια μικρή αδυναμία στα κορίτσια μέχρι τώρα, τώρα που είμαι σίγουρη πως έχω αγόρι συμπαθώ και τα αγόρια το ίδιο μου φαίνεται χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Beboula25 είπε:

Βάση του προηγούμενου κυκλου.Γενικα έχω 27-29 αλλα τώρα είχε έρθει στις 25 μέρες.Δεν έχει φτιάξει ακόμη πιστεύω.Βεβαια με του γιατρού τον υπέρηχο είναι να έρθει στις 29 μέρες αλλα εγω το νιώθω κανονικά ότι έρχεται 

Περιμενε λιγο και θα δουμε....μπορει να μην ερθει..εξαλλου τα συμπτωματα ειναι ιδια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

@Beboula25 @Efouko @anemoni1989 @ntemiiiiii @Ασία ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο για υπερηχο.Θα ρωτησω και για τη συμβουλη του πανω στο θεμα.

Καλημερα σε ολες τις φιλες.Καλη εβδομαδα με αισιοδοξια και χαμογελο.Πόσο ασχημο να βγαινεις για κρασι με παρεα που χει διαθεση,και να πινεις νεροοο φιλε.Γνωριζετε αν εστω κι ενα ποτηρακι κρασι απαγορευετε καθ ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?πως θα φαω τ αρνι παιδια????

 

καλημερα ! καλη επιτυχια σημερα ! να μας πεισ τα νεα σου

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...