Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , Ασία είπε:

Όχι, από τον περασμένο κύκλο αποκλείεται γιατί πάλι δεν βγαίνουν οι μέρες... απλά έκανα πολύ νωρίς(για τα δεδομένα μου) ωορρηξία εκείνο το μήνα, τόσο νωρίς που ούτε καν πέρασε από το μυαλό μου Γιατί ούτε υγρά είχα, Ούτε πονάκια,Ούτε τίποτα και έγινε το θαύμα... Όταν είχα πάει στον γιατρό του λέω με σιγουριά πως ξέρω πότε έγινε η σύλληψη και είναι πολύ νωρίς για να φαίνεται στον υπέρηχο και αυτός μου έλεγε πως όχι μόνο φαίνεται και μου βάζει και ακούω την καρδιά!!έμεινα μαλακας!!!!λέω πως γίνεται να ακούγεται καρδιά με 3 μέρες καθυστέρηση, ε Τελικά μετά τα υπολογίσαμε και καταλάβαμε πως το θετικό τεστ ωορρηξίας την 28η μέρα ήταν θετικό λόγω εγκυμοσύνης.

Χαχαχαχα καταλαβαίνω. Διάβασα μια έρευνα που λέει πως το 71% των εγκύων απάντησε σωστά για το φύλο του μωρού που κουβαλάει χωρίς να ξέρει τι έχει. Πράγμα που σημαίνει πως η διαίσθηση της μάνας μάλλον βγαίνει.. κι εσύ λες αγόρι, άρα μάλλον αγόρι θα είναι και θα καμαρώνει και ο άντρας σου.ξέρω πολλούς που ήθελαν κάτι συγκεκριμένο και τους ήρθε το αντίθετο και όχι μόνο το χωνέψαν αλλά δεν θα άλλαζαν το μωράκι τους με τίποτα!θα δεις και κορίτσι να σας έρθει μια χαρά θα το δεχτείτε... μόνο που μπορεί να σε βάλει κάτω για να κάνει τον γιο σύντομα χαχαχα πάντως κι εγώ από την πρώτη μέρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου είμαι σίγουρη ότι έχω αγόρι, ενώ όλοι μου λένε κορίτσι. Ο δικός μου πάντα ήθελε κορίτσι αλλά τώρα έχει δουλέψει στο μυαλό του και την πιθανότητα αγοριού και του αρέσει πολύ λέει.Βέβαια γερό να είναι κι εμένα καθόλου δεν με νοιάζει κι ας είχα μια μικρή αδυναμία στα κορίτσια μέχρι τώρα, τώρα που είμαι σίγουρη πως έχω αγόρι συμπαθώ και τα αγόρια το ίδιο μου φαίνεται χαχαχαχα

Πρωτα ειναι η υγεια του μωρου,σωστα.Θα δειξει φιλη μου..εχει ο Θεος.

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

καλημερα ! καλη επιτυχια σημερα ! να μας πεισ τα νεα σου

Κοριτσαρα εσυ πως μου σαι?βελτιωνεσαι οσο περνανε οι βδομαδες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Πρωτα ειναι η υγεια του μωρου,σωστα.Θα δειξει φιλη μου..εχει ο Θεος.

Κοριτσαρα εσυ πως μου σαι?βελτιωνεσαι οσο περνανε οι βδομαδες?

οχι δυστυχως .. :( spiti και χαλια με εμετους . εσυ τι κανεις?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

οχι δυστυχως .. :( spiti και χαλια με εμετους . εσυ τι κανεις?

Σημερα νιωθω οτι ειμαι ματιασμενη.Μη γελας!!αληθεια ετσι νιωθω.δεν ξερω τι να κανω.

Γενικως,δοξασοι ο Θεος.ειμαι μια χαρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σε 2 μέρες περιμένω να αδιαθετησω ελπίζω πως όχι δηλαδή.Θέλω να ελπιζω πως αυτος ο μηνας ηταν και ο τυχερος και επιτελους να δω τεστ θετικο.Από συμπτώματα σχεδόν τίποτα.Μόνο πόνους χαμηλά στη κοιλια  και πόνους στη μέση αρκετούς. Λέτε να κάνω τεστ η να το αφήσω λίγο ακόμη? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , zina7777 είπε:

Σημερα νιωθω οτι ειμαι ματιασμενη.Μη γελας!!αληθεια ετσι νιωθω.δεν ξερω τι να κανω.

Γενικως,δοξασοι ο Θεος.ειμαι μια χαρα!!

χαιρομαι για σενα! τςρα που θα κανεις κ την αυχενικη θα το δεις το μωρακι σου απο ολες τις πλευρες


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Giotaki84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σε 2 μέρες περιμένω να αδιαθετησω ελπίζω πως όχι δηλαδή.Θέλω να ελπιζω πως αυτος ο μηνας ηταν και ο τυχερος και επιτελους να δω τεστ θετικο.Από συμπτώματα σχεδόν τίποτα.Μόνο πόνους χαμηλά στη κοιλια  και πόνους στη μέση αρκετούς. Λέτε να κάνω τεστ η να το αφήσω λίγο ακόμη? 

Καλησπερα!! Με το καλό να είναι ο τυχερός σου μηνας κορίτσι μου!! Μαζί περιμενουμε εγω αφηνω και καποιες μερες περιθώριο γτ δεν έχουν στρώσει οι κύκλοι μου.βέβαια δεν έκανα κάποια σοβαρή προσπάθεια από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσω απλώς είχα επαφή λίγο πριν την ωορρηξια.Εχω και εγω τα μικρό πονακια της περιοδου.Αν είσαι σίγουρη για τις μέρες που περιμένεις κάνε απλώς μην απογοητευτείς τσάμπα.Βασικα ότι εσυ αισθάνεσαι καλύτερο να κανεις  

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου beboula!!! Από την μία θέλω να κρατηθώ λίγες μέρες ακόμη μήπως και μου έρθει αλλά από την άλλη θέλω να κάνω το τεστ να δω τι θα βγει! :) μάλλον αύριο το πρωί θα το κάνω αν δεν κρατηθώ άλλο!  Μακάρι να είμαστε και οι 2 τυχερές!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Giotaki84 είπε:

Γειά σου beboula!!! Από την μία θέλω να κρατηθώ λίγες μέρες ακόμη μήπως και μου έρθει αλλά από την άλλη θέλω να κάνω το τεστ να δω τι θα βγει! :) μάλλον αύριο το πρωί θα το κάνω αν δεν κρατηθώ άλλο!  Μακάρι να είμαστε και οι 2 τυχερές!!! 

Μακάρι κοριτσάκι μου!!!Αν κανεις να μας ενημερώσεις εεε;Με το καλό ένα τεράστιο +++

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κορίτσι μου Καλησπερα..όλα καλα θα είναι υπέροχα μόνο αυτό να σκέφτεσαι! Το πιο ομορφο ραντεβού σου θα είναι μέσα από την καρδιά μου στο εύχομαι!!! Μπορεί να δεις και φύλλο!!

Ναι μακάρι κορίτσι μου να ζήσεις την μητρότητα και όλες μας είναι ότι πιο ιερό..

Σευχαριστω πολύ!!!!! Είσαι πολύ γλυκειά!

5 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

@Beboula25 @Efouko @anemoni1989 @ntemiiiiii @Ασία ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο για υπερηχο.Θα ρωτησω και για τη συμβουλη του πανω στο θεμα.

Καλημερα σε ολες τις φιλες.Καλη εβδομαδα με αισιοδοξια και χαμογελο.Πόσο ασχημο να βγαινεις για κρασι με παρεα που χει διαθεση,και να πινεις νεροοο φιλε.Γνωριζετε αν εστω κι ενα ποτηρακι κρασι απαγορευετε καθ ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?πως θα φαω τ αρνι παιδια????

 

Να τον ρωτήσεις ναι! Ρώτα τον και για το κρασί καλέ!Δεν πιστεύω να πει όχι σένα ποτηράκι κάθε πότε είναι το θέμα!Χαχαχ

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εμενα κρασι δεν μου απαγορευσε!!! Μ πε μπορω να πιω αμα βγω με φιλους αν θελω,  με μετρο (και φαντασου ειναι παααααρα πολυ αυστηρος γενικα)! Ρωτησε τον σημερα!! 

Αυχενικη εχεις?? Καλα αποτελέσματα!! Ενημερωσε μας!! 

@ntemiiiiii καλα αποτελέσματα επισης σημερα! Αναμένουμε νεα!! 

Σευχαριστω πολύ!!! Φυσικά και θα σας ενημερώσω!

5 ώρες πρίν, kido είπε:

Ασία ποτέ εκανες τεστ οωρρηξιας και εδείξε θετικό γα εγκυμοσυνη? Σε ποια μέρα? 

Καλημέρα!

 

Με το καλο η αυχενικη σήμερα! Καλά αποτελέσματα να έχεις να ηρεμήσεις! Μπορεί να φανεί και το φύλλο του ε? 

Σευχαριστω πολύ! Πιστεύω θα μου πει ναι!Και στην κόρη μου μου είχε πει!

3 ώρες πρίν, melina92 είπε:

 

 
Καλημέρα κορίτσια!! Συγνώμη που εξαφανιςτηκα Αλλα ήμουν εξωτερικό για δουλειές. Είμαι στην 11η εβδομάδα σήμερα, και έχω πολλές πολλές αναγούλες και 2-3 φορές εμετό την ημέρα.. Γενικά νιώθω σαν να είμαι άρρωστη... Πφφφφφ πόσο διαρκεί άραγε αυτο; Με έπιασε απο την 7η εβδομάδα όλο αυτο... Στις 28 του μηνός έχω κ την αυχενική.. Μην γελάσετε όμως.... Φοβάμαι πολύ τις ενέσεις και σκέφτομαι απο τωρα την εξέταση του παπ-πει που γίνεται με την αυχενική.....

Συγχαρητήρια! Μόλις κλείσεις το πρώτο τρίμηνο θασαι περδικάκι!χαχα

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

 @ntemiiiiii όλα τέλεια θα πάνε στην Αυχενική σήμερα, καλά αποτελέσματα.Όσο για το φύλο πιστεύω έχεις κορίτσι!

Λες ε;κι εγώ αυτό πιστεύω!Για να δούμε!χιχι

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Χαχαχα δεν είμαι και ο Τειρεσίας Αλλά είπα να κάνω μια μαντεψιά έτσι για πλάκα.μερικές εγκυούλες μου βγάζουν κορίτσι κ άλλες αγόρι και όταν κάποια μου το βγάζει της το λέω, έτσι για πλάκα. Πχ η @Antila με το που αναφέρθηκε κάτι το φύλο του παιδιού της ήμουν σίγουρη ότι θα είναι αγόρι και ήταν!Και Τώρα με την  @ntemiiiiii μου ήρθε κορίτσι και θα δούμε σύντομα αν έπεσα μέσα.Εσύ τώρα δεν είμαι σίγουρη,αγόρι νομίζω μου βγάζεις.Την Τετάρτη μπορεί να μάθεις, αν σας αφήσει ο γιόκας σου να δείτε χαχαχα

Θα ξέρουμε το βραδάκι!!

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

καλημερα ! καλη επιτυχια σημερα ! να μας πεισ τα νεα σου

Σευχαριστω πολύ! Φυσικά!Θα σας ενημερώσω το βραδάκι!

  • Μου αρέσει 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vila είπε:

Πολύ καλά θα κάνεις κορίτσι μου και θα ξεκινήσεις γυμναστικουλα γιατί εκτός από τη διαφορά που θα δείς στο σώμα σου θα σε βοηθήσει πολύ και στην ψυχολογία σου! 

Εγώ στους 16 μήνες προσπάθειας έχω ξεκινήσει 4 φορές γυμναστήριο και το έχω παρατηρήσει γιατί υπήρξαν στιγμές που ήμουν τόσο πεσμένη ψυχολογικά που δεν είχα καθόλου διάθεση να πάω. Αύριο είπα θα πάω και θα ξεκινήσω και πάλι με κάτι χαλαρό και βλέπουμε! 

Τα γκλουκοφαζ μου φέρνουν κάποιες φορές ναυτία και άλλες φούσκωμα.  Νομίζω πως έχει να κάνει με το τι έχω φάει. Είχα δύο μέρες την προηγούμενη εβδομάδα που ένιωθα πολύ έντονο ανακάτεμα στο στομάχι. Ο άντρας μου μου έλεγε αν δεν ήξερα ότι είσαι αδιαθετη θα έλεγα ότι σίγουρα είσαι έγκυος! Κάνουμε πρόβα του λέω με τα χάπια αυτά, ετοιμάσου! Χαχαχα

εγω ναυτια σπανια, αλλα φουσκωμα σχεδον καθε μερα τις τελευταιες μερες.... Αλλα μιλαμε για πολυ φουσκωμα, η κοιλια μου σαν 6 μηνων, οτι κ αν φαω, μονο το γιαουρτι και τα φρουτα δε με φουσκωνουν. κ εκει πεφτει πολυ η ψυχολογια μου λεω πως εχω γινει ετσι.... Πρωτη φορα θα ξεκινησω γυμναστηριο δεν εχω ξαναπαει αλλα το εχω παρει πολυ θετικα το εγχειρημα... 

Πως πατε τα κοριτσια της αναμονης? @Κελυ 32 @Dimitr@17 @kido ???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

εγω ναυτια σπανια, αλλα φουσκωμα σχεδον καθε μερα τις τελευταιες μερες.... Αλλα μιλαμε για πολυ φουσκωμα, η κοιλια μου σαν 6 μηνων, οτι κ αν φαω, μονο το γιαουρτι και τα φρουτα δε με φουσκωνουν. κ εκει πεφτει πολυ η ψυχολογια μου λεω πως εχω γινει ετσι.... Πρωτη φορα θα ξεκινησω γυμναστηριο δεν εχω ξαναπαει αλλα το εχω παρει πολυ θετικα το εγχειρημα... 

Πως πατε τα κοριτσια της αναμονης? @Κελυ 32 @Dimitr@17 @kido ???

Γειά σου Νονη εμένα μονο πριξημο στο στήθος κάτι που έχω κάθε φορά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Σευχαριστω πολύ!!!!! Είσαι πολύ γλυκειά!

Να τον ρωτήσεις ναι! Ρώτα τον και για το κρασί καλέ!Δεν πιστεύω να πει όχι σένα ποτηράκι κάθε πότε είναι το θέμα!Χαχαχ

Σευχαριστω πολύ!!! Φυσικά και θα σας ενημερώσω!

Σευχαριστω πολύ! Πιστεύω θα μου πει ναι!Και στην κόρη μου μου είχε πει!

Συγχαρητήρια! Μόλις κλείσεις το πρώτο τρίμηνο θασαι περδικάκι!χαχα

Λες ε;κι εγώ αυτό πιστεύω!Για να δούμε!χιχι

Θα ξέρουμε το βραδάκι!!

Σευχαριστω πολύ! Φυσικά!Θα σας ενημερώσω το βραδάκι!

Σε ευχαριστώ πολυυυ!! Περιμενουμε νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Γειά σου Νονη εμένα μονο πριξημο στο στήθος κάτι που έχω κάθε φορά...

κ εγω πρηξιμο στηθος κ λευκα υγρα κ πονακια που δε ξερω αν ειναι απ το εντερο.... Βεβαια εγω εχω κ αρκετες μερες μπροστα.... Μου λεει ο αντρας μου φανταζεσαι τωρα που ξεκινας γυμναστηριο σε μια βδομαδα να μαθουμε οτι εισαι εγκυος? Ο γλυκουλης το θελει πολυ..... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

εγω ναυτια σπανια, αλλα φουσκωμα σχεδον καθε μερα τις τελευταιες μερες.... Αλλα μιλαμε για πολυ φουσκωμα, η κοιλια μου σαν 6 μηνων, οτι κ αν φαω, μονο το γιαουρτι και τα φρουτα δε με φουσκωνουν. κ εκει πεφτει πολυ η ψυχολογια μου λεω πως εχω γινει ετσι.... Πρωτη φορα θα ξεκινησω γυμναστηριο δεν εχω ξαναπαει αλλα το εχω παρει πολυ θετικα το εγχειρημα... 

Πως πατε τα κοριτσια της αναμονης? @Κελυ 32 @Dimitr@17 @kido ???

@noni90 σε καταλαβαινω απολυτα και εγω ετσι νιωθω εχω τρελο φουσκωμα στην δουλεια...απο υγρα οχι κ πολλα σημερα...αλλα απο στηθος πολυ πονο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...