Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, noni90 είπε:

κ εγω πρηξιμο στηθος κ λευκα υγρα κ πονακια που δε ξερω αν ειναι απ το εντερο.... Βεβαια εγω εχω κ αρκετες μερες μπροστα.... Μου λεει ο αντρας μου φανταζεσαι τωρα που ξεκινας γυμναστηριο σε μια βδομαδα να μαθουμε οτι εισαι εγκυος? Ο γλυκουλης το θελει πολυ..... 

Μακαρι...και δεν πειραζει ας μεινει πισω το γυμναστηριο.εν τω μεταξυ τωρα π θα ξεκινησεις θα απασχολησαι κ.δεν θα το σκεφτεσαι συνεχεια..ασχετο παντως τωρα π πηγα τουαλετα νομοζω οτι ειδα μια υποωια ροζ στα υγρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε;

Να σας ρωτήσω αν θέλω να δω πως είναι η προγεστερόνη μου γενικά μπορώ να κάνω την εξέταση οποία τίποτε μέρα η μόνο 21η;

Καλησπερα.. Μου είχε γράψει για αυτό τον μήνα ορμονολογικές έτσι για ένα τσεκ και για την προγεστερονη έχει σημειώσει την 21η.Δεν τις έκανα όμως.Οταν εννοείς γενικά; Νομίζω από εκεί βλέπουν την ποιότητα της ωορρηξιας,δεν ξέρω και πολλά βασικά 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, noni90 είπε:

εγω ναυτια σπανια, αλλα φουσκωμα σχεδον καθε μερα τις τελευταιες μερες.... Αλλα μιλαμε για πολυ φουσκωμα, η κοιλια μου σαν 6 μηνων, οτι κ αν φαω, μονο το γιαουρτι και τα φρουτα δε με φουσκωνουν. κ εκει πεφτει πολυ η ψυχολογια μου λεω πως εχω γινει ετσι.... Πρωτη φορα θα ξεκινησω γυμναστηριο δεν εχω ξαναπαει αλλα το εχω παρει πολυ θετικα το εγχειρημα... 

Πως πατε τα κοριτσια της αναμονης? @Κελυ 32 @Dimitr@17 @kido ???

Μολις σχολασα! Ειχα τοσο δυσκολη μερα! Λοιπον εγω νιωθω οτι θα αδιαθετησω απο στιγμη σε στιγμη...Για να δουμε..βεβαια περιμενω μεχρι Τεταρτη!!! Εσυ??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Μολις σχολασα! Ειχα τοσο δυσκολη μερα! Λοιπον εγω νιωθω οτι θα αδιαθετησω απο στιγμη σε στιγμη...Για να δουμε..βεβαια περιμενω μεχρι Τεταρτη!!! Εσυ??? 

Αχ σχολασες κ εσυ ε?ςγω σχολασα 1...κ εγω ετσι νιωθω...λες κ θα αδιαθετησω...και περιμενω την κυριακη...κανε λιγο υπομονη 2μερουλες μεινανε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Αχ σχολασες κ εσυ ε?ςγω σχολασα 1...κ εγω ετσι νιωθω...λες κ θα αδιαθετησω...και περιμενω την κυριακη...κανε λιγο υπομονη 2μερουλες μεινανε...

Σχολασα...αλλα ξαναδουλευω το απογευμα...πφφφφ!!!! Εσυ ποτε περιμενεις ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Σχολασα...αλλα ξαναδουλευω το απογευμα...πφφφφ!!!! Εσυ ποτε περιμενεις ακριβως?

Εγω την κυριακη περιμενω...εχω 30αρι κυκλο...αλλα τωρα εχω ενα πρηξιμο κ πονο λες κ ειναι να αδιαθετησω ενα πραγμα...εν τω μεταξυ πηγα τουαλετα κ εχω την υποψια οτι ειδα ελαχιστο ροζ στα υγρα μπορει κ να μ φανηκε βεβαια..εχεις κανενα τεστακι να κανεις εσυ την τεταρτη?απο αλλα συμπτωματα πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μακαρι...και δεν πειραζει ας μεινει πισω το γυμναστηριο.εν τω μεταξυ τωρα π θα ξεκινησεις θα απασχολησαι κ.δεν θα το σκεφτεσαι συνεχεια..ασχετο παντως τωρα π πηγα τουαλετα νομοζω οτι ειδα μια υποωια ροζ στα υγρα...

 

πρίν από 19 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Μολις σχολασα! Ειχα τοσο δυσκολη μερα! Λοιπον εγω νιωθω οτι θα αδιαθετησω απο στιγμη σε στιγμη...Για να δουμε..βεβαια περιμενω μεχρι Τεταρτη!!! Εσυ??? 

Τα ροζ είναι τέλειο σημάδι ελπίζω να μην είναι μόνο υποψία!!! Κ εγώ έχω πολλές μέρες, περιμένω γύρω στις 24 αλλά είχα πολλά λευκά υγρά σήμερα κ φούσκωμα. Βέβαια δεν υποψιάζομαι εγκυμοσύνη γιατί τα έχω συχνά αυτά τα συμπτώματα αλλά τα γράφω εδώ μπάς κ είμαι τυχερή να ξέρουν κ οι άλλες κοπέλες τι ένιωθα πριν... να τιμήσω κ τον τίτλο του θέματος!!! 

Το σπαστό είναι σκότωμα εν τω μεταξύ οποίες κοπέλες το κάνουν ήρωες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

 

Τα ροζ είναι τέλειο σημάδι ελπίζω να μην είναι μόνο υποψία!!! Κ εγώ έχω πολλές μέρες, περιμένω γύρω στις 24 αλλά είχα πολλά λευκά υγρά σήμερα κ φούσκωμα. Βέβαια δεν υποψιάζομαι εγκυμοσύνη γιατί τα έχω συχνά αυτά τα συμπτώματα αλλά τα γράφω εδώ μπάς κ είμαι τυχερή να ξέρουν κ οι άλλες κοπέλες τι ένιωθα πριν... να τιμήσω κ τον τίτλο του θέματος!!! 

Το σπαστό είναι σκότωμα εν τω μεταξύ οποίες κοπέλες το κάνουν ήρωες!!!

Κ εγω το ελπιζω να μην ειναι μονο υποψια...οτι εχει γινει εχει γινει σε λιγες μερες θα ξερουμε απλα το αποτελεσμα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, zina7777 said:

@εχω υπερηχο σημερα,αυχενικη την Τεταρτη... για να δουμε..Εχω αγωνια.Και αγχος @Κελυ 32 @anemoni1989

Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου!

2 hours ago, Dimitr@17 said:

Μακαρι...και δεν πειραζει ας μεινει πισω το γυμναστηριο.εν τω μεταξυ τωρα π θα ξεκινησεις θα απασχολησαι κ.δεν θα το σκεφτεσαι συνεχεια..ασχετο παντως τωρα π πηγα τουαλετα νομοζω οτι ειδα μια υποωια ροζ στα υγρα...

Άιντε μακααααρι !!! Άμα ήταν ροζ και δεν έκαναν πουλάκια τα μάτια σου είναι πολύ καλό σημαδι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε;

Να σας ρωτήσω αν θέλω να δω πως είναι η προγεστερόνη μου γενικά μπορώ να κάνω την εξέταση οποία τίποτε μέρα η μόνο 21η;

Κοριτσι 7 μέρες μετά την ωορρηξία σου κανείς προλακτινη..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλησπερα.. Μου είχε γράψει για αυτό τον μήνα ορμονολογικές έτσι για ένα τσεκ και για την προγεστερονη έχει σημειώσει την 21η.Δεν τις έκανα όμως.Οταν εννοείς γενικά; Νομίζω από εκεί βλέπουν την ποιότητα της ωορρηξιας,δεν ξέρω και πολλά βασικά 

"Γενικά" εννοώ ότι δεν με ενδιαφέρει μόνο σε αυτό το κύκλο αν εκανα καλή ωορρηξία αλλά αν είναι σε καλά επίπεδα η ορμονη 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ασία said:

Μπορεί και να παίζει ρόλο το άγχος. Στην δική μου περίπτωση που είχαμε δύο χρόνια ελεύθερες επαφές αλλά όχι συστηματικές προσπάθειες και όχι κάθε μήνα ωορρηξία,με το που ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας και είδα πως κάνω κανονικά ωορρηξία (Γιατί φοβόμουν πως μπορεί να μην κάνω και ποτέ η να κάνω κακης ποιότητας), Μόλις είδα λοιπόν πως κάνω κανονικότατα από τον πρώτο μήνα κε τα τεστ μάλλον μου έφυγε ένα άγχος και τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος. Βέβαια μπορεί να ήταν τυχαία η περίοδος και απλά τότε να ήταν να έρθει αλλά ίσως σχετίζεται και με άγχος.εμένα δηλαδή τα τεστ ωορρηξίας με βοήθησαν γιατί έμαθα με σιγουριά ότι γίνεται η ωορρηξία. Τον μήνα που έμεινα έγκυος δεν είχα κάνει τεστ όμως, έκανα τεστ στο τέλος του κύκλου εκείνου Αφού είχε γίνει ήδη η ωορρηξία και η σύλληψη και βγήκε θετικό, Εγώ νόμιζα πως βγήκε θετικό Επειδή θα γινόταν η ωορρηξία αλλά αυτό ήταν θετικό Επειδή ήμουν ήδη έγκυος. Αυτά τα κατάλαβα μετά που έκανα τον υπέρηχο κ υπολογίσαμε την ηλικία κύησης.

@Beboula25 @Ασία άρα δεν είναι ο μοναδικός παράγοντας το άγχος! Και γω διάβασα απλά ότι είναι κατασταλτικός παραγοντας. Όλες οι εξετάσεις μας είναι φυσιολογικές για αυτό σκάω πιο πολύ.. τώρα τώρα που μιλάμε θα παραγγείλω τα τεστ να έρθουν μες τη βδομάδα . Λέω να πάρω το σετ με τα 20 και τα 5 εγκυμοσύνης απλά για να δω και γω πιο πολύ τι γίνεται και αν προσπαθούμε σωστά. Νομίζω θα με βοηθήσουν πολύ και θα μου φύγει το πολύ άγχος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Efouko είπε:

Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου!

Άιντε μακααααρι !!! Άμα ήταν ροζ και δεν έκαναν πουλάκια τα μάτια σου είναι πολύ καλό σημαδι!!!

Ηταν κιτρινα αλλα σαν να ειχαν κ λιγο ροζ...μπορει κ να κανω λαθος...δεν πειραζει..θα δειξει την κυριακη...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , BettySt είπε:

"Γενικά" εννοώ ότι δεν με ενδιαφέρει μόνο σε αυτό το κύκλο αν εκανα καλή ωορρηξία αλλά αν είναι σε καλά επίπεδα η ορμονη 

Ουτε εμενα μου την έγραψε για αυτό τον λόγο, για αυτό σε ρώτησα. Άρα εκείνη την ημέρα μόνο την κανεις.λογικά τότε φαίνεται αν είναι σε καλα επίπεδα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...