Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Έχει πολύ ναι 

Ή λήψη τροφοβλάστης ή αμνιοπαρακέντηση φοβάμαι αν προχωρήσει κι άλλο η εγκυμοσύνη τι γίνεται μετά

Διάβασα χθες τα νέα σου. Τι πιθανότητες δίνει ο γιατρός να είναι υγιές το μωρό; Κάνε τροφοβλαστη που είναι πιο σύντομα τα αποτελέσματα. Είναι έγκυρη αυτή η εξέταση;

 

Εγώ κοριτσια χθες πήγα γυμναστήριο στα 40 λεπτά ζαλίστηκα κ ξάπλωσα με τα πόδια πάνω. Το χει πάθει καμια; Μου είπαν εκεί οι γυμναστές ειναι φυσιολογικό για πρώτη φορά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Διάβασα χθες τα νέα σου. Τι πιθανότητες δίνει ο γιατρός να είναι υγιές το μωρό; Κάνε τροφοβλαστη που είναι πιο σύντομα τα αποτελέσματα. Είναι έγκυρη αυτή η εξέταση;

 

Εγώ κοριτσια χθες πήγα γυμναστήριο στα 40 λεπτά ζαλίστηκα κ ξάπλωσα με τα πόδια πάνω. Το χει πάθει καμια; Μου είπαν εκεί οι γυμναστές ειναι φυσιολογικό για πρώτη φορά. 

Μήπως ξεκίνησες πολυ δυναμικα? Είχες φάει πριν? Κι εγώ  το έχω πάθει με διαδρομο γρήγορο, αλλά είμαι και υποτασικη γενικά και μάλλον ήταν από αυτό.

@ntemiiiiii μήπως να πάρεις και μια δευτερη γνώμη? Ως 3,5 διάβασα ότι πρέπει να είναι και ήσουν 3,8... υπαρχει περίπτωση να έδωσε λάθος η μέτρηση; 

Καλημέρα σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα σε ολες! Εγω απο χθες εχω ροζ στο σκουπισμα και σημερα καφε...Δηλαδη η περιοδος δεν εχει κατεβει...Απογοητευτηκα λιγακι...γιατι ειχα τις ελπιδες μου...Και τωρα λεω ας κατεβει να ηρεμησω τουλαχιστον!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Εσυ ποια απο τις 2 σκεφτεσαι να κανεις?? Σου  πρότεινε καποια ο γιατρός σου ως καλύτερη? 

Δε ξέρω θα το ξανασυζητήσουμε,θα δείξω και την αυχενική στον μαιευτήρα μου γιατί διά τηλεφώνου μουπε αμνιοπαρακέντηση

πρίν από 52 λεπτά , noni90 είπε:

Διάβασα χθες τα νέα σου. Τι πιθανότητες δίνει ο γιατρός να είναι υγιές το μωρό; Κάνε τροφοβλαστη που είναι πιο σύντομα τα αποτελέσματα. Είναι έγκυρη αυτή η εξέταση;

 

Εγώ κοριτσια χθες πήγα γυμναστήριο στα 40 λεπτά ζαλίστηκα κ ξάπλωσα με τα πόδια πάνω. Το χει πάθει καμια; Μου είπαν εκεί οι γυμναστές ειναι φυσιολογικό για πρώτη φορά. 

Δε ξέρω κορίτσι μου ξέρω μόνο ότι γίνεται πιο άμεσα σε σχέση με την αμνιοπαρακέντηση που νωρίτερα από μήνα δε γίνεται

πρίν από 44 λεπτά , kido είπε:

Μήπως ξεκίνησες πολυ δυναμικα? Είχες φάει πριν? Κι εγώ  το έχω πάθει με διαδρομο γρήγορο, αλλά είμαι και υποτασικη γενικά και μάλλον ήταν από αυτό.

@ntemiiiiii μήπως να πάρεις και μια δευτερη γνώμη? Ως 3,5 διάβασα ότι πρέπει να είναι και ήσουν 3,8... υπαρχει περίπτωση να έδωσε λάθος η μέτρηση; 

Καλημέρα σε όλες.

Ναι θα τη δείξω στον μαιευτήρα μου την Παρασκευή αλλά πόσο καλή είναι η πιθανότητα 1/17 στην τρισωμια 21;

Δε ξέρω αν επηρεάζει και το ότι το μωρό είναι μεγάλο.


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

@kido όσο μπορώ να φάω με το gkucophage... Στεναχωρήθηκα πολύ αλλά δε θέλω να τα παρατήσω. Θα ξαναπαω αύριο η τη Πέμπτη. Ελπίζω σε καλύτερο αποτέλεσμα. 

@ntemiiiiii κορίτσι υπομονή ακόμα και όταν μιλήσεις με το γιατρό πες μας. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

@kido όσο μπορώ να φάω με το gkucophage... Στεναχωρήθηκα πολύ αλλά δε θέλω να τα παρατήσω. Θα ξαναπαω αύριο η τη Πέμπτη. Ελπίζω σε καλύτερο αποτέλεσμα. 

@ntemiiiiii κορίτσι υπομονή ακόμα και όταν μιλήσεις με το γιατρό πες μας. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 

Μην ανησυχείς δεν είναι κάτι να σε φοβίσει πάντως. Την Πέμπτη πήγαινε πιο χαλαρά και βλέπεις! Mην πιέζεσαι!

Ντέμη κι από μένα ευχές για καλύτερα νέα από το μαιευτήρα σου @ntemiiiiii

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kido είπε:

Μην ανησυχείς δεν είναι κάτι να σε φοβίσει πάντως. Την Πέμπτη πήγαινε πιο χαλαρά και βλέπεις! Mην πιέζεσαι!

Ντέμη κι από μένα ευχές για καλύτερα νέα από το μαιευτήρα σου @ntemiiiiii

 

Ουφ νόμιζα ότι μόνο σε μένα συμβαίνει. Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Διάβασα χθες τα νέα σου. Τι πιθανότητες δίνει ο γιατρός να είναι υγιές το μωρό; Κάνε τροφοβλαστη που είναι πιο σύντομα τα αποτελέσματα. Είναι έγκυρη αυτή η εξέταση;

 

Εγώ κοριτσια χθες πήγα γυμναστήριο στα 40 λεπτά ζαλίστηκα κ ξάπλωσα με τα πόδια πάνω. Το χει πάθει καμια; Μου είπαν εκεί οι γυμναστές ειναι φυσιολογικό για πρώτη φορά. 

Καλημέρα! Ναι το είχα πάθει και εγω την πρώτη μέρα πριν χρόνια! Είχα πάρει σβάρνα τα μηχανήματα και μολις κατέβηκα από τον διάδρομο άσπρισα πως δεν έπεσα κάτω δεν ξέρω..και πήγα να κρυφτώ στο μπάνιο μέχρι να συνέλθω ντράπηκα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , noni90 είπε:

@kido όσο μπορώ να φάω με το gkucophage... Στεναχωρήθηκα πολύ αλλά δε θέλω να τα παρατήσω. Θα ξαναπαω αύριο η τη Πέμπτη. Ελπίζω σε καλύτερο αποτέλεσμα. 

@ntemiiiiii κορίτσι υπομονή ακόμα και όταν μιλήσεις με το γιατρό πες μας. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 

 

πρίν από 40 λεπτά , kido είπε:

Μην ανησυχείς δεν είναι κάτι να σε φοβίσει πάντως. Την Πέμπτη πήγαινε πιο χαλαρά και βλέπεις! Mην πιέζεσαι!

Ντέμη κι από μένα ευχές για καλύτερα νέα από το μαιευτήρα σου @ntemiiiiii

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

@ntemiiiiii Τι ηλικια εχεις Δημητρα?Μιλουσα με μια φιλη προ ολιγου,δεν ξερω βεβαια κατα ποσο βασιμο ειναι.Μου ελεγε οτι κανουν μετα τα 35 αμνιοπαρακεντηση.Μηπως λογω ορμονων,ηλικιας.Δεν ξερω τι αλλο,αλοιωνονται τα αποτελεσματα ?Εγω νιωθω αισιοδοξη για σενα.ΝΟμιζω οτι εντελει θα ειναι ολα καλα.Εμπιστευομαι το ενστικτο της μανας κι εσυ νιωθεις καλα αν δεν κανω λαθος.

Πως ειμαστε οι υπολοιπες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!

 

πρίν από 54 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!

καλημερα ! στενοχωρηθηκα τωρα.. αλλα κανε κ την δευτερη εξεταση γτ δεν ειναι σιγουρο μονο με την αυχενικη . μακαρι να ειναι καλα το μωρακι σου . αν κ πιστευω οτι θα βγουν πολυ καλα τα αποτελεσματα.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

elenakii22   9/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

2. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!  Με το καλο!!!

3. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

4. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

5. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

7. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

8. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

9. Antila   ΠΗΤ  21/7/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ

10. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΠΗΤ  20/8/2018!!!

11. Κόννυ  ΠΗΤ  22/8/2018!!!

12. modena  ΠΗΤ  24/8/2018!!!

13. Vasi34    ΠΗΤ  11-12/9/2018!!!

15. ntemiiiiii    ΠΗΤ  26/9/2018!!!

15b. zina7777   ΠΗΤ 04/10/2018

15c. Ασία  ΠΗΤ 29/10.2018

16. linaa   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7000!!!!

18. melina92   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   311!!!!

19. ada32  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   3008!!!!

20. Μαρθα Κ  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7160!!!!

21. Μάντη  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   511!!!!

22. ellilaw   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2400!!!!

23. Ungry girl   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   3034!!!!

25.depyfr ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  1180!!!!!

27.Mary m ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  1430!!!!

28. Rozita1510 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 576!!!!!!

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

 

2. Δήμητρα1988 26-28/1/2017!!!

3. alina80 13-16/2/2018!!!

4. andrianni  14/2/2018!!!

5. Elma86  20-22/2/2018!!!

6. Dimitr@17  22/3/2018!!!

7. kido  1/3/2018!!!

8. Vila  8/3/2018!!!

9. kouzouni15 12/3/2018!!

10. iouliana 20/3/2018

 

Διορθωστε με αν εχω λαθη κοπελες..

Link to comment
Share on other sites

@ntemiiiiii μην απογοητεύεσαι την ειχα κανει στις 16εβδομάδες δηλαδη στο τεταρτο γιατι περιμέναμε ειχα αλλο γιατρο καποιες εξετάσεις αίματος που έδειξαν 1:300 για ανωμαλίες....  Πηγα λοιπον σε αλλο γιατρο και κατευθείαν μου ειπε αμνιο παρακέντηση.  Την επομενη μερα πηγα πρωι πρωι για να μη πολυκουνιεται το μωρο και μου πηρε υγρό με μια βελόνα απο την κοιλιά παρακολουθωντας απο τον υπέρηχο.  Το δειγμα το εστειλε θεσσαλονικη και σε μια βδομαδα ηρθαν τα αποτελεσματα τα οποια ηταν αρνητικά και τωρα εχω μια κοπελαρα 7χρονων.  Φυσικα για μια βδομαδα ακουνητη στο κρεβατι με χάπια για συσπάσεις και αντιβίωση λογω της εξέτασης αλλα χαλάλι.... 

 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα! Ναι το είχα πάθει και εγω την πρώτη μέρα πριν χρόνια! Είχα πάρει σβάρνα τα μηχανήματα και μολις κατέβηκα από τον διάδρομο άσπρισα πως δεν έπεσα κάτω δεν ξέρω..και πήγα να κρυφτώ στο μπάνιο μέχρι να συνέλθω ντράπηκα χαχαχα

Αχ κ εγώ αυτό έκανα κ με βοήθησαν μου έβαλαν τα πόδια ψηλά.... Αγχωθηκα γτ λέω δε φτάνει που δε μπορώ να φάω, δε μπορώ κ να πάω γυμναστήριο;;;; Έλεος δηλαδή. 

Θα ξαναπαω όμως.... 

Οι κοπέλες που περιμένουν τι λένε σήμερα; Πώς πάμε από συμπτώματα;; Εγώ δεν έχω τίποτα λίγο στήθος μόνο. Τα κλασσικά της περιόδου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...