Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλησπερααααααααααααα...μερες εχω να σε πετυχω νομιζω.Τι κανεις πως εισαι?Τα νεα σου!!!!

Γεια σου Ζινα!

Καλα ειμαι κοριτσι! Δεν εχω κανα ιδιαιτερο νεο για αυτο το μηνα τουλαχιστον!  Διαβαζω ομως τα νεα σας!

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 48 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

@ntemiiiiii ευχομαι κοριτσι μ ολα να πανε καλα! Προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι ηρεμη μια ενδειξη ειναι! Οι νεες σου εξετασεις ελπιζω να την αναιρεσουν!

@noni90 συγχαρητηρια!!! Ευχομαι μια θετικη χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Μακάρι, σευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , noni90 είπε:

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ είστε όλες υπέροχες.... με εμψυχώνει παρά πολύ η πάρεα σας. Ελπίζω μεθαύριο που θα κάνω χοριακη να έχω ευχάριστα νέα να σας ανακοινώσω, εννοείται θα το επαναλάβω κ αύριο με τα πρωινά ουρά... είναι μεγάλης ευαισθησίας αυτά τα τεστακια νομίζω, 10 mlu, όποτε για να βγαίνει αχνό μάλλον καααααατι πάει να ξεκινήσει.... τέλος το γυμναστήριο κόρες, αλλά δε το κλαίω το 50 αρικο αν δεν είχε γίνει αυτό χθες δε θα μου έμπαινε στο μυαλό η ιδέα..... δεν θέλω να ενθουσιάζομαι, κ ο καλός μου το ίδιο. Είμαστε πολύ χαρούμενοι αλλά θα περιμένουμε τη χοριακη για να χαρούμε ελεύθερα..... μακαρι να ακολουθήσουν κ αλλά θετικά τεστακια κ από τ υπόλοιπα κορίτσια!!!! 

Σας αγαπώ κ σας ευχαριστώ όλες......

Κοριτσι τι εξετάσεις σας έχουν μείνει; Έχετε αναζητήσει κέντρο; Μια κοπέλα μου έλεγε πως τις έκανε όλες μέσα στο κέντρο με χαμηλές τιμές για να περάσει επιτροπη

One step κοριτσι..... ελπίζω να ναι εγκυρο

Σ ευχαριστώ κ ανταποδίδω εύχομαι θετική χοριακη κ στις 2 μας!!

Ναι κ πάντα βγαίνει αρνητικό... τα ωορρηξιας από αυτή τη μάρκα με βοήθησαν παρά πολυ

Εκεί ήθελα να καταλήξουμε!Αρα ξεκινα να το πιστεύεις σιγά σιγά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , noni90 είπε:

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ είστε όλες υπέροχες.... με εμψυχώνει παρά πολύ η πάρεα σας. Ελπίζω μεθαύριο που θα κάνω χοριακη να έχω ευχάριστα νέα να σας ανακοινώσω, εννοείται θα το επαναλάβω κ αύριο με τα πρωινά ουρά... είναι μεγάλης ευαισθησίας αυτά τα τεστακια νομίζω, 10 mlu, όποτε για να βγαίνει αχνό μάλλον καααααατι πάει να ξεκινήσει.... τέλος το γυμναστήριο κόρες, αλλά δε το κλαίω το 50 αρικο αν δεν είχε γίνει αυτό χθες δε θα μου έμπαινε στο μυαλό η ιδέα..... δεν θέλω να ενθουσιάζομαι, κ ο καλός μου το ίδιο. Είμαστε πολύ χαρούμενοι αλλά θα περιμένουμε τη χοριακη για να χαρούμε ελεύθερα..... μακαρι να ακολουθήσουν κ αλλά θετικά τεστακια κ από τ υπόλοιπα κορίτσια!!!! 

Σας αγαπώ κ σας ευχαριστώ όλες......

Κοριτσι τι εξετάσεις σας έχουν μείνει; Έχετε αναζητήσει κέντρο; Μια κοπέλα μου έλεγε πως τις έκανε όλες μέσα στο κέντρο με χαμηλές τιμές για να περάσει επιτροπη

One step κοριτσι..... ελπίζω να ναι εγκυρο

Σ ευχαριστώ κ ανταποδίδω εύχομαι θετική χοριακη κ στις 2 μας!!

Ναι κ πάντα βγαίνει αρνητικό... τα ωορρηξιας από αυτή τη μάρκα με βοήθησαν παρά πολυ

Πες τους το μπορεί μετά τα χθεσινά να ακυρώσεις τη συνδρομή σου και να στο επιστρέψουν το 50αρι. Πες τους για εγκυμοσύνη να χάρουν κι αυτοί όπως εμείς όταν το σιγουρέψεις. Μην πας από κει με τη χοριακη στο χέρι την Πέμπτη! Τελικά μέσα έπεσε ο άντρας σου! Με το που γράφτηκες έγκυος; Πες μας κι αλλά που σε πονηρεψαν! Έχεις παρατηρήσει αλλαγές στη θηλή με φλέβες κλπ που λένε αλλά κορίτσια η πόνους περίεργους; Με έχεις ενθουσιάσει γιατί είμαι κι εγώ 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο (θετικό τεστ 10/3) και λέω να κάνω νωρίτερα, αλλά δεν έχω συμπτώματα ούτε τόσο ευαίσθητα τεστ! Κρίμα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Είχα γενικά πολλά κουλά αλλά δεν ξέρω αν είναι έγκυρα γιατί έπαιρνα κ την αγωγή κ δε ξέρω από τι ήταν... γενικά το στομάχι χάλια, γουργουρίζει όλη την ώρα, πρησμένη φουλ στη κοιλιά νιώθω ότι θα σκάσω και αυτό με τη ζάλη στο γυμναστήριο... επίσης είχα χθες κ προχθές πολλά λευκά υγρά, περισσότερα από ότι συνήθως. Επίσης πριν 2 μέρες με έπιασαν τα κλάμματα γιατί έχω παχύνει κ έχει αλλάξει το σώμα μου κτλ... 

ευχομαι τόσο πολύ να είναι θετική η χοριακη κ να μην έχει γίνει κάποιο λάθος!!!! 

Στήθος δεν μου έδειξε κάτι έχω πρήξιμο αλλά το έχω κ πριν τη περίοδο αυτό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Είχα γενικά πολλά κουλά αλλά δεν ξέρω αν είναι έγκυρα γιατί έπαιρνα κ την αγωγή κ δε ξέρω από τι ήταν... γενικά το στομάχι χάλια, γουργουρίζει όλη την ώρα, πρησμένη φουλ στη κοιλιά νιώθω ότι θα σκάσω και αυτό με τη ζάλη στο γυμναστήριο... επίσης είχα χθες κ προχθές πολλά λευκά υγρά, περισσότερα από ότι συνήθως. Επίσης πριν 2 μέρες με έπιασαν τα κλάμματα γιατί έχω παχύνει κ έχει αλλάξει το σώμα μου κτλ... 

ευχομαι τόσο πολύ να είναι θετική η χοριακη κ να μην έχει γίνει κάποιο λάθος!!!! 

Στήθος δεν μου έδειξε κάτι έχω πρήξιμο αλλά το έχω κ πριν τη περίοδο αυτό...

Κάνε αύριο το πρωί θα είναι πιο ξεκάθαρη η εικόνα! Είχες έμπνευση και έκανες έτσι νωρίς τεστ και έδειξε, όποτε θα είναι σίγουρα θετικό και αύριο! Υγρά άσπρα είδε και η Δήμητρα @Dimitr@17 μπορεί να είστε ταίρι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Είχα γενικά πολλά κουλά αλλά δεν ξέρω αν είναι έγκυρα γιατί έπαιρνα κ την αγωγή κ δε ξέρω από τι ήταν... γενικά το στομάχι χάλια, γουργουρίζει όλη την ώρα, πρησμένη φουλ στη κοιλιά νιώθω ότι θα σκάσω και αυτό με τη ζάλη στο γυμναστήριο... επίσης είχα χθες κ προχθές πολλά λευκά υγρά, περισσότερα από ότι συνήθως. Επίσης πριν 2 μέρες με έπιασαν τα κλάμματα γιατί έχω παχύνει κ έχει αλλάξει το σώμα μου κτλ... 

ευχομαι τόσο πολύ να είναι θετική η χοριακη κ να μην έχει γίνει κάποιο λάθος!!!! 

Εκεί που λέω να ηρεμήσω δεν υπάρχει περιπτώσει να το τσακωσα έτσι στο ξεκουδουνο τα συμπτώματα μου ταιριάζουν εκτός από το πρήξιμο που δεν έχω.Λευκα υγρα μετά την ωορρηξια μέχρι τώρα έχω.Καποιες φορες πολλά αλλες λιγότερο.Αλλα και αλλες φορες τα έχω είναι φάση του κυκλου και αυτά.Το γουργουρισμα το έχω αλλα το έχω και όταν είναι να αδιαθετησω απλά τότε το έχω χαμηλά.Βγαζεις εσυ καμία άκρη;:confused:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Κάνε αύριο το πρωί θα είναι πιο ξεκάθαρη η εικόνα! Είχες έμπνευση και έκανες έτσι νωρίς τεστ και έδειξε, όποτε θα είναι σίγουρα θετικό και αύριο! Υγρά άσπρα είδε και η Δήμητρα @Dimitr@17 μπορεί να είστε ταίρι!

Ήταν άχνη η γραμμή.... το σκορ είναι 2 test αχνές γραμμές και ένα αρνητικό ( δεν είχα αλλά ουρά με έχει βάλει απ την ώρα που ήρθε να κάνω 2 τεστ)...

θα δείξει τη Παρασκευή θα ξέρουμε. Εύχομαι μόνο να μη χάρηκα τσάμπα.,,

@Dimitr@17 ποτέ λες για τεστακι;

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Εκεί που λέω να ηρεμήσω δεν υπάρχει περιπτώσει να το τσακωσα έτσι στο ξεκουδουνο τα συμπτώματα μου ταιριάζουν εκτός από το πρήξιμο που δεν έχω.Λευκα υγρα μετά την ωορρηξια μέχρι τώρα έχω.Καποιες φορες πολλά αλλες λιγότερο.Αλλα και αλλες φορες τα έχω είναι φάση του κυκλου και αυτά.Το γουργουρισμα το έχω αλλα το έχω και όταν είναι να αδιαθετησω απλά τότε το έχω χαμηλά.Βγαζεις εσυ καμία άκρη;:confused:

Εγώ γουργουρίσμα δε ξαναείχα... όλα τα αλλά τα έχω ξαναδεί άπειρες φορές κ δεν ήμουν έγκυος...αλλά γενικά εγώ πιστεύω κ στο ένστικτο. Πως νιώθεις εσυ;;; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kido είπε:

Πες τους το μπορεί μετά τα χθεσινά να ακυρώσεις τη συνδρομή σου και να στο επιστρέψουν το 50αρι. Πες τους για εγκυμοσύνη να χάρουν κι αυτοί όπως εμείς όταν το σιγουρέψεις. Μην πας από κει με τη χοριακη στο χέρι την Πέμπτη! Τελικά μέσα έπεσε ο άντρας σου! Με το που γράφτηκες έγκυος; Πες μας κι αλλά που σε πονηρεψαν! Έχεις παρατηρήσει αλλαγές στη θηλή με φλέβες κλπ που λένε αλλά κορίτσια η πόνους περίεργους; Με έχεις ενθουσιάσει γιατί είμαι κι εγώ 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο (θετικό τεστ 10/3) και λέω να κάνω νωρίτερα, αλλά δεν έχω συμπτώματα ούτε τόσο ευαίσθητα τεστ! Κρίμα είναι!

kido μου πίστεψε με δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα.Επισης κάποια δεν τα καταλαβαίνουμε γιατί είναι σχεδόν ίδια με της περιοδου όπως το πρήξιμο στο στηθος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , noni90 είπε:

Κοριτσι τι εξετάσεις σας έχουν μείνει; Έχετε αναζητήσει κέντρο; Μια κοπέλα μου έλεγε πως τις έκανε όλες μέσα στο κέντρο με χαμηλές τιμές για να περάσει επιτροπη

Για την επιτροπή ένας υπέρηχος έχει μείνει, ο καλός μου έχει επίσης να κάνει. Και όταν θα πλησιάζει  η  επιτροπή πρέπει να επαναλαβω ορμονολογικες. Αλλά πρέπει πρώτα να πέσει η ΤSH και να ανέβει η d. Με το γιατρό μου θα την κάνω, στο κέντρο του Μητέρα. Αλλά έχουμε μέλλον ακομα. 

Κορίτσι χαλάλι το πενηνταρικο δεν πειράζει. Δύσκολα εποχές αλλά μπροστά στα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Ήταν άχνη η γραμμή.... το σκορ είναι 2 test αχνές γραμμές και ένα αρνητικό ( δεν είχα αλλά ουρά με έχει βάλει απ την ώρα που ήρθε να κάνω 2 τεστ)...

θα δείξει τη Παρασκευή θα ξέρουμε. Εύχομαι μόνο να μη χάρηκα τσάμπα.,,

@Dimitr@17 ποτέ λες για τεστακι;

Εγώ γουργουρίσμα δε ξαναείχα... όλα τα αλλά τα έχω ξαναδεί άπειρες φορές κ δεν ήμουν έγκυος...αλλά γενικά εγώ πιστεύω κ στο ένστικτο. Πως νιώθεις εσυ;;; 

 

Στο ένστικτο πιστεύω και εγω ακράδαντα και δεν με έχει διαψεύσει.Απλα τώρα που μόλις έχω επανέλθει δεν ξέρω τι να υποθέσω δεν θέλω να παραμυθιαστω.Απο όλα αυτά το στηθος που είχα κάψιμο τόσες μέρες με έβαλε στην τσίτα αλλα ούτε αυτό μπορώ να εμπιστευτώ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Για την επιτροπή ένας υπέρηχος έχει μείνει, ο καλός μου έχει επίσης να κάνει. Και όταν θα πλησιάζει  η  επιτροπή πρέπει να επαναλαβω ορμονολογικες. Αλλά πρέπει πρώτα να πέσει η ΤSH και να ανέβει η d. Με το γιατρό μου θα την κάνω, στο κέντρο του Μητέρα. Αλλά έχουμε μέλλον ακομα. 

Κορίτσι χαλάλι το πενηνταρικο δεν πειράζει. Δύσκολα εποχές αλλά μπροστά στα ευχάριστα!

Κάτσε να το επιβεβαιώσω γτ τώρα νομίζω ότι θα πάω για χοριακη κ θα βγει αρνητική.... έχεις κλείσει ραντεβού στην επιτροπή; Σου έδωσαν σύντομα;

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Στο ένστικτο πιστεύω και εγω ακράδαντα και δεν με έχει διαψεύσει.Απλα τώρα που μόλις έχω επανέλθει δεν ξέρω τι να υποθέσω δεν θέλω να παραμυθιαστω.Απο όλα αυτά το στηθος που είχα κάψιμο τόσες μέρες με έβαλε στην τσίτα αλλα ούτε αυτό μπορώ να εμπιστευτώ τώρα.

Ποτέ περιμένεις ακριβώς; Εγώ θα σου έλεγα υπομονή κ μη το σκέφτεσαι, τόσους κύκλους που προσπαθούσα μόνο στην αρχή έκανα τεστακι, μετά έκανα υπομονή. Ποτέ δε ξέρεις, κ στη ξαδέρφη μου έβγαινε αρνητικό με 2 μέρες καθυστέρηση. Αν δεν έχεις κάτι Καράμπαμ η ένστικτο εγώ θα έλεγα περίμενε,,,, 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Δε ξέρω θα το ξανασυζητήσουμε,θα δείξω και την αυχενική στον μαιευτήρα μου γιατί διά τηλεφώνου μουπε αμνιοπαρακέντηση

Δε ξέρω κορίτσι μου ξέρω μόνο ότι γίνεται πιο άμεσα σε σχέση με την αμνιοπαρακέντηση που νωρίτερα από μήνα δε γίνεται

Ναι θα τη δείξω στον μαιευτήρα μου την Παρασκευή αλλά πόσο καλή είναι η πιθανότητα 1/17 στην τρισωμια 21;

Δε ξέρω αν επηρεάζει και το ότι το μωρό είναι μεγάλο.

Να κανεις τροφοβλαστη που γινεται τωρα.γτ να περιμενεις

Θα την κανεις σε πιστοποιημενο οποτε ειναι ασφαλες

Θελει μετα ξεκουραση μερικες μερες

Αλλα,η αποκλιση ειναι μικρη.κ απο το τικερ βλεπω οτι την εκανες 12+4?κ με μεγαλο μωρο.μπορει κ να μην ειχε καλη θεση.μπορει απλα να εχει χοντρο σβερκο

Ευχομαι ολα να πανε καλα κ το μωρακι σου να ειναι υγιες κ να το κρατησεις στην αγκαλια σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , noni90 είπε:

Κάτσε να το επιβεβαιώσω γτ τώρα νομίζω ότι θα πάω για χοριακη κ θα βγει αρνητική.... έχεις κλείσει ραντεβού στην επιτροπή; Σου έδωσαν σύντομα;

Ποτέ περιμένεις ακριβώς; Εγώ θα σου έλεγα υπομονή κ μη το σκέφτεσαι, τόσους κύκλους που προσπαθούσα μόνο στην αρχή έκανα τεστακι, μετά έκανα υπομονή. Ποτέ δε ξέρεις, κ στη ξαδέρφη μου έβγαινε αρνητικό με 2 μέρες καθυστέρηση. Αν δεν έχεις κάτι Καράμπαμ η ένστικτο εγώ θα έλεγα περίμενε,,,, 

Μία χαρά θετική θα είναι. 

Δεν έχουμε κλείσει ακόμα. Πρώτα να φτιάξουμε ορμόνες. Να μαζέψουμε και όλες τις εξετάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Beboula25 είπε:

kido μου πίστεψε με δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα.Επισης κάποια δεν τα καταλαβαίνουμε γιατί είναι σχεδόν ίδια με της περιοδου όπως το πρήξιμο στο στηθος.

Δίκιο έχεις 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...