Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου... Σας διάβαζα καιρό αλλά τώρα γράφτηκα γιατί θα ήθελα να μοιραστώ και εγώ την δική μου προσπάθεια... Έχω ήδη ένα παιδάκι 2 χρόνων... Το αποκτήσαμε σχετικά εύκολα αν και είχαμε σοβαρό θέμα με την κυρσοκηλη ο σύζυγος...ήμουν σίγουρη ότι ήταν θαύματακι και ήταν θέλημα Θεού... Τώρα προσπαθούμε για δεύτερο εδώ και 6 μήνες αλλά δεν τα καταφέραμε ακόμα.. Και αυτή την φορά βιαζόμαστε πραγματικά γιατί ο σύζυγος έχει ένα πρόβλημα υγείας και πρέπει να πάρει την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή αλλά το καθυστερουμε γιατί δεν κάνει μετά να κάνουμε παιδάκι... Αυτό είναι αλήθεια ότι μας έχει αγχωσει πολύ και κάθε μήνα περιμένω πως κ πως αλλά τπτ... Τώρα περιμένω σε  9 μέρες... Ελπίζω να μας στείλει πάλι ο θεουλης το θαύμα γιατί αν δεν τα καταφέρουμε σύντομα μάλλον δεν θα αποκτήσουμε ποτέ δεύτερο παιδάκι.. Και αυτό μας πληγώνει πολύ.... Ευχομαι καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια της παρέας και εύχομαι να είμαι γουρλου και να σας φέρει ο πελαργός το πολυπόθητο.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Αχχχχχ κι εγώ πρέπει να τα βάψω! Εδώ τα κομμωτήρια έχουν τέτοιες βαφές όμως;

Κορίτσια,τα νέα μου είναι πολύ καλά!Επανελαβα την αυχενική, ευτυχώς ήμασταν μέσα στο όριο και ο γιατρός χάρηκε πολύ διότι η αυχενική έχει πτωτική πορεία!Εγώ να δείτε! Σήμερα δε χαρακτηριστικά είπε: αυτή η εικόνα πληροί όλα τα κριτήρια! Οπότε το αφήνει σε μένα πια το θέμα με την αμνιοπαρακέντηση!Εγώ όμως κορίτσια μου τρόμαξα τόσο πολύ που δεν αλλάζω γνώμη!Θα την κάνω οπωσδήποτε!Αχχχ θα ηρεμήσουμε επιτέλους μέσα στις γιορτές!Και μετά με το καλό ι γιατρός θέλει να με ξαναδεί και μετά θα κλείσουμε ραντεβού για την αμνιοπαρακέντηση!Όλα καλά θα πάνε μου είπε!

Στο Εύχομαι!

Στο Εύχομαι!

Όλα καλά θα πάνε!

Μπράβο κορίτσι, αυτά είναι νέα! Από δω και πέρα όλα τέλεια να σου πάνε! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ωωω κορίτσι μου τι όμορφα νέα!! Ποσο ευχάριστα μπράβο όλα θα πάνε καλα το μωράκι είναι καλα δόξα τω Θεό και εσυ ναι κοπέλα μου καλως θέλεις να την κανεις την εξέταση απλως για να είστε απόλυτα σίγουροι και ήρεμοι..Συγχαρητήρια συγκινήθηκα να περάσετε ήρεμες και χαρούμενες γιορτές!! 

Σευχαριστω πολύ!

πρίν από 16 λεπτά , Elpida88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου... Σας διάβαζα καιρό αλλά τώρα γράφτηκα γιατί θα ήθελα να μοιραστώ και εγώ την δική μου προσπάθεια... Έχω ήδη ένα παιδάκι 2 χρόνων... Το αποκτήσαμε σχετικά εύκολα αν και είχαμε σοβαρό θέμα με την κυρσοκηλη ο σύζυγος...ήμουν σίγουρη ότι ήταν θαύματακι και ήταν θέλημα Θεού... Τώρα προσπαθούμε για δεύτερο εδώ και 6 μήνες αλλά δεν τα καταφέραμε ακόμα.. Και αυτή την φορά βιαζόμαστε πραγματικά γιατί ο σύζυγος έχει ένα πρόβλημα υγείας και πρέπει να πάρει την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή αλλά το καθυστερουμε γιατί δεν κάνει μετά να κάνουμε παιδάκι... Αυτό είναι αλήθεια ότι μας έχει αγχωσει πολύ και κάθε μήνα περιμένω πως κ πως αλλά τπτ... Τώρα περιμένω σε  9 μέρες... Ελπίζω να μας στείλει πάλι ο θεουλης το θαύμα γιατί αν δεν τα καταφέρουμε σύντομα μάλλον δεν θα αποκτήσουμε ποτέ δεύτερο παιδάκι.. Και αυτό μας πληγώνει πολύ.... Ευχομαι καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια της παρέας και εύχομαι να είμαι γουρλου και να σας φέρει ο πελαργός το πολυπόθητο.... 

Μακάρι κορίτσι μου!

πρίν από 15 λεπτά , BettySt είπε:

Μπράβο κορίτσι, αυτά είναι νέα! Από δω και πέρα όλα τέλεια να σου πάνε! 

Σευχαριστω πολύ!!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ntemiiiiii είπε:

Αχχχχχ κι εγώ πρέπει να τα βάψω! Εδώ τα κομμωτήρια έχουν τέτοιες βαφές όμως;

Κορίτσια,τα νέα μου είναι πολύ καλά!Επανελαβα την αυχενική, ευτυχώς ήμασταν μέσα στο όριο και ο γιατρός χάρηκε πολύ διότι η αυχενική έχει πτωτική πορεία!

Ποσο χαρηκα κοριτσι μου!!!! Ποσο!!!!! Ολα θα πανε καλα,ειδες?! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, zina7777 είπε:

Ποσο χαρηκα κοριτσι μου!!!! Ποσο!!!!! Ολα θα πανε καλα,ειδες?! 

Ναι, ανέλπιστα καλά!Πες τώρα που θα βάψουμε το μαλλί!Δεν πάει άλλο πασχαλιατικο! χαχα

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια έκανα εχθές χοριακή ήταν τέλεια όλα.. Τώρα περιμένω Παρασκευή τα αποτελέσματα κιστικη ινωση και τυχών ανωμαλια του παιδιού.. 

Πόσο είσαι;τι εξετάσεις έκανες;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ναι, ανέλπιστα καλά!Πες τώρα που θα βάψουμε το μαλλί!Δεν πάει άλλο πασχαλιατικο! χαχα

Πόσο είσαι;τι εξετάσεις έκανες;

12 εβδομάδα είμαι έκανα αυχενική... Η κιστικη ινωση από το αίμα βγαίνουν τα αποτελέσματα και την παπει κάπως έτσι λέγεται η εξετάσει για τυχών ανωμαλια στο μωράκι έκανα... Βασικά ότι μου ζήτησε ο γιατρός μου έκανα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

12 εβδομάδα είμαι έκανα αυχενική... Η κιστικη ινωση από το αίμα βγαίνουν τα αποτελέσματα και την παπει κάπως έτσι λέγεται η εξετάσει για τυχών ανωμαλια στο μωράκι έκανα... Βασικά ότι μου ζήτησε ο γιατρός μου έκανα.. 

Μια χαρά! Καλά αποτελέσματα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

12 εβδομάδα είμαι έκανα αυχενική... Η κιστικη ινωση από το αίμα βγαίνουν τα αποτελέσματα και την παπει κάπως έτσι λέγεται η εξετάσει για τυχών ανωμαλια στο μωράκι έκανα... Βασικά ότι μου ζήτησε ο γιατρός μου έκανα.. 

Μαρθουλα μου πολύ χάρηκα και για εσένα!! Μπράβο κορίτσι μου όλα να πάνε καλα και να έχεις σε λίγους μήνες το μωράκι σου αγκαλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ntemiiiiii είπε:

Ναι, ανέλπιστα καλά!Πες τώρα που θα βάψουμε το μαλλί!Δεν πάει άλλο πασχαλιατικο.

Εγω λεω να τα βαψω παλι μονη φιλη.Θα σ ενημερωσω για την προοδο μου.μεθαυριο λεω.και μαλλον με garnier olia.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο ντεμι στο μωρακι σου!να δεις αγορι θα ναι!

Πολυ χαρηκα με τα νεα σου!

Μππρεις να κανεις κ το μη επεμβατικο τεστ,με αιμοληψια

Οσο για βαφη,κ γω φυτικη κανω τα τελευταια 4χρονια.επαιρνα ολια,εχω παρει κ κορρε,τωρα παιρνω μια αλλη απο ενα τοπικο σουπερ μαρκετ.αλλα κ στο κομμωτηριο ζητουσα φυτικη

Δ ξερω πως θα βγει σε μαυρη ριζα,γτ εχω καστανο μαλλι.κ δ ξερω αν καλυπτουν καλα τα λευκα γτ δ εχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , zina7777 είπε:

Εγω λεω να τα βαψω παλι μονη φιλη.Θα σ ενημερωσω για την προοδο μου.μεθαυριο λεω.και μαλλον με garnier olia.

Χαχα περιμένω οδηγίες...

πρίν από 38 λεπτά , vikib είπε:

Μπραβο ντεμι στο μωρακι σου!να δεις αγορι θα ναι!

Πολυ χαρηκα με τα νεα σου!

Μππρεις να κανεις κ το μη επεμβατικο τεστ,με αιμοληψια

Οσο για βαφη,κ γω φυτικη κανω τα τελευταια 4χρονια.επαιρνα ολια,εχω παρει κ κορρε,τωρα παιρνω μια αλλη απο ενα τοπικο σουπερ μαρκετ.αλλα κ στο κομμωτηριο ζητουσα φυτικη

Δ ξερω πως θα βγει σε μαυρη ριζα,γτ εχω καστανο μαλλι.κ δ ξερω αν καλυπτουν καλα τα λευκα γτ δ εχω

Λες;;;; αγόρι ε;πως το ξέρεις;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι κοριτσια,εκανα τη χοριακη και βγηκε 153.20 και εκλεισα 2 βδομαδες απο την ωορηξια,κανονικα αυριο θα μου ερχοταν περιοδος με κυκλο 28 ημερων ειναι καλη η τιμη?/???

  • Μου αρέσει 2

boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Σεβη93 said:

γεια σας και παλι κοριτσια,εκανα τη χοριακη και βγηκε 153.20 και εκλεισα 2 βδομαδες απο την ωορηξια,κανονικα αυριο θα μου ερχοταν περιοδος με κυκλο 28 ημερων ειναι καλη η τιμη?/???

Μπράβο ρε κοριτσιιιιιι καλή εγκυμοσύνη να έχεις :) μια χαρά είναι η τιμή για τόσο νωρίς. Πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου να σε κατατοπίσει και αυτός περαιτέρω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ,εσεις εχετε ιδιωτη γιατρο η απο δημοσιο νοσοκομειο,εμενα επειδη τα οικονομικα μου δεν ειναι καλα θα παω στο δημοσιο,ξερετε πως θα λειτουργησει αυτο,δηλαδη μπορω να παρω τηλ στο νοσοκομειο και να κλεισω αμεσα ραντεβου?


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...