Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Μαρθα κ συγχαρητηρια για την αυχενικη,καλα αποτελεσματα κ σε αυτα που περιμενεις!

Σεβη λογικα θα αργησει λιγο το ραντεβου στο νοσοκομειο,ισως προλαβεις κατευθειαν για καρδια.αν θελεις μπορεις να κανεις εναν υπερηχο ιδιωτικα να δεις σακο(στη δευτερη εγκυμοσυνη μου εκανα μια χοριακη κ μετα καρδια κατευθειαν).αν θελεις μπορεις να επαναλαβεις τη χοριακη σε 2-3μερες να δεις την αυξηση της.σακο βλεπεις περιπου 5εβδ,με χοριακη 1500περιπου,πιστευω την αλλη πεμπτη-παρασκευη θα μπορεις να δεις σακο

Ντεμι το λεω γτ συνηθως τα αγορακια ταλαιπωρουνε την μανουλα:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

θα δω τωρα για το δημοσιο ποτε θα παει το ραντεβου αλλιως σε ιδιωτικο αρχικα.ελπιζω για το δημοσιο.απο βιταμινες και σιδηρο που ισως πρεπει να παρω απο τωρα?τι βιταμινες περνατε εσεις?ευχαριστω για την απαντηση σου

 


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Φολικο να ξεκινησεις αν δ παιρνεις ηδη

Δ χρειαζεται να στο γραψει γιατρος κ ειναι οικονομικο

Συνηθως σιδηρο κ ασβεστιο στο δευτερο τριμηνο,αναλογως κ τις εξετασεις σου

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Μια χαρά! Καλά αποτελέσματα!

Ευχαριστώ πολύ..!! 

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Μαρθουλα μου πολύ χάρηκα και για εσένα!! Μπράβο κορίτσι μου όλα να πάνε καλα και να έχεις σε λίγους μήνες το μωράκι σου αγκαλιά!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Σεβη93 είπε:

θα δω τωρα για το δημοσιο ποτε θα παει το ραντεβου αλλιως σε ιδιωτικο αρχικα.ελπιζω για το δημοσιο.απο βιταμινες και σιδηρο που ισως πρεπει να παρω απο τωρα?τι βιταμινες περνατε εσεις?ευχαριστω για την απαντηση σου

 

Γεια σου Σέβη συγχαρητήρια μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι! Φολικο οξύ όπως τα γνωστα filicine να πάρεις αύριο κιολας είναι οικονομικά μην το αμελησεις.Ασχετως το ποτε θα σε δει γιατρος το παίρνουμε από την αρχή αλλα και νωρίτερα καποιες για την σωστή ανάπτυξη στο νευρικό σωλήνα του εμβρύου.Αν έχεις γιατρό να στα γράψει θα τα πάρεις ακόμη πιο φθηνά γιατί σίγουρα θα χρειαστείς αρκετά μιας και τα παίρνουμε σίγουρα το πρώτο τρίμηνο και περισσότερο.Και πάλι με το καλό και σε λίγο καιρό θα κανεις τον πρώτο σου υπέρηχο για να δείτε τον σάκο :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κελυ 32 είπε:

@Beboula25 μιλησες με τον γιατρο σου για το αιμα? Εισαι καλυτερα τωρα?

Μίλησα..Είπε πως επειδή έγινε αμεσως μετά την περιοδο να μην ανησυχώ.Αν συνεχίσει θα το παρακολουθήσουμε.Ειμαι καλύτερα από τα πονακια,ηρεμησαν.Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μίλησα..Είπε πως επειδή έγινε αμεσως μετά την περιοδο να μην ανησυχώ.Αν συνεχίσει θα το παρακολουθήσουμε.Ειμαι καλύτερα από τα πονακια,ηρεμησαν.Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Ωραια τοτε! Παντως ρωτα τον για χαπια που φτιαχνουν το ενδομητριο! Μην ευχαριστεις!!! Εσυ ενδιαφερεσαι για ολες μας! Να ξερεις οτι θα γινεις πολυ καλη μανουλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ωραια τοτε! Παντως ρωτα τον για χαπια που φτιαχνουν το ενδομητριο! Μην ευχαριστεις!!! Εσυ ενδιαφερεσαι για ολες μας! Να ξερεις οτι θα γινεις πολυ καλη μανουλα!

Αααα τι μου είπες σε ευχαριστώ τοοοσο πολυυυ!!! Άστραψαν τα μάτια μου χαμογελούν και τα αυτιά μου χαχαχ.. Και εσυ είμαι σίγουρη θα γίνεις πολύ καλή κ γλυκεια μανουλιτσα και όλα τα κοριτσάκια μας εδώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Σεβη93 said:

ευχαριστω πολυ,εσεις εχετε ιδιωτη γιατρο η απο δημοσιο νοσοκομειο,εμενα επειδη τα οικονομικα μου δεν ειναι καλα θα παω στο δημοσιο,ξερετε πως θα λειτουργησει αυτο,δηλαδη μπορω να παρω τηλ στο νοσοκομειο και να κλεισω αμεσα ραντεβου?

Θα πρέπει να πάρεις στο νοσοκομείο να κλείσεις ραντεβού για μαιευτήρα/γυναικολόγο. Αλλά και σε ιδιώτη αν είναι εγγεγραμμένος στον ΕΟΠΥΥ νομίζω ότι αν προλάβεις τα πρώτα ραντεβού δεν πληρώνεις επίσκεψη. Σπάνια βέβαια να στο πουν από μόνοι τους πρέπει να προσδιορίσεις ότι θες να κλείσεις ραντεβού μέσω ΕΟΠΥΥ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

@ntemiiiiii πολύ καλά τα νέα σου!! 

@zina7777 της apivita έπαιρνα εγώ στις εγκυμοσύνες και μου άρεσαν, αν θυμάμαι καλά οι φυτικές βγαίνουν λίγο πιο σκούρο. Πάντως για μέλι έβαζα το 7 και μέτα άναλογα. Κοστίζουν γύρω στα 10-11 ευρώ.

@Μαρθα Κ  μπράβο κορίτσι μου! Είπε τίποτα για φύλο?

@Σεβη93 να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

 

 

  • Ευχαριστώ 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εγώ πιστεύω πως έχεις ένα υγιέστατο κοριτσάκι!!!!!Όλα θα πάνε τέλεια από δω και πέρα.

Χαχα για να δούμε!

8 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

@ntemiiiiii πολύ καλά τα νέα σου!! 

@zina7777 της apivita έπαιρνα εγώ στις εγκυμοσύνες και μου άρεσαν, αν θυμάμαι καλά οι φυτικές βγαίνουν λίγο πιο σκούρο. Πάντως για μέλι έβαζα το 7 και μέτα άναλογα. Κοστίζουν γύρω στα 10-11 ευρώ.

@Μαρθα Κ  μπράβο κορίτσι μου! Είπε τίποτα για φύλο?

@Σεβη93 να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

 

 

Σευχαριστω!!!

Έχουμε εγκυουλα;

Καλημέρα σε όλες!!!Καλό υπόλοιπο εβδομάδα ς!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Χαχα για να δούμε!

Σευχαριστω!!!

Έχουμε εγκυουλα;

Καλημέρα σε όλες!!!Καλό υπόλοιπο εβδομάδα ς!

συγχαρητηρια! ευτυχως ηρεμησες!!! μετο καλο κ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

18 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια έκανα εχθές χοριακή ήταν τέλεια όλα.. Τώρα περιμένω Παρασκευή τα αποτελέσματα κιστικη ινωση και τυχών ανωμαλια του παιδιού.. 

μπραβο μαρθα! συγχαρητηρια!! με το καλο!! φυλο φανηκε?

@ntemiiiiii+ @zina7777 εγω πηρα της lorvern την φυτικη βαφη της γτ με την κανονικη της εταιριας αυτης βαφω τα μαλλια μου ,οποτε πηρα το αντιστοιχο νουμερο.

εγω θα τα βαψω την αλλη βδομαδα και θα σας πω! αν κ εγω εχω σκουρο καστανο το φυσικο μου αλλα τα βαφω μελι..να δω πως θα βγει..

καλημερα δεν ειπα!!!!!!!!!!!!  καλημερα κοριτσια ! 

συγχαρητηρια στα κοριτσια που εμαθαν οτι ειναι εγκυες!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ada32 είπε:

συγχαρητηρια! ευτυχως ηρεμησες!!! μετο καλο κ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

μπραβο μαρθα! συγχαρητηρια!! με το καλο!! φυλο φανηκε?

@ntemiiiiii+ @zina7777 εγω πηρα της lorvern την φυτικη βαφη της γτ με την κανονικη της εταιριας αυτης βαφω τα μαλλια μου ,οποτε πηρα το αντιστοιχο νουμερο.

εγω θα τα βαψω την αλλη βδομαδα και θα σας πω! αν κ εγω εχω σκουρο καστανο το φυσικο μου αλλα τα βαφω μελι..να δω πως θα βγει..

καλημερα δεν ειπα!!!!!!!!!!!!  καλημερα κοριτσια ! 

συγχαρητηρια στα κοριτσια που εμαθαν οτι ειναι εγκυες!

Σευχαριστω πολύ!Κι εσύ το ίδιο κορίτσι μου!Ναμαστε καλά!

Ενδιαφέρον αυτό για τη βαφή!Όλες τελικά την άλλη βδομάδα θα τα βάψουμε!Δεν πάει άλλο ε;χαχα


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...