Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 10 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Σευχαριστω πολύ!Κι εσύ το ίδιο κορίτσι μου!Ναμαστε καλά!

Ενδιαφέρον αυτό για τη βαφή!Όλες τελικά την άλλη βδομάδα θα τα βάψουμε!Δεν πάει άλλο ε;χαχα

εμενα φαινονται κ οι ασπρες τριχες!!! δεν παει αλλο. εγω εχω αυχενικη στις 05/4. αντε να δουμε


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

εμενα φαινονται κ οι ασπρες τριχες!!! δεν παει αλλο. εγω εχω αυχενικη στις 05/4. αντε να δουμε

Κι εμένα!Αφού ταχω αβαφα πάνω από τρεις μήνες! Τώρα άρχισαν να φαίνονται όμως πολύ έντονα!

17 ώρες πρίν, vikib είπε:

Μαρθα κ συγχαρητηρια για την αυχενικη,καλα αποτελεσματα κ σε αυτα που περιμενεις!

Σεβη λογικα θα αργησει λιγο το ραντεβου στο νοσοκομειο,ισως προλαβεις κατευθειαν για καρδια.αν θελεις μπορεις να κανεις εναν υπερηχο ιδιωτικα να δεις σακο(στη δευτερη εγκυμοσυνη μου εκανα μια χοριακη κ μετα καρδια κατευθειαν).αν θελεις μπορεις να επαναλαβεις τη χοριακη σε 2-3μερες να δεις την αυξηση της.σακο βλεπεις περιπου 5εβδ,με χοριακη 1500περιπου,πιστευω την αλλη πεμπτη-παρασκευη θα μπορεις να δεις σακο

Ντεμι το λεω γτ συνηθως τα αγορακια ταλαιπωρουνε την μανουλα:-D

Μπορεί και να ισχύει!Στην κόρη μου δεν κατάλαβα τίποτα κι ακόμη δλδ!

17 ώρες πρίν, Σεβη93 είπε:

θα δω τωρα για το δημοσιο ποτε θα παει το ραντεβου αλλιως σε ιδιωτικο αρχικα.ελπιζω για το δημοσιο.απο βιταμινες και σιδηρο που ισως πρεπει να παρω απο τωρα?τι βιταμινες περνατε εσεις?ευχαριστω για την απαντηση σου

 

Συγχαρητήρια κορίτσι!

15 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

@ntemiiiiii πολύ καλά τα νέα σου!! 

@zina7777 της apivita έπαιρνα εγώ στις εγκυμοσύνες και μου άρεσαν, αν θυμάμαι καλά οι φυτικές βγαίνουν λίγο πιο σκούρο. Πάντως για μέλι έβαζα το 7 και μέτα άναλογα. Κοστίζουν γύρω στα 10-11 ευρώ.

@Μαρθα Κ  μπράβο κορίτσι μου! Είπε τίποτα για φύλο?

@Σεβη93 να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

 

 

Εσύ πώς είσαι;

  • Μου αρέσει 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

συγχαρητηρια! ευτυχως ηρεμησες!!! μετο καλο κ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

μπραβο μαρθα! συγχαρητηρια!! με το καλο!! φυλο φανηκε?

@ntemiiiiii+ @zina7777 εγω πηρα της lorvern την φυτικη βαφη της γτ με την κανονικη της εταιριας αυτης βαφω τα μαλλια μου ,οποτε πηρα το αντιστοιχο νουμερο.

εγω θα τα βαψω την αλλη βδομαδα και θα σας πω! αν κ εγω εχω σκουρο καστανο το φυσικο μου αλλα τα βαφω μελι..να δω πως θα βγει..

καλημερα δεν ειπα!!!!!!!!!!!!  καλημερα κοριτσια ! 

συγχαρητηρια στα κοριτσια που εμαθαν οτι ειναι εγκυες!

Όχι κοριτσάκι μου δεν είδαμε... Δεν ήθελε να μας κάνει την χάρη..!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Εδώ και κάποιους  μήνες ξεκινήσαμε προσπάθειες...(πολλά τα αρνητικά τεστακια)έχω τρεις μέρες καθυστέρηση αλλά φοβάμαι να κάνω τεστ γτ δε θέλω να απογοητευτω για ακόμη μια φορά. Εγώ πριξιμο στο στήθος,πόνο στη μέση, ενοχλήσεις στο στομάχι κάποιους πόνους χαμηλά στη κοιλιά και χθες και σήμερα είδα κάποια ελάχιστα ροζ υγρά...έχω αγχωθει απίστευτα,να περιμένω λίγο ακόμη η να κάνω το τεστ?μήπως τα υγρά αυτά δείχνουν ότι θα αδιαθετησω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κι εμένα!Αφού ταχω αβαφα πάνω από τρεις μήνες! Τώρα άρχισαν να φαίνονται όμως πολύ έντονα!

Μπορεί και να ισχύει!Στην κόρη μου δεν κατάλαβα τίποτα κι ακόμη δλδ!

Συγχαρητήρια κορίτσι!

Εσύ πώς είσαι;

Ευχαριστώ πολύ!! Κορίτσια εσείς κάνετε κανονικά τις δουλειές του σπιτιου? Η κοιτάτε να μη σκύβετε πολύ και τα σχετικά? Είναι επικίνδυνο?


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vasso_k said:

Καλησπέρα κοριτσια!

Εδώ και κάποιους  μήνες ξεκινήσαμε προσπάθειες...(πολλά τα αρνητικά τεστακια)έχω τρεις μέρες καθυστέρηση αλλά φοβάμαι να κάνω τεστ γτ δε θέλω να απογοητευτω για ακόμη μια φορά. Εγώ πριξιμο στο στήθος,πόνο στη μέση, ενοχλήσεις στο στομάχι κάποιους πόνους χαμηλά στη κοιλιά και χθες και σήμερα είδα κάποια ελάχιστα ροζ υγρά...έχω αγχωθει απίστευτα,να περιμένω λίγο ακόμη η να κάνω το τεστ?μήπως τα υγρά αυτά δείχνουν ότι θα αδιαθετησω?

Καλώς την ! Κοίτα 3 μέρες καθυστέρηση είναι οκ να κάνεις τεστ, άμα έχεις αγωνία. Τώρα τα συμπτώματα που αναφέρεις μπορεί να είναι και εγκυμοσύνης. Οπότε με ένα τεστακι θα ηρεμήσεις.

Εμένα κορίτσια σήμερα άρχισε να φαίνεται η δεύτερη γραμμή στο τεστ ωορρηξίας αλλά πολύ αχνή! Μου φαίνεται λάθος μέρες προσπαθούσαμε τόσο καιρό. @Dimitr@17 που είσαι εξαφανισμένη κορίτσι; 

2 hours ago, Σεβη93 said:

Ευχαριστώ πολύ!! Κορίτσια εσείς κάνετε κανονικά τις δουλειές του σπιτιου? Η κοιτάτε να μη σκύβετε πολύ και τα σχετικά? Είναι επικίνδυνο?

Να μην κουράζεσαι πολύ όσο αντέχεις!!! Ας τις κάνει κανας άλλος τις δουλειές μην είσαι χαζή τώρα έχεις μπεμπέ στη κοιλίτσα :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Σεβη93 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Κορίτσια εσείς κάνετε κανονικά τις δουλειές του σπιτιου? Η κοιτάτε να μη σκύβετε πολύ και τα σχετικά? Είναι επικίνδυνο?

Με προσοχή και όχι όπως πριν! Πήρα πάλι κοπέλα να με βοηθάει,κι εγώ απλά κάνω μια συντήρηση.

πρίν από 18 λεπτά , Vasso_k είπε:

δεν αντεξα εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο :-( ....ειδα παλι ροζ υγρα που εμενα δε μου εχει ξανασυμβει... 

Έχεις καθυστέρηση;Τι νιώθεις;

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Σεβη93 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Κορίτσια εσείς κάνετε κανονικά τις δουλειές του σπιτιου? Η κοιτάτε να μη σκύβετε πολύ και τα σχετικά? Είναι επικίνδυνο?

Εγώ προσέχω πολύ, προσπαθώ να είμαι ξαπλωμένη όσο μπορώ. Από δουλειές δεν κάνω τίποτα, ούτε βάρη, ούτε σκύψιμο. Φαντάσου πως δεν οδηγώ καν αυτές τις μέρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ασία είπε:

Εγώ προσέχω πολύ, προσπαθώ να είμαι ξαπλωμένη όσο μπορώ. Από δουλειές δεν κάνω τίποτα, ούτε βάρη, ούτε σκύψιμο. Φαντάσου πως δεν οδηγώ καν αυτές τις μέρες.

Υπάρχει κάποιος λόγος ή επειδή φοβάσαι;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vasso_k said:

δεν αντεξα εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο :-( ....ειδα παλι ροζ υγρα που εμενα δε μου εχει ξανασυμβει... 

Άμα συνεχίσει η καθυστέρηση και αύριο κάνε χοριακη τη Δευτέρα .. χαίρω πολύ θα μου πεις αλλά ποτέ δε ξέρεις.. και άλλες κοπέλες εδώ μέσα είχαν αρνητικό τεστ και τελικά ήταν εγκυουλες. Ότι είναι κορίτσι μου θα γίνει μην αγχώνεσαι !!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Εγω ειμαι απογοητευμενη! Ενω ειχα ραντεβου αυριο με το γιατρο..τελικα πηγα αποψε λογω αγχους! Ειδαμε σακο...μου ειπε οτι ειμαι 5 βδομαδων με βαση τον υπερηχο ενω με βαση τεπ ειμαι 5+ 2...Αυτος ηταν αισιοδοξος...ομως εγω παλι ανησυχω!!! Δεν θα επρεπε να δουμε κουκιδα???? Λογω του οτι εχω συνδρομο κενου σακου στο ιστορικο μου αγχωνομαι!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Εγω ειμαι απογοητευμενη! Ενω ειχα ραντεβου αυριο με το γιατρο..τελικα πηγα αποψε λογω αγχους! Ειδαμε σακο...μου ειπε οτι ειμαι 5 βδομαδων με βαση τον υπερηχο ενω με βαση τεπ ειμαι 5+ 2...Αυτος ηταν αισιοδοξος...ομως εγω παλι ανησυχω!!! Δεν θα επρεπε να δουμε κουκιδα???? Λογω του οτι εχω συνδρομο κενου σακου στο ιστορικο μου αγχωνομαι!! 

Ναι, λογικό είναι να αγχώνεσαι! Αλλά δεν είναι απαραίτητο σε όλες να δείχνει τα ίδια ο υπέρηχος! Ούτε οι γιατροί είναι θεοί να ξέρουν πότε έγινε η σύλληψη! Πότε σου είπε να ξαναπάς;

Καλημέρα κορίτσια! Καλό σκ να έχουμε!Με καλά νέα πάντα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ναι, λογικό είναι να αγχώνεσαι! Αλλά δεν είναι απαραίτητο σε όλες να δείχνει τα ίδια ο υπέρηχος! Ούτε οι γιατροί είναι θεοί να ξέρουν πότε έγινε η σύλληψη! Πότε σου είπε να ξαναπάς;

Καλημέρα κορίτσια! Καλό σκ να έχουμε!Με καλά νέα πάντα!

Καλημερα!!! Μου ειπε να ξαναπαω την Μ.Πεμπτη! Αυτος ηταν πολυ καθησυχαστικος οτι δεν περιμενε ακομα να δει εμβρυο και οτι ειναι νωρις. Ρε παιδια ποτε φαινεται εμβρυο τελικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...