Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Οχι...δεν ειδε τιποτα..Μονο ενα σακο!!! Γι αυτο αγχωνομαι! Ο υπερηχος με εβγαζε 5 βδομαδων...Αυτα τα εμβρυικα στοιχεια βεβαια τα ειχα παλι την προηγουμενη φορα και εμβρυο δεν ειδα ποτε! Τα νευρα μου!

Το πρώτο σου ειναι; βρε κούκλα μου μην ανησυχεις. Σκεψου θετικα Γιατι να το ξανα παθεις? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Smile89 είπε:

Το πρώτο σου ειναι; βρε κούκλα μου μην ανησυχεις. Σκεψου θετικα Γιατι να το ξανα παθεις? 

Το πρωτο ναι...το οποιο παλευω να φερω εις περας απο περυσι τον Δεκεμβρη...Σκεφτομαι ρεαλιστικα δυστυχως..Ισως ειναι αμυνα μου...Δεν φοβαμαι πλεον...Ξερω τι με περιμενει..Δεν μπορω απλα το μια ειμαι εγκυος μια δεν ειμαι..Με εξαντλησε! Κουραστηκα...Δεν το αξιζω αυτο! Για κανενα και τιποτα! Εχασα τον εαυτο μου ποσες φορες και τον ξαναβρηκα! Προσπαθησα παρα ταυτα με αισιοδοξια και χαμογελο και παλι το μαυρο μπροστα! Ισως ειμαι αχαριστη! Αλλες κοπελες κανουν εξωσωματικες και δεν το βαζουν κατω.Εγω τολμω ομως να πω τωρα οτι κουραστηκα! Εχω χασει πολλες χαρες καθημερινες για να κυνηγησω το ονειρο μου! Εχω πληγωθει απο μικρο παιδι που εχασα τον μπαμπα μου...Οχι αλλο! Δεν επιτρεπω αλλο!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Εγω ειμαι απογοητευμενη! Ενω ειχα ραντεβου αυριο με το γιατρο..τελικα πηγα αποψε λογω αγχους! Ειδαμε σακο...μου ειπε οτι ειμαι 5 βδομαδων με βαση τον υπερηχο ενω με βαση τεπ ειμαι 5+ 2...Αυτος ηταν αισιοδοξος...ομως εγω παλι ανησυχω!!! Δεν θα επρεπε να δουμε κουκιδα???? Λογω του οτι εχω συνδρομο κενου σακου στο ιστορικο μου αγχωνομαι!! 

ΚΑλημερα ! εγω κουκιδα ειδα 6εβδ. μην ανησυχεις .

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

 

Εσύ γιατί δε χαλαρώνεις δεν μπορώ να καταλάβω! Αφού είναι όλα καλά!

 

Ξερω τι λες.Αλλα ο φοβος και η ανησυχια δεν πηγαζουν παντα οταν οι συνθηκες δεν ειναι μονο καλες.Ειναι και στον ανθρωπο.Προσπαθωωωωωωωωωω ομως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε;

@kido που χάθηκες κορίτσι μου, ελπίζω να είσαι καλά! Εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια και είναι καθαρή. Τώρα περιμένω τι θα μου πει η γυνεκολογος , πως θα προχωρήσουμε. Εσένα έφυγε το μικροβιο που σε ταλαιπωρουσε;

@Smile89 Σμαιλιτα εσύ είσαι καλά, έχω πολύ καιρό να διαβάσω νέα σου;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 στην πρώτη εγκυμοσύνη είναι πολλές οινοοπελες που είτε το χάνουν είτε έχουν άδειο σάκο. Δυστυχώς αυξάνονται τα περιστατικά. Καταλαβαίνω την αγωνία σου τον φόβο και την αγανάκτηση σου. Από την στιγμή όμως που και ο γιατρός ήταν αισιόδοξος τότε να είσαι κι εσυ.  Ξέρω κι εγώ πως όταν ξανά μεινω εγκυος θα φοβάμαι μην σταματήσει πάλι η καρδούλα του όμως θα προσπαθήσω όσο μπορώ τουλάχιστον να σκέφτομαι αισιόδοξα. 

@BettySt κορίτσι μου τι κανεις? Εγώ καλά μωρέ δουλειά κλπ εχω γυρίσει στην καθημερινότητα μου. Αύριο πάω γιατρό να με δει μετά την αποξεση αν όλα καλά να κάνω και το Παπ μου και να δω ποτέ θα μου δώσει τον πράσινο φως για νέες προσπάθειες λογικα Σ κάνα δεκαπενθήμερο.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

@Κελυ 32 στην πρώτη εγκυμοσύνη είναι πολλές οινοοπελες που είτε το χάνουν είτε έχουν άδειο σάκο. Δυστυχώς αυξάνονται τα περιστατικά. Καταλαβαίνω την αγωνία σου τον φόβο και την αγανάκτηση σου. Από την στιγμή όμως που και ο γιατρός ήταν αισιόδοξος τότε να είσαι κι εσυ.  Ξέρω κι εγώ πως όταν ξανά μεινω εγκυος θα φοβάμαι μην σταματήσει πάλι η καρδούλα του όμως θα προσπαθήσω όσο μπορώ τουλάχιστον να σκέφτομαι αισιόδοξα. 

@BettySt κορίτσι μου τι κανεις? Εγώ καλά μωρέ δουλειά κλπ εχω γυρίσει στην καθημερινότητα μου. Αύριο πάω γιατρό να με δει μετά την αποξεση αν όλα καλά να κάνω και το Παπ μου και να δω ποτέ θα μου δώσει τον πράσινο φως για νέες προσπάθειες λογικα Σ κάνα δεκαπενθήμερο.

Εχεις δικιο...πρεπει να σκεφτω ψυχραιμα! Να επαναφερω την ηρεμια και οτι ειναι να γινει θα φανει...Απο την πλευρα μου εχω κανει οτι μπορω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Το πρωτο ναι...το οποιο παλευω να φερω εις περας απο περυσι τον Δεκεμβρη...Σκεφτομαι ρεαλιστικα δυστυχως..Ισως ειναι αμυνα μου...Δεν φοβαμαι πλεον...Ξερω τι με περιμενει..Δεν μπορω απλα το μια ειμαι εγκυος μια δεν ειμαι..Με εξαντλησε! Κουραστηκα...Δεν το αξιζω αυτο! Για κανενα και τιποτα! Εχασα τον εαυτο μου ποσες φορες και τον ξαναβρηκα! Προσπαθησα παρα ταυτα με αισιοδοξια και χαμογελο και παλι το μαυρο μπροστα! Ισως ειμαι αχαριστη! Αλλες κοπελες κανουν εξωσωματικες και δεν το βαζουν κατω.Εγω τολμω ομως να πω τωρα οτι κουραστηκα! Εχω χασει πολλες χαρες καθημερινες για να κυνηγησω το ονειρο μου! Εχω πληγωθει απο μικρο παιδι που εχασα τον μπαμπα μου...Οχι αλλο! Δεν επιτρεπω αλλο!

Κελλιτσα μου δεν είσαι αχάριστη καλή μου .Ειναι που έχεις περάσει όλα αυτά είναι που κανεις ότι καλύτερο και απλώς περιμένεις να ανταμειφθουν οι κόποι και οι θυσίες σου.Το παθαίνω κ εγω αυτό που λες να λέω πως είμαι αχάριστη αλλα του κάθε ενός το πρόβλημα φαίνεται βουνό και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.Ολοι μας παλεύουμε για την δικη μας περίπτωση και όσο για τις υπόλοιπες καταστασεις πρέπει να τις βλέπουμε και να αντλούμε δύναμη που δεν το βάζουν κάτω και παλεύουν για να τα καταφέρουν και δεν πρέπει να νιώθουμε τύψεις που μας πέρνει από κάτω.Για εμενα είναι απλώς ένα ξέσπασμα σου τώρα και μια κρίση πανικού που θα κάνει τον κύκλο της και θα φύγει για να πάρει την θέση της η χαρά..Τα έχεις καταφέρει και τώρα χρωστάς εσυ στον εαυτό σου να δώσεις χαρά να αφήσεις πίσω τις δυσάρεστες σκεψεις και σε λίγο καιρό θα τα εχεις αφήσει πίσω όλα αυτά και θα μας συμβουλεύεις εσυ είμαι σίγουρη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

Ξερω τι λες.Αλλα ο φοβος και η ανησυχια δεν πηγαζουν παντα οταν οι συνθηκες δεν ειναι μονο καλες.Ειναι και στον ανθρωπο.Προσπαθωωωωωωωωωω ομως.

Θα τα καταφέρεις! Μαλλί εβαψες,τι έγινε;χαχαχα

πρίν από 33 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε;

@kido που χάθηκες κορίτσι μου, ελπίζω να είσαι καλά! Εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια και είναι καθαρή. Τώρα περιμένω τι θα μου πει η γυνεκολογος , πως θα προχωρήσουμε. Εσένα έφυγε το μικροβιο που σε ταλαιπωρουσε;

@Smile89 Σμαιλιτα εσύ είσαι καλά, έχω πολύ καιρό να διαβάσω νέα σου;

Πολύ ωραία!!!

πρίν από 16 λεπτά , Smile89 είπε:

@Κελυ 32 στην πρώτη εγκυμοσύνη είναι πολλές οινοοπελες που είτε το χάνουν είτε έχουν άδειο σάκο. Δυστυχώς αυξάνονται τα περιστατικά. Καταλαβαίνω την αγωνία σου τον φόβο και την αγανάκτηση σου. Από την στιγμή όμως που και ο γιατρός ήταν αισιόδοξος τότε να είσαι κι εσυ.  Ξέρω κι εγώ πως όταν ξανά μεινω εγκυος θα φοβάμαι μην σταματήσει πάλι η καρδούλα του όμως θα προσπαθήσω όσο μπορώ τουλάχιστον να σκέφτομαι αισιόδοξα. 

@BettySt κορίτσι μου τι κανεις? Εγώ καλά μωρέ δουλειά κλπ εχω γυρίσει στην καθημερινότητα μου. Αύριο πάω γιατρό να με δει μετά την αποξεση αν όλα καλά να κάνω και το Παπ μου και να δω ποτέ θα μου δώσει τον πράσινο φως για νέες προσπάθειες λογικα Σ κάνα δεκαπενθήμερο.

Θα τρίξουν οι σουμιεδες...που δεν έχουμε χαχχχαχχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

Θα τα καταφέρεις! Μαλλί εβαψες,τι έγινε;χαχαχα

 

Πολυ καλη βαφη.εβαψε τελεια παντου.με εφτασε για ολο το κεφαλι και τις ακρες(πραγμα δυσκολο για μενα με μια βαφη).Μετανιωσα που δεν το πηρα λιγο πιο ανοιχτο.μου φαινεται σκουρο.ειναι ιδιο με το φυσικο μου.εχω κατι χρονια να το δω.θα δειξει αν θα ξεπλυθει ή θα μεινει στο κεφαλι..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , zina7777 είπε:

Πολυ καλη βαφη.εβαψε τελεια παντου.με εφτασε για ολο το κεφαλι και τις ακρες(πραγμα δυσκολο για μενα με μια βαφη).Μετανιωσα που δεν το πηρα λιγο πιο ανοιχτο.μου φαινεται σκουρο.ειναι ιδιο με το φυσικο μου.εχω κατι χρονια να το δω.θα δειξει αν θα ξεπλυθει ή θα μεινει στο κεφαλι..χαχαχα

Τέλεια!Θα σαρώσεις το Πάσχα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

@Κελυ 32 στην πρώτη εγκυμοσύνη είναι πολλές οινοοπελες που είτε το χάνουν είτε έχουν άδειο σάκο. Δυστυχώς αυξάνονται τα περιστατικά. Καταλαβαίνω την αγωνία σου τον φόβο και την αγανάκτηση σου. Από την στιγμή όμως που και ο γιατρός ήταν αισιόδοξος τότε να είσαι κι εσυ.  Ξέρω κι εγώ πως όταν ξανά μεινω εγκυος θα φοβάμαι μην σταματήσει πάλι η καρδούλα του όμως θα προσπαθήσω όσο μπορώ τουλάχιστον να σκέφτομαι αισιόδοξα. 

@BettySt κορίτσι μου τι κανεις? Εγώ καλά μωρέ δουλειά κλπ εχω γυρίσει στην καθημερινότητα μου. Αύριο πάω γιατρό να με δει μετά την αποξεση αν όλα καλά να κάνω και το Παπ μου και να δω ποτέ θα μου δώσει τον πράσινο φως για νέες προσπάθειες λογικα Σ κάνα δεκαπενθήμερο.

Ααα ωραία, χαίρομαι πολύ που είσαι καλά! Και εγώ καλά είμαι, περιμένω να αδιαθετισω να δούμε τι θα κάνουμε το άλλο μήνα,  μάλλον πάμε για την 3ή σπερματεγχυση. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Ααα ωραία, χαίρομαι πολύ που είσαι καλά! Και εγώ καλά είμαι, περιμένω να αδιαθετισω να δούμε τι θα κάνουμε το άλλο μήνα,  μάλλον πάμε για την 3ή σπερματεγχυση. 

Με το καλο κορίτσι μου να γίνει το θαύμα και για σας!!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κελλιτσα μου δεν είσαι αχάριστη καλή μου .Ειναι που έχεις περάσει όλα αυτά είναι που κανεις ότι καλύτερο και απλώς περιμένεις να ανταμειφθουν οι κόποι και οι θυσίες σου.Το παθαίνω κ εγω αυτό που λες να λέω πως είμαι αχάριστη αλλα του κάθε ενός το πρόβλημα φαίνεται βουνό και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.Ολοι μας παλεύουμε για την δικη μας περίπτωση και όσο για τις υπόλοιπες καταστασεις πρέπει να τις βλέπουμε και να αντλούμε δύναμη που δεν το βάζουν κάτω και παλεύουν για να τα καταφέρουν και δεν πρέπει να νιώθουμε τύψεις που μας πέρνει από κάτω.Για εμενα είναι απλώς ένα ξέσπασμα σου τώρα και μια κρίση πανικού που θα κάνει τον κύκλο της και θα φύγει για να πάρει την θέση της η χαρά..Τα έχεις καταφέρει και τώρα χρωστάς εσυ στον εαυτό σου να δώσεις χαρά να αφήσεις πίσω τις δυσάρεστες σκεψεις και σε λίγο καιρό θα τα εχεις αφήσει πίσω όλα αυτά και θα μας συμβουλεύεις εσυ είμαι σίγουρη..

Ναι κοριτσι μου...ηρεμησα τωρα..ειμαι καλυτερα..πηγα και βολτιτσα και βρηκα τπν εαυτο μου παλι...σας ευχαριστω ολες!

Λοιπον κοριτσια κατ αρχην θελω να ευχαριστησω ολες σας που με ηρεμησατε και με επαναφερατε στη λογικη!!!! Η αληθεια ειναι οτι ειχα χασει τον ελεγχο...Και ντρεπομαι που δεν συγκρατηθηκα!!! Ομως τωρα πηρα βαθυα ανασα...πηγα βολτιτσα...μιλησα στο σπορακι μου....και ολα θα ερθουν!!! Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες!!!!! Να μας πανε ολα καλα!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...