Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , iouliana είπε:

Δηλαδή, εφόσον ήταν θετικό την 11η ημέρα, η ωορρηξία έγινε την 12η  η την 13η?

Μια από τις δυο μέρες, υποτίθεται η ορμονη ανιχνεύεται 24-36 ώρες πριν την οωρρηξια.Αφού τα επόμενα ήταν άχνα ίσως τη 12η... Δεν έχει τόση σημασία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Πολύ ησυχία έχει!!

@Ασία χρησιμοποιούσες τεστ ωορρηξίας? Πήρα κι εγώ πρώτη φορά αν κι έχω σταθερό κύκλο. Βγήκε  θετικό την 11η ημέρα το μεσημέρι. 'Ηταν πάρα πολύ έντονο, εμφανίστηκε η γραμμή (πολύ έντονα) πριν την γραμμή ελέγχου και από το βραδάκι και μετά ήταν πιο άχνη/ Τι σημαίνει αυτό?

Καλησπέρα!!Αυτό σημαίνει πως αύριο μάλλον θα κάνεις ωορρηξία, από 24 έως 48 ώρες από το θετικό τεστ γίνεται. Οπότε καλό είναι σήμερα, αύριο και μεθαύριο να έχετε επαφές και ελπίζουμε.προσπαθείτε καιρό? Εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο και μετά από δύο χρόνια ελεύθερων επαφών(Όχι συστηματικές προσπάθειες) ξεκίνησα τα τεστ Γενάρη του 18 ώστε να δω αν κάνω ωορρηξία  (Γιατί εγώ σκεφτόμουν πως μπορεί και να μην κάνω καν). Τα ξεκίνησα αρκετά αργά μέσα στον κύκλο μιας και είχα μεγάλο κύκλο και όταν βρήκα το θετικό τεστ είχαμε επαφές αλλά δεν έμεινα έγκυος. Τον Φλεβάρη έλειπε και ο άντρας μου ταξίδι και νόμιζα πως θα χάσουμε τις γόνιμες, οπότε δεν τα έκανα από νωρίς,γιατί λέω πάει ο μήνας χάθηκε.Μια μέρα πριν γυρίσει έκανα ένα τεστ για περιέργεια και ήταν θετικό. Εγώ φαντάστηκα πως την επόμενη μέρα θα κάνω ωορρηξία, όμως το τεστ ήταν θετικό Επειδή ήμουν ήδη έγκυος. Είχα μείνει πριν φύγει ο άντρας μου.Δηλαδή μόνο ένα μήνα τα χρησιμοποίησα τα τεστ και πιστεύω πως με βοήθησαν πολύ ψυχολογικά Γιατί ίσως μου έφυγε το άγχος που είχα χωρίς να το καταλαβαίνω και άνοιξε ο δρόμος για τα ευχάριστα!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Που είσαι εσυ βρε κορίτσι; Όλα καλά; Πως πας;

Σημαίνει ότι αύριο η μεθαύριο θα κανεις ωορρηξία όποτε είχε τις επαφές σου από σήμερα μέχρι και μεθαύριο. 

ολα καλα περασα λιγο δυσκολα για αρχη αλλα τωρα ολα προχωρανε φυσιολογικα δοξα το θεο με πολυ ανγχος βεβαια!!! 

εσεις πως τα πατε εχω χασει επεισοδια! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, linaa είπε:

ολα καλα περασα λιγο δυσκολα για αρχη αλλα τωρα ολα προχωρανε φυσιολογικα δοξα το θεο με πολυ ανγχος βεβαια!!! 

εσεις πως τα πατε εχω χασει επεισοδια! 

Ωραία μπράβο σου! Καλή συνέχεια να έχεις! Εγώ εδω το παλεύω με τεστακια ωορρηξιας και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Πητ 4/10.

Αντε,εγω ειμαι 13+5.

Η αυχενικη ειναι ειναι μια διαδικασια αγχους.πω πω.. Δε Κανεις εμετους κλπ?δε νιωθεις την εγκυμοσυνη ε? Κι εγω τα ιδια...

καλημερα! ελα στις μανουλες οκτωβριου!!! κ εγω εκανα αυχενικη χθες κ εχω αγορακι μαλλον . τελεια εμπειρια η αυχενικη !!!

  • Μου αρέσει 4

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kido είπε:

Ωραία μπράβο σου! Καλή συνέχεια να έχεις! Εγώ εδω το παλεύω με τεστακια ωορρηξιας και βλέπουμε!

ειναι αγωνας δρομου ξερω!! να προσπαθεις εγω τους τελευταιους μηνους επερνα κ ινοφερτ φακελακια δυο την μερα κ μαζι κ βιταμινη d της lamberts. ενω για ενα εξαμηνο πριν επερνα τις pregnacare. γενικα εκανα εναλλαγες στις βιταμινες κ που κ που κ κανενα διαλειμα δυο τρεις εβδομαδες πιστευω οτι κατι θα βοηθησε κ αυτο μαζι με το ρυθμισμα θυροειδη κ προλακτινης

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ada32 είπε:

καλημερα! ελα στις μανουλες οκτωβριου!!! κ εγω εκανα αυχενικη χθες κ εχω αγορακι μαλλον . τελεια εμπειρια η αυχενικη !!!

Το και dvd μη ρωτησεις ποσες φορες το χω δει.μακαρι να χω κι εγω αγορι.προβλεψε ο γιατρος αλλα οχι σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

Το και dvd μη ρωτησεις ποσες φορες το χω δει.μακαρι να χω κι εγω αγορι.προβλεψε ο γιατρος αλλα οχι σιγουρα.

αχ εγω δεν εχω dvd .. ασπρομαυρο κ λιγο εγχρωμο το ειδαμε ..μου εστειλε φωτογραφια μονο. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

αχ εγω δεν εχω dvd .. ασπρομαυρο κ λιγο εγχρωμο το ειδαμε ..μου εστειλε φωτογραφια μονο. 

εχω και βιντεακι ναι τελεια... κι εγχρωμο.ποσο πληρωσες?

@Ασία για πρωτη φορα στα πεθερικα ως καλη νυφη..χαχαχα..κι αγωνιω και ανυπομονω να σου πω.Εκει σουβλιζουν καθε χρονο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, zina7777 είπε:

εχω και βιντεακι ναι τελεια... κι εγχρωμο.ποσο πληρωσες?

@Ασία για πρωτη φορα στα πεθερικα ως καλη νυφη..χαχαχα..κι αγωνιω και ανυπομονω να σου πω.Εκει σουβλιζουν καθε χρονο.

90 ε χωρις αποδειξη κ 11 η αιματολογικη


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

 

εγω πληρωσα 160.και για β επιπεδου μου ειπε 120.

αρκετα .. εδω ισως επειδη υπαρχουν αρκετοι γιατροι μπορει να  μειωνονται οι τιμες

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

ω ρε κοπελες..για πειτε μου.Μ εχει φαει ο αντρας μου οτι δεν κανει να φαω αρνι μη φαω καμια τριχα κλπ..

Εσεις τι γνωμη εχετε?

 

εγω δεν θα φαω γτ δεν θα το αντεξει το στομαχι μου σιγουρα.. οχι για κατι αλλο


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...