Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , noni90 είπε:

Τεστακι; Πολλές μέρες καθυστέρηση; Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες!!! 

 

Βρε ούτε σύλληψη κατάλαβα ούτε εμφύτευση, περίμενα περίοδο το Σάββατο βγήκε θετικο το τεστ κ έλεγα λάθος είναι.... με αυτό που είχα πάθει στο προηγούμενο κύκλο δεν είχα καμία εμπιστοσύνη. Κρίσιμη επαφή δε ξέρω ποια ήταν λένε όμως ότι η επαφή που φέρνει πιο πολλές συλλήψεις είναι 2 μέρες πριν την ωορρηξία . Με τα πονάκια που ένιωθα ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει κ νωρίτερα μάλιστα.. κ περίμενα την περίοδο για να κάνω pcrσε ιστό περιόδου για τα μικρόβια. 

Εγω εύχομαι να είμαστε όλες τυχερές κ να αποκτήσουμε αυτό που ποθούμε!!! Να σου πω την αλήθεια καρδιά δεν έχω ακούσει ακόμα αλλά όλο και ξεθαρρεύω...

Έλεγα μην ένιωσες κάνα πόνο η είδες αίμα χαχα! Αφού έκανες τεστ και έδειξε απο.τη μερα της αναμενόμενης περίοδου και με τριψήφιο νούμερο χοριακης στις 3 μέρες μάλλον νωρίς το πιάσατε! Τι σημασία έχουν τώρα πια αυτα για σας που τα καταφέρατε, απλά ζήστε το!

Θα ακούσετε και.καρδιά και απο.όλα!  Θετική σκέψη! Και παλι μπράβο!

Είχαμε και εμείς επαφή 12η μερα, το ξερω κι εγώ αυτό που λένε για καλύτερη πιθανότητα πριν την ωορρηξία! Ευχαριστώ για τις ευχές σου και τα tips!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

On 4/30/2018 at 6:39 PM, kido said:

Κι εγώ δεν την έχω βρει ακόμα την οωρρηξια μου σε αυτό τον κύκλο. Είμαι 13η μερα σήμερα... μολις έκανα το δεύτερο τεστ γιατί είχα πιει τσάι και μια κουπα νερό το τελευταίο δίωρο αλλά ούτε καν άχνη γραμμή δεν βρηκα. Τωρα τι να πω, συνήθως την έβρισκα εκεί γύρω στη 11η 12η μερα γιατί έχω 28αρη κύκλο. Εντωμεταξύ έχω υγρά διάφανα... αν δεν την βρω ούτε κι αύριο... θα ξενερώσω! 

Το καλο είναι ότι την έχεις βρει σε άλλους κύκλους! Εγώ τίποτα ακόμα!! Ίσα ίσα από χτες το πρωί είχα καφέ υγρά στο σερβιετακι και από σήμερα στο σκούπισμα .. εμ δε βρήκα πάλι την ωορηξια θα μου έρθει και πιο νωρίς!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efouko είπε:

Το καλο είναι ότι την έχεις βρει σε άλλους κύκλους! Εγώ τίποτα ακόμα!! Ίσα ίσα από χτες το πρωί είχα καφέ υγρά στο σερβιετακι και από σήμερα στο σκούπισμα .. εμ δε βρήκα πάλι την ωορηξια θα μου έρθει και πιο νωρίς!

Και σε αυτόν τη βρηκα χτες!!! Είχα και επαφή θα έχω και σήμερα ελπίζω! Ποια τεστ κανεις; Έχεις άστατο κύκλο; Εγώ είμαι σταθερή. Πάντως μην πίνεις νερά 2 ώρες πριν! Μπορεί να αραιώνει η ορμόνη. Η να τα ξεκινάς αργά τα τεστ και να την χάνεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kido είπε:

Καλησπέρα βρε @marillia που είσαι χάθηκες; Πες μου τα νέα σου. Εγώ επιτέλους ξεμπέρδεψα με το κολοβακτηρίδιο και ξέγνοιασα! 

Γειά σου Κική μου!!!Μπράβο πολυ ευχάριστα νέα!!!Συντομα να ρθεί το σποράκι σας!!!Εμένα ήταν ο τρίτος μήνας παρακολούθησης ωορρηξίας!!Αναμένω περίοδο απο βδομάδα!!Λέω τον άλλο μήνα να μην πάω!!Να τον αφήσω έτσι!!Προς το παρόν μου είπε ο γιατρός δν πάμε ακόμα κλομιφαίνη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marillia είπε:

Γειά σου Κική μου!!!Μπράβο πολυ ευχάριστα νέα!!!Συντομα να ρθεί το σποράκι σας!!!Εμένα ήταν ο τρίτος μήνας παρακολούθησης ωορρηξίας!!Αναμένω περίοδο απο βδομάδα!!Λέω τον άλλο μήνα να μην πάω!!Να τον αφήσω έτσι!!Προς το παρόν μου είπε ο γιατρός δν πάμε ακόμα κλομιφαίνη!!

Να μην πας! Κι εγώ έκανα διάλειμμα τον απρίλη λόγω αντιβιωσης και ξεκόλλησε λίγο το μυαλό μου!! Στο προτείνω!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Να μην πας! Κι εγώ έκανα διάλειμμα τον απρίλη λόγω αντιβιωσης και ξεκόλλησε λίγο το μυαλό μου!! Στο προτείνω!!!

Ναι καλύτερα!!!Παρακολούθησα πιο πολύ να με δει και ο γιατρός γτ ήταν καινούργιος!!Λόγω πολυκυστικών ήθελε να δει αν κάνω ωορρηξία!!Τον προηγούμενο έκανα 14 μέρα και αυτόν 20!!!Βαρέθηκα λίγο!!!Ανοιξε και ο καιρός να τον ευχαριστηθούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Ναι καλύτερα!!!Παρακολούθησα πιο πολύ να με δει και ο γιατρός γτ ήταν καινούργιος!!Λόγω πολυκυστικών ήθελε να δει αν κάνω ωορρηξία!!Τον προηγούμενο έκανα 14 μέρα και αυτόν 20!!!Βαρέθηκα λίγο!!!Ανοιξε και ο καιρός να τον ευχαριστηθούμε!!!

ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΆΖΕΙ ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΕΣ!!!! Ελπίζω από μωρά όχι από φαγιά χαχαχα! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, kido said:

Και σε αυτόν τη βρηκα χτες!!! Είχα και επαφή θα έχω και σήμερα ελπίζω! Ποια τεστ κανεις; Έχεις άστατο κύκλο; Εγώ είμαι σταθερή. Πάντως μην πίνεις νερά 2 ώρες πριν! Μπορεί να αραιώνει η ορμόνη. Η να τα ξεκινάς αργά τα τεστ και να την χάνεις;

Τα γνωστά χρησιμοποιώ και γω χαχαχαχα μπορεί να φταίει και το νερο... Γιατί στη δουλειά με ένα μπουκάλι αγκαλιά είμαι. Τα ξεκινάω 8η μέρα επειδή έχω μικρό κύκλο 25 μερες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efouko είπε:

Τα γνωστά χρησιμοποιώ και γω χαχαχαχα μπορεί να φταίει και το νερο... Γιατί στη δουλειά με ένα μπουκάλι αγκαλιά είμαι. Τα ξεκινάω 8η μέρα επειδή έχω μικρό κύκλο 25 μερες

κ εγω με μικρο κυκλο το επιασα το σπορι! να ξεκινας μολις σταματαει η περιοδος εγω θετικο τεστ ειδα 7η -8η μερα. επαφες ειχα απτο τελος της περιοδου μεχρι 13 μερα. κ μια φιλη μου με 25αρι κυκλο το σπορι το επιασε με επαφη 5η μερα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσι καλησπέρα, σήμερα πήγα στη γυναικολόγο μου γτ εχω πονάκια περιόδου και ωορηξίας (όπως και τώρα) για 20 μέρες σίγουρα. Της είπα ότι έκανα τεστ τη Δευτέρα και βγήκε αρνητικό, αλλά είπε ότι αποκλείεται να έδειξε λάθος. Πρέπει να ξανακάνω εξετάσεις για προλακτίνη κτλ, αλλά εγώ βαρέθηκα.. όλο σκέφτομαι σκέφτομαι, κουράστηκα, τέλος. Όποτε έρθει, καλώς να έρθει. Επίσης κουράστηκα να λέει ο κάθε γιατρός και άλλα. Πίνω το agnus castus και όλα θα φτιάξουν. 

Εσείς τι κάνετε??

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, linaa said:

κ εγω με μικρο κυκλο το επιασα το σπορι! να ξεκινας μολις σταματαει η περιοδος εγω θετικο τεστ ειδα 7η -8η μερα. επαφες ειχα απτο τελος της περιοδου μεχρι 13 μερα. κ μια φιλη μου με 25αρι κυκλο το σπορι το επιασε με επαφη 5η μερα...

Έλα ρε συ τόσο νωρίς; Σ ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή γλυκιά μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, χάθηκα. Πολλά τρεξίματα με την επέμβαση, τη δουλειά... λίγο τα ψυχολογικά μου. Τι κάνετε, τι έχω χάσει; @kido @noni90 και υπόλοιπα κορίτσια;

Αλινακι μου γλυκό, τι κανείς πως είσαι;  Πως πήγε η επέμβαση; Είσαι σπίτι τώρα η έχεις γυρίσει στη δουλειά; Εγώ αλινακι νομίζω τα κατάφερα.... δηλαδή σήμερα είμαι 6 βδομαδων.... πρώτα ο θεός σε 5 6 μέρες θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

Αλινακι μου γλυκό, τι κανείς πως είσαι;  Πως πήγε η επέμβαση; Είσαι σπίτι τώρα η έχεις γυρίσει στη δουλειά; Εγώ αλινακι νομίζω τα κατάφερα.... δηλαδή σήμερα είμαι 6 βδομαδων.... πρώτα ο θεός σε 5 6 μέρες θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα. 

Νόνι μου τι ωραία νέα είναι αυτά; Τόσο πολύ λείπω; Συγχαρητήρια, κορίτσι με το καλό!!!

Καλά πήγε η επέμβαση. Εχω αναρρώσει σχεδόν τελείως. Σπίτι είμαι (έτσι και αλλιώς από το σπίτι δουλεύω).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...