Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, linaa είπε:

φεριτινη αιματοκριτης ειναι σε καλα επιπεδα? αν ειναι αυτα σε καλα επιπεδα θα ξαναανεβει ο σιδιρος μπορει να ετυχε απλα να τον βρηκε χαμηλο σε αυτη την εξεταση. 

γενικα παντως το σπερμα επιρεαζετε απο εναν εξασθενισμενο οργανισμο. αλλα οι κυριες βιταμινες που ελενχουν για το σπερμα ειναι η βιταμινη E κ η βιταμινη d. 

να φτιαχνετε καθημερινα πορτοκαλαδα κ λιγο κρεατακι αν δεν τους αρεσει το μοσχαρι σαν κομματι φτιαχνετε κιμα. 

Απο κρεας τρωει παρα πολυ αλλα χοιρινο..αιματοκριτη εχει 44...και γενικα ολες οι αλλες εξετασεις ηταν τελειες...τωρα για βιταμινες δεν ξερω αλλα δεν πινει πορτοκαλαδες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

καλα με θερμοκρασια μην το πολυψαχνεις γιατι ειναι λιγο μπερδεμα καμια φορα σε ξεγελαει. εχεις τοσο μεγαλους κυκλους γενικα? μηπως εγινε πιο νωρις αυτη την φορα? 

Ναι γενικά είμαι 30 με 35 οπότε γι'αυτό δεν ξέρω ακριβώς...τώρα δεν ξέρω αν έκανα νωρίτερα γιατί υγρά κ πονακια στις ωοθήκες είχα νωρίτερα..με την θερμοκρασία το κάνω σίγουρα 2 χρόνια..πιο πριν για να δω το γίνεται με τους κύκλους μου κ συνήθως αρχίζει να ανεβαίνει την 2η με 3η μέρα κ μετά από την ωορρηξία μου 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Αυτό είναι το θέμα δεν ξέρω..από την 11η έχω πόνους κ υγρά διάφανα αλλά ίσως βάση θερμοκρασίας μήπως ήταν το πσκ οι πιο γόνιμες μου μέρες...

Μπορεί να έχεις τώρα οωρρηξία; Υπάρχει περίπτωση; Γιατί εγώ στην οωρρηξία εκτός από πόνους χαμηλά έχω και ημικρανίες που με κάνουν να νιώθω αναγούλες κλπ. Αλλά δεν είναι τόσο το πρωί, όσο μέσα στη μέρα. 

Βέβαια σε κάθε γυναίκα είναι αλλιώς, εσύ πρέπει να κρίνεις με βάση τα δικά σου. Ελπίζω να είναι σπόρι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , iouliana είπε:

ζουζουνα μετα την δευτερη εγκυμοσυνη στην ωορρηξια βλεπω που και που καφε η λιγο ροζ, για αναγουλα δε θυμαμαι καθολου

απλά είναι καθαρή τάση για εμετό ,το πρωί νηστικη που τόσα χρόνια δεν έχω ποτέ..όπου κ εχθές έκανα κανονικά κιόλας ,άρρωστη δεν είμαι..

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Μπορεί να έχεις τώρα οωρρηξία; Υπάρχει περίπτωση; Γιατί εγώ στην οωρρηξία εκτός από πόνους χαμηλά έχω και ημικρανίες που με κάνουν να νιώθω αναγούλες κλπ. Αλλά δεν είναι τόσο το πρωί, όσο μέσα στη μέρα. 

Βέβαια σε κάθε γυναίκα είναι αλλιώς, εσύ πρέπει να κρίνεις με βάση τα δικά σου. Ελπίζω να είναι σπόρι!!!

τι να σ πω..Ναι μπορεί..κ να είναι τώρα...τώρα είχα τα ασπροδιαφανα υγρά ενώ εδώ κ 1 βδομάδα έχω τα διάφανα...μήπως τελειώνει η ωορρηξία 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Απο κρεας τρωει παρα πολυ αλλα χοιρινο..αιματοκριτη εχει 44...και γενικα ολες οι αλλες εξετασεις ηταν τελειες...τωρα για βιταμινες δεν ξερω αλλα δεν πινει πορτοκαλαδες...

ε τοτε το πιο πιθανο ειναι απλα να ηταν τυχαιο ευρημα ο μικρος αριθμος σιδηρου. με τετοιο αιματοκριτη δυσκολα υπαρχει πραγματικη ελλειψη. να προσθεσεις κ μοσχαρισιο κρεας στην διατροφη σας κ μοσχαρισιες μπριζολες κ κιμα μοσχαρισιο δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα ειδικα στον κιμα δεν φαινεται καθολου! μετα σιδηρο εχει κ το σπανακι κ οι φακες. με το σπανακι μπορεις να φτιαχνεις τελειες σαλατες ανακατεμενες με ροκα κ μαρουλι κ οτι αλλο σας αρεσει!!

πρίν από 19 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι γενικά είμαι 30 με 35 οπότε γι'αυτό δεν ξέρω ακριβώς...τώρα δεν ξέρω αν έκανα νωρίτερα γιατί υγρά κ πονακια στις ωοθήκες είχα νωρίτερα..με την θερμοκρασία το κάνω σίγουρα 2 χρόνια..πιο πριν για να δω το γίνεται με τους κύκλους μου κ συνήθως αρχίζει να ανεβαίνει την 2η με 3η μέρα κ μετά από την ωορρηξία μου 

τι να πω τοση αναγουλα για μια ωορηξια? δε ξερω μπορει κ να ετυχε βεβαια σε αυτον τον κυκλο. ποτε δεν ξερεις τι γινετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

ε τοτε το πιο πιθανο ειναι απλα να ηταν τυχαιο ευρημα ο μικρος αριθμος σιδηρου. με τετοιο αιματοκριτη δυσκολα υπαρχει πραγματικη ελλειψη. να προσθεσεις κ μοσχαρισιο κρεας στην διατροφη σας κ μοσχαρισιες μπριζολες κ κιμα μοσχαρισιο δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα ειδικα στον κιμα δεν φαινεται καθολου! μετα σιδηρο εχει κ το σπανακι κ οι φακες. με το σπανακι μπορεις να φτιαχνεις τελειες σαλατες ανακατεμενες με ροκα κ μαρουλι κ οτι αλλο σας αρεσει!!

τι να πω τοση αναγουλα για μια ωορηξια? δε ξερω μπορει κ να ετυχε βεβαια σε αυτον τον κυκλο. ποτε δεν ξερεις τι γινετε!

Ναι εχεις δικιο θα αρχισω να αλλαζω την διατροφη του ηδη σημερα του ετοιμασα φακες...αλλα πρεπει κανω και εγω εξετάσεις να δουμε που κινουμαστε..

Link to comment
Share on other sites

@Smile89 συγχαρητήρια κορίτσι μου!!εύχομαι τα καλύτερα!!

@kido περίμενε λίγες μερουλες καλυτερα!να ειναι σίγουρο το αποτέλεσμα!!έτσι σαν κλωστή ροζ  είχα και εγώ στην εγκυμοσύνη μου.

@linaa με το καλό το μπεμπακι σου!!

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

ε τοτε το πιο πιθανο ειναι απλα να ηταν τυχαιο ευρημα ο μικρος αριθμος σιδηρου. με τετοιο αιματοκριτη δυσκολα υπαρχει πραγματικη ελλειψη. να προσθεσεις κ μοσχαρισιο κρεας στην διατροφη σας κ μοσχαρισιες μπριζολες κ κιμα μοσχαρισιο δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα ειδικα στον κιμα δεν φαινεται καθολου! μετα σιδηρο εχει κ το σπανακι κ οι φακες. με το σπανακι μπορεις να φτιαχνεις τελειες σαλατες ανακατεμενες με ροκα κ μαρουλι κ οτι αλλο σας αρεσει!!

τι να πω τοση αναγουλα για μια ωορηξια? δε ξερω μπορει κ να ετυχε βεβαια σε αυτον τον κυκλο. ποτε δεν ξερεις τι γινετε!

τι να σ πω..έλα μου ντε..τεσπα θα δείξει κορίτσια..μπορεί να είναι κ ψυχολογικό..τι να πω..δεν μου έχει ξανά συμβεί κάτι τέτοιο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

μπραβο κοριτσι!!! συγχχαρητηρια!!!! 

περιμενε λιγακι .. αν περιμενεις τεταρτη πεμπτη , εχεις ακομα μερες..

κοριτσια κ εγω σας διαβαζω. ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες σας κ συντομα να εχετε θετικα τεστακια!

Ευχαριστώ πολύ πολύ! !

5 ώρες πρίν, kido είπε:

Ωραία μια χαρά. Άντε καλή συνέχεια!

@Smile89 περιμένουμε με χαρά τη νουμεράρα της χοριακής σου!!!

Ελααααααα 1446!!! 4 μερες καθυστέρηση. 

  • Μου αρέσει 4

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Nati85 είπε:

@Smile89 συγχαρητήρια κορίτσι μου!!εύχομαι τα καλύτερα!!

@kido περίμενε λίγες μερουλες καλυτερα!να ειναι σίγουρο το αποτέλεσμα!!έτσι σαν κλωστή ροζ  είχα και εγώ στην εγκυμοσύνη μου.

@linaa με το καλό το μπεμπακι σου!!

Να σαι καλα Αγάπη μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Nati85 είπε:

@Smile89 συγχαρητήρια κορίτσι μου!!εύχομαι τα καλύτερα!!

@kido περίμενε λίγες μερουλες καλυτερα!να ειναι σίγουρο το αποτέλεσμα!!έτσι σαν κλωστή ροζ  είχα και εγώ στην εγκυμοσύνη μου.

@linaa με το καλό το μπεμπακι σου!!

Ανανάκο @Nati85 μακάρι τι να πω, εγώ αλλιώς ξύπνησα το πρωί που έκανα το τεστ και ήταν αρνητικό, δηλαδή ότι είχε τελειώσει για αυτο το μήνα η ελπίδα, αλλά με τις απαντήσεις σας αναθάρρησα!!!

πρίν από 31 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Που ειναι η @zina7777 βρε κοριτσια να βγαλει κανενα πινακακι να δουμε π βρισκομαστε

H @caramel_83 θα έπρεπε να αναλάβει πάλι!!! Που είσαι βρε παρθενάκι, γύρνα κι έχουμε reunion με ευχάριστα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kido είπε:

Πολύ καλή!!!! Γιουπιιιιι!!!

Ναι πολυ Καλή!!! Άκου μια φίλη λίγες μέρεςΠριν την καθυστέρηση αρνητικό. 5 μέρες μετά μονο30 χοριακη κ όλα καλά.  Μην απογοητεύεσαι.  Περίμενε να δεις αν θα ρθει κ αν όχι κανεις. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...