Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Τωρα εχω πάθει αλλο φόβο Αν τυχόν ειμαι έγκυος κ τα καφε υγρά ειναι κατι κακό. ΕχωΜονο στο σκούπισμα Αλλα κ παλι καμία γνωστή μου δεν είχε. Πήρα τον γιατρο μου Αλλα ξεγενναει κ θα μιλήσω αυριο μαζι του αφού παρω την χωριακη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ritaki13 είπε:

Έκανα κ ενα clear blue κ έδειξε έναν σταυρο Οχι Φούλ μπλε, αχνό. Επίσης έκανα χωριακη αυριο θα ξέρω!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου καλό στερέωμα το μωράκι σου!!!:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ritaki13 είπε:

Τωρα εχω πάθει αλλο φόβο Αν τυχόν ειμαι έγκυος κ τα καφε υγρά ειναι κατι κακό. ΕχωΜονο στο σκούπισμα Αλλα κ παλι καμία γνωστή μου δεν είχε. Πήρα τον γιατρο μου Αλλα ξεγενναει κ θα μιλήσω αυριο μαζι του αφού παρω την χωριακη. 

αν δεν πονας μπορει να μην ειναι κ τιποτα απλα απτην εμφυτευση η ακομα κ ελλειψη προγεστερονης. λογικα ο γιατρος σου θα σου δωσει utrogestan κ θα σου συστησει ξεκουραση τοσο νωρις κανεις δεν ξερει να σου απαντησει τι ειναι τα καφε παντως πολλες εγκυμοσυνες εχουν ξεκινησει με λιγο αιμα. καλο ειναι να μην κανεις καθολου δουλειες αυτες τις μερες. 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα τα νέα πήρε πάλι εμπρος το θέμα με τον καλύτερο τρόπο! Εύχομαι να συνεχίσει έτσι να ακούσουμε και αλλα πολλά!! Συγχαρητήρια κ πάλι στις εγκυουλες με το καλό γερά μωράκια!!

Αδιαθετησα και εγω @kido πάμε αγκαζέ πάλι!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι δεν θα κανω τίποτα κ θα προσπαθήσω να ρωτήσω κ πριν πάω να με δει τη γνώμη του αν τον πετύχω το πρωί. Δεν εχω κανέναν πόνο, ίσα ίσα μου ξεκίνησαν κ δυο μερες πριν την περιοδο κ νόμιζα οτι αδιαθέτησα. Κ οταν μετα σταμάτησαν λεω που ειναι η περίοδος κ ετςι έκανα το τεστ.εχω 4-5 φορές στο σκούπισμα εδω κ 3 μερες 

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Πολύ ευχάριστα τα νέα πήρε πάλι εμπρος το θέμα με τον καλύτερο τρόπο! Εύχομαι να συνεχίσει έτσι να ακούσουμε και αλλα πολλά!! Συγχαρητήρια κ πάλι στις εγκυουλες με το καλό γερά μωράκια!!

Αδιαθετησα και εγω @kido πάμε αγκαζέ πάλι!

Μακάρι κορίτσια να μείνετε σύντομα!! Μέσα απ την καρδιά μου σας το εύχομαι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ritaki13 είπε:

Ναι δεν θα κανω τίποτα κ θα προσπαθήσω να ρωτήσω κ πριν πάω να με δει τη γνώμη του αν τον πετύχω το πρωί. Δεν εχω κανέναν πόνο, ίσα ίσα μου ξεκίνησαν κ δυο μερες πριν την περιοδο κ νόμιζα οτι αδιαθέτησα. Κ οταν μετα σταμάτησαν λεω που ειναι η περίοδος κ ετςι έκανα το τεστ.εχω 4-5 φορές στο σκούπισμα εδω κ 3 μερες 

Μακάρι κορίτσια να μείνετε σύντομα!! Μέσα απ την καρδιά μου σας το εύχομαι 

Να είσαι καλα κούκλα μου και να είσαι ψύχραιμη όλα θα πάνε καλα πολλά κοριτσια ξεκίνησαν έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ritaki13 είπε:

Έκανα κ ενα clear blue κ έδειξε έναν σταυρο Οχι Φούλ μπλε, αχνό. Επίσης έκανα χωριακη αυριο θα ξέρω!!

ααα..τέλεια!!!μια χαρά θετικό είναι όμως !!!άντε ωραία ,με τι καλό κ τα αποτελέσματα  , είμαι σίγουρη ότι θα είναι σούπερ!!

1 ώρα πρίν, ritaki13 είπε:

Τωρα εχω πάθει αλλο φόβο Αν τυχόν ειμαι έγκυος κ τα καφε υγρά ειναι κατι κακό. ΕχωΜονο στο σκούπισμα Αλλα κ παλι καμία γνωστή μου δεν είχε. Πήρα τον γιατρο μου Αλλα ξεγενναει κ θα μιλήσω αυριο μαζι του αφού παρω την χωριακη. 

συνήθως συμβαίνει όταν η γυναίκα χάνει που λέμε την 1η περίοδο,τυχαίνει αλλά κάποιες φορές μπορεί να είναι κ από έλλειψη προγεστερονης όπως σ είπε κ Λίνα..εγώ πχ έβλεπα που κ που κουκίδες ροζ αίμα κ με τα utrogestan Ήταν όλα μια χαρά..κ γέννησα τον 2ο γιο μου..οπότε ότι κ να Ναι μην ανησυχείς,εσύ ξεκουράσου όσο μπορείς.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2018 at 9:34 ΜΜ, kido είπε:

Συγχαρητήρια καλά κάνατε!!! Τέλεια και η χοριακη σου!! Εγώ άσε...Μετράω μια μερα καθυστέρησης σήμερα...συμπτώματα δεν έχω ιδιαίτερα μόνο λίγο στήθος.

Ειμαι προετοιμασμένη ότι θα αδιαθετησω όμως για να μη χαλαστω! 

Αν ξυπνήσω νωρίς και είμαι στεγνή και αύριο μπορεί να κάνω τεστ, έχω πολλά από αυτά τα φτηνά της hometest από όταν είχα παραγγείλει τα οωρρηξιας. Ήταν δώρο στο πακέτο και δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ παρά μόνο μια φορά και ήταν αρνητικό.

Αν δω γραμμή δεν ξέρω πως θα αντιδράσω θα τα χάσω!! Αν είναι αρνητικό να προσγειωθω μην ονειρεύομαι άδικα! 

@kido εσυ πες μου τα νέα σου...ειμαστε στην αναμονή??συμπτωματα???

@kido τι γινεται???ηρθε η ακατανομαστη η  εχουμε μωράκι?????στελνω πολλες ευχες για θετικοοοοοοοοοοο

@Beboula25 το παχύ ενδομήτριο το είδε κ μ ειπε έτοιμη να αδιαθετγσεις...μετα απο 4 μέρες χοριακη 753..

On 12/6/2018 at 10:12 ΠΜ, μπουμπού92 είπε:

Συγχαρητήρια!!! Ευχόμαστε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Μπράβοοοο!! :)

@μπουμπού92 σ ευχαριστώ κοπελα μ και εσυ οτι ποθεις!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angie1990 είπε:

@kido εσυ πες μου τα νέα σου...ειμαστε στην αναμονή??συμπτωματα???

@kido τι γινεται???ηρθε η ακατανομαστη η  εχουμε μωράκι?????στελνω πολλες ευχες για θετικοοοοοοοοοοο

@Beboula25 το παχύ ενδομήτριο το είδε κ μ ειπε έτοιμη να αδιαθετγσεις...μετα απο 4 μέρες χοριακη 753..

Καλημέρα ήρθε χθες η περίοδός μου!! Δεν πειράζει, το περίμενα. Θα το εκμεταλλευτώ για να πάω να κάνω ορμονολογικό έλεγχο τώρα που είμαι αδιάθετη να επιβεβαιώσω ότι είναι όλα οκ γιατί έχω επανεξέταση θυροειδούς και βολεύει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kido είπε:

Καλημέρα ήρθε χθες η περίοδός μου!! Δεν πειράζει, το περίμενα. Θα το εκμεταλλευτώ για να πάω να κάνω ορμονολογικό έλεγχο τώρα που είμαι αδιάθετη να επιβεβαιώσω ότι είναι όλα οκ γιατί έχω επανεξέταση θυροειδούς και βολεύει!

Δεν πειραζει κοπελα μ δεν πτοουμαστε!!παμε δυνατά για τον επόμενο μήνα.. ππες μ γενικα εχεις σταθερο κύκλο??προσπαθείτε καιρο??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angie1990 είπε:

Δεν πειραζει κοπελα μ δεν πτοουμαστε!!παμε δυνατά για τον επόμενο μήνα.. ππες μ γενικα εχεις σταθερο κύκλο??προσπαθείτε καιρο??

Ναι σταθερό έχω 28-29 ημέρες. Προσπαθούμε ένα χρόνο! Στην αρχή το είχαμε πάρει πιο χαλαρά...μετά το πρώτο εξάμηνο ψαχτήκαμε και είχα θυροειδή οπότε πήρα Τ4 χαπάκι και κάναμε πιο εντατικές προσπάθειες μετά από αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου...τελειωσα κ σημερα απο την δουλεια...τι ζεστη ειναι αυτη θεε μου που τραβαω?παλι ειδα αυτα τα εξογκωματα στο στηθος κ στα 2 κιολας...τι γινεται ?θελει να με τρελανει μαλλον παλι?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ritaki13 είπε:

Ναι δεν θα κανω τίποτα κ θα προσπαθήσω να ρωτήσω κ πριν πάω να με δει τη γνώμη του αν τον πετύχω το πρωί. Δεν εχω κανέναν πόνο, ίσα ίσα μου ξεκίνησαν κ δυο μερες πριν την περιοδο κ νόμιζα οτι αδιαθέτησα. Κ οταν μετα σταμάτησαν λεω που ειναι η περίοδος κ ετςι έκανα το τεστ.εχω 4-5 φορές στο σκούπισμα εδω κ 3 μερες 

Μακάρι κορίτσια να μείνετε σύντομα!! Μέσα απ την καρδιά μου σας το εύχομαι 

Τώρα ποστάριστηκε η φώτο σου!!! Στο είπαμε και χθες αλλά τώρα που το βλέπω και έτσι μεγάλο εννοείται ότι είναι καραθετικό το τεστ σου!!!! Συγχαρητήριαααααα!!! Περιμένουμε νουμεράρα χοριακής!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...