Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Τι κανεις κοπέλα μου πως είναι το μωράκι εσυ παρά φούσκωσες;; Σχολάσαμε και τώρα το ευχαριστιομαστε! Χαιρετισμούς στα Γιάννενα και να μπαίνεις να λέμε κανα νέο..

μιλαω στις μανουλες του οκτωβρη μπαινω καπου καπου κι εδω να μαθαινω νεα.Αρα μπηκατε σπιτι.Καλοριζικο και παντα χαρες εκει μεσα.Φουσκωσα αλλα οχι πολυ..ψιλοφαινομαι εγκυος θελει λιγη προσοχη ιδιαιτερη.βαρος δεν πηρα ακομα καθολου.ολα καλα δοξασοι..

πρίν από 12 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ποτε με το καλο ??ναι λεει κακοκαιρια...παει και αυτο το σκ το μπανιο στην θαλασσα..εγω παντως περιμενω 21/6 αν κ μπορει να ερθει νωριτερα γτ χθες ενιωθα λες κ υα αδιαθετησω

αχ ευχομαι να μη τη δεις.να κανεις πολυυυ καιρο να τη δεις.εγω πηγα θαλασσα το σαββατο που περασε και δεν μπηκα μεσα ειχε πολυ αερα κυματα και ανακατεμενα τα νερα θολα και κρυα..εσκασα απ το κακο μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , zina7777 είπε:

μιλαω στις μανουλες του οκτωβρη μπαινω καπου καπου κι εδω να μαθαινω νεα.Αρα μπηκατε σπιτι.Καλοριζικο και παντα χαρες εκει μεσα.Φουσκωσα αλλα οχι πολυ..ψιλοφαινομαι εγκυος θελει λιγη προσοχη ιδιαιτερη.βαρος δεν πηρα ακομα καθολου.ολα καλα δοξασοι..

αχ ευχομαι να μη τη δεις.να κανεις πολυυυ καιρο να τη δεις.εγω πηγα θαλασσα το σαββατο που περασε και δεν μπηκα μεσα ειχε πολυ αερα κυματα και ανακατεμενα τα νερα θολα και κρυα..εσκασα απ το κακο μου...

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα κατο αυτον τον μηνα γτ δν εδωσα σημασια στις επαφες μας ομως επειδη τπ στηθος μου πρηστηκε απο παρα πολυ νωρις απο την ωορηξια κιολας σχεδον κ επειδη βλεπω κατι εξογκώματα εχω αρχισει να σκέφτομαι μωρε λες?εκει που ελεγα αποκλειεται τωρα το σκεφτομαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , zina7777 είπε:

μιλαω στις μανουλες του οκτωβρη μπαινω καπου καπου κι εδω να μαθαινω νεα.Αρα μπηκατε σπιτι.Καλοριζικο και παντα χαρες εκει μεσα.Φουσκωσα αλλα οχι πολυ..ψιλοφαινομαι εγκυος θελει λιγη προσοχη ιδιαιτερη.βαρος δεν πηρα ακομα καθολου.ολα καλα δοξασοι..

αχ ευχομαι να μη τη δεις.να κανεις πολυυυ καιρο να τη δεις.εγω πηγα θαλασσα το σαββατο που περασε και δεν μπηκα μεσα ειχε πολυ αερα κυματα και ανακατεμενα τα νερα θολα και κρυα..εσκασα απ το κακο μου...

Αμην Παναγία μου σε ευχαριστώ πολύ!! Χαίρομαι κορίτσι μου μπράβο με το καλό όλα!! Να μπαίνεις κ εδώ να μας φέρνεις γούρι και να μας λες τα νέα σου.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημέρα σε όλους! :) Είμαι νέο μέλος,μόλις έκανα εγγραφή και χαίρομαι που έγινα μέλος αυτής της κοινότητας.

Έχουμε ξεκινήσει και εμείς προσπάθειες με τον άντρα μου και είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μου (26-28 μέρες κύκλος) Είναι φαντάζομαι πολύ νωρίς για κάποιο σύμπτωμα έτσι δεν είναι? Μόνο κάποια τραβήγματα στη μήτρα νιώθω και τίποτα άλλο. Πόσες μέρες πριν την καθυστέρηση μπορεί να αρχίσουν τα συμπτώματα?

εγω δεν ειχα συμπτωματα ακριβως, ειχα απλα καφε υγρα που δεν εγιναν ποτε περιοδος. δλδ ειχα 2 μερες πριν την μερα που περιοδο καφε. το οποιο στααμτησε μια μερα. επιςης ειχα πονο στο στηθος πιο πολυ στις θηλες σαν τραβηγμα δε ξερω να το εξηγησω. κ κανα δυο ζαλαδες αλλα τις ειχα κ παλια τοτε που ειχε ξερυθμιστει ο θυροειδης. 

βεβαια εκλαιγα κ αρκετα, οπως κ τωρα κλαιω χωρις λογο. ισως αυτο ειναι μονο σε μενα δε ξερω.

ελπιζω να εισαι παντως, στο ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλως όρισες.. Με το καλό οι προσπαθειες! Για συμπτώματα είναι παρα πολύ νωρις.Καταλαβαινω την αγωνία σου σίγουρα θα παρατηρεις και θα ψάχνεις το κάθε τι αλλα πίστεψε με δεν βγάζεις άκρη.Οταν έρθει το μωράκι δεν θα καταλάβεις τίποτα..

Σε ευχαριστώ πολύ! Διαβάζω πολλά μηνύματα εδώ μέσα και ξέρω πως ψάχνοντας συμπτώματα δεν βγάζεις άκρη απλά είναι κάτι πρωτόγνωρο και υπάρχει η ανάλογη αγωνία.Σε γενικές γραμμές δεν έχω άγχος απλά όταν περιμένεις κάτι δεν περνάνε οι μέρες :-P  


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ritaki13 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!

ειμαι εγκυοςςςςςςςςςςςςςςςςςς

πηρα χθες την χωριακη μου, ειναι 300. οταν πηγα να κανω την χωριακη ηταν η μερα που περιμενα περιοδο. ο γιατρος μου ειπε να κανω αλλη μια τη Δευτερα για να δουμε που ειμαστε κ να ξεκινησω φιλικο κ μαγνησιο κ να μιλησουμε Δευτερα.

εχω αγχωθει λιγο με την τιμη της χωριακης κ να πανε ολα καλα αλλα ειμαι κ χαρουμενη πολυυυυυυυ

 

εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να ξεκιναω κ οσο πιο νωρις γινεται την προσπαθεια. δλδ απ την 8η η 9η μερα βουρρρρ μερα παρα μερα

μην αγχωνεσαι με τον θυροειδη εγω επιασα κ εχω 2,6. τωρα λογικα θα προσπαθησουμε να πεσει απλα θελω να σου πω οτι δεν πρεπει να το σκεφτεσαι. κανε την προσπαθεια σου κ θα ερθει σιγουρα!!!!!

Και πάλι πολλά συγχαρητήρια να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου!!! Με το καλό η επόμενη χοριακη και μην αγχώνεσαι όλα καλα θα είναι να είσαι ήρεμη και πολύ ευτυχισμένη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα κατο αυτον τον μηνα γτ δν εδωσα σημασια στις επαφες μας ομως επειδη τπ στηθος μου πρηστηκε απο παρα πολυ νωρις απο την ωορηξια κιολας σχεδον κ επειδη βλεπω κατι εξογκώματα εχω αρχισει να σκέφτομαι μωρε λες?εκει που ελεγα αποκλειεται τωρα το σκεφτομαι

δεν υπαρχει αποκλειεται.μην σκεφτεσαι ετσι.θα ρθει..οταν ειναι η ωρα του και ναι γιατι οχι αυτη η ωρα να ειναι τωρα?οεο.. καλη επιτυχια θα πω εγω αυτο με το στηθος τωρα δεν το θυμαμαι να το ειχα..αλλα θυμαμαι εντονο πρηξιμο και βαρος να εχω πολυ νωρις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ritaki13 είπε:

εγω δεν ειχα συμπτωματα ακριβως, ειχα απλα καφε υγρα που δεν εγιναν ποτε περιοδος. δλδ ειχα 2 μερες πριν την μερα που περιοδο καφε. το οποιο στααμτησε μια μερα. επιςης ειχα πονο στο στηθος πιο πολυ στις θηλες σαν τραβηγμα δε ξερω να το εξηγησω. κ κανα δυο ζαλαδες αλλα τις ειχα κ παλια τοτε που ειχε ξερυθμιστει ο θυροειδης. 

βεβαια εκλαιγα κ αρκετα, οπως κ τωρα κλαιω χωρις λογο. ισως αυτο ειναι μονο σε μενα δε ξερω.

ελπιζω να εισαι παντως, στο ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!

Σε ευχαριστω πολυ Ριτακι! Απλά με στεναχωρεί που δεν έχω καθόλου ενόχληση στο στήθος ενώ σχεδόν πάντα όταν περιμένω περίοδο πρήζεται..Οπότε φανταζόμουν οταν μένεις έγκυος το στήθος είναι σίγουρο σύμπτωμα..τώρα τίποτα.Βέβαια είναι πολύ νωρίς ακόμα 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ritaki13 μπραβο κοριτσι μου.με το καλο σου ευχομαι καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.Κι εγω μια βδομαδα αργοτερα ειχα παει και την ειδα εκτοξευμενη τη χοριακη..σου ευχομαι τα καλυτερα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ritaki13 είπε:

εγω δεν ειχα συμπτωματα ακριβως, ειχα απλα καφε υγρα που δεν εγιναν ποτε περιοδος. δλδ ειχα 2 μερες πριν την μερα που περιοδο καφε. το οποιο στααμτησε μια μερα. επιςης ειχα πονο στο στηθος πιο πολυ στις θηλες σαν τραβηγμα δε ξερω να το εξηγησω. κ κανα δυο ζαλαδες αλλα τις ειχα κ παλια τοτε που ειχε ξερυθμιστει ο θυροειδης. 

βεβαια εκλαιγα κ αρκετα, οπως κ τωρα κλαιω χωρις λογο. ισως αυτο ειναι μονο σε μενα δε ξερω.

ελπιζω να εισαι παντως, στο ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!

 @ritaki13 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! <3

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Και πάλι πολλά συγχαρητήρια να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου!!! Με το καλό η επόμενη χοριακη και μην αγχώνεσαι όλα καλα θα είναι να είσαι ήρεμη και πολύ ευτυχισμένη!!

ευχαριστω παρα πολύ!Τωρα περιμενω πως κ πως να περασουν οι επικινδυνες βδομαδες! κ στα δικα σας κοριτσια ευχομαι κ γρηγοραααα

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! <3

σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!! και στα δικα σου!

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

@ritaki13 μπραβο κοριτσι μου.με το καλο σου ευχομαι καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.Κι εγω μια βδομαδα αργοτερα ειχα παει και την ειδα εκτοξευμενη τη χοριακη..σου ευχομαι τα καλυτερα.

μακαρι!!!!!!!

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Ριτακι! Απλά με στεναχωρεί που δεν έχω καθόλου ενόχληση στο στήθος ενώ σχεδόν πάντα όταν περιμένω περίοδο πρήζεται..Οπότε φανταζόμουν οταν μένεις έγκυος το στήθος είναι σίγουρο σύμπτωμα..τώρα τίποτα.Βέβαια είναι πολύ νωρίς ακόμα 

υποθετω δεν συμβαινει σε ολες κ γενικα μην σκεφτεσαι τοσο! θα ερθει σιγουρα, χαλαρωσε οσο μπορεις και θα δεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

δεν υπαρχει αποκλειεται.μην σκεφτεσαι ετσι.θα ρθει..οταν ειναι η ωρα του και ναι γιατι οχι αυτη η ωρα να ειναι τωρα?οεο.. καλη επιτυχια θα πω εγω αυτο με το στηθος τωρα δεν το θυμαμαι να το ειχα..αλλα θυμαμαι εντονο πρηξιμο και βαρος να εχω πολυ νωρις.

Σε ευχαριστω... ναι πολυ πονο το στήθος...την πεμπτη θα ξερω...τι εγινε τελικα αυτον το μηνα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Διαβάζω πολλά μηνύματα εδώ μέσα και ξέρω πως ψάχνοντας συμπτώματα δεν βγάζεις άκρη απλά είναι κάτι πρωτόγνωρο και υπάρχει η ανάλογη αγωνία.Σε γενικές γραμμές δεν έχω άγχος απλά όταν περιμένεις κάτι δεν περνάνε οι μέρες :-P  

Αχ αυτή η αναμονή οι μερες που περνούν αργά και βασανιστικα αχαχα.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα όλες μας σε καταλαβαίνουμε όλες το περνάμε κάθε μήνα..Να μιλάς εδώ να ξεχνιέσαι όσο μπορείς!! 

πρίν από 5 λεπτά , ritaki13 είπε:

ευχαριστω παρα πολύ!Τωρα περιμενω πως κ πως να περασουν οι επικινδυνες βδομαδες! κ στα δικα σας κοριτσια ευχομαι κ γρηγοραααα

σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!! και στα δικα σου!

μακαρι!!!!!!!

Σε ευχαριστούμε πολυυυυ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχ αυτή η αναμονή οι μερες που περνούν αργά και βασανιστικα αχαχα.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα όλες μας σε καταλαβαίνουμε όλες το περνάμε κάθε μήνα..Να μιλάς εδώ να ξεχνιέσαι όσο μπορείς!! 

Σε ευχαριστούμε πολυυυυ!!

Η αλήθεια είναι πως έχετε μια πολύ όμορφη παρέα εδώ και χαίρομαι πολύ που σας βρήκα :wub:

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Η αλήθεια είναι πως έχετε μια πολύ όμορφη παρέα εδώ και χαίρομαι πολύ που σας βρήκα :wub:

Να είσαι καλα!! Η παρεούλα εδώ βοηθάει γιατί μπορούμε να λέμε τα πάντα καταλαβαινόμαστε :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...