Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλησπέρα!Θα'θελα να μπω και γω στην παρέα σας.Ειμαι πέντε βδομάδων και τριών ημερών με βάση την τελ.περίοδο.Χθες ,μετά από ενα τραγικό Σ/Κ υπό τον φόβο πιθανής εξωμητρίου η γιατρός είδε σάκο.Παρ'ολα αυτά ήταν κάθε αλλο παρά ενθαρρυντική.Ο σάκκος έχει ανώμαλα όρια.Η χθεσινή χοριακή ηταν 1344.Προσπαθώ να παραμείνω ψύχ ραιμη και να χαρώ έστω προσωρινά αλλά δύσκολο.Τρομερή αγωνία!Ευχομαι κάθε ευτυχία σε όλες σας κορίτσια κι ελπίζω να τα λέμε.Φιλιά!

Καλωσήρθες! Καταρχήν συγχαρητήρια! Αν θες πες μας λίγα πράγματα για σενα, να σε γνωρίσουμε. Προσπαθούσατε καιρο; Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά από δω και πέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 46 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλησπέρα!Θα'θελα να μπω και γω στην παρέα σας.Ειμαι πέντε βδομάδων και τριών ημερών με βάση την τελ.περίοδο.Χθες ,μετά από ενα τραγικό Σ/Κ υπό τον φόβο πιθανής εξωμητρίου η γιατρός είδε σάκο.Παρ'ολα αυτά ήταν κάθε αλλο παρά ενθαρρυντική.Ο σάκκος έχει ανώμαλα όρια.Η χθεσινή χοριακή ηταν 1344.Προσπαθώ να παραμείνω ψύχ ραιμη και να χαρώ έστω προσωρινά αλλά δύσκολο.Τρομερή αγωνία!Ευχομαι κάθε ευτυχία σε όλες σας κορίτσια κι ελπίζω να τα λέμε.Φιλιά!

Καλησπερα κοριτσι μου ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Ρε κοριτσια τι σημαινει ανωμαλα ορια;;

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Ρε κοριτσια τι σημαινει ανωμαλα ορια;;

Δεν ξέρω καθόλου. 

1 hour ago, Marla@ είπε:

Καλησπέρα!Θα'θελα να μπω και γω στην παρέα σας.Ειμαι πέντε βδομάδων και τριών ημερών με βάση την τελ.περίοδο.Χθες ,μετά από ενα τραγικό Σ/Κ υπό τον φόβο πιθανής εξωμητρίου η γιατρός είδε σάκο.Παρ'ολα αυτά ήταν κάθε αλλο παρά ενθαρρυντική.Ο σάκκος έχει ανώμαλα όρια.Η χθεσινή χοριακή ηταν 1344.Προσπαθώ να παραμείνω ψύχ ραιμη και να χαρώ έστω προσωρινά αλλά δύσκολο.Τρομερή αγωνία!Ευχομαι κάθε ευτυχία σε όλες σας κορίτσια κι ελπίζω να τα λέμε.Φιλιά!

Καταρχήν να σου ευχηθώ να πάνε όλα καλά. Απλά γιατί η γιατρός δεν ήταν ενθαρρυντική και γιατί υπήρχε ενδεχόμενο Εξωμητριου κυήσεως?  

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή.Είμαι 44,5.Τον περασμένο Νοέμβριο έκανα την πρώτη μου εξωσωματική.Ακαρπη η προσπάθεια.Τον περασμένο μήνα είχα φυσική σύλληψη.Καταλαβαίνετε την χαρά μου.Ηταν ένα θαυμα!!Δεν κρατησε πολύ βέβαια..Πρώτη χοριακή 47 και μετά από δυο μέρες έπεσε στο 31.Αδιαθέτησα δυο μερες μετά.Και τώρα με δυο μέρες καθυστέρηση χοριακή 52.Μεσολαβει Σ/Κ.Την Δευτέρα χοριακή 57.Πλήρης απογοήτευση...Η γιατρός λέει φοβάμαι για εξωμήτριο.Επόμενη μέτρηση 115.Επόμενη 320.Εκεί που κάπως χάρηκα η γιατρός εξακολουθεί να φοβάται για εξωμήτριο.Περνά το Σ/Κ και η χοριακή φτάνει 1344!!Χθες λοιπόν ειδε σάκο στην μήτρα.Απολείστηκε λοιπόν η εξωμήτριος.Μου ειπε ομως οτι η εικόνα του σάκου δεν ειναι φυσιολογική.Εχει ανώμαλα όρια.Θεωρείται κακό προγωστικό.Μόνο μια εγκυμοσυνη εχει δει να προχωραει με τετοια εικονα.Φοβαμαι πως γινομαι κουραστική αλλά πως αλλιώς να τα περιγράψω.Αυτά!

Μου είπε λοιπόν να μην ξανακάνω χοριακή να παίρνω προγεστερονη και να με ξαναδει σε μια βδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marla@ είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή.Είμαι 44,5.Τον περασμένο Νοέμβριο έκανα την πρώτη μου εξωσωματική.Ακαρπη η προσπάθεια.Τον περασμένο μήνα είχα φυσική σύλληψη.Καταλαβαίνετε την χαρά μου.Ηταν ένα θαυμα!!Δεν κρατησε πολύ βέβαια..Πρώτη χοριακή 47 και μετά από δυο μέρες έπεσε στο 31.Αδιαθέτησα δυο μερες μετά.Και τώρα με δυο μέρες καθυστέρηση χοριακή 52.Μεσολαβει Σ/Κ.Την Δευτέρα χοριακή 57.Πλήρης απογοήτευση...Η γιατρός λέει φοβάμαι για εξωμήτριο.Επόμενη μέτρηση 115.Επόμενη 320.Εκεί που κάπως χάρηκα η γιατρός εξακολουθεί να φοβάται για εξωμήτριο.Περνά το Σ/Κ και η χοριακή φτάνει 1344!!Χθες λοιπόν ειδε σάκο στην μήτρα.Απολείστηκε λοιπόν η εξωμήτριος.Μου ειπε ομως οτι η εικόνα του σάκου δεν ειναι φυσιολογική.Εχει ανώμαλα όρια.Θεωρείται κακό προγωστικό.Μόνο μια εγκυμοσυνη εχει δει να προχωραει με τετοια εικονα.Φοβαμαι πως γινομαι κουραστική αλλά πως αλλιώς να τα περιγράψω.Αυτά!

Μου είπε λοιπόν να μην ξανακάνω χοριακή να παίρνω προγεστερονη και να με ξαναδει σε μια βδομάδα...

Εξακολλουθω να μην καταλαβαινω συγνωμη ρε κοριτσι μ αν καταντω χαζη αλλα τι εννοει οτι εχει ανωμαλα ορια...Δεν ηταν καλο το σχημα του; εμενα στο πρωτο δευτερο υπερηχο ειχε σχημα μισοφεγγαρου πραγματικα μπανανα πως να το πω αλλα δεν μ ανεφερε τπτ απολυτως ο γιατρος κ ετσι στους επομενους υπερηχους γινοτανε στρογγυλος γιαυτο δεν καταλαβαινω τι εννοεις! Η χοριακη ενω στην αρχη οντως ηταν λιγο καπως μετα μια χαρα πηγαινε ειδατε κ σακο δεν καταλαβαινω το προβλημμα!:!:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Marla@ είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή.Είμαι 44,5.Τον περασμένο Νοέμβριο έκανα την πρώτη μου εξωσωματική.Ακαρπη η προσπάθεια.Τον περασμένο μήνα είχα φυσική σύλληψη.Καταλαβαίνετε την χαρά μου.Ηταν ένα θαυμα!!Δεν κρατησε πολύ βέβαια..Πρώτη χοριακή 47 και μετά από δυο μέρες έπεσε στο 31.Αδιαθέτησα δυο μερες μετά.Και τώρα με δυο μέρες καθυστέρηση χοριακή 52.Μεσολαβει Σ/Κ.Την Δευτέρα χοριακή 57.Πλήρης απογοήτευση...Η γιατρός λέει φοβάμαι για εξωμήτριο.Επόμενη μέτρηση 115.Επόμενη 320.Εκεί που κάπως χάρηκα η γιατρός εξακολουθεί να φοβάται για εξωμήτριο.Περνά το Σ/Κ και η χοριακή φτάνει 1344!!Χθες λοιπόν ειδε σάκο στην μήτρα.Απολείστηκε λοιπόν η εξωμήτριος.Μου ειπε ομως οτι η εικόνα του σάκου δεν ειναι φυσιολογική.Εχει ανώμαλα όρια.Θεωρείται κακό προγωστικό.Μόνο μια εγκυμοσυνη εχει δει να προχωραει με τετοια εικονα.Φοβαμαι πως γινομαι κουραστική αλλά πως αλλιώς να τα περιγράψω.Αυτά!

Μου είπε λοιπόν να μην ξανακάνω χοριακή να παίρνω προγεστερονη και να με ξαναδει σε μια βδομάδα...

να κανεις υπομονη απο τοσο νωρις ουτε κ ο γιατρος ξερει πως θα εξελιχθει ολα ειναι τυχαια σε αυτη την φαση κ οι γιατροι μη νομιζεις οτι μπορουν να ξερουν στο περιπου κανουν προβλεψεις. δεν θελω να σου δωσω ψευτικες ελπιδες γιατι κ η ηλικια παιζει καθοριστικο παραγοντα στο να υπαρξει υγιης κυηση αλλα κ εμενα στην αρχη ολα πηγαιναν στραβα κ μαλιστα μου ειχαν κλεισει κ αποξεση κ μια μερα πριν την αποξεση ακουσαμε καρδουλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εξακολλουθω να μην καταλαβαινω συγνωμη ρε κοριτσι μ αν καταντω χαζη αλλα τι εννοει οτι εχει ανωμαλα ορια...Δεν ηταν καλο το σχημα του; εμενα στο πρωτο δευτερο υπερηχο ειχε σχημα μισοφεγγαρου πραγματικα μπανανα πως να το πω αλλα δεν μ ανεφερε τπτ απολυτως ο γιατρος κ ετσι στους επομενους υπερηχους γινοτανε στρογγυλος γιαυτο δεν καταλαβαινω τι εννοεις! Η χοριακη ενω στην αρχη οντως ηταν λιγο καπως μετα μια χαρα πηγαινε ειδατε κ σακο δεν καταλαβαινω το προβλημμα!:!:

Τι να σου πω;Αυτό μου είπε.Ανώμαλα ορια και μακροστενο κάπως.

Στο σχήμα αναφέρεται λογικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Marla@ είπε:

Τι να σου πω;Αυτό μου είπε.Ανώμαλα ορια και μακροστενο κάπως.

Στο σχήμα αναφέρεται λογικά.

Και ξαναλεω πως κ τ σχημα του δικου μ σακου κατεμε ηταν παρα πολλη παραξενος σαν μισοφεγγαρο αλλα ο γιατρος ησυχος κ ολα καλα....μην ανχωνεσαι αν δεν καταλαβα πληρως τι εννοεις θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα...ευχομαι τα καλυτερα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και ξαναλεω πως κ τ σχημα του δικου μ σακου κατεμε ηταν παρα πολλη παραξενος σαν μισοφεγγαρο αλλα ο γιατρος ησυχος κ ολα καλα....μην ανχωνεσαι αν δεν καταλαβα πληρως τι εννοεις θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα...ευχομαι τα καλυτερα!

Σ'ευχαριστώ πολύ!!Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Marla@ είπε:

Τι να σου πω;Αυτό μου είπε.Ανώμαλα ορια και μακροστενο κάπως.

Στο σχήμα αναφέρεται λογικά.

Μαρία μου Καλησπερα..πάρε την προγεστερονη οπως είπε και προσπάθησε να είσαι ήρεμη να περάσει η εβδομάδα γιατί οπως λένε κ τα κοριτσια είναι πολύ νωρις για να καταλάβει κάτι.Απλως καλό θα ήταν να σου εξηγήσει αν δεν το έχει κάνει το σημαίνει αυτό. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να προχωράει κανονικότατα και φυσιολογικά η εγκυμοσυνη σου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή.Είμαι 44,5.Τον περασμένο Νοέμβριο έκανα την πρώτη μου εξωσωματική.Ακαρπη η προσπάθεια.Τον περασμένο μήνα είχα φυσική σύλληψη.Καταλαβαίνετε την χαρά μου.Ηταν ένα θαυμα!!Δεν κρατησε πολύ βέβαια..Πρώτη χοριακή 47 και μετά από δυο μέρες έπεσε στο 31.Αδιαθέτησα δυο μερες μετά.Και τώρα με δυο μέρες καθυστέρηση χοριακή 52.Μεσολαβει Σ/Κ.Την Δευτέρα χοριακή 57.Πλήρης απογοήτευση...Η γιατρός λέει φοβάμαι για εξωμήτριο.Επόμενη μέτρηση 115.Επόμενη 320.Εκεί που κάπως χάρηκα η γιατρός εξακολουθεί να φοβάται για εξωμήτριο.Περνά το Σ/Κ και η χοριακή φτάνει 1344!!Χθες λοιπόν ειδε σάκο στην μήτρα.Απολείστηκε λοιπόν η εξωμήτριος.Μου ειπε ομως οτι η εικόνα του σάκου δεν ειναι φυσιολογική.Εχει ανώμαλα όρια.Θεωρείται κακό προγωστικό.Μόνο μια εγκυμοσυνη εχει δει να προχωραει με τετοια εικονα.Φοβαμαι πως γινομαι κουραστική αλλά πως αλλιώς να τα περιγράψω.Αυτά!

Μου είπε λοιπόν να μην ξανακάνω χοριακή να παίρνω προγεστερονη και να με ξαναδει σε μια βδομάδα...

Καλημερα, ειλικρινά εύχομαι να προσχωρήσει η εγκυμοσύνη σου. Εννοείται και δεν γίνεσαι κουραστική,  Μην το ξανά πεις. Ποτε ακριβώς πας γιατρό παλι; 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημερα, ειλικρινά εύχομαι να προσχωρήσει η εγκυμοσύνη σου. Εννοείται και δεν γίνεσαι κουραστική,  Μην το ξανά πεις. Ποτε ακριβώς πας γιατρό παλι; 

Καλημέρα!!!Την Δευτέρα θα ξαναπάω.Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Ηδη πήρα πολύ κουράγιο με τα λόγια σας!Να"στε όλες καλά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλησπέρα!Θα'θελα να μπω και γω στην παρέα σας.Ειμαι πέντε βδομάδων και τριών ημερών με βάση την τελ.περίοδο.Χθες ,μετά από ενα τραγικό Σ/Κ υπό τον φόβο πιθανής εξωμητρίου η γιατρός είδε σάκο.Παρ'ολα αυτά ήταν κάθε αλλο παρά ενθαρρυντική.Ο σάκκος έχει ανώμαλα όρια.Η χθεσινή χοριακή ηταν 1344.Προσπαθώ να παραμείνω ψύχ ραιμη και να χαρώ έστω προσωρινά αλλά δύσκολο.Τρομερή αγωνία!Ευχομαι κάθε ευτυχία σε όλες σας κορίτσια κι ελπίζω να τα λέμε.Φιλιά!

πάντως σαν χοριακη καλή είναι,κάτσε να πας πάλι στον γιατρό να δεις μετά την 6η βδομάδα συνήθως ακούς κ καρδούλα,αλλά παίζει κ η σύλληψη ποτέ έγινε.οπότε μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!! Εγώ μάλλον κρυολόγησα, διότι από εχθες σχεδόν ότι τρωω γουργουρίζει το εντεράκι μου και πηγαίνω τουαλέτα και εχω ελάχιστη διαρροια... :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...