Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@Smile89καλησπέρα. Ειμαι 32 ετών κ κάνω προσπάθειες με τον σύντροφό μ 2 μήνες αυτός είναι ο 2 ελπίζω κ ο καλύτερος. Περιμένω η μάλλον δεν περιμένω χαχαχα να αδιαθετησω Δευτέρα Τρίτη. Προχθές είχα τσιμπήματα δεξιά αλλά κράτησαν μόνο μιάμιση μέρα  αλλά έκανα ωορηξια αριστερά το ένιωθα γτ πονούσα.Σημερα δεν νιώθω τπτ απολύτως. 

Έκανα ωορηξια στις 18 του μήνα (δλδ την 13μερα)και σημερα ειναι στην 24 μέρα είναι νωρίς για τεστ λε τε?


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Flo flo είπε:

@Smile89καλησπέρα. Ειμαι 32 ετών κ κάνω προσπάθειες με τον σύντροφό μ 2 μήνες αυτός είναι ο 2 ελπίζω κ ο καλύτερος. Περιμένω η μάλλον δεν περιμένω χαχαχα να αδιαθετησω Δευτέρα Τρίτη. Προχθές είχα τσιμπήματα δεξιά αλλά κράτησαν μόνο μιάμιση μέρα  αλλά έκανα ωορηξια αριστερά το ένιωθα γτ πονούσα.Σημερα δεν νιώθω τπτ απολύτως. 

Έκανα ωορηξια στις 18 του μήνα (δλδ την 13μερα)και σημερα ειναι στην 24 μέρα είναι νωρίς για τεστ λε τε?

Πάντως τωρα που το λες κ εγω εκείνες τις μερες ειχα τσιμπιματα μια φορα μόνο που κράτησαν πολυ λιγο. Πραγματικά σου ευχομαι να ειναι η τυχερη σας προσπαθεια και εισαι εγκυουλα :)

πρίν από 3 λεπτά , Flo flo είπε:

Μάλλον πάπαλα έχουν περάσει απο την ημερα της ωορηξιας μ πολλές μερες11-12  κ δεν έχω τέτοιο σύμπτωμα καθόλου .Κ σε 3-4μερες περιμένω:(

Μη το λες,δεν εχουν ολες πονους περιοδου. Διαφερουν τα συμπτωματα.Εγω για παραδειγμα δεν ειχα καθολου πρησμενο στηθος,που ειναι πολυ κοινο συμπτωμα,οι περισσοτερες το εχουν. Για τεστ ειναι νωρις,ειχα κανει και εγω 4 μερες πριν την περιδο και ηταν αρνητικο και ειχα απογοητευτει.Τη μερα που περιμενα ομως περιοδο εδειξε θετικο και παλι αχνο :wub:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Flo flo είπε:

@Smile89καλησπέρα. Ειμαι 32 ετών κ κάνω προσπάθειες με τον σύντροφό μ 2 μήνες αυτός είναι ο 2 ελπίζω κ ο καλύτερος. Περιμένω η μάλλον δεν περιμένω χαχαχα να αδιαθετησω Δευτέρα Τρίτη. Προχθές είχα τσιμπήματα δεξιά αλλά κράτησαν μόνο μιάμιση μέρα  αλλά έκανα ωορηξια αριστερά το ένιωθα γτ πονούσα.Σημερα δεν νιώθω τπτ απολύτως. 

Έκανα ωορηξια στις 18 του μήνα (δλδ την 13μερα)και σημερα ειναι στην 24 μέρα είναι νωρίς για τεστ λε τε?

Τα συμπτώματα διαφέρουν στην καθεμία μας. Όπως και απο εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη. Καλύτερα να κανεις τεστ έστω με μια μέρα καθυστέρηση. Εγώ το έκανα νωρίτερα και έδειξε ομως δεν συμβαίνει παντα γιαυτο καλύτερα με μια μέρα καθυστέρηση. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα τη γνωμη σας..ειμαι 31ετων και τους τελευταιους μηνες προσπαθουμε με τον ανδρα μου να κανουμε παιδακι..γενικα εχω κυκλο σχετικα σταθερο 26-28 ημερων..την τελευταια φορα,η περιοδος μου ξεκινησε στις 11/6 και διηρκησε 4 ημερες..την τελευταια ημερα της περιοδου που ειχα σχεδον καθολου αιμα ειχαμε ελευθερη επαφη..εν τω μεταξυ αυτη τη φορα ειπα να παρατηρησω λιγο την ωορρηξια μου με τεστ ωορρηξιας clearblue, οποτε απο την 9η μερα του κυκλου μεχρι την 15η μερα εκανα τεστ μερα παρα μερα και ηταν ολα αρνητικα..βασικα ουτε υγρα παρατηρησα κατα τις μερες αυτες οπως συνηθως..ωστοσο την 16η μερα εμφανιστηκαν καποια γαλακτερα υγρα και κρατησαν για κανα τριημερο (οχι μεγαλης ποσοτητας), την 17η μερα ειδα αιμα (λερωσα  μισο σερβιετακι) και ειχα τραβηγμα στην αριστερη ωοθηκη για περιπου μια μερα..τωρα ειμαι στην 22η μερα του κυκλου..γενικα την τελευταια εβδομαδα αισθανομαι μια μικρη ανακατωση στο στομαχι μου σαν να ειναι συνεχως αδειο (περιεργο αισθημα για να το περιγραψω ακριβως) ενω αισθανομαι οτι μια μικρη ζαλη και εναν ηπιο πονοκεφαλο..λετε να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης?..ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται!!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , penny_bgr είπε:

Γεια σας θα ηθελα τη γνωμη σας..ειμαι 31ετων και τους τελευταιους μηνες προσπαθουμε με τον ανδρα μου να κανουμε παιδακι..γενικα εχω κυκλο σχετικα σταθερο 26-28 ημερων..την τελευταια φορα,η περιοδος μου ξεκινησε στις 11/6 και διηρκησε 4 ημερες..την τελευταια ημερα της περιοδου που ειχα σχεδον καθολου αιμα ειχαμε ελευθερη επαφη..εν τω μεταξυ αυτη τη φορα ειπα να παρατηρησω λιγο την ωορρηξια μου με τεστ ωορρηξιας clearblue, οποτε απο την 9η μερα του κυκλου μεχρι την 15η μερα εκανα τεστ μερα παρα μερα και ηταν ολα αρνητικα..βασικα ουτε υγρα παρατηρησα κατα τις μερες αυτες οπως συνηθως..ωστοσο την 16η μερα εμφανιστηκαν καποια γαλακτερα υγρα και κρατησαν για κανα τριημερο (οχι μεγαλης ποσοτητας), την 17η μερα ειδα αιμα (λερωσα  μισο σερβιετακι) και ειχα τραβηγμα στην αριστερη ωοθηκη για περιπου μια μερα..τωρα ειμαι στην 22η μερα του κυκλου..γενικα την τελευταια εβδομαδα αισθανομαι μια μικρη ανακατωση στο στομαχι μου σαν να ειναι συνεχως αδειο (περιεργο αισθημα για να το περιγραψω ακριβως) ενω αισθανομαι οτι μια μικρη ζαλη και εναν ηπιο πονοκεφαλο..λετε να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης?..ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται!!

τα γαλακτερα υγρα εμφανιζονται μετα την ωορηξια συνηθως. τα συμπτωματα σου μπορει να ειναι οτιδηποτε μην δινεις βαση. παντως αν θες να παρατηρησεις την ωορηξια σου τα τεστ που πηρες ειναι πολυ ακριβα υπαρχουν απτο ιντερνετ αξιοπιστα που με την ιδια τιμη περνεις 50 τεστ. 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..αυτο υπεθεσα και εγω μηπως ειχα καθυστερημενη ωορρηξια..απλα μου εκανε εντυπωση οτι τα τεστ ηταν αρνητικα για τις εν λογω ημερες και ειχα και λιγο αιμα και ειπα μηπως ειναι εμφυτευση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , penny_bgr είπε:

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..αυτο υπεθεσα και εγω μηπως ειχα καθυστερημενη ωορρηξια..απλα μου εκανε εντυπωση οτι τα τεστ ηταν αρνητικα για τις εν λογω ημερες και ειχα και λιγο αιμα και ειπα μηπως ειναι εμφυτευση..

μπορει να ειναι οτιδηποτε μπορει κ απλα μια ανωμαλια του κυκλου κανε υπομονη λιγες μερες ακομα. τα τεστ πρεπει να τα κανεις συγκεκριμενες ωρες κ καθε μερα δεν ειναι αξιοπιστο το μερα παρα μερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , penny_bgr είπε:

Γεια σας θα ηθελα τη γνωμη σας..ειμαι 31ετων και τους τελευταιους μηνες προσπαθουμε με τον ανδρα μου να κανουμε παιδακι..γενικα εχω κυκλο σχετικα σταθερο 26-28 ημερων..την τελευταια φορα,η περιοδος μου ξεκινησε στις 11/6 και διηρκησε 4 ημερες..την τελευταια ημερα της περιοδου που ειχα σχεδον καθολου αιμα ειχαμε ελευθερη επαφη..εν τω μεταξυ αυτη τη φορα ειπα να παρατηρησω λιγο την ωορρηξια μου με τεστ ωορρηξιας clearblue, οποτε απο την 9η μερα του κυκλου μεχρι την 15η μερα εκανα τεστ μερα παρα μερα και ηταν ολα αρνητικα..βασικα ουτε υγρα παρατηρησα κατα τις μερες αυτες οπως συνηθως..ωστοσο την 16η μερα εμφανιστηκαν καποια γαλακτερα υγρα και κρατησαν για κανα τριημερο (οχι μεγαλης ποσοτητας), την 17η μερα ειδα αιμα (λερωσα  μισο σερβιετακι) και ειχα τραβηγμα στην αριστερη ωοθηκη για περιπου μια μερα..τωρα ειμαι στην 22η μερα του κυκλου..γενικα την τελευταια εβδομαδα αισθανομαι μια μικρη ανακατωση στο στομαχι μου σαν να ειναι συνεχως αδειο (περιεργο αισθημα για να το περιγραψω ακριβως) ενω αισθανομαι οτι μια μικρη ζαλη και εναν ηπιο πονοκεφαλο..λετε να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης?..ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται!!

Καλησπέρα κοριτσι μου ναι θα μπορούσε να είναι αιματακι εμφυτευσης αλλα και μια ανωμαλία του κύκλου. Σε λίγες μέρες Εξαλλου θα ξέρεις. Δεν έμειναν πολλες. Τώρα όσον αφορα την ζαλαδα ειναι νωρίς και ίσως είναι ψυχολογικό. Εγώ απο την εμπειρία μου και απο όσα ακούω και διαβαζω ειναι οοοολα σχετικα τελικα. Οποτε υπομονή κι εύχομαι να γίνει αυτό που επιθυμείτε!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2018 at 6:20 ΜΜ, Smile89 είπε:

Αν το θελήσεις θα περιμένουμε νεα σου. 

Στο μυαλό μου είστε για τα μωρα του 2019.... εχθές το σκεφτομούν. 

Έτοιμο το νέο μας θεμα!!! 

Γεια σας και πάλι κορίτσια.Πήγα σήμερα στην γυναικολόγο και καμία εξέλιξη.Ο σάκος δεν μεγάλωσε απο την προηγούμενη φορα.Δεν συμβαδίζει με την βδομάδα κυησης.Δεν μπορουσε να δει και καλά.Ειχε παρασιτα στον υπέρηχο.Η χοριακή σήμερα 7982.Δεν τα βλέπω καλά τα πραγματα...Ηθελα να χαιρετήσω στην ομάδα "μπεμπάκια 2019"" αλλά είπα να μην βιαστώ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marla@ είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια.Πήγα σήμερα στην γυναικολόγο και καμία εξέλιξη.Ο σάκος δεν μεγάλωσε απο την προηγούμενη φορα.Δεν συμβαδίζει με την βδομάδα κυησης.Δεν μπορουσε να δει και καλά.Ειχε παρασιτα στον υπέρηχο.Η χοριακή σήμερα 7982.Δεν τα βλέπω καλά τα πραγματα...Ηθελα να χαιρετήσω στην ομάδα "μπεμπάκια 2019"" αλλά είπα να μην βιαστώ....

κοριτσακι κριμα αλλα το οτι θα εισαι μανουλα μεσα στο 2019 θα εισαι το οτι εμεινες εγκυος σημαινει οτι ολα θα πανε καλα μπορει οντως τωρα να μην ειναι αισιοδοξα τα πραγματα αλλα συντομα θα εχεις ευχαριστα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marla@ είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια.Πήγα σήμερα στην γυναικολόγο και καμία εξέλιξη.Ο σάκος δεν μεγάλωσε απο την προηγούμενη φορα.Δεν συμβαδίζει με την βδομάδα κυησης.Δεν μπορουσε να δει και καλά.Ειχε παρασιτα στον υπέρηχο.Η χοριακή σήμερα 7982.Δεν τα βλέπω καλά τα πραγματα...Ηθελα να χαιρετήσω στην ομάδα "μπεμπάκια 2019"" αλλά είπα να μην βιαστώ....

Έλα κοριτσι μου, πώς θα συνεχισετε τώρα; τι γίνεται;; 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...