Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

Όχι ακόμα έχεις υψηλή,την ημέρα που πέφτει τότε θα έρθει..εγώ δλδ είχα 36.7 κ μια 36.8 κ 3 μέρες πριν έρθει κατέβαινε σταδιακά,κ το πρωί εχθές που ήρθε πήγε 36.4

Άντε να δούμε! Βασικά δε θα ήθελα να έρθει... εμείς είχαμε επαφές στις γόνιμες 10η, 13η,14η και 16η.τη 16η πονούσα πιο πολύ από θέμα ωορρηξίας. Θα δείξει... αν και με πιάνουν πονάκια ποτέ δεξιά και ποτέ στο κέντρο, που σημαίνει περίοδος...

Ευτυχώς δεν έχω τα πονάκια του προηγούμενου μήνα. Σε αυτόν είναι ανεπεστητα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

3 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι δυστυχώς..σήμερα έχω το πολύ αίμα..κ πονάω λίγο..τι να πω..τώρα τον άλλο μήνα δεν ξέρω αν θα προλάβω να κάνω κάτι γιατί θα είμαι ακόμα διακοπές κ θα είμαστε με τους γονείς μου όλοι μαζί συν τα παιδιά,οπότε άμα γυρίσουμε Αθήνα...στις 25 Κ μετά...αν προλάβω τις γόνιμες γιατί κάπου από 20 μέχρι 25  κάπου εκεί θα είναι οι γόνιμες μου.Καλημέρα....οπότε αν δεν προλάβω αυτόν τον επόμενο...τώρα για αυτόν θα δείξει..αν προλάβουμε καμία επαφή..αλλά χλωμό το βλέπω.τεσπα...

Πωπω πονάς ε; Πάλι καλα που είναι λίγος ο πόνος,εγω ξαφνικά στους τρεις τελευταίους μήνες υποφέρω την δεύτερη ημέρα όχι στην κοιλιά αλλα πίσω στην ουρα νιώθω πως με ξεκολλάνε τόσο πόνος που δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Απόλαυσε τις διακοπές και μπορεί επιστρέφοντας να σας κάτσει κ το τρίτο! Αν ήξερες την ημέρα σου θα ήταν καλα να άφηνες το βραδάκι τα παιδιά στη μαμα σου και να τον ξεμοναχιαζες κάπου:wub:  Αλλιως τον επόμενο μήνα με την ησυχία σας..

Εγω περιμένω σε μια εβδομάδα και αισθάνομαι πως μόλις ξεκίνησαν τα σημαδάκια της.. 

1 hour ago, μπουμπού92 είπε:

Άντε να δούμε! Βασικά δε θα ήθελα να έρθει... εμείς είχαμε επαφές στις γόνιμες 10η, 13η,14η και 16η.τη 16η πονούσα πιο πολύ από θέμα ωορρηξίας. Θα δείξει... αν και με πιάνουν πονάκια ποτέ δεξιά και ποτέ στο κέντρο, που σημαίνει περίοδος...

Ευτυχώς δεν έχω τα πονάκια του προηγούμενου μήνα. Σε αυτόν είναι ανεπεστητα!!

Μακάρι να είναι ο τυχερός σου μηνας!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Δεν ειπε για αλλη χοριακή.Αυριο κανόνισα ραντεβου και για δευτερη γνωμη.Αυτα κοριτσια.Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.Τα καλύτερα σας ευχομαι!

Καλησπέρα σε ολες!!! Κοριτσι μου ελπίζουμε μαζί σου, περιμένουμε μηνυμα σου. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές,τα νέα είναι απογοητευτικά.Πήγα σήμερα σε άλλο γιατρό που ασχολείται αποκλειστικά με υπέρηχο.Αυτος λοιπόν είδε έναν σάκο ο οποίος είναι άδειος.Εγκυνοσύνη που δεν προχωρά κατά την γνώμη του....Θα με ξαναδεί δεκα μέρες μετά.Κατά την γνώμη του δεν θα χρειαστώ αποξεση.Αυτά!!! Την επομενη φορά λοιπόν.Απλά τώρα εχω αγχος όσον αφορά την αποβολή αν θα πονέσω πολύ κλπ.Σας φιλώ.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marla@ είπε:

Αγαπητές,τα νέα είναι απογοητευτικά.Πήγα σήμερα σε άλλο γιατρό που ασχολείται αποκλειστικά με υπέρηχο.Αυτος λοιπόν είδε έναν σάκο ο οποίος είναι άδειος.Εγκυνοσύνη που δεν προχωρά κατά την γνώμη του....Θα με ξαναδεί δεκα μέρες μετά.Κατά την γνώμη του δεν θα χρειαστώ αποξεση.Αυτά!!! Την επομενη φορά λοιπόν.Απλά τώρα εχω αγχος όσον αφορά την αποβολή αν θα πονέσω πολύ κλπ.Σας φιλώ.

να μην στεναχωριεσαι οι μισες εγκυμοσυνες ειναι παλλινδρομες κ εγω ενα μηνα πριν μεινω εγκυος ειχα μια παλινδρομη το σημαντικο ειναι οτι εμεινες εγκυος... η αποβολη δεν ποναει οπως οταν εχεις περιοδο το ιδιο ακριβως ειναι ισως με περισσοτερες μερες αιμα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Marla@ είπε:

Αγαπητές,τα νέα είναι απογοητευτικά.Πήγα σήμερα σε άλλο γιατρό που ασχολείται αποκλειστικά με υπέρηχο.Αυτος λοιπόν είδε έναν σάκο ο οποίος είναι άδειος.Εγκυνοσύνη που δεν προχωρά κατά την γνώμη του....Θα με ξαναδεί δεκα μέρες μετά.Κατά την γνώμη του δεν θα χρειαστώ αποξεση.Αυτά!!! Την επομενη φορά λοιπόν.Απλά τώρα εχω αγχος όσον αφορά την αποβολή αν θα πονέσω πολύ κλπ.Σας φιλώ.

Κρίμα κορίτσι μου. Είναι κι αυτά μέσα στην προσπάθεια δυστυχώς. Μη χάνεις το κουράγιο σου, σύντομα θα έρθει μια πιο τυχερή εγκυμοσύνη, εκμεταλλεύσου το διάστημα αυτό που το σώμα σου «θυμάται» :)

4 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Άντε να δούμε! Βασικά δε θα ήθελα να έρθει... εμείς είχαμε επαφές στις γόνιμες 10η, 13η,14η και 16η.τη 16η πονούσα πιο πολύ από θέμα ωορρηξίας. Θα δείξει... αν και με πιάνουν πονάκια ποτέ δεξιά και ποτέ στο κέντρο, που σημαίνει περίοδος...

Ευτυχώς δεν έχω τα πονάκια του προηγούμενου μήνα. Σε αυτόν είναι ανεπεστητα!!

Καλή πιθανότητα έχεις μπουμπου μου, με τις επαφές που είχατε. Κι εγώ δεν περιμένω σε μια βδομάδα, μαζί με τη @Beboula25 μας! Άντε να δούμε βρε κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Άντε να δούμε! Βασικά δε θα ήθελα να έρθει... εμείς είχαμε επαφές στις γόνιμες 10η, 13η,14η και 16η.τη 16η πονούσα πιο πολύ από θέμα ωορρηξίας. Θα δείξει... αν και με πιάνουν πονάκια ποτέ δεξιά και ποτέ στο κέντρο, που σημαίνει περίοδος...

Ευτυχώς δεν έχω τα πονάκια του προηγούμενου μήνα. Σε αυτόν είναι ανεπεστητα!!

Μια χαρά οι πιθανότητες είναι για να έχεις πιάσει επαφές είχατε πολύ καλές,οπότε περιμένουμε νέα σου.

@Beboula25 Γενικά πονάω πολύ αλλά ευτυχώς αυτήν την φορά πιο λίγο,παιδί πόνο ακόμα δεν πήρα.όσο για τις επαφές,μόνο αν πάμε στην θάλασσα!!!για κανένα νυχτερινό μπάνιο γιατί στο δωμάτιο θα κοιμόμαστε μαζί με τα παιδιά.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Μια χαρά οι πιθανότητες είναι για να έχεις πιάσει επαφές είχατε πολύ καλές,οπότε περιμένουμε νέα σου.

@Beboula25 Γενικά πονάω πολύ αλλά ευτυχώς αυτήν την φορά πιο λίγο,παιδί πόνο ακόμα δεν πήρα.όσο για τις επαφές,μόνο αν πάμε στην θάλασσα!!!για κανένα νυχτερινό μπάνιο γιατί στο δωμάτιο θα κοιμόμαστε μαζί με τα παιδιά.

Αυτό ακριβως βραδυνο μπανακι! :wub:

πρίν από 46 λεπτά , Marla@ είπε:

Αγαπητές,τα νέα είναι απογοητευτικά.Πήγα σήμερα σε άλλο γιατρό που ασχολείται αποκλειστικά με υπέρηχο.Αυτος λοιπόν είδε έναν σάκο ο οποίος είναι άδειος.Εγκυνοσύνη που δεν προχωρά κατά την γνώμη του....Θα με ξαναδεί δεκα μέρες μετά.Κατά την γνώμη του δεν θα χρειαστώ αποξεση.Αυτά!!! Την επομενη φορά λοιπόν.Απλά τώρα εχω αγχος όσον αφορά την αποβολή αν θα πονέσω πολύ κλπ.Σας φιλώ.

Λυπαμαι για αυτό που περνάς.. Να είσαι δυνατή και με το καλό να επανέλθεις στις προσπαθειες.Ευχομαι ολόψυχα την επόμενη φορά μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Marla@ είπε:

Αγαπητές,τα νέα είναι απογοητευτικά.Πήγα σήμερα σε άλλο γιατρό που ασχολείται αποκλειστικά με υπέρηχο.Αυτος λοιπόν είδε έναν σάκο ο οποίος είναι άδειος.Εγκυνοσύνη που δεν προχωρά κατά την γνώμη του....Θα με ξαναδεί δεκα μέρες μετά.Κατά την γνώμη του δεν θα χρειαστώ αποξεση.Αυτά!!! Την επομενη φορά λοιπόν.Απλά τώρα εχω αγχος όσον αφορά την αποβολή αν θα πονέσω πολύ κλπ.Σας φιλώ.

Κορίτσι μου κοίτα να σαι δυνατή!! Το οτι έμεινες έγκυος ειναι πολύ σημαντικό. Δεν έχω να σου πω κατι παραπανω. Εδώ είμαστε εμείς!!! Φιλακια!!! 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Πωπω πονάς ε; Πάλι καλα που είναι λίγος ο πόνος,εγω ξαφνικά στους τρεις τελευταίους μήνες υποφέρω την δεύτερη ημέρα όχι στην κοιλιά αλλα πίσω στην ουρα νιώθω πως με ξεκολλάνε τόσο πόνος που δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Απόλαυσε τις διακοπές και μπορεί επιστρέφοντας να σας κάτσει κ το τρίτο! Αν ήξερες την ημέρα σου θα ήταν καλα να άφηνες το βραδάκι τα παιδιά στη μαμα σου και να τον ξεμοναχιαζες κάπου:wub:  Αλλιως τον επόμενο μήνα με την ησυχία σας..

Εγω περιμένω σε μια εβδομάδα και αισθάνομαι πως μόλις ξεκίνησαν τα σημαδάκια της.. 

Μακάρι να είναι ο τυχερός σου μηνας!:)

Κορίτσια μου μακάρι!!!! και το περίεργο σε αυτόν τον κύκλο είναι ότι δε πρηστηκε το στήθος μου! (Ούτε ένα ντεκολτέ δε μπορούμε να βάλουμε εμείς που δεν μας προίκισε η φύση :P ) Αστειεύομαι φυσικά.... επίσης αυτή τη φορά πρηστηκε η κοιλιά μου! Έγιναν το αντίθετο από κάθε άλλη φορά :P. Δε λέω πως είναι σύμπτωμα αυτο φυσικά. Απλώς το αναφέρω! Μικρό καλάθι κρατούμε και πορευόμεθα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , μπουμπού92 είπε:

Κορίτσια μου μακάρι!!!! και το περίεργο σε αυτόν τον κύκλο είναι ότι δε πρηστηκε το στήθος μου! (Ούτε ένα ντεκολτέ δε μπορούμε να βάλουμε εμείς που δεν μας προίκισε η φύση :P ) Αστειεύομαι φυσικά.... επίσης αυτή τη φορά πρηστηκε η κοιλιά μου! Έγιναν το αντίθετο από κάθε άλλη φορά :P. Δε λέω πως είναι σύμπτωμα αυτο φυσικά. Απλώς το αναφέρω! Μικρό καλάθι κρατούμε και πορευόμεθα!

Εμένα καλό μου ακούγεται αυτό! Τι κύκλο έχεις; Σε πόσες μερες περιμένεις; Το Σάββατο είπες; Υπομονή!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Εμένα καλό μου ακούγεται αυτό! Τι κύκλο έχεις; Σε πόσες μερες περιμένεις; Το Σάββατο είπες; Υπομονή!!!!

Ναι ναι το Σάββατο! Επίσης δε πονάω εκεί που πονάω κάθε φορά, πονάω λόγο πιο ψηλά κοντά στο οφαλο κάτω δεξιά... αλλά ποτε δε ξέρεις με το σώμα μας...  επίσης ήμασταν πολύ χαλαροί αυτό το μήνα μιας που είναι και η πρώτη επίσημη προσπάθεια μας! Χαχα γιατί τον προηγούμενο μήνα ήταν κατά τύχη μοα φορά μέσα στις γόνιμες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Κορίτσια μου μακάρι!!!! και το περίεργο σε αυτόν τον κύκλο είναι ότι δε πρηστηκε το στήθος μου! (Ούτε ένα ντεκολτέ δε μπορούμε να βάλουμε εμείς που δεν μας προίκισε η φύση :P ) Αστειεύομαι φυσικά.... επίσης αυτή τη φορά πρηστηκε η κοιλιά μου! Έγιναν το αντίθετο από κάθε άλλη φορά :P. Δε λέω πως είναι σύμπτωμα αυτο φυσικά. Απλώς το αναφέρω! Μικρό καλάθι κρατούμε και πορευόμεθα!

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα με το στηθος,ενω οταν περιμενω περιοδο πρήζεται, αυτη τη φορα τιποτα! Και οπως αποδηχθηκε  ειμαι εγκυος :) Οποτε θετικο το βλεπω 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα με το στηθος,ενω οταν περιμενω περιοδο πρήζεται, αυτη τη φορα τιποτα! Και οπως αποδηχθηκε  ειμαι εγκυος :) Οποτε θετικο το βλεπω 

Μακάρι βρε κορίτσι μου!! Δεν έχω άγχος, απλώς είμαι αισιόδοξη ότι θα έρθει σύντομα!! Μακάρι να είναι αυτή η φορά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Κορίτσια μου μακάρι!!!! και το περίεργο σε αυτόν τον κύκλο είναι ότι δε πρηστηκε το στήθος μου! (Ούτε ένα ντεκολτέ δε μπορούμε να βάλουμε εμείς που δεν μας προίκισε η φύση :P ) Αστειεύομαι φυσικά.... επίσης αυτή τη φορά πρηστηκε η κοιλιά μου! Έγιναν το αντίθετο από κάθε άλλη φορά :P. Δε λέω πως είναι σύμπτωμα αυτο φυσικά. Απλώς το αναφέρω! Μικρό καλάθι κρατούμε και πορευόμεθα!

Βλέπω να έχουμε ευχάριστα!! Το εύχομαι σε όλες που περιμενουμε!!! Εγω ούτε πρήξιμο έχω εδώ κ καιρό βασικά δεν πρήζομαι. Απο την Πέμπτη με ενοχλει αρκετά χαμηλά δεξιά που μετά έγινε κ αριστερά αλλα κυριως δεξιά μέχρι τώρα .Ελπιζω να μην είναι καμία κυστουλα γιατί θα φριξω.Γενικοτερα πάντως έχω συμφιλιωθεί με την ιδέα ότι μπορεί να χρειαστώ βοηθεια για να τα καταφέρω και έτσι είπα να περάσω όμορφα το καλοκαίρι κ να ευχαριστηθώ την ανεμελιά :)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...