Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

...

Mαρία πως είναι ο Ευριπίδης?

...

Μαρια κι εγω ξεχασα να σε ρωτησω! Πως ειναι τωρα ο Ευριπιδακος?

...

Μέχρι στιγμής καλά. Του έδωσα και ήπιε τσάι και έφαγε μπιφτέκια για μεσημέρι. Μάλλον τελικά ήταν τυχαίο.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. :)


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω αυτό που πρότεινε κάποια κοπέλα δίπλα στο "Το παιδί μου είναι συνέχεια άρρωστο" της Power Health που είναι για ελαφριές εντριβούλες και έχει και ευκάλυπτο... Το έχει δοκιμάσει καμμιά σας; Αν της κάνει κάτι θα αποφύγουμε την ταλαιπωρία για αλλεργίες κ.λπ. Αν δεν της κάνει τότε να αρχίσω να την τρέχω.

Δεν τα γουστάρω τα φάρμακα :(

Και η αλήθεια είναι πως έχει τρελλαθεί στις ιώσεις φέτος η ταλαίπωρη.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο...

Ο Διονύσης κρατάει αγκαλιά την Ιφιγένεια και ο Ευριπίδης ρωτάει "μπαμπά θέλεις να παίξουμε;"

"Αν πάρει η μαμά σου την Ιφιγένεια..." λέει ο Διονύσης.

Πάω να πάρω την Ιφιγένεια, η οποία δείχνει απροθυμία να αφήσει την αγκαλιά του μπαμπά της. "Έλα Ιφιγένεια" επιμένω εγώ.

"Ναι, πήγαινε στη μαμά Ιφιγένεια" σιγοντάρει ο Ευριπίδης "είναι καλύτερη, έχει και γάλα" :lol:


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγω κοριτσια!

Ολα πηγαν καλα, κατεθεσα στο γιατρο ολες μου τις αποριες και μου τις απαντησε μια προς μια. Εν ολιγοις, μου ειπε πως ολα ειναι οκ και δεν χρειαζεται να το ψαξω περαιτερω το θεμα. Αυτο που μου ειπε και ηταν λες και διαβασε οσα κρυβω μεσα μου ηταν το εξης:

"Ειμαι 1000% σιγουρος πως δεν εχει κατι το παιδι. Εσυ εχεις το προβλημα. Σταματα λοιπον να ασχολεισαι μονο με το παιδι και ασχολησου και λιγο με κατι αλλο! Με τον αντρα σου π.χ.! Να δεις πως θα λυθουν ολα σου τα προβληματα ετσι!" (Εγω ειχα σκυψει το κεφαλι και δεν μιλαγα και τοτε εκεινος συνεχισε: ) "Ξερεις τι κανουν ορισμενες μαναδες? Και σε κατατασσω μεσα σε αυτες: Κανουν παιδια και ξεχνανε πως ειναι ανθρωποι. Νομιζουν πως ειναι υπερανθρωποι και οταν καταρρεουν, ρωτανε "μα γιατι κατερρευσα?" Οποτε συνελθε και σταματα να ασχολεισαι μονο με την κορη σου".

Δεν εχω να πω κατι αλλο! Εχω ηρεμησει εντελως και μου εχει φυγει ενα απιστευτο βαρος απο πανω μου! Μακαρι να ειχα λεφτα και θα σας εβγαζα εξω να σας κερασω!!! Τοσο πολυ χαιρομαι!! :lol:


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιούπι!!!!!!! Τα δικά μας θα σας τα πω αργότερα αν κάτσω στο πισι. Κάνω τσιγαράκι για να πάω να την ταΐσω και κοιμήσω. Έχω ένα πιάσιμο και μπορεί να μην μπω μετά αν καταφέρω τον καλό μου να με μασαζάρει. Cross your fingers :D

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο...

Ο Διονύσης κρατάει αγκαλιά την Ιφιγένεια και ο Ευριπίδης ρωτάει "μπαμπά θέλεις να παίξουμε;"

"Αν πάρει η μαμά σου την Ιφιγένεια..." λέει ο Διονύσης.

Πάω να πάρω την Ιφιγένεια, η οποία δείχνει απροθυμία να αφήσει την αγκαλιά του μπαμπά της. "Έλα Ιφιγένεια" επιμένω εγώ.

"Ναι, πήγαινε στη μαμά Ιφιγένεια" σιγοντάρει ο Ευριπίδης "είναι καλύτερη, έχει και γάλα" :lol:

:lol::lol::lol::lol: Απίστευτος είναι!!!!!

Φαίη μπράβο και για τα νέα σας. Ελπίζω να ηρεμήσεις τώρα, μια χαρά είναι το Μαράκι σου. Να σου πω την αλήθεια μην νομίζεις δηλαδή πως είσαι και η μόνη και εμένα μου είχανε μπει τέτοιες περίεργες ιδέες πέρσι για τον Νικόλα και τον πήγα στον αναπτυξιολόγο. Που τελικά το παιδί όχι μόνο δεν είχε τίποτα αλλά μετά από κάποια τεστ νοημοσύνης που του είχε κάνει είχε βγει και πολύ πιο έξυπνος για την ηλικία του.

Σόνια ναι συνήθως βράδυ τον πιάνει ο βήχας τον Δημήτρη.

Πήγα και στον γυναικολόγο, όλα εντάξει είναι και τελικά δεν θα πάρω αντισυλληπτικά γιατί δεν θα με βοηθήσουνε καθόλου στο πρόβλημα που έχω.

Άσχετο αλλά νομίζω πως έχει ψιλοχαθεί η Ειρήνη.


8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Που να τους δειτε απο κοντα χαλαρους, στο σπιτι τους!! Οπως εχω δηλωσει ξανα, αγαπω φαμιλια DEMS και Διονυση!! :lol:

Τις προαλλες που ειχα παει, ο Ευριπιδης εκανε κατι ακροβατικα στον καναπε, η Ιφιγενεια προσπαθουσε να σηκωθει απο το ριλαξ, η Μαρια ειχε παει να φτιαξει καφε να πιουμε και ο Διονυσης κατι κοιτουσε στον υπολογιστη! Σε καποια φαση ο Ευριπιδης ετρεχε τοσο πολυ πανω στον καναπε που κοντευα να φτασω τα νυχια μου στη ριζα απο την αγωνια μην πεσει. Γυρναει λοιπον ο Διονυσης, τον κοιταει και του λεει ΑΠΟΛΥΤΑ ψυχραιμος και αταραχος: "Νεαρε σταματα να το κανεις αυτο γιατι θα πεσεις και θα χτυπησεις" :cool: Στο μεταξυ ερχεται η Μαρια, καθομαστε, αρχιζουμε να μιλαμε, παιρνει την Ιφιγενεια αγκαλια αλλα επειδη εκεινη γκρινιαζε αρκετα, την παιρνει ο Διονυσης και αρχιζει να κοβει βολτες μαζι της στο μπαλκονι. Εγω με τη Μαρια συνεχιζουμε να μιλαμε και σε καποια φαση ο Ευριπιδης κανει βουτια κατω απο τον καναπε... Εγω και η Μαρια αντιδρουμε καπως ετσι : :shock: Τον σηκωνει η Μαρια απο κατω, τον κοιταει και αφου βλεπει πως δεν εχει χτυπησει, τον παρηγορει. Ερχεται λοιπον ο Διονυσης, ψυχραιμοτατος, εντελως ηρεμος και του λεει "Δεν στα ελεγα εγω?" :lol::lol::lol: Μιλαμε για πολυ γελιο!!

Εγω εκανα μπανακι, εφαγα τοστακι με τονο, ντοματα και μαγιονεζα και τωρα λεω να ψιλοχαζεψω και να παω για υπνο!

Η Ειρηνη οντως εχει ψιλοχαθει.. Να αρχισουμε να ανησυχουμε? :roll:


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω την Ιφιγένεια στο ρηλάξ. Κλαίει (σιγά μη καθόταν, λες και δεν ξέρω). Ύστερα από λίγο πάει ο Διονύσης και τη σηκώνει. Έρχεται λοιπόν με την Ιφιγένεια αγκαλιά και μου λέει "μόλις πήγα να την πάρω με κοίταξε και είπε μπαμπά" :o

Εγώ: Η Ιφιγένεια; :shock:

Διονύσης: Ναι :D

Εγώ: Σε ποια γλώσσα; :rolleyes: γιατί ελληνικά δεν έχει μάθει ακόμα :tongue:

Διονύσης: Άντε ρε βλαμένο, εγώ φταίω που σου το είπα.

Τι του λες τώρα...ότι και η Ζαν ντ' Αρκ κάπως έτσι ξεκίνησε ή να πάει να κάνει παρέα με την πεθερά της Φαίης; :lol::lol:

Φαίη μου αν σε 30 χρόνια ο Διονύσης επιμένει ότι η Ιφιγένεια 6 μηνών είπε "μπαμπά" θα πρέπει να τον παίρνουν στα σοβαρά;


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:lol::lol::lol:

Ενταξει, δεν ειπε πως κρατησε και το κεφαλι της ορθιο απο 3 ημερων!!! :lol::lol: ;)

Οποτε υπαρχει ελπιδα!!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

τσα! μόλις θήλασα το μωρό και είπα να μπω λίγο.

για άλλη μια φορά με πήρε ο ύπνος ενώ κοίμιζα τον ευθύμιο. την ώρα μάλιστα που σκεφτόμουν "μην κοιμηθείς, δεν έχεις βάλει ξυπνητήρι"! λείπει και ο νικ, έχει διανυκτέρευση.

αλήθεια, ειρήνη πού είσαι?

μαρία ντεμς, ναι βρε συ, μην απορείς. μπορεί η ιφιγένεια να είπε τυχαία μπα- μπα- μπα. και τα δικά μου (όλα) αυτό είπαν πρώτα :evil::lol: αλλά δε θυμάμαι πότε. πάντως δε μου κάνει εντύπωση. άσχετο, οι παλιοί λένε "α, αφού είπε μπα μπα πρώτα, θα κάνεις αγόρι μετά" :lol::lol::lol:

βρε τον ευρυπίδη! για δικηγόρο τον κόβω, με τα εύστοχα επιχειρήματά του, ως προς το συμφέρον του φυσικά. χαχαχα

αερικό, εμένα αυτό με το βήχα το παθαίνει αραιά και πού ο μεγάλος, αλλά είναι από μυξούλες, χωρίς να έχει την ημέρα μύξες-βήχα. μόλις τον βάλω σε ημικαθιστή θέση του περνάει. του βάζω μαξιλάρες-κουβέρτες, ό,τι βρω, για να είναι το κεφάλι ψηλά. (αυτό φυσικά το δέχεται μόνο...αν κοιμάται, αλλιώς θέλει στην πρηνή κυρίως). τώρα που το λέτε έχει καιρό να το πάθει. λέτε να το ξεπεράσαμε μιας που περάσαμε τα 5 έτη? μακάρι!

α! και σόνια, μην δώσεις κορτιζόνη στο μωρό σας! μόνο αν το συστήσει ο παιδίατρος, όπως είπε και η μαρία. εμείς το σολντεσανίλ το έχουμε δώσει σε πολύ δύσκολες καταστάσεις (ένα βήμα πριν το νοσοκομείο), σε λοιμώξεις του αναπνευστικού όταν ήταν μωράκια, στον ευθύμιο 2ή3 μηνών, στην κλέα 5ή6 μηνών και μια φορά στην ελένη. μόνο ο μεγάλος δεν έχει πάρει.

φαίη ευτυχώς λογικεύτηκες παιδί μου και τελικά ήταν τόσο απλό! να'ναι καλά ο παιδίατρός σας.

μαρία ντ χαίρομαι που είναι όλα οκ. καλύτερα που δε θα πάρεις αντισυλληπτικά.

φιλιά


Bl4Cp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, η κλέα όταν γεννήθηκε, μπορούσε να σηκώσει το κεφάλι της από πρηνή θέση, από μπρούμητα δηλ. αφού ήταν σαν ενός μηνών μωρό, τεράστιο! πανω από 4 κιλά. δε φοβόσουν να το πιάσεις. και είναι η μόνη που κοίμιζα εξαρχής μπρούμητα. τα άλλα περίμενα να αποκτήσουν δύναμη στον αυχένα και μετά τα έβαλα μπρούμ. μην μου πάθουν και ασφυξία.

μήπως αυτό εννοεί η πεθερά σου φαίη? (εδώ, ο δικηγόρος του διαβόλου! :lol::lol::lol:)


Bl4Cp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μαρίανδ χαίρομαι που είναι όλα καλά και δεν χρειάζεται να πάρεις αντισυλληπτικά.

Φαίη, είδες που το παιδί σου είναι μια χαρά!!!! Πάντως όλες οι μαμάδες έχουμε κάτι τρελές ανησυχίες για τα παιδιά μας.. πόσο σοφές οι κουβέντες του Φιτσιάλου και μακάρι να μπορούσαμε να εφαρμόσουμε αυτά που λέει.

Μάλλον πρέπει να ακολουθήσουμε το παράδειγμα της Dems (ως προς την ψυχραιμία & ηρεμία που επικρατεί στην οικογένειά της), κάποια ιδιαίτερα μας χρειάζονται Μαρία μου.

Αλεξία θα ακολουθήσω τη συμβουλή σας, δεν θα της δώσω από μόνη μου σολντεσανίλ. Άλλωστε έχω την αίσθηση ότι μάλλον κάποια ίωση την τριγυρνάει τώρα, γιατί το πρωί ήταν πολύ μπουκωμένη και για αυτό μάλλον έβηχε αυτές τις ημέρες. ΜΕ αυτές τις εναλλαγές της θερμοκρασίας πως να μην αρρωσταίνουν... και το ΣΚ λέει θα χιονίσει. Τι άλλο θα δούμε, από τους 20 βαθμούς στους 0!!!!

Ααααα πήγαμε στο mall χθες, όντως ήταν πολύ ωραίο. Μόνο που άλλη φορά θα πάω μόνη μου. Η Κυριακή δεν το έχει το shopping (ΑΚΟΜΑ), δεν με άφηνε να χαζέψω λίγο στα μαγαζιά. μόνο στο Public της άρεσε να κάτσει.

Αλήθεια, Ειρήνη που είσαι; Όλα καλά;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...