Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

PETHEROPLIKTES NUFOULES!!!!!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελα ρε παιδια... Εδω η δικια μου δεν πηρε να πει ουτε χρονια πολλα στον αντρα μου λιγες μερες πριν που ειχε γενεθλια..

Στον γιο της... Στο παιδι της... Σε αυτο το πλασμα που γεννησε πριν καποια χρονια....

Τι να κατσω τωρα να πω για οσα εκανε κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου (που δεν ηταν ενα και δυο..)!

Και οχι μονο αυτο.. Αλλα οταν μας επισκεφτηκε ο κουνιαδος που τον φιλοξενουμε καθε Σ/Κ για τα σεμιναρια που κανει, μας μετεφερε πως εχουν παραπονα που δεν πηγαμε να τους πουμε ενα "γεια" ολο το καλοκαιρι.. :rolleyes: (Να κανω ταξιδι δηλαδη ως την Πατρα με το 2χρονο, να τους πω ενα γεια γιατι ΔΕΝ θελει να μας φιλοξενησει, μας το διευκρινισε αυτο και να ξαναγυρισω πισω :roll:)

Και οταν πηγε να απαντησει ο αντρας μου, πηρε και την αποστομωτικη απαντηση απο τον κουνιαδο "δεν μπορω να ασχολουμαι με αυτα, εχω πολλα στο κεφαλι μου"........................

Εεεεεετσι... Μεγαλε αντρα! Μπραβο! Ενω εμεις δεν εχουμε αλλα στο κεφαλι μας που μας ζαλιζετε καθε τρεις και λιγο... :evil:

Δεν ξερω κορες αλλα πραγματικα δεν θελω να ξαναδω κανεναν τους.. Και ειδικα τον κουνιαδο θα τον τρωω στη μαπα μεχρι τον Φλεβαρη του 2012.............

Την οποια φιλοξενια μας την ανακοινωσε τελευταια στιγμη. Ζητησε να τον φιλοξενησουμε ενα Σ/Κ και μετα εγινε συστημα.. Και οταν τον ρωτησαμε μεχρι ποτε θα γινεται αυτο, απαντησε πως το τελευταιο σεμιναριο θα το κανει τον Φεβρουαριο του '12........ Ενταξει...

Εδω πραγματικα... Τι να λεμε!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Δεν είχα ύπνο χθες και ως τις 4 που έμεινα ξύπνια, διάβασα όλο το "πεθερόπληκτες" τόπικ.. Είμαι κι εγώ πεθερόπληκτη και διαβάζοντας τις ιστορίες σας (που έχουν πολλάααα κοινά με τη δική μου) συνειδητοποίησα πόση ενέργεια ξοδεύουμε για δαύτες και δεν αξίζει καθόλου μα καθόλου.. Αηδίασα με τον εαυτό μου που κάποιες φορές έφτασα στα όριά μου για χάρη της.. Ευτυχώς από το 2009 έχω ξεκόψει εντελώς και έχω και τον άντρα μου με το μέρος μου. Ησύχασα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
πεθερά : η μικρή δεν έφαγε πάλι το φρούτο της... 2 πιρουνιές ροδάκινο με τα χίλια ζόρια....

εγώ : της δώσατε τίποτα άλλο?

πεθερά : όχι βέβαια, δεν μου χεις πει τίποτα αν δεν σε ρωτήσω?

εγώ : οκ της πήρα κουλουράκι θα της δώσω κουλουράκι και θα της φτιάξω φρουτόκρεμα το απόγευμα

......

απόγευμα...

εγώ : έφαγε 3 φρούτα σε κρέμα... μπορείτε να της τα αλέθετε και να τρίβετε ένα μιράντα από πάνω..

πεθερά : το ξέρω .. το πρωί που δεν έτρωγε το φρούτο της ξέρεις τί ωραία το έφαγε μια δαγκωνιά φρούτο μια δαγκωνιά μπισκότο????

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

τί να λέμε... έχω ξεμείνει από λόγια...

xaxxxaxaxxaxaxaxaxaxxxax να σαι καλα με εκανες και γελασα!!!!!!!!Ε λοιπον αυτη ειναι η λεγομενη κουτοπονηρια.Απο εξυπναδα μηδεν!!!!!!!!Το ιδιο εκανε και η δικια μου την αφησα μια μερα να μου καθαρισει το σπιτι(καλα να παθω αφου ηξερα...)και μετα την ρωτησα αν εψαξε ως συνηθως τα πραγματα μου μα τι λες παιδι μου?δεν ντρεπεσαι με εχεις για τετοια?:confused:Τι με νοιαζει τι κρυβεις στα συρταρια σου...:tongue::tongue::tongue:μετα 3 ωρες που θα πηγαινε σε βαφτιση προθυμοποιηθηκα να την βαψω και μου ζητησε να βαλω και κονσιλερ για τους μαυρους κυκλους,δεν εχω της λεω.:-(Πως δεν εχεις στο δευτερο συρταρι σου ειναι:confused::confused::confused::confused::lol::lol::lol:το κλου ειναι οτι δεν εφτασε που τα εψαξε ολα πηρε και ενα βερνικι essie ενα μολυβι kai mia poydra mac και νομιζε δεν θα τα καταλαβαινα:tongue:Πηγα και εγω οταν ελειπε και τα πηρα πισω και δεν της ειπα τιποτα;) φανταστητε οταν θα τα εψαξε:lol::lol::lol:

Παντως κοριτσια οσο δυσκολα και να περναμε επιμενω η λυση ειναι να μην τις δινουμε καμια σημασια και εαν πραγματικα σας κανουν τη ζωη δυσκολη μακρυα και αγαπημενες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
xaxxxaxaxxaxaxaxaxaxxxax να σαι καλα με εκανες και γελασα!!!!!!!!Ε λοιπον αυτη ειναι η λεγομενη κουτοπονηρια.Απο εξυπναδα μηδεν!!!!!!!!Το ιδιο εκανε και η δικια μου την αφησα μια μερα να μου καθαρισει το σπιτι(καλα να παθω αφου ηξερα...)και μετα την ρωτησα αν εψαξε ως συνηθως τα πραγματα μου μα τι λες παιδι μου?δεν ντρεπεσαι με εχεις για τετοια?:confused:Τι με νοιαζει τι κρυβεις στα συρταρια σου...:tongue::tongue::tongue:μετα 3 ωρες που θα πηγαινε σε βαφτιση προθυμοποιηθηκα να την βαψω και μου ζητησε να βαλω και κονσιλερ για τους μαυρους κυκλους,δεν εχω της λεω.:-(Πως δεν εχεις στο δευτερο συρταρι σου ειναι:confused::confused::confused::confused::lol::lol::lol:το κλου ειναι οτι δεν εφτασε που τα εψαξε ολα πηρε και ενα βερνικι essie ενα μολυβι kai mia poydra mac και νομιζε δεν θα τα καταλαβαινα:tongue:Πηγα και εγω οταν ελειπε και τα πηρα πισω και δεν της ειπα τιποτα;) φανταστητε οταν θα τα εψαξε:lol::lol::lol:

Παντως κοριτσια οσο δυσκολα και να περναμε επιμενω η λυση ειναι να μην τις δινουμε καμια σημασια και εαν πραγματικα σας κανουν τη ζωη δυσκολη μακρυα και αγαπημενες!!!

φιλη μηπος να μην την αφηνεις να σου καθαρηζει το σπιτι? εγω θα της ειχα κοψει τα χερια:twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακριά κι αγαπημένοι.Εγώ όχι να μου κάνει δουλειές αλλά ούτε να ερχονται δεν θέλω. Αφού κάθε φορά που έρχονται μετά λιβανίζω να φύγουν οι κακές επιρροές.

Το νιώθω και το βλέπω βρε παιδιά, κοιτάνε το σπίτι λες και άλλαξε ή λες και έχουν να το δουν αιώνες!

Τις προάλλες είδε η πεθερά μου κάτι διπλώματα απο κάποια σεμινάρια πάνω στη δουλειά μου που τα έβαλα σε κορνίζες στον τοίχο και μου λέει ξυνισμένα:

πεθερά : τι είναι αυτά?

εγώ : διπλώματα απο σεμινάρια

πεθερά : μπαααααααα τι σεμινάρια???

εγώ : πάνω στη δουλειά μου

πεθερά :μπαααα έχεις κάνει και σεμινάρια??? Γιατί τελείωσες το λύκειο?

Εκεί μένω κάγκελο! Λέω ενα αϊ στο γεροδ....... απο μέσα μου και απαντάω ψύχραιμα "φυσικά και το τελείωσα, γιατί να μην το τελειώσω!!??"

πεθερά : μμμμμμμμμμμ πίστευα οτι δεν τελείωσες το σχολείο!

Λες και τα παιδιά της έβγαλαν κανένα πανεπιστημιο!! Του λυκείου είναι και οι δυο.

Άντε με την μ........η που μόνο αυτή τα έχει όλα τέλεια και η αγγούρο η κόρη της! Λες και εμάς δε μας γέννησε μάνα! Φυτρώσαμε σε αυτή τη γη!

Αϊ σιχτίρι το θυμήθηκα κι εκνευρίζομαι!

Μακριά, μακριά.... και στη Σαχάρα, Σεούλ... όπως έλεγε και αυτός στη διαφήμιση.


bV53p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακριά κι αγαπημένοι.Εγώ όχι να μου κάνει δουλειές αλλά ούτε να ερχονται δεν θέλω. Αφού κάθε φορά που έρχονται μετά λιβανίζω να φύγουν οι κακές επιρροές.

Το νιώθω και το βλέπω βρε παιδιά, κοιτάνε το σπίτι λες και άλλαξε ή λες και έχουν να το δουν αιώνες!

Τις προάλλες είδε η πεθερά μου κάτι διπλώματα απο κάποια σεμινάρια πάνω στη δουλειά μου που τα έβαλα σε κορνίζες στον τοίχο και μου λέει ξυνισμένα:

πεθερά : τι είναι αυτά?

εγώ : διπλώματα απο σεμινάρια

πεθερά : μπαααααααα τι σεμινάρια???

εγώ : πάνω στη δουλειά μου

πεθερά :μπαααα έχεις κάνει και σεμινάρια??? Γιατί τελείωσες το λύκειο?

Εκεί μένω κάγκελο! Λέω ενα αϊ στο γεροδ....... απο μέσα μου και απαντάω ψύχραιμα "φυσικά και το τελείωσα, γιατί να μην το τελειώσω!!??"

πεθερά : μμμμμμμμμμμ πίστευα οτι δεν τελείωσες το σχολείο!

Λες και τα παιδιά της έβγαλαν κανένα πανεπιστημιο!! Του λυκείου είναι και οι δυο.

Άντε με την μ........η που μόνο αυτή τα έχει όλα τέλεια και η αγγούρο η κόρη της! Λες και εμάς δε μας γέννησε μάνα! Φυτρώσαμε σε αυτή τη γη!

Αϊ σιχτίρι το θυμήθηκα κι εκνευρίζομαι!

Μακριά, μακριά.... και στη Σαχάρα, Σεούλ... όπως έλεγε και αυτός στη διαφήμιση.

Αχ κι εμένα μου τα πετάει αυτά τα κρύα.. του τύπου "βρε ξεχνάω συνέχεια τι σπούδασες!!'Ολοι με ρωτάνε κι εγώ ξεχνάω!!" με ένα τελείως υποτιμητικό ύφος..κι έσω σπουδάσει και μηχανικός,χαιρετίσματα!!!

Κοπελίτσα μου εγώ τα λέω δίπλα..:P άμα διαβάσεεις τα δικά μου θα καραφλιάσεις..βλέπω είμαστε πολλές!!Θα επανέλθω να διαβάσω κι απο δω!!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ύπνο χθες και ως τις 4 που έμεινα ξύπνια, διάβασα όλο το "πεθερόπληκτες" τόπικ.. Είμαι κι εγώ πεθερόπληκτη και διαβάζοντας τις ιστορίες σας (που έχουν πολλάααα κοινά με τη δική μου) συνειδητοποίησα πόση ενέργεια ξοδεύουμε για δαύτες και δεν αξίζει καθόλου μα καθόλου.. Αηδίασα με τον εαυτό μου που κάποιες φορές έφτασα στα όριά μου για χάρη της.. Ευτυχώς από το 2009 έχω ξεκόψει εντελώς και έχω και τον άντρα μου με το μέρος μου. Ησύχασα!

Συμφωνώ μαζί σου ευτυχώς και εμείς ξεκόψαμε και ούτε καν τη βλέπουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα ηθελα να μπω και εγω στο κλαμπ:D.Εχω 11 πεθερες 1 την μαμα του αντρα μου 60 χρονω και μια την μανα της 88 χρονω που κανει για 10!!!!!!!!!! η μανα διαταζει και η κορη εκτελει!!Μενουμε και μαζι(η γιαγια απο κατω).Μεχρι σημερα μετα απο εναμιση χρονο δεν εχω καταφερει να τις πεισω να χτυπανε την πορτα του σπιτιου οταν μπαινουν(δεν ειμαι πειστικη...τι να κανω...:roll:) ουτε καν του δωματιου μας......γιατι απο οτι λεει και η γιαγια τι πειραζει να μας δει γυμνους:shock:.......(σωστα αλλα ειμαι μικρη θα μαθω:lol:).Επισης δεν καταφερα να την πεισω να μην σηκωνει τα τηλεφωνα να με ακουει οταν μιλαω,ουτε να μην εχουν αποψη επι παντος επιστητου ιδιως τι θα κανουμε τα δικα μας λεφτα(ετσι ειναι οι σωστοι συγγενεις ...νοιαζονται...:lol:).Ακομη και τι ριχταρι θα βαλω στον καναπε αποφασιζει η γιαγια και στελνει την κορη της να βγαλει αυτο που εχω και να βαλει αυτο που θελει αυτη(αλλα αυτο ειναι λογικο δεν κανει να αποφασιζω μονη ακομη:tongue: αφου η πεθερα μου 60 χρονω ειναι και ακομη δεν αποφασιζει μονη ουτε τι να μαγειρεψει η μαλλον τι θα φαει γιατι απαγορευεται ακομη να μαγειρεψει οσο ζει η μαμα της...:shock: η μαγειρισσα του σπιτιου ειναι η γιαγια και μονο....η γιαγια.....:lol:).Επιπλεον οποιος-α μπαινει στο σπιτι μου φευγοντας πρεπει να δωσει αναφορα στην γιαγια που τον περιμενει στις σκαλες ποιος ειναι και απο που κραταει η σκουφια του(και οταν φωναζω για αυτο μου υπενθυμιζει ποσο λογικο ειναι και οτι τρωγομαι με τα ρουχα μου παντα .....τι να κανω ποτε θα στρωσω.....:lol:Φυσικα εχουν αναλαβει και ρολο πληροφορητων του χωριου σχετικα με εμενα(εγω δεν προλαβαινω) τι αγορασα,που πηγα,σε ποιον γιατρο,τι ειπε,τι φαρμακα εδωσε τα παντα(αλλα η πεθερα ξεχασε να πει οτι την προηγουμενη εβδομαδα αγορασα ενα βρακι!!!!της ξεφυγε..:tongue:).Εγω ομως τελευταια αποφασισα οτι τελικα εχω αδυνατη μνημη (ο:lol:λο προβληματα ειμαι:roll:) και ξεχναω να τις πω που πηγα τι εκανα τι αγορασα τι ειεπε ο γιατρος κτλ .....αφου φοβαμαι οτι αν μεινω εγκυος θα ξεχασω παλι να τους το πω...;)και θα το καταλαβουν μονο εαν θα ειναι εμφανεστατη η κοιλια μου.....:lol:Αληθεια αξιζω να με βαλετε και εμενα στο κλαμπ σας??Αυτα που ειπα ειναι ελαχιστα εχω πολλα να σας λεω καθημερινα.....(υποσχομαι θα κανω τα παντα να ειμαι καλο κοριτσι γιατι να σας πω την αληθεια ειμαι και λιγο νευρικη και γκρινιαρα και φωναζω χωρις λογο συνεχεια απο οτι μου λενε οι 11 πεθερες μου:lol:).

Καλημέρα, νομίζω πως πρέπει να γίνεις πολύ μα πολύ σκληρή και ας παρεξηγηθούν, εσύ παιδί μου χαλάς τι ζωή σου τι λες τώρα, ακόμη και να αλλάξεις κλειδαριά στο σπίτι σου, να κάνετε άλλη τηλεφωνική σύνδεση ή κινητό με σύνδεση αλλά θα ζείς συνεχώς μια δυστιχησμένη ζωή και είναι κρίμα, καθώς δεν πρόκειται να καλυτερεύσουν τα πράγματα, εμένα η πεθερά μου μισούμε απο μικρό τον άντρα μου και λάτρευε το δεύτερο παιδί της, αφού μεγάλωσε με τους παπούδες ο καημένος, και ξαφνικά με το που αρραβωνιαστήκαμε σαν την πορ... αποφάσισε με το έτσι το θέλω να μπει στη ζωή μας, δεν φαντάζεσε τι ακολούθησε απο μεριά μας που ξαφνικά μέσα στη χαρά μας να δείξει στο χωριό πως έχει χαρές και εκείνη! Εγώ εντομεταξύ έχω ανοιξει σχολή χορού εδώ σο χωριό και λόγο καλής δουλειάς έχω πιάσει καλά, με ξέρουν ξαφνικά πολλοί και ας μην είμαι απο αυτό το μέρος! Και όταν αρραβωνιαστήκαμε ο αρραβωνιαστηκός μου δεν της το είπε καν το κάναμε οι δύο μας στο άγιο Ραφαήλ και δεν το ήξερε κανείς! Τον παίρνει να τον μαλώσει γιατί δεν της το είπαμε καλέ! Και άρχισε να λέει εγώ που είμαι γνωστή εδώ δουλεύω στο σούπερ μάρκετ( στα κασσέρια άσχετο μεγάλη καριέρα)!!!! Θα κάνω τραπέζι μεγάλο τι έχω υποχρεώσεις! Σαν γίνεται ένας χαμός γιατί λέει και εγώ μάνα είμαι δεν θα χαρώ και σαν νευριάζεται ο καημένος μου και λέει τωρα θυμήθηκες να γίνεις μάνα όταν με παράτησες ήταν καλά, ούτε τραπέζια θα κάνεις ούτε τίποτα πάνω στη δική μας χαρά, και για να μην πολυλογώ αυτή ήταν και η τελευταία φορά που μιλήσαμε! Κατάλαβες τι αλεπούδες είναι, απλά στο λέω για τη δική σου ζωή μην ζήσεις δυστυχισμένη δεν σου αξίζει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Βλεπω πως το site προκειται για γονεις αλλα ησασταν στην θεση μου πριν γινεται..ισως οχι στον δικο μου ακραιο βαθμο αλλα ησασταν σιγουρα..

Χρειαζομαι μια συμβουλη και ευχαριστω αν μπειτε στην διαδικασια να διαβασετε την ιστορια μου..

Ειμαι 21 χρονων..ειμαι σε μια εξαιρετικη σχεση που οσο κυλαει ο χρονος γινεται καλυτερη..ειναι συνομιλικος μου και τα λογια δεν μπορουν να εκφρασουν αυτο που αισθανομαστε. Θελουμε και ημασταν αποφασισμενοι πως την ζωη μας θελουμε να την ζησουμε πλαι στον αλλον..Το προβλημα ειναι..φυσικα η μητερα του. Στν αρχη ελεγε πως με συμπαθουσε μετα ειδε ποσο δεθηκε ο γιος της και της κακοφανηκε του εκανε καβγαδες και δεν τον αφηνε να με δει..απαιτουσε να με χωρισει μεχρι που ηρθαν τα χειροτερα..εψαξε ρωτησε για μενα και εμαθε τον ατυχο γαμο των γονιων μου και εγινε εξαλλη(παλι). Του εκανε ψυχολογικο πολεμο με εβριζε και ελεγε πως θα τον παρατησω σαν την μανα μου κλπ. Εναντιωνοταν αυτος τον ακουγα στα τηλεφωνα..της εκανε συζητησεις, εφυγε απο το σπιτι μεχρι που εφτασε στο σημειο να ερθει να μας βρει και να απλωσει χερι πανω μου και να με βρισει. Αυτος πελαγωσε μου λεει ποσο μ αγαπαει αλλα νιωθει βυθισμενος σε μια οικογενεια που δεν εχει λογικη (οι αδερφες μια απο τα ιδια, ο πατερας πρωην αντρας βαρυς προς την μανα και εναν αδερφο που εχει φυγει γιατι αντιμετωπιζε τα ιδια με αυτον), απο μικρος εχει περασει τα χειροτερα στο σπιτι και ειναι αρκετα ανασφαλης. Κλαιμε στα τηλεφωνα που ειμαστε αναγκασμενοι να μην βλεπομαστε..που βρηκαμε τον ανθρωπο μας και δεν μπορουμε να τον εχουμε..Φοβαται πολυ γιατι μου λεει πως δεν εχει ορια η μανα του και φοβαται για το τι αλλο θα μπορουσε να (μου) κανει. Η ευκολη λυση ειναι να σηκωθω και να φυγω. Το ξερω. Αλλα πως αφηνεις εναν ανθρωπο που αγαπας για καποιον τριτο οταν η σχεση σας ειναι κατι παραπανω απο καταπληκτικη; Και επισης πως αφηνεις τον ανθρωπο που αγαπας σε ενα βουρκο χωρις γυρισμο οταν σου λεει πως δεν αντεχει μακρια σου, πως εισαι το μονο νοημα της ζωης του αλλα τον κατακλυει η ηττοπαθεια και ο φοβος; :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...