Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

PETHEROPLIKTES NUFOULES!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Είναι από ανοξείδωτο ατσάλι, δεν είναι πυρίμαχη και έχει γυάλινο καπάκι. Έίναι μεγάλη και έβαλα μέσα το μπούτι το χοιρινό να καταλάβεις (γύρω στα 3,5 κιλά) και σε 4 ώρες ήταν τέλειο, και το γύρισα απλά μόνο μια φορά.

Εχει διαφορά στο μαγείρεμα σε σχέση με τη συνηθισμένη γάστρα;

όσο αγαπούν τα παιδάκια μας... γελάω με τις παλαβωμάρες τους!:)

όσο για το φλουρί....

πρώτη χρονιά νύφη στο σπίτι τους Πρωτοχρονιά. ονοματίζει η πεθερά τα κομμάτια... έρχεται η σειρά μου και αντί να πει το όνομά μου λέει της κόρης της που έλειπε Γερμανία, για να πετύχει το φλουρί.

στο καπάκι την παίρνει τηλεφωνο για να την συγχαρεί για την τύχη:roll::tongue::lol:

στο σπίτι μας το βρήκα εγώ το φλουρί φετος. άντε να δούμε διαφορά!

τους το είπε ο Στεφ ότι το κέρδισα εγώ στο σπίτι μας, ούτε φωνή ούτε ακρόαση αυτοί ποιός το κέρδισε στο δικό τους.

από τη σιωπή και τα μουτράκια τα .... μπορεί και να μου ξαναπέτυχε.

ρε το φλουρί!:tongue:

Δηλαδή μετά το όνομα του γιου της, έκοψε για την κόρη της και όχι για 'σενα; Και για το μωρό πότε έκοψε;

Καλά μιλάμε απαιχτη η όρκα σου!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδή μετά το όνομα του γιου της, έκοψε για την κόρη της και όχι για 'σενα; Και για το μωρό πότε έκοψε;

Καλά μιλάμε απαιχτη η όρκα σου!!!

δηλαδή Ελένη μου, αφού είχε ονοματίσει εξαρχής (πριν κόψει) μετά τον Στεφανο εμένα, μετά από εμένα την κόρη της, έπρεπε να το τηρήσει. επειδή όμως δεν γούσταρε να είμαι τυχερή, είδε το φλουρί καθώς έκοβε, είπε να αλλάξει την τύχη...

σιγά τα ωά!

αλλά από εκεί να καταλάβεις μυαλά!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορά στο μαγείρεμα σε σχέση με τη συνηθισμένη γάστρα;

Επειδή κλείνει ερμητικά και δεν ξεφεύγει ο ατμός, το κρέας πρώτα βράζει μέσα μέσα αλλά παραμένει ζουμερό. Καμιά ώρα πριν το βγάλω από το φούρνο την ξεκαπακώνω και παίρνει χρώμμα και κάνει κρούστα.;)

Εγώ πάντως μετά από αυτήν έχω εγκαταλείψει τις πυρίμαχες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή Ελένη μου, αφού είχε ονοματίσει εξαρχής (πριν κόψει) μετά τον Στεφανο εμένα, μετά από εμένα την κόρη της, έπρεπε να το τηρήσει. επειδή όμως δεν γούσταρε να είμαι τυχερή, είδε το φλουρί καθώς έκοβε, είπε να αλλάξει την τύχη...

σιγά τα ωά!

αλλά από εκεί να καταλάβεις μυαλά!:rolleyes:

Και επιμένω!

Για το παιδί πότε έκοψε;

Γιατί αν δεν κάνω λάθος όταν υπάρχει οικογένεια δεν την χωρίζεις στη μέση!!!

Τι τρέλλα τις δερνει ρε παιδί μου...


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κλείνει ερμητικά και δεν ξεφεύγει ο ατμός, το κρέας πρώτα βράζει μέσα μέσα αλλά παραμένει ζουμερό. Καμιά ώρα πριν το βγάλω από το φούρνο την ξεκαπακώνω και παίρνει χρώμμα και κάνει κρούστα.;)

Εγώ πάντως μετά από αυτήν έχω εγκαταλείψει τις πυρίμαχες.

Αν είναι έτσι να το 'χουμε στα υπόψην!!!

Φαντάζομαι ότι είναι και πιο βαριά οπότε αξίζει τον κόπο να την φέρεις στο κεφάλι της πεθερούλας σου!!:tongue::tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή κλείνει ερμητικά και δεν ξεφεύγει ο ατμός, το κρέας πρώτα βράζει μέσα μέσα αλλά παραμένει ζουμερό. Καμιά ώρα πριν το βγάλω από το φούρνο την ξεκαπακώνω και παίρνει χρώμμα και κάνει κρούστα.;)

Εγώ πάντως μετά από αυτήν έχω εγκαταλείψει τις πυρίμαχες.

εγώ στην πυρίμαχη δεν ανοίγω το καπάκι για να πάρει χρώμα. παίρνει από μόνο του.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι να το 'χουμε στα υπόψην!!!

Φαντάζομαι ότι είναι και πιο βαριά οπότε αξίζει τον κόπο να την φέρεις στο κεφάλι της πεθερούλας σου!!:tongue::tongue:

Σιγά μη χαλάσω τη γάστρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για τις πυρίμαχες....το συζητάμε!;)

Link to comment
Share on other sites

Και επιμένω!

Για το παιδί πότε έκοψε;

Γιατί αν δεν κάνω λάθος όταν υπάρχει οικογένεια δεν την χωρίζεις στη μέση!!!

Τι τρέλλα τις δερνει ρε παιδί μου...

καλή μου, αυτό το έκανε την πρώτη χρονιά που ήμουν αρραβωνιασμένη. από τότε δεν ξαναπάτησα εκεί για παραμονή. είχαμε το σπιτάκι μας, είχαμε παντρευτεί!

βέβαια έκτοτε δεν μας ξαναείπαν ποιός το κέρδιζε. ούτε φυσικά ξαναέκοψαν βασιλόπιτα παρουσία μου.:lol::lol::lol:

στο παιδί κόλλησες βρε Ελένη;

αν το ξανακέρδιζα εγώ; φαντάζεσαι ξανάσοκ η καημένη η όρκα. μιλάμε για επίπεδο. στεναχωριέται για λαλακίες.:roll:

Link to comment
Share on other sites

εγώ στην πυρίμαχη δεν ανοίγω το καπάκι για να πάρει χρώμα. παίρνει από μόνο του.:confused:

Κι εγώ το ίδιο κάνω! και μάλιστα το τυλίγω και με λαδόκολλα για να μη καεί!

Σιγά μη χαλάσω τη γάστρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για τις πυρίμαχες....το συζητάμε!;)

Σωστό κι αυτό! Τόσα λέφτά να πάνε τζαμπα!!:P

καλή μου, αυτό το έκανε την πρώτη χρονιά που ήμουν αρραβωνιασμένη.

Σορυ δεν το πρόσεξα γι'αυτό και επέμενα για το παιδί!:lol:

βέβαια έκτοτε δεν μας ξαναείπαν ποιός το κέρδιζε. ούτε φυσικά ξαναέκοψαν βασιλόπιτα παρουσία μου.:lol::lol::lol:

στο παιδί κόλλησες βρε Ελένη;

αν το ξανακέρδιζα εγώ; φαντάζεσαι ξανάσοκ η καημένη η όρκα. μιλάμε για επίπεδο. στεναχωριέται για λαλακίες.:roll:

Είσαι τρελλή;:lol::lol::lol: Τόλμα να το ξανακερδίσεις και θα δεις τι έχεις να πάθεις!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σέβη πολλές φορές αρπάζει και καίγεται απ'έξω. Καλά κάνει η Ελένη.

λοιπόν, στο πρώτο 45λεπτο το έχεις στο δυνατό, μετά στο σιγανό προς μέτριο για ώρες να ψηθεί με τα υγρά του το φαί και αφού ψηθεί,

για χρώμα, αφήνεις σε δυνατή φωτιά για 20 λεπτά, τα τελευταία.

έκανα ένα αρνάκι με πατάτες, αααχχχ! πότε θα πάω σπίτι να το τσακίσω!:)

Link to comment
Share on other sites

εγω τα νεα απο τη πεθερα ειναι τα εξης στο σπιτακι μου εχει να ερθει απο της 23/09 στην γιορτη της κορης μου χαχαχαχα!! ομορφο πραγμα βεβαια τα παιδια της τα εχω παει και εχω παρει και τα φιλοδωρηματα της χαχαχα!! αλλα εγω δεν εκατσα πανω απο μιση ωρα μεσα στο σπιτι της εχω δουλειες κοριτσια δεν μπορουσα να κατσω χαχαχα!! :tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...