Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

:)

να δω θα μαζευτουνμε και μανουλες νοεμβριου η θα μεινω μονη !!ειμαι μανουλα μιας ομορφης  κορουλας 16 μηνων!!γεννημενη κι εκεινη νοεμβρη του 2015!! μαλλον φαινεται ειμαι νοεμβριο-μανουλα!!ειμαι 5 εβδομαδων και 4 ημερων!! με πητ 2-11-17..πιθανοτατα να ξαναλλαξει η πητ μου βεβαια!!! σας περιμενω μανουλες του νοεμβριου!! 


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να'μαι κι εγω!Ειμαι μανουλα ενος 8χρονου κατεργαρη και πολυ συντομα θα του χαρισω ενα αδελφακι που μου ζητουσε εδω και πολυυυ καιρο.Πητ εχω 7-11 αλλα παμε για προγραμματισμενη καισαρικη.Αντε να μαζευτουμε να τα λεμε γιατι αν και 2ο παιδι εχω πιο πολυ ανχος και πραγματικα τα εχω ξεχασει ολα σαν να ξεκιναω παλι απ'την αρχη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρααα... ελπίζω ν προστεθω στην παρέα! Μάλλον είμαι έγκυος στο δεύτερο..το πρώτο μ είναι τρεισιμισι μηνων..Ναι ναι...Δεν καθόμαστε κ πολύ καλά..η πρώτη καισαρική λόγω θέσης...με δεκα διαστολή..η ειρωνεία προσωποποίημενη..Τώρα έχω τρια θετικά αχνά τεστακια...αύριο Θ κάνω αλλο ενα.. Κ λογικά όπως το πρώτο κ αυτό ίδιες ημερομηνίες είναι σχεδόν.. για Νοέμβρη το κόβω.. Θ σας ενημερώσουμε σύντομα αν πρόκειται για λάθος ή όχι.. Σας φιλωωω!:mad:

On 10/3/2017 at 5:42 ΜΜ, Manoula510 είπε:

Γεια και απο μενα!!πρωτη φορα μανουλα και εχω πολλη αγωνια πητ 16/11/17...ελπιζω ολα να πανε καλα γιατι φοβαμαι πολυ :)

Μη φοβάσαι καθόλου!κ μια συμβουλή!Όταν είχα πάει έξι  εβδομάδων στη γιατρό μ της είχα πει ότι τραγικό σενάριο σκέφτηκα κ διάβασα στο ίντερνετ..Κ μ λέει...Μη διαβάζεις ΤΙΠΟΤΑ κ μη σκέφτεσαι τίποτα!Όλα καλά θα πάνε!Ναι κορίτσι μ? Το γιατρό ν συμβουλευεσε για  το παραμικρο.Ακόμα κ τ πιο σαχλό ν σ φανεί...Θ το Ρωτάς κ Θ το λες... άντε με το Κάλο σε όλες σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Βασιλινα καλως μας ηρθες!!πολυ χαιρομαι με το καλο και να χαιρεσαι τον μικρο σου!!τι καλος μωρε που ζηταγε αδερφακι μπραβο του!!! αα εχουμε κοντα πητ!!! και εμενα το δευτερο ειναι!!μην αγχωνεσαι εδω ειμαστε να βοηθαμε η μια την αλλη!! :) 

@Manoula510 καλως μας ηρθες κι εσυ καλη μου!!!! μην αγχωνεσαι καθολου δεν ειναι τιποτα!!!ειναι απλα μια υπεροχη εμπειρια!σου μιλαει μια γυναικα δευτερομανουλα που στο πρωτο αγχωνομουν φουλ χαχχα !!! <3 

@Melitoula καλως μας ηρθες γλυκια μου!!ποσο χαιρομαι που μαζευομαστε σιγα σιγα!!!! αχχχ να σου ζησει το νινακι το μικρο!!καλα κανατε !!οπως νιωθετε!!θα χουν πολυ καλη διαφορα ηλικιας!!! εμενα η μικρη ειναι 16 μηνων θα χουν ακριβως 2 χρονια διαφορα!! εσας θα ναι πιο σουπερ η διαφορα , θα ναι σαν ιδυμα χαχχαχα :P ναι να μας ενημερωσεις!!κοιτα κι εγω η τελος οκτωβρη θα μαι η αρχες νοεμβρη αλλα δεν εχει σημεσια θα τα λεμε οπως κι αν εχει!!!!η πρωτη μου κι εκεινη 14 νοεμβριου και μου φαινεται απιστευτο!!αχ τι μας κανει αυτος ο αγιος βαλεντινος χαχαχχα :D ΝΑ ΜΑς ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙς ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙς !!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!! :):) 

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου!!! εγω εχω πητ 13-11!!! ειμαι στο πρωτο μου παιδακι εγκυος και η αληθεια ειναι οτι που και που αγχωνομαι αν και δεν το περιμενα...χιχιχ εμεις εχουμε δει σακο ολα καλα και θα ακουσουμε καρδουλα αρχες απριλη!!!!

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Myrtoulita καλως μας ηρθες!!!αχ με το καλοοο!!τι τελεια!! ενταξει κοντευει ο καιρος!!! κι εμεις εχουμε δει σακο ,και 28 του μηνα θα ακουσουμε καρδουλα και θα δουμε το εμβρυακι!! ολα καλα θα πανε!!! :)

πως τα πατε εσεις απο συμπτωματα? εμεις καλα κραταμε χαχχα!! πονοι περιοδου , κουραση ,αδιαθεσια... απ ολα εχουμε!!ζαλαδες μικρες και τις τελευταιες μερες μου αρχισαν μικρες αναγουλες..βεβαια δεν συγκρινονται με την πρωτη εγκυμοσυνη που δεν μπορουσα ν ανασανω!! :P

  • Μου αρέσει 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω τα ιδια...πονακια περιοδου,κουραση και λιγη υπνηλια και που και που κατι ψιλοζαλαδες αλλα οχι κατι τρομερο...αναγουλες κτλ δεν εχω ακομα...! αντε μπραβο ζωουλα!!! με το καλο!!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχχχ τι ωραια που μαζευομαστε!!!Με το καλο ολες μας να φερουμε στον κοσμο τα αγγελουδια μας!!!Απο συμπτωματα ειμαι τυχαιρη οπως και στην πρωτη εγκυμοσυνη...Για την ωρα δεν εχω τιποτα.Η αληθεια ειναι πως αν και δευτερο τρεμω τον τοκετο για αυτο και το καθηστερισαμε τοσο.Στον πρωτο πηγα φυσιολογικα στην 40 εβδομαδα και μετα απο 22 ωρες τοκετου και πολυ πονου(χωρις καποιο παυσιπονο) εκανα καισαρικη με ολικη ναρκωση επιδη επεσε η πιεση μου πολυυ χαμηλα.Ξερω πως θα κανω ξανα καισαρικη και δυστυχως παλι με ολικη ναρκωση.Με ενοχλει πολυ οπως και την πρωτη φορα δεν θα δω το μωρακι μου αμεσως αλλα μετα απο ωρες.Γερο να ειναι ομως και δεν με πειραζει....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εσεις εχετε παει γιατρο?? εχετε ακουσει καρδουλα?? 

Βασιλινα ουτε εγω εχω ιδιαιτερα συμπτωματα προς το παρον...με το καλο λοιπον σου ευχομαι και το 2ο παιδακι σου!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις σημερα θα κλεισουμε ραντεβου για υπερηχο αν και δεν ξερω αν θ φανει καν ο σακος.. τωρα μπηκα στην πεμπτη εβδομαδα.. και αλλο τεστ θετικο ειχα σημερα λιγο πιο σκουρο.. ελπιζω να εξελιχθουν ολα καλα.. δεν ξερω γιατι εχω ακομα αμφιβολια για το αν ειμαι εγκυος.. εχω φοβηθει μηπως ειναι ψευδως θετικα αλλα θ μου πειτε και τα 10? το οτι σκουραινει η γραμμη ανα μερα ειναι καλο σημαδι και σημαινει οτι λογικα η ορμονη αυξανει.. αχ..τελος παντων.. ας παμε μια στη γιατρο και θα φανουν ολα..:-D

αν και μας ηρθε ξαφνικα το περιμενουμε ειναι η αληθεια.. :D 

 

Just now, Βασιλινα είπε:

Αχχχ τι ωραια που μαζευομαστε!!!Με το καλο ολες μας να φερουμε στον κοσμο τα αγγελουδια μας!!!Απο συμπτωματα ειμαι τυχαιρη οπως και στην πρωτη εγκυμοσυνη...Για την ωρα δεν εχω τιποτα.Η αληθεια ειναι πως αν και δευτερο τρεμω τον τοκετο για αυτο και το καθηστερισαμε τοσο.Στον πρωτο πηγα φυσιολογικα στην 40 εβδομαδα και μετα απο 22 ωρες τοκετου και πολυ πονου(χωρις καποιο παυσιπονο) εκανα καισαρικη με ολικη ναρκωση επιδη επεσε η πιεση μου πολυυ χαμηλα.Ξερω πως θα κανω ξανα καισαρικη και δυστυχως παλι με ολικη ναρκωση.Με ενοχλει πολυ οπως και την πρωτη φορα δεν θα δω το μωρακι μου αμεσως αλλα μετα απο ωρες.Γερο να ειναι ομως και δεν με πειραζει....

 

 

Just now, Βασιλινα είπε:

Ειδαμε σακο την προηγουμενη εβδομαδα και κλεισαμε την αλλη τριτη να παμε για να ακουσουμε καρδουλα.

τελεια!! ο πιο ωραιος ηχος!!  ειναι πολυ συγκινητικος μωρε!

Just now, Myrtoulita είπε:

κοριτσια εσεις εχετε παει γιατρο?? εχετε ακουσει καρδουλα?? 

Βασιλινα ουτε εγω εχω ιδιαιτερα συμπτωματα προς το παρον...με το καλο λοιπον σου ευχομαι και το 2ο παιδακι σου!!!

απο συμπτωματα καμια ελαφρια αναγουλα το πρωι μονο.. αν ειμαι οπως η προηγουμεη εγκυμοσυνη την πατησα με τον μικρο.. θα ταλαιπωρηθω..  λεω στον αντρα μου ετσι και δεν ειμαι εγκυος εχω να φαω τρελο δουλεμα που βρηκα και συμπτωματα.. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...