Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

@Melitoula ποσες μερες εχεις καθυστερηση?? για να σου δειχνει το τεστ θετικο σημαινει οτι εισαι...γιατι δεν εκανες μια χοριακη να σιγουρευτεις?? εγω ετσι εκανα πρωτα το τεστ βγηκε αχνο θετικο και μετα χοριακη και το σιγουρεψα και δεν ειχα καν καθυστερηση τοτε!!! ποτε λες να πας στον γιατρο;;; αν οπως τα υπολογιζεις εισαι 5 εβδ. σιγουρα θα δειτε σακο!!! αντε καλα αποτελεσματα!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πριν λιγο εκλεισα για την αλλη πεμπτη! πρωτα  ο Θεος.. ξεκινησα και φιλισιν για παν ενδεχομενο..αντε να δουμε.. περσι παλι την ιδια εποχη εμεινα εγκυος.. απιστευτο..καθε χρονο τα ιδια...:shock:  εχω αμφιβολιες γιατι καταβαθος εχω αγχος και μου φαινεται λιγο απιστευτο μεσα στις τρεις φορες μετα τη γεννα γτ ειχα πονακια κλπ για πολλους λογους τελος παντων πετυχαμε διανα... :wacko:  καλοδεχουμενο να ειναι εννοειται χαρηκαμε πολυ και οι δυο απλα ηταν ξαφνικο.. δοξα τω Θεω!! τοσα τεστακια εκανα και εχουν δευτερη γραμμη.. δεν νομιζω να κανουν λαθος.. επισης εχω και αυξημενα κολπικα υγρα.. ανακατεματα εχω στις πεντε εξι περιπου..παραξενο κ μετα μεχρι τις μια το μεσημερι.. μετα οκ.. και τσιμπιματακια αλλα περισσοτερο τα νιωθω στην τομη μου.. το στηθος ενω στην πρωτη μ εγκυμοσυνη ειχε πρηστει και πονουσε απιστευτα τωρα απλα τονιωθω πιο γεματο.. και καμια φορα μια ιδεα απο πονο περιοδου.. εσεις απο συμπτωματα? 

@Myrtoulita  3 μερες καθυστερηση εχω, με απουσια καποιου συμπτωματος περιοδου.. βεβαια μετα την γεννα μου οταν μ ερχοταν περιοδος δεν καταλαβαινα.. ξυπνουσα με ενα πιασιμο στην τομη σαν να ειχα κανει γυμναστικη για παραδειγμα και αιμα.. οπως και οταν ειχα ωορηξια ετσι πονουσα..σαν να ειχα γυμναστει και να πιαστηκα.. καμια σχεση με τους πονους τοσων χρονων.. θυμαμαι μεχρι ταση για εμετο ειχα απο το πονο.. με γονατιζε δυο μερες..

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο αφου εδειξαν τα τεστ θετικα ειναι οτι εισαι...μην αγχωνεσαι να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις αν και λιγακι δυσκολο που εχεις ηδη ενα μικρο μωρακι!!! απλα μην επιβαρυνεις πολυ τον οργανισμο σου!!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, δυστυχως δε θα γινω μανουλα αυτη τη φορα..μου ηρθε η πεδιοδος μου..εκανα το λαθος και εκανα δυο τεστ (θετικα και τα δυο) πριν την καθυστερηση περιοδου αλλα η περιοδος ηρθε απλα αργοπορημενα...

τα τεστ πλεον ανιχνευουν την ορμονη πολυ νωρις οποτε αποφασισα απο εδω και περα να κανω τα τεστ αφου εχω 15 μερες καθυστερηση..

 

.στεναχωρεθηκα πολυ διαβασα για βιοχημικη κυηση..οποια ξερει ας μου πει..ηταν ο πρωτος μηνας που αποφασισαμε να το αφησουμε στην τυχη του και αμα ερθει ηρθε...και ημουν τοσο χαρουμενη που ειχα μεινει εγκυος...τεσπα ευχομαι ολα να πανε καλα και τα μωρακια σας να μου φερουν τυχη...να μην υπαρχει καποιο θεμα και συνεβη αυτο...

και αν οχι το 2017 το 2018 να γινω κι εγω μανουλα :(

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσι μου @Manoula510 εισαι σιγουρη οτι σου ηρθε κανονικη περιοδος?? δηλ η ροη ηταν κανονικη η απλα ειδες καποιες σταγονες?? γιατι καμια φορα συμβαινει κι αυτο στην εγκυμοσυνη.... με τον γιατρο σου εχεις μιλησει??


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχως ηταν κανονικη :( 4 μερες κανονικη οπως καθε φορα ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο..μετα την περιοδο εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο..ειμαι στο εξωτερικο αλλα μιλησα απο κινητο..υποσχεθηκα ομως στον εαυτο μου την επομενη φορα και υποψιες να εχω τεστ μετα απο 15 μερες καθυστερηση...γιατι χαρηκα αδικα.  τωρα απλα ελπιζω για τον επομενο μηνα :)

Link to comment
Share on other sites

Manoula510 μην στεναχωριεσαι!!!Ευχομαι ολοψυχα την επομενη φορα να υπαρχει ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου!!!

Οσο για μενα κοριτσια τα πραγματα δεν πανε πολυ καλα.Ειχα αιμοραγια,πηγα στον γιατρο μου εδωσε ουτρογκεσταν και μου ειπε ξαπλα.Δυστυχως δεν μπορω να ειμαι ξαπλα συνεχεια λογο του μικρου αλλα οποτε μπορω ξεκουραζομαι.Μου ειπε να κανω αυριο αλλη μια χοριακη κι αν ειναι αυξανετε κανονικα τα λεμε την τριτη αλλιως να περασω απο εκει να με δει....

 

Link to comment
Share on other sites

@Βασιλινα μου κοπελα μου τι εγινε εκανες χοριακη?? πρεπει να ηρεμησεις και να ξεκουραστεις...ζητα βοηθεια απο καποιον για τις δουλειες του σπιτιου,πιες τα ουτροτζεσταν σου κι ολα καλα θα πανε...ο γιατρος σου εκανε υπερηχο??

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν?? εχουμε κανενα νεο??


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την χοριακη κι ολα πανε καλα.Δεν καναμε υπερηχο λογικα απο εβδομαδα.Τις βαριες δουλειες τις αφησα στον αντρα μου δεν εχω καποιον αλλο να με βοηθησει.Ο μικρος ομως τωρα που βλεπει καλο καιρο θελει βολτες και τον λυπαμαι που πρεπει να μενει κλεισμενος σπιτι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο Βασιλινα...χαιρομαι που ολα πανε καλα!! κατσε ξεκουρασου μεχρι να πας στο γιατρο να δεις τι ηταν!! πες και στον αντρουλη σου να σε βοηθαει!! τωρα προεχει το σπορακι σου που τοσο πολυ επιθυμεις!! το καλοκαιρι ειναι μπροστα...θα πατε με τον γιο σου πολλες βολτες...μην σε στεναχωρει αυτο τωρα!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!! τι κανετε?

On 17/3/2017 at 4:23 ΜΜ, Manoula510 είπε:

Δυστυχως ηταν κανονικη :( 4 μερες κανονικη οπως καθε φορα ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο..μετα την περιοδο εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο..ειμαι στο εξωτερικο αλλα μιλησα απο κινητο..υποσχεθηκα ομως στον εαυτο μου την επομενη φορα και υποψιες να εχω τεστ μετα απο 15 μερες καθυστερηση...γιατι χαρηκα αδικα.  τωρα απλα ελπιζω για τον επομενο μηνα :)

Μανουλα μου δεν πειραζει.. εσυ να εισαι καλα!! το μωρακι θα ερθει! να εισαι σιγουρη γι'αυτο! την επομενη φορα σου ευχομαι με ενα μεγαλο συν!! :D

8 hours ago, Βασιλινα είπε:

Εκανα την χοριακη κι ολα πανε καλα.Δεν καναμε υπερηχο λογικα απο εβδομαδα.Τις βαριες δουλειες τις αφησα στον αντρα μου δεν εχω καποιον αλλο να με βοηθησει.Ο μικρος ομως τωρα που βλεπει καλο καιρο θελει βολτες και τον λυπαμαι που πρεπει να μενει κλεισμενος σπιτι

δοξα τω Θεω!! αντε με το καλο!!! ο μικρος σου ποσο ειναι? σε καταλαβαινω  για τις δουλειες.. ουτε εγω εχω ανθρωπο οποτε αγχωνομαι.. ολα θα γινουν ομως!! 

Just now, Myrtoulita είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?? @ζωη π. τι κανει το σπορακι σου?? @Melitoula πηγες γιατρο?? @Βασιλινα μου εισαι καλυτερα??

γιατρο δεν πηγα κοριτσι μου ακομα.. πεμπτη πρωτα ο Θεος.. αλλα το τεστακι το σημερινο ηταν θετικοτατο! δυο μωβ μωβ γραμμες εμφανιστηκαν.. οποτε ειμαι εγκυος.. ευχομαι να πανε ολα καλα.. χωρις προβληματα.. εσυ τι κανεις??

αλλες μανουλες δεν εχουμε για νοεμβρη?? αντε κοριτσια να μαζευομαστε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

αντε κοριτσια μπραβο...πολυ χαιρομαι με τα νεα μας!!! ναι να μαζευτουμε κι αλλες μανουλες!!!! @Βασιλινα μου θα περιμενουμε αυριο νεα σου!!! ποσο εβδομαδων εισαι?? θα ακουσετε και καρδουλα??


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...