Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

και για το λουλουδι......

χαχα το φυλο εννοουσα

Χ αχ χα!

Καλημέρα! Δε σας το έγραψα, αλλα σταφυλοκκοκο εχει ο μικρός και παιδευομαστε με κρέμες, betadine και αντιβίωση. Και ολα αθτα χωρις θάλασσα και ει δυνατον χωρις ηλιο. Ζόρικα... :-(

 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , gaidaki είπε:

Χ αχ χα!

Καλημέρα! Δε σας το έγραψα, αλλα σταφυλοκκοκο εχει ο μικρός και παιδευομαστε με κρέμες, betadine και αντιβίωση. Και ολα αθτα χωρις θάλασσα και ει δυνατον χωρις ηλιο. Ζόρικα... :-(

 

Περαστικα σας κοριτσι μου. Κι εσενα λογικα θα σου ειπε να προσεχεις.

πρίν από 18 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημέρα Αναστασια!!το τικετακι μου εδειξε οτι μπηκα εχτες στον 6ο 22 εβδ2 μερες.οποτε δεν νομιζω 

Μηπως εχεις ΤΕΡ 10/3;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , gaidaki είπε:

Χ αχ χα!

Καλημέρα! Δε σας το έγραψα, αλλα σταφυλοκκοκο εχει ο μικρός και παιδευομαστε με κρέμες, betadine και αντιβίωση. Και ολα αθτα χωρις θάλασσα και ει δυνατον χωρις ηλιο. Ζόρικα... :-(

 

ειναι ζορικο λογο ηλικιας να κρατηθει μα μην ξυστει.για αυτο σου ειχα γραψει για σταφθλοκοκκο.σας ειπε ο γιατρος να βαζει και στην μυτουλα την ρινικη και στα νυχακια αφοθ πρωτα ειναι κομμενα κοντα?ο γιος μου γυρισε οερισυ απο την κατασκηνωση με μικρες πληγιτσες πηγαν για μπανιοβκαι μετα το απογευμα ετρεχε πυον στα ποδια του σαν να εκλαιγαν.αφιθ μομιζα οτι δεν θα του φυγουν ποτε.

πρίν από 22 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

 

Μηπως εχεις ΤΕΡ 10/3;

5/3 τελ.μερα και συλληψη 15/3


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ERIANTON είπε:

ειναι ζορικο λογο ηλικιας να κρατηθει μα μην ξυστει.για αυτο σου ειχα γραψει για σταφθλοκοκκο.σας ειπε ο γιατρος να βαζει και στην μυτουλα την ρινικη και στα νυχακια αφοθ πρωτα ειναι κομμενα κοντα?ο γιος μου γυρισε οερισυ απο την κατασκηνωση με μικρες πληγιτσες πηγαν για μπανιοβκαι μετα το απογευμα ετρεχε πυον στα ποδια του σαν να εκλαιγαν.αφιθ μομιζα οτι δεν θα του φυγουν ποτε.

5/3 τελ.μερα και συλληψη 15/3

Τι να πω δε μπορω να βρω εναν ενιαιο τροπο μετρησης εγκυμοσυνης. Αλλου τα μετρανε με βαση τις εβδομαδες κι οπως ειχαμε ξαναπει μετρωντας απο ΤΕΡ

1ος: 1η, 2η, 3η, 4η

2ος: 5η, 6η, 7η, 8η

3ος: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η

4ος: 14η, 15η, 16η, 17η

5ος: 18η, 19η, 20η, 21η

6ος: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η

7ος: 27η, 28η, 29η, 30η

8ος: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η

9ος: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η

Αλλου αλλαζουν μηνα τη μερα του ΠΗΤ

Αλλου αλλαζουν μηνα τη μερα συλληψης που ειναι το πιο σπανιο γιατι ειναι δυσκολο να την ξερουμε.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Τι να πω δε μπορω να βρω εναν ενιαιο τροπο μετρησης εγκυμοσυνης. Αλλου τα μετρανε με βαση τις εβδομαδες κι οπως ειχαμε ξαναπει μετρωντας απο ΤΕΡ

1ος: 1η, 2η, 3η, 4η

2ος: 5η, 6η, 7η, 8η

3ος: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η

4ος: 14η, 15η, 16η, 17η

5ος: 18η, 19η, 20η, 21η

6ος: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η

7ος: 27η, 28η, 29η, 30η

8ος: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η

9ος: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η

Αλλου αλλαζουν μηνα τη μερα του ΠΗΤ

Αλλου αλλαζουν μηνα τη μερα συλληψης που ειναι το πιο σπανιο γιατι ειναι δυσκολο να την ξερουμε.

οτι αλλαζεις μηνα την μερα της συλληψη ή τελ περιοδου ισχυει.οτι μπαινουμε στον 6 ο δεν ειναι οτι ειμαστε 6 μηνων .περπαταμε προς τον 6ο.αν μετρησουμε σε εβδομαδες ειναι 24 για να πουμε οτι ειμαστε 6.αυτο εχω καταλάβει,αν ισχυει....

επιπλεον βλεπω παλι οτι περναει γρηγορα ο καιρος.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:

οτι αλλαζεις μηνα την μερα της συλληψη ή τελ περιοδου ισχυει.οτι μπαινουμε στον 6 ο δεν ειναι οτι ειμαστε 6 μηνων .περπαταμε προς τον 6ο.αν μετρησουμε σε εβδομαδες ειναι 24 για να πουμε οτι ειμαστε 6.αυτο εχω καταλάβει,αν ισχυει....

επιπλεον βλεπω παλι οτι περναει γρηγορα ο καιρος.

Ναι αλλα συμφωνα με τον τροπο μετρησης με τις εβδομαδες μπορεις να πεις οτι μπηκες στον 6ο μολις μπεις στην 22η εβδομαδα. Ενω αν ακολουθεις τους αλλους 2 τροπους οχι. Ανυπομονω να μπω στον 6ο οπως καταλαβες :-P

  • Μου αρέσει 3

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ERIANTON είπε:

οτι αλλαζεις μηνα την μερα της συλληψη ή τελ περιοδου ισχυει.οτι μπαινουμε στον 6 ο δεν ειναι οτι ειμαστε 6 μηνων .περπαταμε προς τον 6ο.αν μετρησουμε σε εβδομαδες ειναι 24 για να πουμε οτι ειμαστε 6.αυτο εχω καταλάβει,αν ισχυει....

επιπλεον βλεπω παλι οτι περναει γρηγορα ο καιρος.

Καλημερα!! Συμφωνώ!! 

Ακουστε παράξενο! 

Εμεις οπως ξέρετε Καναμε εξωσωματικη. Η γονιμοποίηση εγινε 24/3 κ η εμβρυομεταφορα 30/3. Καθε φορα που παμε μας βγαζει πιο μεγαλο τον μωρο. Κ μας αλλάζει την ημερομηνία τοκετού. ειμαστε πολυ σίγουροι για την ηλικία του για μας ενημέρωναν απο το εργαστήριο ποσο εξελίσσονται. Τωρα λοιπόν μας λενε πως ειναι 10 μερες πιο μεγαλο. Δύσκολο...

Αρα παμε με την ημερομηνία σύλληψης ή ανάπτυξης; οέο;; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα!! Συμφωνώ!! 

Ακουστε παράξενο! 

Εμεις οπως ξέρετε Καναμε εξωσωματικη. Η γονιμοποίηση εγινε 24/3 κ η εμβρυομεταφορα 30/3. Καθε φορα που παμε μας βγαζει πιο μεγαλο τον μωρο. Κ μας αλλάζει την ημερομηνία τοκετού. ειμαστε πολυ σίγουροι για την ηλικία του για μας ενημέρωναν απο το εργαστήριο ποσο εξελίσσονται. Τωρα λοιπόν μας λενε πως ειναι 10 μερες πιο μεγαλο. Δύσκολο...

Αρα παμε με την ημερομηνία σύλληψης ή ανάπτυξης; οέο;; 

Ειναι εκνευριστικο που δε σου εξηγουν ακριβως και που καθενας τα μετραει αλλιως :?


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ναι αλλα συμφωνα με τον τροπο μετρησης με τις εβδομαδες μπορεις να πεις οτι μπηκες στον 6ο μολις μπεις στην 22η εβδομαδα. Ενω αν ακολουθεις τους αλλους 2 τροπους οχι. Ανυπομονω να μπω στον 6ο οπως καταλαβες :-P

το καταλαβα οτι ανυπομονεις κοριτσακι μου!!σε μια εβδομαδα κανεις εισοδο.θα περασουν τσακα τσακα.και δεν κανω και τιποτα και εχω και τον "μεγαλο"(σε λγο καιρο ετσι θα τον λεμε) και μου λεει πως περνανε οι ωρες τοσο γρηγορα?σκεψου να εκανα και τιποτα ευχαριστο

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αναστασία33 είπε:

Ειναι εκνευριστικο που δε σου εξηγουν ακριβως και που καθενας τα μετραει αλλιως :?

Και ο γυναικολόγος κ εγω στο τικερ το εχω με την ημερομηνία γονιμοποίησης πάντως. 24/3 και φαινεται σαν να ειχα τερ 10/3. Ε κατι αλλο δεν μπορω να κανω!! Αχαχαχ Τωρα αν ειναι ανεπτυγμένο το μωρακι ειπαμε ειχε να μοιάζει τον μπαμπα του. Πάντως οι βδομαδες αυτές ειναι. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Καλημερα!! Συμφωνώ!! 

Ακουστε παράξενο! 

Εμεις οπως ξέρετε Καναμε εξωσωματικη. Η γονιμοποίηση εγινε 24/3 κ η εμβρυομεταφορα 30/3. Καθε φορα που παμε μας βγαζει πιο μεγαλο τον μωρο. Κ μας αλλάζει την ημερομηνία τοκετού. ειμαστε πολυ σίγουροι για την ηλικία του για μας ενημέρωναν απο το εργαστήριο ποσο εξελίσσονται. Τωρα λοιπόν μας λενε πως ειναι 10 μερες πιο μεγαλο. Δύσκολο...

Αρα παμε με την ημερομηνία σύλληψης ή ανάπτυξης; οέο;; 

Δώρα μου απο την ημέρα ωολυψιας, δηλαδή γονιμοποίηση. Εγώ εβαλα βλαστοκυστες δηλαδή +4 μέρες κ μετρουσα παντα απο την ημέρα εμβριομεταφορας αλλα ο γιατρός μου έβγαζε παντα +10 μέρες. Όπως μου το εξήγησε οι εβδομάδες μετριούνται από την τελευταία περίοδο. Γι αυτό βγαίνει +10 μέρες. 

Μην είστε σίγουρες για την β επιπέδου και το φυλο. Η κουμπάρα της αδερφής μου είναι έγκυος. Ο γιατρος της της είπε κορίτσι. Στην β επιπέδου ο γιατρός της είπε 100% αγόρι. Ο γιατρός της επιμένει κορίτσι κ λέει 1000% σίγουρος. Εμείς περιμένουμε τέλος του μήνα που θα γεννήσει να δούμε τι τελικά είναι. 

Αχου τώρα που το σκέφτομαι όλο κοριτσίστικα πήρα!!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marigula είπε:

Δώρα μου απο την ημέρα ωολυψιας, δηλαδή γονιμοποίηση. Εγώ εβαλα βλαστοκυστες δηλαδή +4 μέρες κ μετρουσα παντα απο την ημέρα εμβριομεταφορας αλλα ο γιατρός μου έβγαζε παντα +10 μέρες. Όπως μου το εξήγησε οι εβδομάδες μετριούνται από την τελευταία περίοδο. Γι αυτό βγαίνει +10 μέρες. 

Μην είστε σίγουρες για την β επιπέδου και το φυλο. Η κουμπάρα της αδερφής μου είναι έγκυος. Ο γιατρος της της είπε κορίτσι. Στην β επιπέδου ο γιατρός της είπε 100% αγόρι. Ο γιατρός της επιμένει κορίτσι κ λέει 1000% σίγουρος. Εμείς περιμένουμε τέλος του μήνα που θα γεννήσει να δούμε τι τελικά είναι. 

Αχου τώρα που το σκέφτομαι όλο κοριτσίστικα πήρα!!!! 

Εμας +6 μερες γιατι καναμε προεμφυτευτικο. Κ εμενα με μετρούσε απο την εμβρυομεταφορα ενώ ο γυναικολόγος απο την ωοληψια αφού εχει δημιουργηθεί κ με βάση αυτη παμε για πητ κ τις βδομαδες με την πιθανή ημερομηνία περιοδου. Τεσπα γερα να ναι κ οτι θέλουν ας μας λενε.

κ σε μενα φίλη μου έτυχε να λενε κοριτσι, στην β επιπέδου αγορι κ γέννησε κοριτσι. Αχαχαχ 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...