Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:

καλημέρα σας! Πως ειστε καλες μου?Σημερα παρακοιμηθηκα περιέργως με τοση ζεστη.Ας ειναι η τελευταία του καλοκαιριού.

Κ γω κοιμηθηκα παρα πανω γιατι η μανούλα εκανε μεχρι αργα δουλειες κ ο μικρος γυρισε χαράματα κ με ξυπνούσαν συνεχεια. Απλα σημερα θα πανε ολα τα φαρμακακια πισω.. 

σημερα δεν ελεγαν πως θα πέσει η θερμοκρασία κ σε κάποιες περιοχές θα βρέξει κ θα ρίξει χαλάζι; χαλάζι ας μην ρίξει, τόσες καλλιέργειες θα καταστραφούν. Αλλα μια βροχούλα δεν θα μας πείραζε.. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κ γω κοιμηθηκα παρα πανω γιατι η μανούλα εκανε μεχρι αργα δουλειες κ ο μικρος γυρισε χαράματα κ με ξυπνούσαν συνεχεια. Απλα σημερα θα πανε ολα τα φαρμακακια πισω.. 

σημερα δεν ελεγαν πως θα πέσει η θερμοκρασία κ σε κάποιες περιοχές θα βρέξει κ θα ρίξει χαλάζι; χαλάζι ας μην ρίξει, τόσες καλλιέργειες θα καταστραφούν. Αλλα μια βροχούλα δεν θα μας πείραζε.. 

αα εγω σηκωθηκα τα ηπ(χ)ια και βουτια παλι στο κρεβατι.απο κυριακη θα ξεκινησει λιωο να πεφτει.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο μενα εγω παλι οσο περναει ο καιρός δυσκολεύομαι να κοιμηθώ καλα...η μπέμπα μου μερα με την μερα γίνεται μεγάλη κ δυνατή και με ταραζει στις κλοτσιες και στις τουμπες έχω και μερικές συσπάσεις φυσικα ...το χειρότερο μ ειναι οταν κλωτσάει προς τα κάτω με φοβίζει πως θα κανει πλουφ κ θα βγει...

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Καλημέρα και απο μενα εγω παλι οσο περναει ο καιρός δυσκολεύομαι να κοιμηθώ καλα...η μπέμπα μου μερα με την μερα γίνεται μεγάλη κ δυνατή και με ταραζει στις κλοτσιες και στις τουμπες έχω και μερικές συσπάσεις φυσικα ...το χειρότερο μ ειναι οταν κλωτσάει προς τα κάτω με φοβίζει πως θα κανει πλουφ κ θα βγει...

Αυτο το σπρώξιμο προς τα κατω με το κανει κ μενα. Κ δως του κλωτσιά κ εμενα παει το μυαλο μου στην περιδεση. Απ την μια πετάω απ την χαρά μου που μου κανει τετοια κ αυτη την αλλη με αγχώνει οταν παει προς τα εκει. Ευτυχως αλλάζει γρηγορα θεση. Εσενα; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

 και εμενα χτυπιεται ολη μερα ,τι ειναι αυτο?η αληθεια  ειναι οτι τον προκαλω με αυτα που τρωω.ρωτησα για την β επιπεδου αν πρεπει να παω νηστικη και μου ειπαν να εχω φαει για να κουνιεται.κλωτσιες μου δινει και εμενα οι οποιες δεν ξερω για ποιον λογο αντανακλουν και χαμηλα στο "αυτο" μου.ενω η κλωτσα ειναι στον αφαλο και την βλεπω.Εχω μια εφαρμογη την happy pregnancy που οτι γραφει αυτα ακριβως νιωθω.εκει με δειχνει 23 εβδομαδες και λεει οτι μπορει να νιωθουμε και ξηροφθαλμια και να χρησιμοποιουμε natural tears.ε λοιπον ξυπνησα το πρωι και τα ματια μου δεν ανοιγοκλειναν ,σαν ξερα ηταν.σε ολα μεσα

φιλεναδες διαβασα για τα αποξηραμενα συκα και τα δαμασκηνα ποσο τεραστια οφελη για την υγεια μας και ξεκινησα και τρωω.δαμασκηνα ετρωγα παντα συκα δεν ειχα φαει..κορυφη!!!!

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ERIANTON είπε:

 και εμενα χτυπιεται ολη μερα ,τι ειναι αυτο?η αληθεια  ειναι οτι τον προκαλω με αυτα που τρωω.ρωτησα για την β επιπεδου αν πρεπει να παω νηστικη και μου ειπαν να εχω φαει για να κουνιεται.κλωτσιες μου δινει και εμενα οι οποιες δεν ξερω για ποιον λογο αντανακλουν και χαμηλα στο "αυτο" μου.ενω η κλωτσα ειναι στον αφαλο και την βλεπω.Εχω μια εφαρμογη την happy pregnancy που οτι γραφει αυτα ακριβως νιωθω.εκει με δειχνει 23 εβδομαδες και λεει οτι μπορει να νιωθουμε και ξηροφθαλμια και να χρησιμοποιουμε natural tears.ε λοιπον ξυπνησα το πρωι και τα ματια μου δεν ανοιγικλειναν ,σαν ξερα ηταν.σε ολα μεσα

φιλεναδες διαβασα για τα αποξηραμενα συκα και τα δαμασκηνα ποσο τεραστια οφελη για την υγεια μας και ξεκινησα και τρωω.δαμασκηνα ετρωγα παντα συκα δεν ειχα φαει..κορυφη!!!!

Σαν τσιμπλιτσες; εχω κατι παω στις βλεφαρίδες μου αλλα έλεγα επειδη τα τρίβω συνεχεια τα ματια μου. 

Ααα ειναι πολυ ωραια τα αποξηραμένα σύκα. Εγω τα έβαζα ψιλοκομμένα στις σαλατες με βαλσαμικο, στο Γιαουρτι μου με δημητριακά κ ξηρούς καρπούς. Ειμαι ικανή τα φαω ενα σακουλάκι. Νωπά δεν τα τρωω με τιποτα. 

  • Μου αρέσει 3

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Αυτο το σπρώξιμο προς τα κατω με το κανει κ μενα. Κ δως του κλωτσιά κ εμενα παει το μυαλο μου στην περιδεση. Απ την μια πετάω απ την χαρά μου που μου κανει τετοια κ αυτη την αλλη με αγχώνει οταν παει προς τα εκει. Ευτυχως αλλάζει γρηγορα θεση. Εσενα; 

Και μενα ρίχνει μέρικες κλωτσιές και σταματάει ...αλλες φορές αν καθομαι και σηκωθώ νιωθω οτι εχει στρογγυλοκατσει χαμηλα η κυρια

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eutuxia25 είπε:

Και μενα ρίχνει μέρικες κλωτσιές και σταματάει ...αλλες φορές αν καθομαι και σηκωθώ νιωθω οτι εχει στρογγυλοκατσει χαμηλα η κυρια

Καμια φορα δεν καταλαβαινω που κάθεται μονο απο τις κλωτσιές, γιατι ειμαι ξαπλα. Μονο αν μαζεύεται καπου καταλαβαινω. 

Οταν κλωτσάει μπρος τα κατω νοιωθω τσιμπήματα στον κόλπο. Επίσης νοιωθω σαν να σφηνώνει χαμηλά δεξιά ή αριστερά. Περίεργα πραγματα συμβαίνουν... 

 

κοριτσια απο κιλά πως πατε;; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καμια φορα δεν καταλαβαινω που κάθεται μονο απο τις κλωτσιές, γιατι ειμαι ξαπλα. Μονο αν μαζεύεται καπου καταλαβαινω. 

Οταν κλωτσάει μπρος τα κατω νοιωθω τσιμπήματα στον κόλπο. Επίσης νοιωθω σαν να σφηνώνει χαμηλά δεξιά ή αριστερά. Περίεργα πραγματα συμβαίνουν... 

 

κοριτσια απο κιλά πως πατε;; 

Εμενα νιωθω να με παταει χαμηλα καποιες φορες και τρεχω για κατουρημα αμεσως.

πρίν από 40 λεπτά , ERIANTON είπε:

 και εμενα χτυπιεται ολη μερα ,τι ειναι αυτο?η αληθεια  ειναι οτι τον προκαλω με αυτα που τρωω.ρωτησα για την β επιπεδου αν πρεπει να παω νηστικη και μου ειπαν να εχω φαει για να κουνιεται.κλωτσιες μου δινει και εμενα οι οποιες δεν ξερω για ποιον λογο αντανακλουν και χαμηλα στο "αυτο" μου.ενω η κλωτσα ειναι στον αφαλο και την βλεπω.Εχω μια εφαρμογη την happy pregnancy που οτι γραφει αυτα ακριβως νιωθω.εκει με δειχνει 23 εβδομαδες και λεει οτι μπορει να νιωθουμε και ξηροφθαλμια και να χρησιμοποιουμε natural tears.ε λοιπον ξυπνησα το πρωι και τα ματια μου δεν ανοιγοκλειναν ,σαν ξερα ηταν.σε ολα μεσα

φιλεναδες διαβασα για τα αποξηραμενα συκα και τα δαμασκηνα ποσο τεραστια οφελη για την υγεια μας και ξεκινησα και τρωω.δαμασκηνα ετρωγα παντα συκα δεν ειχα φαει..κορυφη!!!!

Ειχα παρει ενα κουτακι συκα αποξηραμενα μαζι μου γιατι ειχα φοβηθει για δυσκοιλιοτητα μολις ξεκινησα τον σιδηρο. Τελικα δε με επιασε και τα τρωω τωρα με τη διαιτα του διαβητη γιατι εχει μεσα και συκα και ξερα και χλωρα περιεργο; κι εγω που νομιζα οτι θα απαγορευονται κι οτι ειναι τιγκα στη ζαχαρη. Βεβαια ειχα φαει τον κοσμο να βρω ξερα συκα που να μην ειναι θειαφισμενα. Το αποτελεσμα ειναι να πηγαινω 3 με 4 φορες τη μερα τουαλετα.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Σαν τσιμπλιτσες; εχω κατι παω στις βλεφαρίδες μου αλλα έλεγα επειδη τα τρίβω συνεχεια τα ματια μου. 

Ααα ειναι πολυ ωραια τα αποξηραμένα σύκα. Εγω τα έβαζα ψιλοκομμένα στις σαλατες με βαλσαμικο, στο Γιαουρτι μου με δημητριακά κ ξηρούς καρπούς. Ειμαι ικανή τα φαω ενα σακουλάκι. Νωπά δεν τα τρωω με τιποτα. 

σε σαλατα ε?μιαμ!!!και εγω φρεσκα δεν τρωω.μα λενε οτι τα αποξηραμενα χουν περισσοτερα οφέλη.

πρίν από 31 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

κοριτσια απο κιλά πως πατε;; 

απο κιλα τιποτα!!!!ενα και αυτο αν μετριεται.ημουν68 οταν εκανα το τεστ εγκυμοσυνης πηγα 64,5 και τωρα 65.5.τι να λεω εχω παρει ή οχι.νιωθω πολυ καλα ψυχολογικα σε αυτο τι κομματι.στον 6 λεει ξεκιναει να ανεβαινει η ζυγαρια και στο τελος που εκει ειναι τελειως μαλακια.ειχα παρει 4 κιλα στον γιο μου.ενω μεχρι τοτε ειχα 7κιλα μαζεψει.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ERIANTON είπε:

σε σαλατα ε?μιαμ!!!και εγω φρεσκα δεν τρωω.μα λενε οτι τα αποξηραμενα χουν περισσοτερα οφέλη.

απο κιλα τιποτα!!!!ενα και αυτο αν μετριεται.ημουν68 οταν εκανα το τεστ εγκυμοσυνης πηγα 64,5 και τωρα 65.5.τι να λεω εχω παρει ή οχι.νιωθω πολυ καλα ψυχολογικα σε αυτο τι κομματι.στον 6 λεει ξεκιναει να ανεβαινει η ζυγαρια και στο τελος που εκει ειναι τελειως μαλακια.ειχα παρει 4 κιλα στον γιο μου.ενω μεχρι τοτε ειχα 7κιλα μαζεψει.

Αχ ναι ειναι τελεια Ειρήνη. Μαρούλι, ντοματίνια, καρύδια, σύκο και χτυπάς βαλσαμικο με πορτοκαλι + ελαιολαδο + αλάτι προαιρετικά!! Τέλειο!!! Αν σας αρεσουν τα γλυκα ειναι τέλειο! 

Στα κιλά εχω μεινει στάσιμη. 63. Έκοψα κορτιζόνη ομως. Έφυγε κατακράτηση κλπ. Περίμενα να ειμαι χαλια αλλα τελικα καλα ειμαι. Με τεράστια κοιλια προς τα μπρος! 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...