Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

 

Εμενα μου ειπε στις 32βδ του λεω επειδη παιζει να μην τις πιάσουμε δεν το κανουμε πιο νωρις;; κ μου ειπε οκ οταν θελεις συννενοησου κ με τον γυναικολογο σου κ κλείνουμε ραντεβου. Οποτε δεν εκλεισα. 

μια χαρα θα τις πιασεις.σε βλεπω σιγουρακι για 36,5 βδομαδες.κατσε και θα δεις


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , ERIANTON είπε:

μια χαρα θα τις πιασεις.σε βλεπω σιγουρακι για 36,5 βδομαδες.κατσε και θα δεις

Λέτε να βαλουμε στοιχήματα;; Αχαχχα Ειρήνη μου Μακαρι να παει τοσο! Μακαρι. Καθε μερα διαβαζω για πρόωρα κ αγχώνομαι. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Λέτε να βαλουμε στοιχήματα;; Αχαχχα Ειρήνη μου Μακαρι να παει τοσο! Μακαρι. Καθε μερα διαβαζω για πρόωρα κ αγχώνομαι. 

εγω παλι ενα βραδυ διαβαζα για την περίδεση ολες μετα τις 35 εβδομαδες και τβς κουμπαράς μου η κουμοαρα 38 ,,και ειχε ολα τα συμπτωματα ιδια σαν και εσενα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

οταν η φυση ησυχαζει εγώ καθομαι μπαλκονι και κοιταζω πεφταστερια ακούγοντας μουσικη και με ενα πολυ δροσερό αερακι .να ειχα και ενα amaretto με λεμονι θα ηταν υπέροχα!

  • Μου αρέσει 5

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Δεν σηκώθηκα ακόμη!!! Είπα σήμερα να τεμπελιασω, αρκετά! 

Έκανε κ κρύο εψές ήταν τέλεια!!! Αν δεν ήταν κ αυτή η φαγούρα να με ταλαιπωρεί τα βράδια... 

Κοριτσια τι είναι το ντοπερ που λέτε? 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημέρα!! Δεν σηκώθηκα ακόμη!!! Είπα σήμερα να τεμπελιασω, αρκετά! 

Έκανε κ κρύο εψές ήταν τέλεια!!! Αν δεν ήταν κ αυτή η φαγούρα να με ταλαιπωρεί τα βράδια... 

Κοριτσια τι είναι το ντοπερ που λέτε? 

Καλημερα κι απο μενα!!! Αργησα να παρω σιδηρο σημερα και θα πανε ολα πισω...

Το doppler ειναι υπερηχογραφημα αναπτυξης εμβρυου του τριτου τριμηνου.

Απ' οσο ξερω γινεται σε ολες τις εγκυμοσυνες οπως η αυχενικη και η β επιπεδου.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημέρα!! Δεν σηκώθηκα ακόμη!!! Είπα σήμερα να τεμπελιασω, αρκετά! 

Έκανε κ κρύο εψές ήταν τέλεια!!! Αν δεν ήταν κ αυτή η φαγούρα να με ταλαιπωρεί τα βράδια... 

Κοριτσια τι είναι το ντοπερ που λέτε? 

καλημέρα!!!τεμπελια ωραιο πράγμα!!το ντοπλερ ειναι γυρω στις 30-32εβδομαδες και κοιτανε αν αιματωνεται σωστα το εμβρυο απο τον ομφαλιο λωρο κοιτανε τις βαλβιδες νομιζω και φυσικα την αναπτυξη του που αν δουν  αν μεγαλωνει φυσιολογικα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

εγω παλι ενα βραδυ διαβαζα για την περίδεση ολες μετα τις 35 εβδομαδες και τβς κουμπαράς μου η κουμοαρα 38 ,,και ειχε ολα τα συμπτωματα ιδια σαν και εσενα.

Αν την κανεις στην ωρα της περιδεση μεχρι 12η βδομαδα κ το κανουν προληπτικά λόγω ιστορικού δεν υπάρχει προβλημα. Κ στο σχολείο μια κοπελα εκανε κ μετα απο δτο βδομαδες εκανε ποδήλατο κ κανονικα τα παντα οτι εκανε. Σε μενα εγινε πλήρη διαστολή, απο τον  τράχηλο μονο 0,5 εμεινε κ εκείνο ράφτηκε γι αυτο ανησυχούμε. Τωρα στον υπέρηχο φαινεται πως δεν εχω καθολου. Σαν να γέννησα ειναι. 

Κ γω διαβασα αλλα δεν ειδα σαν αυτο που μου ετυχε. Κ ο γυναικολόγος κ στην β επιπέδου μου ειπαν Μακαρι να παει 30 βδομαδες. Μετα μην φοβάσαι. Ολο αυτο μου λενε. 

πρίν από 34 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημέρα!! Δεν σηκώθηκα ακόμη!!! Είπα σήμερα να τεμπελιασω, αρκετά! 

Έκανε κ κρύο εψές ήταν τέλεια!!! Αν δεν ήταν κ αυτή η φαγούρα να με ταλαιπωρεί τα βράδια... 

Κοριτσια τι είναι το ντοπερ που λέτε? 

Καλημερα! Ακομα εχεις φαγούρα;; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

για την γνωστη που σου έγραψα ενω η γιατρός που είχε  της ειχε συστησει οτι μετά την πρώτη αποβολή που είχε επρεπε να κανει περιδεση εξ αρχης αλλαξε γιατρό και ο δευτερος στις εξετασεις τις ελεγε ολα τελεια και μακρυς τραχηλος και κλειστος τραχηλος και στον 4 μηνα ειδε στο μπανιο οτι και εσυ και απο τυχειβτο σωσανε το εμβρυο.γεννησε στις 38.και μαλιστα στο προς το  τελος τις ειπε και σηκωθηκε κιολας.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ERIANTON είπε:

για την γνωστη που σου έγραψα ενω η γιατρός που είχε  της ειχε συστησει οτι μετά την πρώτη αποβολή που είχε επρεπε να κανει περιδεση εξ αρχης αλλαξε γιατρό και ο δευτερος στις εξετασεις τις ελεγε ολα τελεια και μακρυς τραχηλος και κλειστος τραχηλος και στον 4 μηνα ειδε στο μπανιο οτι και εσυ και απο τυχειβτο σωσανε το εμβρυο.γεννησε στις 38.και μαλιστα στο προς το  τελος τις ειπε και σηκωθηκε κιολας.

Αληθεια Ειρήνη;;; Αχ δεν ξερεις ποσο κουραγιο μου δινεις!! Σιωπηλή ανεπάρκεια λεγεται, χωρις πόνο χωρις συσπάσεις τιποτα. Εμενα μου ειπε οσο προχωράει η εγκυμοσυνη ουτε τουαλέτα για το βάρος. Με πάπια. Αχ λες;; Αχ παναγια μου Μακαρι!! Κ 36 θα πετάω απ την χαρά μου!! 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , ERIANTON είπε:

για την γνωστη που σου έγραψα ενω η γιατρός που είχε  της ειχε συστησει οτι μετά την πρώτη αποβολή που είχε επρεπε να κανει περιδεση εξ αρχης αλλαξε γιατρό και ο δευτερος στις εξετασεις τις ελεγε ολα τελεια και μακρυς τραχηλος και κλειστος τραχηλος και στον 4 μηνα ειδε στο μπανιο οτι και εσυ και απο τυχειβτο σωσανε το εμβρυο.γεννησε στις 38.και μαλιστα στο προς το  τελος τις ειπε και σηκωθηκε κιολας.

Και μια συναδελφος απο εξωσωματικη κι εκεινη γυρνωντας απο διακοπες εκλεισε ραντεβου στο γυναικολογο χωρις να εχει προγραμματισμενο και της εκανε περιδεση αμεσως. Μου ελεγε τοτε θυμαμαι η κοπελα στο τσακ προλαβα. Κι εκεινη κανονικα γεννησε.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ERIANTON είπε:

το κουραγιο το εχεις ετσι και αλλιως περιμενε τωρα με μεγαλη υπομονη.

μακαρι να πεσω μεσα στις 36,5.οχι τιποτα αλλο για κερασμα,χαχα.

Ολες θα σας στειλω δωράκι!! Τόση συμπαράσταση που μου κανετε!! 

πρίν από 8 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Και μια συναδελφος απο εξωσωματικη κι εκεινη γυρνωντας απο διακοπες εκλεισε ραντεβου στο γυναικολογο χωρις να εχει προγραμματισμενο και της εκανε περιδεση αμεσως. Μου ελεγε τοτε θυμαμαι η κοπελα στο τσακ προλαβα. Κι εκεινη κανονικα γεννησε.

Λέτε βρε παιδια; κ εμενα είδε το σάκο του μωρού. Τοσο Τσακ!! Αχαχαχ

κ αυτη ακινησία; 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ολες θα σας στειλω δωράκι!! Τόση συμπαράσταση που μου κανετε!! 

Λέτε βρε παιδια; κ εμενα είδε το σάκο του μωρού. Τοσο Τσακ!! Αχαχαχ

κ αυτη ακινησία; 

Ναι απο τελη Αυγουστου που εκανε την περιδεση αν θυμαμαι καλα μεχρι τελος που γεννησε της ειχε πει ακινησια. Βεβαια προς το τελος ειχε αρχισει και κυκλοφορουσε αλλα εγω στη θεση της δε θα το εκανα με τιποτα. Κι εκεινη μανουλα Δεκεμβριου ηταν συμπτωματικα οποτε γυρω στον 6ο την εκανε την περιδεση οπως υπολογιζω.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ναι απο τελη Αυγουστου που εκανε την περιδεση αν θυμαμαι καλα μεχρι τελος που γεννησε της ειχε πει ακινησια. Βεβαια προς το τελος ειχε αρχισει και κυκλοφορουσε αλλα εγω στη θεση της δε θα το εκανα με τιποτα. Κι εκεινη μανουλα Δεκεμβριου ηταν συμπτωματικα οποτε γυρω στον 6ο την εκανε την περιδεση οπως υπολογιζω.

Εμενα δεν μ αφήνει καθολου. Κ το φαγητο ξαπλωμένη στο πλάι το τρωω. Καμια φορα κάθομαι 5 λεπτα γιατι ποναω πολυ, αλλα Οχι παραπανω. Δεν τεντώνομαι, μπανιο ακομα με κανουν ο ανδρας μου ή η μαμά μου καθιστή σε σταμνί. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...