Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Ersikapa6 είπε:

Η διατροφή είναι χαμηλα λιπαρα!Εμένα κορίτσια είναι στο πολεμικό ναυτικό ο άντρας μου και έχει ταξίδια Δν εχω προλάβει να τον ζαλίσω!!

λειπει μερες δηλαδη?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου!!

Εγω τον αντρα μου δεν τον τρελαινω, τρελαινεται μονος του.Καθετι που μετακινειται στο σπιτι με ρωταει πως μετακινηθηκε και ποση δυναμη εβαλα.Το σκ βαψαμε το δωματιο και τσακωνομασταν ποιος θα το καθαρισει.Η αληθεια ειναι πως αισθανομαι παρα πολυ καλα. Σαν να μην ειμαι εγκυος. Βεβαια το αγχος μου για την πεμπτη που εχω το doppler εχω κορυφωθει.Αν ολα ειναι καλα την πεμπτη θα ξεκινησουμε να κανουμε καποιες αγορες.

Εσυ Ειρηνακι εχεις την αυριο σωστα? 

Ερση και μενα στο πολεμικο ναυτικο ειναι ο αντρας μου, στεναχωριεται πολυ που φευγει αλλα μολις μπω στο μηνα μου δεν θα ξαναφυγει.

πρίν από 3 λεπτά , Ersikapa6 είπε:

@ERIANTON στην αρχή της εγκυμοσύνης ήμουν μόνη μου έλειπε συνέχεια τώρα που μπήκα στον 8 θα είναι εδώ ευτυχώς!γενικά κάνει ταξίδια σίγουρα 15 μέρες τον μήνα λείπει.

χα! χα! φρεγατα μου φαινεται ε? :)

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Ersikapa6 είπε:

@ERIANTON στην αρχή της εγκυμοσύνης ήμουν μόνη μου έλειπε συνέχεια τώρα που μπήκα στον 8 θα είναι εδώ ευτυχώς!γενικά κάνει ταξίδια σίγουρα 15 μέρες τον μήνα λείπει.

δεν θα το αντεχα να μην  τον εχω κοντα μου! είμαι ανασφαλής (στα περι υγεία ς μην τυχει κατι).κατα τα αλλα δεν μασαω τα κανω ολα μονη μου.Μπραβο σου!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ παιδιά τελευταια νιώθω άσχημα ψυχολογικά κ ζαλίζομαι πολύ. Χωρίς να ξέρω τι φταίει πάλι... Όλοι μου λένε μην αγχωνεσαι δεν είναι τίποτα αλλά κανείς δεν με βοηθάει στις δουλειές.. Κ τώρα με τη βαλίτσα που έχω πλυντήρια, σιδερωματα, να σκεφτώ τι να βάλω μέσα κλπ. Κανείς δεν με βοηθάει στο παραμικρό, ούτε έχει ρωτήσει αν χρειαζόμαστε κάτι για να αγορασουμε. Με ο,τι έχουμε θα τη βγάλει κ ο μικρός μου φαίνεται, δεν πειράζει ας είναι γερός μόνο.Κ έχω μπει σε μια φάση που δεν έχω διάθεση να σηκωθώ να κάνω τίποτα κ είμαι μονίμως κουρασμένη. Εν τω μεταξύ κ ο άντρας μου έχει νεύρα με τη δουλειά του κ έχουμε να διαχειριστούμε κ αυτό. Όσο γρήγορα πέρασαν 8 μήνες, άλλο τόσο θα κάνει να περάσει κ ο 9ος για μενα μου φαίνεται...

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ersikapa6 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! ευτυχώς και οι δικές μου εξετάσεις είναι καλές!!επιτέλους έπεσε η γgt!!γενικά είμαι καλά απλά δύο μέρες Δν την καταλαβαίνω τόσο συχνά την μπέμπα και εχω αρχίσει να ανησυχώ γτ την καταλάβαινα συνέχεια τώρα έχει μειώσει λίγο τις κινήσεις της!την Πέμπτη έχω γιατρό οπότε θα μάθουμε!!Η χολοσταση δυστυχώς Δν έχει θεραπεία μετά την γέννα φεύγει εγώ Βέβαια με διατροφή κατάφερα να τα ρίξω τα ένζυμα.

Πολύ χάρηκα με τα νέα σου κοριτσάκι!!!Μετά τη συμβουλή σου προσπαθώ κι εγώ να περιορίσω το απ'έξω φαγητό ,τα τηγανητά κτλ μπας και καταφέρουμε να ρίξουμε κι εμείς τις τιμές και να επιμυκήνουμε την εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο Λιζακι να δεις το μικρουλικο σου.Εγω αυριο πρωι θα παω ναι.να δουμε ποσο θα εχει φτασει το αφρατουλι μου.Σημερα θα παω για βυθοσκοπηση να δω τι γίνονται τα ματακια μου και αν μπορω να συνεχισω για φυσιολογικα..Ειχα κανει και στον πρωτο επειδη εχω μυωπια και μου ειπε ο γιατρός να την κανω.

Ιωαννα περαστικα να ειναι ολα.Βοηθεια δεν ειχα ποτε και δεν εχω ουτε τωρα.Εσενα βεβαια ειναι μικρο το κοριτσι σου και ειναι αλλιως.Εγω ουτε να υποχρεωνομαι θελω ουτε τιποτα.Μονο στην αναγκη.Και οτι μπορω οτι δεν μπορω το αφηνω μεχρι να μου ερθει να μπορεσω.Μην ζοριζεσαι να τα κανεις ολα τελεια.Κανεις δεν θα σου πει μπράβο.Και θα είναι εισαι μονιμα κουρασμενη

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!!

@lizaki1111 με το καλό να δεις το μωράκι σου την Πέμπτη !! κ εγώ την Πέμπτη θα παω να το δω κ θα κάνω κ Doppler ας είναι λίγο νωρίς γιατί ούτως ή αλλιώς πρέπει να πάω να μετρήσω τον τράχηλο λόγω των συσπάσεων που έχω κάθε μέρα κ ήδη εδώ κ 2 εβδομάδες είχε αρχίσει να μειώνεται!

Εγω το ΣΚ κατέβασα τα ρούχα από τον ΄γιο μου κ τα έπλυνα κ χθες σιδέρωσα κ τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα για το μωρό...ένα ακόμα πλυντήριο μου μένει να βάλω με μικροπράγματα. Με έπιασε ο φόβος μου με τις συνεχείς συσπάσεις που έχω μην γίνει κάτι κ λέω ας τα ετοιμάσω κ ας είναι νωρίς.

 

  • Μου αρέσει 2

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο εμενα με το καλο να δειτε τα μωρακια σας αυριο!!!

εγω το Σαββατο εχω doppler κ εχω την αγωνια μου. Τον αντρα μ αυτη τη φορα δεν τον πολυζαλιζω δουλευει κ βαρδιες οποτε δεν πολυσυναντιομαστε στο σπιτι. Εχω κρατησει κ τη μικρη σπιτι γτ της εκανα το εμβολιο ιλαρας μπας κ γλιτωσουμε καμια ιωση του παιδικου, εκανα κ εξεταση για αντισωματα για ιλαρα να ειμαι σιγουρη (υπερβολη νομιζω γτ ειμαι εμβολιασμενη τελικα).


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Εγώ παιδιά τελευταια νιώθω άσχημα ψυχολογικά κ ζαλίζομαι πολύ. Χωρίς να ξέρω τι φταίει πάλι... Όλοι μου λένε μην αγχωνεσαι δεν είναι τίποτα αλλά κανείς δεν με βοηθάει στις δουλειές.. Κ τώρα με τη βαλίτσα που έχω πλυντήρια, σιδερωματα, να σκεφτώ τι να βάλω μέσα κλπ. Κανείς δεν με βοηθάει στο παραμικρό, ούτε έχει ρωτήσει αν χρειαζόμαστε κάτι για να αγορασουμε. Με ο,τι έχουμε θα τη βγάλει κ ο μικρός μου φαίνεται, δεν πειράζει ας είναι γερός μόνο.Κ έχω μπει σε μια φάση που δεν έχω διάθεση να σηκωθώ να κάνω τίποτα κ είμαι μονίμως κουρασμένη. Εν τω μεταξύ κ ο άντρας μου έχει νεύρα με τη δουλειά του κ έχουμε να διαχειριστούμε κ αυτό. Όσο γρήγορα πέρασαν 8 μήνες, άλλο τόσο θα κάνει να περάσει κ ο 9ος για μενα μου φαίνεται...

Σαν να το έγραψα εγώ...

Άσχετο εμένα εδώ και καιρό πατάει επιλογή ντοπλερ ο γιατρός κ βλέπει αυτά που είναι να δει . Αυτό μου απάντησε η μαία όταν την ρώτησα πότε θα κάνουμε κ μεις 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου φαίνεται ολες πανω κατω έχουμε βαρύνει αρα ειναι φυσιολογικό αφου ολες καπου ποναμε εγω ξυνομαι μονο στην κοιλιά πουθενά αλλού...κ γκρίνια με πιάνει κ δυσφορία με πιανει κ ολα ...καλααα συσπάσεις εχω τοσοο καιρό που πλέον δεν ασχολούμαι καν... @IoannaMas αυτο που περνας εσυ τωρα ακριβώς το ιδιο περνουσα και γω στην αρχή ήμουν πολυ χαλια ψυχολογικα κ ειχα τρομάξει οτι δεν ειναι φυσιολογικό ολο αυτο με τον καιρο αργησε αλλα περασε ειμαι πολυ καλύτερα τωρα...ειναι λογικο να εισαι εξαντλημένη να εχεις παραπονο που δεν σε βοηθανε τρομαξες κ με τις εξετάσεις... λιγο εμεινε κανε υπομονή... 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Ίσως από τη μια κ εγώ να είναι παράλογη που ψάχνω βοήθεια κ νευριαζω που δεν με βοηθάει κανείς αλλά το πιο εκνευριστικό είναι να σου λένε "εεε μην τα κάνεις κ όλα, ο τι μπορείς κ τα άλλα δε χρειάζονται". Αν δεν τα έκανα θα πήγαινα στο μαιευτήριο χωρίς βρακί να βάλω χαχαχα. Αυτό πάντως πέρασα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη , στον 9ο μου βγήκαν όλα... Συσπάσεις δεν έχω τίποτα ιδιαίτερο αλλά με πιάνουν κάτι πόνοι. Επίσης δεν ξέρω τι να μαγειρέψω κάθε μέρα με αυτό το ζάχαρο έχω μπερδευτεί τι πρέπει να τρώω κ όλο τρώω ψητό κρέας με χόρτα κ εχω μπουχτισει με γάλα κ γιαούρτι! Έχετε καμία ιδεα οι ομοιοπαθουσες;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραια τα λενε απ εξω ολοι μην τα κανείς μωρε σιγα ποιος θα σε παρεξηγησει? Το χω δοκιμάσει...κ απλα μετα τα εκανα μαζεμενα κ ηταν χειρότερα... εγω αναγκαστικά εβαλα και τον αντρα μ να βοηθήσει οσοο Μπορεί κ οσο ξέρει γτ Αλλιώς δεν έβγαινε...τωρα το μαγείρεμα ειναι αλλη πονεμένη ιστορία φαντάζομαι μονο στο ίντερνετ μπορείς να βρεις καμια εύκολη συνταγή για την περίπτωση σου...πάντως παραλογη δεν εισαι ειναι λογικο να λυγισες κ συ μ ολα αυτα αντεχες τοσο καιρο ελεγες τα καταφερνω ολα εεε κουραστηκες πια

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ίσως από τη μια κ εγώ να είναι παράλογη που ψάχνω βοήθεια κ νευριαζω που δεν με βοηθάει κανείς αλλά το πιο εκνευριστικό είναι να σου λένε "εεε μην τα κάνεις κ όλα, ο τι μπορείς κ τα άλλα δε χρειάζονται". Αν δεν τα έκανα θα πήγαινα στο μαιευτήριο χωρίς βρακί να βάλω χαχαχα. Αυτό πάντως πέρασα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη , στον 9ο μου βγήκαν όλα... Συσπάσεις δεν έχω τίποτα ιδιαίτερο αλλά με πιάνουν κάτι πόνοι. Επίσης δεν ξέρω τι να μαγειρέψω κάθε μέρα με αυτό το ζάχαρο έχω μπερδευτεί τι πρέπει να τρώω κ όλο τρώω ψητό κρέας με χόρτα κ εχω μπουχτισει με γάλα κ γιαούρτι! Έχετε καμία ιδεα οι ομοιοπαθουσες;

Εμενα μου ειχε πει ολα τα οσπρια, τα λαχανικα, ζυμαρικα, κρεατα μαγειρευτα απλα με φρεσκια τοματα. 

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...