Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Ersikapa6 είπε:

@ERIANTON είμαι 32 εβδομάδων αλλά δυστυχώς η μπέμπα έχει βάλει κεφάλι πάνω πόδια κάτω από τον 6 μήνα είναι έτσι...

καλα ότι υπάρχει η περιπτωση να αλλαξει θεση το ξερεις.βολευτηκε το γλυκουλι σου για πες της.... "εη μεγαλη για γυρνα να ξεμπερδευουμαι!". είναι στο πρόγραμμα να κάνεις καισαρική?

10 ώρες πρίν, lizaki1111 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.

Ολα καλα με το doppler. Η μικρουλα μας ειναι 1930 γρ. 

Τωρα θα παω στο γιατρο σε 2 βδομαδες παλι.Αχ τι καλα που τα ραντεβου γινονται πιο συχνα:)

Κατι ακουσα πριν λιγο οτι το κεελπνο δεν βρηκε χολερα αλλα δεν το ειδα καλα. Μακαρι.

ωραια η μπουμπου! συνεχίστε!! μας εμεινε λιγο ακομα.ολα μια χαρα!!

8 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εμας η παρακολούθηση συνεχίζεται καρέ καρέ και η αγωνία έχει χτυπήσει ταβάνι! Οι εξετάσεις μου για το συκώτι ανεβήκαν όλες εκτός από μια που έπεσε μάλλον από τις ενέσεις κορτιζόνης οπότε δύσκολα τα πράγματα. Το Σάββατο το πρωί θα κάνουμε doppler και ξανά εξετάσεις. Αν έχουν αυξηθεί κι άλλο μπαίνουμε Σάββατο απόγευμα για καισαρική. Αλλλιώς θα προσπαθήσουμε να το τραβήξουμε μέχρι την άλλη Παρασκευή. Τα μικρούλια μας ευτυχώς μέχρι τώρα είναι καλά. Σήμερα τα βρηκε περίπου 2 κιλά το καθένα.

Ολα να πανε κατ ευχην!! Προκειμένου να εισαι καλα εσυ και τα μωρά γινονται αυτα.Αν χρειαστει να επεμβουν απο τωρα ας γινει.Μην μασας !!Δυναμη!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Πηγα ΙΚΑ σήμερα γιατι απο αύριο μετράνε οι 56 μέρες και....μαντέψτε! Τη Δευτέρα πρέπει να πάω ξανά! Δε μπορούσε να το καταχωρήσει έστω κι αν ειναι η τελευταία εργάσιμη σήμερα!

Πήγα και για εξετάσεις αίματος νωρίτερα και γυρίζω σπίτι για διάβασμα και προετοιμασία όλων όσων έχω να αφήσω στους "αντικαταστατες". Μάχη με τις εβδομάδες να προλάβω να ετοιμαστώ, να φυγω ησυχη για το μωρουδακι...!

Οι νύχτες...δεν το συζητώ τι αλλοκοτο υπνο κανω...Προχθές 22:30-01:00 + ξανα 05:00 -09:00. Ο,τι να ναι! 

Doppler με το γιατρό μου εχω την Τρίτη, στο κανονικό ραντεβού.

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες! @butterfly1986 Να πάνε ολα καλα, ο,τι κι αν αποφασίσουν αυτο το σκ!

  • Μου αρέσει 2

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! @ERIANTON μου είχε πει λόγω του προβλήματος στην χολή είναι πιθανό να κάνω καισαρική αλλά τώρα που πάνε καλά τα πράγματα μου είπε να περπατάω όσο πιο πολύ μπορώ για να γυρίσει! @butterfly1986 όλα καλά θα πάνε τα μωρά είναι πολύ καλά στα κιλά.εμενα από την 27 εβδομάδα μου έλεγε ο γιατρός θα μπούμε για καισαρική και τελικά έχω φτάσει στην 32.υπομονη και όλα θα πάνε τέλεια!τι να κάνουμε είμαστε από τις "τυχερές" που παιδευοντε λίγο παραπάνω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

πρίν από 44 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλημέρα! Πηγα ΙΚΑ σήμερα γιατι απο αύριο μετράνε οι 56 μέρες και....μαντέψτε! Τη Δευτέρα πρέπει να πάω ξανά! Δε μπορούσε να το καταχωρήσει έστω κι αν ειναι η τελευταία εργάσιμη σήμερα!

Πήγα και για εξετάσεις αίματος νωρίτερα και γυρίζω σπίτι για διάβασμα και προετοιμασία όλων όσων έχω να αφήσω στους "αντικαταστατες". Μάχη με τις εβδομάδες να προλάβω να ετοιμαστώ, να φυγω ησυχη για το μωρουδακι...!

Οι νύχτες...δεν το συζητώ τι αλλοκοτο υπνο κανω...Προχθές 22:30-01:00 + ξανα 05:00 -09:00. Ο,τι να ναι! 

Doppler με το γιατρό μου εχω την Τρίτη, στο κανονικό ραντεβού.

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες! @butterfly1986 Να πάνε ολα καλα, ο,τι κι αν αποφασίσουν αυτο το σκ!

καλως την!!!καλο κουραγιο κοριτσακι!δεν μετρησες56 μερες πριν .εγω μετρησα ξαναμετρησα .τουλαχιστον ειδες αν τα ειχες ολα μαζι σου τα χαρτια που θελουν γιατι ειναι και λιγο σαδιστες.μπορεις να στειλεις και καποιον αλλο με εξουσιοδοτηση .ειδα μια μαμα που ειχε παει για την εγκυο κορη της.Με το αγορι σου βλεπεστε ή πανω στο τρεξιμο χανεστε?

Ερση περπατα τοτε βαλε και μουσικη χαμηλα στην κοιλιτσα κανε οτι μπορείς ,θελω να πιστευω οτι ολες θα φτασουμε τις προσδοκιες μας!(Ερση σε λενε ετσι?)

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ERIANTON Ναι, ευτυχώς τα εχω ολα. Μα μέτρησα, αλλα αυριο είναι Σάββατο! Βρισκόμαστε ολοι νωρις στο σπιτι φέτος το απόγευμα. Και το μεσημέρι τρωμε με τον μικρο μαζι και τον βάζω για ύπνο 3/5 μέρες την εβδομάδα. Είναι καλά τα ωράρια για να μη με στερηθεί όταν έρθει το μικρούλι. Αλλά... στον παιδικό χωρις προειδοποίηση τον άλλαξαν τμήμα τωρα που ηρθαν ολα τα παιδάκια  απο ΕΣΠΑ, για τον καλύτερο ηλικιακο διαχωρισμό. Χωρις να μας πουν τιποτα για να τα προετοιμάσουμε. Έχασε τη δασκαλα που με τόσο ενθουσιασμό δέθηκε φέτος μαζί της και αρχισαμε παλι τα "δε θελω να παω σχολείο" το πρωί.

Έχει διάφορα ρε παιδιά δασκάλα με δασκάλα...κι εγω εκπαιδευτικός είμαι και τώρα τα βλέπω πρωτη φορά απο τη μεριά του γονιού.... Και δεν έχω αυτές τις απόψεις της γκρίνιας, δεν ασχολούνται, ξυνονται στους δημοσιπυς παιδικους κλπ. Γιατί σε δημόσιο σχολείο θα πάει μετά. Αλλα... ειναι η βαθμίδα τέτοια που πρέπει να βρουν στοργή και να αναπτυξουν ενδιαφέρον και όρεξη για το σχολείο... Είναι λυπηρό από 3 χρόνων να λέει κάποιος "δε μου αρέσει το σχολείο"οταν είδαμε με την άλλη δασκάλα οτι μπορεί να συμβαίνει κι αλλιώς... 

Συγνώμη για το πρήξιμο, είναι οι σκέψεις μου αυτή την εβδομάδα...


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, gaidaki είπε:

Καλημέρα! Πηγα ΙΚΑ σήμερα γιατι απο αύριο μετράνε οι 56 μέρες και....μαντέψτε! Τη Δευτέρα πρέπει να πάω ξανά! Δε μπορούσε να το καταχωρήσει έστω κι αν ειναι η τελευταία εργάσιμη σήμερα!

Πήγα και για εξετάσεις αίματος νωρίτερα και γυρίζω σπίτι για διάβασμα και προετοιμασία όλων όσων έχω να αφήσω στους "αντικαταστατες". Μάχη με τις εβδομάδες να προλάβω να ετοιμαστώ, να φυγω ησυχη για το μωρουδακι...!

Οι νύχτες...δεν το συζητώ τι αλλοκοτο υπνο κανω...Προχθές 22:30-01:00 + ξανα 05:00 -09:00. Ο,τι να ναι! 

Doppler με το γιατρό μου εχω την Τρίτη, στο κανονικό ραντεβού.

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες! @butterfly1986 Να πάνε ολα καλα, ο,τι κι αν αποφασίσουν αυτο το σκ!

Καλημέρα!!! Σας ευχαριστώ όλες! Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά...Και μια βδομάδα να μπορούσα να κερδίσω θα ήταν μεγάλο κέρδος για τα μωράκια μου πιστεύω...

Gaidaki σα να διαβάζω τον εαυτό μου! Χτες πήγα στο ΙΚΑ μέσα στην καλή χαρά να κάνω τα χαρτιά και μου λέει δεν γίνεται έλα Δευτέρα γιατί ξεκινάει Κυριακή η άδεια!Δεν ήξερα ότι πρέπει να έχει ξεκινήσει για να πας.Μα της λέω μπορεί να έχω γεννήσει μέχρι τότε!Και μου λέει μια χαρά θα κάνε κάποιος δικός σου και τις δυο αιτήσεις μαζί εγκυμοσύνης και λοχείας...! Όσο για τον ύπνο κάτι τέτοια ωράρια κανω κι εγώ! 12-2 και μετά 5-9 είναι το πιο κλασσικο!!Χαχα!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986 λογικό το παράπονο σου, κ εγώ θα ήθελα τα μωράκια να μείνουν μέσα όσο το δυνατόν περισσότερο εάν ήμουν στη θέση σου, όμως σκέψου ότι αν δεν μπορείς πλέον να κάνεις κάτι για αυτό, απλά μην αγχωνεσαι κ θα πάνε όλα καλά. Ακόμα κ αν γεννηθούν θα πάνε όλα πολύ καλα, σίγουρα!!

Με τα γραφειοκρατικά του ΙΚΑ είναι να μην μπλέξεις, Μόνο στη σκέψη ότι θα έπρεπε να πάω με κατακλύζει το άγχος για το τι θα έβρισκαν να μου πουν ότι δεν έκανα σωστά. Στείλτε άλλους αν γίνεται για να μην συγχυζεστε.

Κατά τα αλλά πώς πάτε; εγώ έχω φουσκώσει πολύ, με εμποδίζει αρκετά η κοιλιά. Κ όταν περπατάω νιώθω πίεση κάτω χαμηλα... Τέλος του μήνα μπαίνω στον μήνα μου νομίζω. Άντε να δούμε πώς θα φτάσουμε μέχρι εκεί.

3 ώρες πρίν, Ersikapa6 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @ERIANTON μου είχε πει λόγω του προβλήματος στην χολή είναι πιθανό να κάνω καισαρική αλλά τώρα που πάνε καλά τα πράγματα μου είπε να περπατάω όσο πιο πολύ μπορώ για να γυρίσει! @butterfly1986 όλα καλά θα πάνε τα μωρά είναι πολύ καλά στα κιλά.εμενα από την 27 εβδομάδα μου έλεγε ο γιατρός θα μπούμε για καισαρική και τελικά έχω φτάσει στην 32.υπομονη και όλα θα πάνε τέλεια!τι να κάνουμε είμαστε από τις "τυχερές" που παιδευοντε λίγο παραπάνω...

Εγώ δεν έχω προωρακι αλλά νομίζω καλύτερα να μην σ ακούσει μαμά με πρόωρο να λες ότι όσες τα έχουμε ακόμα στην κοιλιά παιδευομαστε λίγο παραπάνω. Νομίζω είναι πολύ ψυχοφθόρο ψυχολογικά να έχεις προωρακι κ να μην σε αφήνουν ούτε να το αγγίξεις κ να είσαι όλο πήγαινε έλα στη ΜΕΝΝ, χειρότερο από έγκυος. Για αυτό ας το απολαυσουμε, σιγά σιγά μπαίνουμε στον μήνα μας!

  • Μου αρέσει 3

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas Δν είπα ότι παιδευομαστε που τα έχουμε στην κοιλιά μας εννοείται ότι κάθε μέρα παραπάνω είναι όφελος για το παιδί!είπα ότι εμείς οι δυο παιδευομαστε γτ έχουμε το ίδιο πρόβλημα με την χολή και κάθε μερα έχεις άγχος γτ Δν ξέρεις αν θα γεννήσεις ή όχι!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Ersikapa6 είπε:

@IoannaMas Δν είπα ότι παιδευομαστε που τα έχουμε στην κοιλιά μας εννοείται ότι κάθε μέρα παραπάνω είναι όφελος για το παιδί!είπα ότι εμείς οι δυο παιδευομαστε γτ έχουμε το ίδιο πρόβλημα με την χολή και κάθε μερα έχεις άγχος γτ Δν ξέρεις αν θα γεννήσεις ή όχι!

Λίγο πολύ σε όλες μας κάτι βρίσκουν οι γιατροί αλλά στο τέλος όλα πάνε καλά :)) κ εννοείται μετά τα ξεχνάμε πολύ γρήγορα...

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα ! Όλο και πιο βαριά είμαι και έχουν γίνει όλα δύσκολα προσπαθούμε να ετοιμαστεί το σπίτι για το μωρό και αυτό προκαλεί άγχος , ελπίζω να είστε όλες καλά και να μπούμε όλες στο μήνα μας έγκυες :-) λίγο έμεινε από τη μια σκέφτομαι άντε να περάσει ο καιρός να γεννήσω από την άλλη φοβάμαι και λέω καλά είναι εκεί μέσα λίγο ταλαιπωρουμαι αλλά συνήθισα . 

Πήγα στο Παπανικολάου και έκανα την ενημέρωση για την δημόσια τράπεζα βλαστοκυττάρων , πήρα και το κουτί, αν κάποια ενδιαφέρεται μου φάνηκε πολύ καλή ιδέα και δώρο ζωής σε έναν συνάνθρωπο που δεν μας κοστίζει τίποτα. 

  • Μου αρέσει 2

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπ´ερα κορίτσια!!!

άντε κάντε κουράγιο δεν έμεινε πολύ!!!

@butterfly1986 απόλυτα κατανοητή η αγωνία σου κ η προσπάθεια να μείνουν μέσα όσο περισσότερο γίνεται κορίτσι μου. Παρόλα αυτά είσαι σε καλή εβδομάδα και για δίδυμα κιόλας που είναι ανεπτυγμένα. Όλα καλά θα σου πάνε όποια απόφαση κ αν παρθεί!

@Alzira κ εμείς στο πρώτο δωρίσαμε το ομφαλοπλακουντιακό αίμα αλλά δεν κρατήσαμε βλαστοκύτταρα. Τι να σου πω οι γνώμες γενικα διχάζονται περί του θέματος ακόμα...

@gaidaki αχ αυτή η προσαρμογή του σχολείου μία ταλαιπωρία για όλους.... δώσε λίγο χρόνο στην καινούρια δασκάλα μπορεί να μην φταίει η ίδια αλλά αυτη η αλλαγή προσώπου τάξης συμμαθητων, να τον πείραξε είναι μικρος και δεν αντεχουν τις πολλές αλλαγές... κ εμένα η μικρή μ πέρυσι δυσκολεύτηκε να προσαρμοστεί... σε κατανοώ απόλυτα!

αύριο πάμε κ για doppler ανυπομονω!

όσο για ύπνο μία απο τα ίδια κ εγώ απλα με ξυπνάει νωρίς η μικρη... τώρα που σταμάτησα τη δουλεια βέβαια καλύτερα!

 

  • Μου αρέσει 2

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Γυρίσαμε απο το νοσοκομείο. Το doppler μια χαρά. Τα μωράκια το ένα 2020 και το αλλο 1908 ο ένας κοιτάζει προς τα πάνω και ο άλλος προς τα κάτω. Το κακό είναι ότι οι ηπατικές μου εξετάσεις χειροτέρεψαν πολύ οπότε Δευτέρα πρωί μου είπε ο γιατρός μου μπαίνουμε για καισαρική....

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γυρίσαμε απο το νοσοκομείο. Το doppler μια χαρά. Τα μωράκια το ένα 2020 και το αλλο 1908 ο ένας κοιτάζει προς τα πάνω και ο άλλος προς τα κάτω. Το κακό είναι ότι οι ηπατικές μου εξετάσεις χειροτέρεψαν πολύ οπότε Δευτέρα πρωί μου είπε ο γιατρός μου μπαίνουμε για καισαρική....

Με το καλο να υποδεχτειτε τα μωρακια σου κοριτσι μου!!! 

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γυρίσαμε απο το νοσοκομείο. Το doppler μια χαρά. Τα μωράκια το ένα 2020 και το αλλο 1908 ο ένας κοιτάζει προς τα πάνω και ο άλλος προς τα κάτω. Το κακό είναι ότι οι ηπατικές μου εξετάσεις χειροτέρεψαν πολύ οπότε Δευτέρα πρωί μου είπε ο γιατρός μου μπαίνουμε για καισαρική....

 Γεια σου κοριτσάκι!! εύχομαι  ολα να πανε τελεια!!Μην αγχωνεσαι ,προσπαθησε  δηλαδη οσο γινεται.καλυτερα τωρα παρα να φτασεις στο αμην με αυτα τα αποτελεσματα.Ολα μια χαρα θα ειναι.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...