Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σας κοριτσακια!!!Πως ειμαστε?Καλααααα!!

Ειμαστε ολες στα κρεβατια μας εκτος την Μαρία πιστευω...Με το καλο να συνατηθητε σημερα Μαρακι.Φανταζομαι σε κανα διωρο θα ειστε αγκαλιττσα!

Αναστασια σε βλεπω να κοιμασαι μεχρι αργα σημερα.βρε ξενυχτοπουλι.....?Σημερα πρεπει να ειναι και καποιο σεμιναριο για οποια βαριεται και δεν εχει κατι καλυτερο να κανει!

  • Χαχα 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Τις τελευταίες μέρες τρέχω κ δεν φτάνω κ λόγω της εξάντλησης το έχω παρατήσει κ το κινητό. Είχα (Κ έχω) αρκετά δύσκολη ανάρρωση μετά την καισαρική, ποναω πολύ κ παιρνω πολλά παυσιπονα... Όσες μπορείτε να καταφέρετε φτ σας το συστήνω ανεπιφύλακτα! 

Σήμερα θα παίρναμε εξιτήριο άλλα ο μικρούλης μας είχε άλλα πλάνα κ ανέβασε ικτερο 21. Έμεινα Κ Εγώ μαζί του να θηλάζω κ να αντλώ κ να δίνω γάλα οποτε δεν με αφήνουν να θηλασω. Περνάμε δύσκολα αλλά ελπίζω θα τα καταφέρουμε! Καλό κουράγιο σε όλες!

περαστικα σου Ιωαννα!!ευχομαι ολα να τελειωσουν γρηγορα.θα παραμεινεις οσες μερες μεινει και το μικρουλι σου?ασχημες αναμνησεις απο τον χωρο που ειχαν τα μωρουλια με ικτερο.ειχαν μαζι και παρατημένα μωρα μεχρι και ενος ετους που δεν τους εδινε καμια κοπελα σημασια.ουφ.περαστικα στο αγορι  σου να βγειτε γρηγορα!

:)Μανούλες Δεκεμβρίου 2017:)

(Οκτωβρίου & Νοεμβρίου)

1) @Dwroulita85 20.09.2017 αγοράκι :-D 

2) @butterfly1986 23.10.2017 αγοράκια :-D:-D

3) @Marigula 31.10.2017 κοριτσάκια :-D:-D

4) @Eutuxia25 15.11.2017 κοριτσάκι :-D

5) @IoannaMas 17.11.2017 αγοράκι :-D

@sofaki887- κορίτσι:-D ΠΗΤ-24.11.17

@tinkerbell1991 - αγόρι:-DΠΗΤ-30.11.17

@natasaki34 - αγόρι:-D ΠΗΤ-05.12.17

@Maria D - αγόρι:-D ΠΗΤ-08.12.17

@ERIANTON - αγόρι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@Ioanna2* - αγόρι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@Alzira - κορίτσι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@Ersikapa6 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-11.12.17

@Rena87 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-12.12.17

@lizaki1111- κορίτσι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Maria K8 -  αγόρι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Elpidaaa - αγόρι:-D ΠΗΤ-15.12.17 

@gaidaki- αγόρι:-D ΠΗΤ-16.12.17

@Αναστασία33- αγόρι:-D ΠΗΤ-21.12.17

@Stefounia- ? :-D ΠΗΤ-27.12.17

@tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@gtkt1311 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@Natale1 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-31.12.17


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα !!! Ευτυχώς στο σπίτι μας ακόμα !!! Εγώ δεν γεννάω αν δεν πάω στον γιατρό την Δευτέρα !!! Έτσι λέω εγώ ο μπέμπης δεν ξέρω !! Πιστεύω να μην έχει άλλα σχέδια γιατί ούτε στον μηνα μου δεν έχω μπει ακόμα !!! :):):) 

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , gtkt1311 είπε:

Καλημέρα !!! Ευτυχώς στο σπίτι μας ακόμα !!! Εγώ δεν γεννάω αν δεν πάω στον γιατρό την Δευτέρα !!! Έτσι λέω εγώ ο μπέμπης δεν ξέρω !! Πιστεύω να μην έχει άλλα σχέδια γιατί ούτε στον μηνα μου δεν έχω μπει ακόμα !!! :):):) 

Το καλυτερο ειναι να περιμενεις .Δεν νιωθεις τιποτα περίεργο,σωστα? 

Ελάτε έχω αναπάντητα ερωτήματα.Μια γνωστή μου μου είπε ότι είχαν σπάσει τα νερά της ενώ έκανε μπάνιο και κατάλαβε λέει οτι ήταν τα νερά της.Να γίνεται να καταλάβουμε όταν τρέχει το νερό της ντουζιερας? Τώρα κάθε που μπαίνω για μπάνιο το σκέφτομαι.Καλα παιζει να κοψω και το μπανιο χαχαχα:roll:


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON την Δευτέρα είχα έντονους πόνους περιόδου με συσπασεις ακανόνιστες και φοβήθηκα αλλά δεν πήρα τον γιατρό τηλ λέω ότι είναι να γίνει ας γινει!! Χθες ήμουν καλύτερα συνεχίζω βέβαια ακάθεκτη utrogestan και μαγνήσιο μέχρι να μπω στο μήνα μου !! Λέω να μαγειρέψω τώρα κοτόπουλο με πατάτες !!! Κ να μαζέψω κάτι τελευταία πράγματα στην βαλίτσα μου . 


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , gtkt1311 είπε:

@ERIANTON την Δευτέρα είχα έντονους πόνους περιόδου με συσπασεις ακανόνιστες και φοβήθηκα αλλά δεν πήρα τον γιατρό τηλ λέω ότι είναι να γίνει ας γινει!! Χθες ήμουν καλύτερα συνεχίζω βέβαια ακάθεκτη utrogestan και μαγνήσιο μέχρι να μπω στο μήνα μου !! Λέω να μαγειρέψω τώρα κοτόπουλο με πατάτες !!! Κ να μαζέψω κάτι τελευταία πράγματα στην βαλίτσα μου . 

εγώ ακόμα τίποτα με την βαλίτσα.άφησα πάνω μόνο τις σερβιετάρες που πήρα για τα λόχεια και μάλλον όταν με πιάσουν οι πόνοι θα τα πετάξω όλα μέσα.ετσι και αλλιώς με βαλίτσα χωρις βαλίτσα θα γεννήσω .ας μην την βλέπω έτοιμη και αγχώνομαι

εγώ θα το πάω για ρεβυθια.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

 

@gtkt1311 κρατα γερα το χεις το χεις μεχρι τη Δευτερα σιγουρα πιστευω. Εμπειρη μητρα τωρα σιγα μην την ξεγελασει ο μπεμπης χαχαχαχα!

 

@ERIANTON αυτο δεν το χω ξανακουσει με τα νερα κ το μπανιο.... μην αγχωνεσαι μωρε σκεψου ποιες οι πιθανοτητες τωρα να σε πιασει στο μπανιο κ ηδη ξερεις μια στον κυκλο σ που το επαθε αρα με βαση τις πιυανοτητες πιστευω συνεχισε τα μπανια σ κανονικα χεχεχε

εγω φασολακια πρασινα σημερα, αν κ περιμενω κ τη μαμα μ γτ εχουμε συμμαζεμα το δωματιο της μικρης, της αλλαξαμε κρεββατι κ εχει γινει χαμουλης


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ioanna2* κρατάω κρατάω Ιωάννα !!!! Κορίτσια κ όμως ναι τελείωσα με τις βαλίτσες τα πάντα !!! Είμαι πανέτοιμη !!! Έφτασε ο καιρός σιγά σιγά !!

Στολίσατε ; εγώ λέω να στολίζω το ΣΚ να τα έχω έτοιμα , να βρω το σπιτάκι μου στολισμένο γυρνώντας !! Στολισμένο ή βομβαρδισμένο  από τα παιδιά μου δεν ξέρω τώρα !!!


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , gtkt1311 είπε:

@Ioanna2* κρατάω κρατάω Ιωάννα !!!! Κορίτσια κ όμως ναι τελείωσα με τις βαλίτσες τα πάντα !!! Είμαι πανέτοιμη !!! Έφτασε ο καιρός σιγά σιγά !!

Στολίσατε ; εγώ λέω να στολίζω το ΣΚ να τα έχω έτοιμα , να βρω το σπιτάκι μου στολισμένο γυρνώντας !! Στολισμένο ή βομβαρδισμένο  από τα παιδιά μου δεν ξέρω τώρα !!!

εμεις στολισαμε στις 17  . Ειχε κανονισει το καθηκακι μου με ενα φιλο του και χωρις να το ξερω και στις 15 μου εστειλε ενα μηνυμα η μαμα του και με ρωταγε τι εχω κανονισει για το δέντρο.σκεφτομαι για αλλου πηγαινε το μηνυμα αφου ουτε καν τα ειχα ανεβασει τα χριστουγεννιατικα.με τα πολλα ο γιος μου ειπε στον φιλο του να μου πει οτι θελει να ερθουν να το στολισουν.αυτα κανουν τα ξυπνοπουλια!!τελικα εκαναν ολα τα αλλα εκτος απο το να στολισουν το δεντρο που μας το στολισε η μανουλα του φιλου μας.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Βλέπω καλά κρατάτε οι εγκυουλες, αν κ οι περισσότερες νιώθετε ότι κοντευετε.. Εμείς καλά παμε, λογικά το βράδυ θα μπορούμε κ να φύγουμε με εξιτήριο γιατί τον βγάλαν απ την λάμπα τον μικρό, έπεσε ο ικτερος. Αλλά ακόμα περιμένουμε αποτέλεσματα εξετάσεων. 

Το άλλο που ήθελα να πω είναι ότι δυστυχώς το Έλενα με απογοήτευσε σε πολλά πράγματα που περίμενα ότι θα ήταν πολύ καλύτερα, κ ένα από αυτά είναι ο μητρικός θηλασμος. Δυστυχώς έχουν δώσει πολλά γεύματα ξένου γάλακτος στον μικρό μου με αποτέλεσμα κάθε φορά που πάω να θηλασω να μην πεινάει κ να αποκοιμιεται κ η παιδίατρος μου είπε με υφακι "τώρα θα πρέπει να του δίνεις συμπλήρωμα γιατί δεν θα του φτάνει το γάλα σου". Τεσπα θα τη βρούμε την άκρη απλά αυτό ήταν κατι που με πείραξε, συν αλλά περιστατικά που συνέβησαν που είναι κ πολύ πιο σοβαρά εκ μέρους των παιδιάτρων κυρίως.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καλησπέρα!! Βλέπω καλά κρατάτε οι εγκυουλες, αν κ οι περισσότερες νιώθετε ότι κοντευετε.. Εμείς καλά παμε, λογικά το βράδυ θα μπορούμε κ να φύγουμε με εξιτήριο γιατί τον βγάλαν απ την λάμπα τον μικρό, έπεσε ο ικτερος. Αλλά ακόμα περιμένουμε αποτέλεσματα εξετάσεων. 

Το άλλο που ήθελα να πω είναι ότι δυστυχώς το Έλενα με απογοήτευσε σε πολλά πράγματα που περίμενα ότι θα ήταν πολύ καλύτερα, κ ένα από αυτά είναι ο μητρικός θηλασμος. Δυστυχώς έχουν δώσει πολλά γεύματα ξένου γάλακτος στον μικρό μου με αποτέλεσμα κάθε φορά που πάω να θηλασω να μην πεινάει κ να αποκοιμιεται κ η παιδίατρος μου είπε με υφακι "τώρα θα πρέπει να του δίνεις συμπλήρωμα γιατί δεν θα του φτάνει το γάλα σου". Τεσπα θα τη βρούμε την άκρη απλά αυτό ήταν κατι που με πείραξε, συν αλλά περιστατικά που συνέβησαν που είναι κ πολύ πιο σοβαρά εκ μέρους των παιδιάτρων κυρίως.

Αντε βρε κοριτσακι μου με το καλο να πατε κι εσεις στο σπιτακι σας!!! Μην τα σκεφτεσαι τωρα αυτα. Προσπαθησε να δεις τι θα κανεις απο εδω και περα με το θηλασμο. Εχεις γαλατακι;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Αντε βρε κοριτσακι μου με το καλο να πατε κι εσεις στο σπιτακι σας!!! Μην τα σκεφτεσαι τωρα αυτα. Προσπαθησε να δεις τι θα κανεις απο εδω και περα με το θηλασμο. Εχεις γαλατακι;

Απλά απορώ πως έχουν πάρει τις πιστοποιήσεις "φιλικό προς το θηλασμό κλπ" ενώ δίνουν ξένο γάλα με το κάθε ψιλουπηδημα. 50 ml τη φορά βγαζω, το παλεύουμε αλλά φοβάμαι πως τον έχουν μάθει σε μεγαλύτερη ποσότητα στη μονάδα κ θα δούμε αν θα ανταπεξέλθω στο σπίτι. Εάν όχι, θα νοικιάσω το θήλαστρο το νοσοκομειακο για αύξηση της παραγωγής.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...