Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Έπαθα σοκ...ντροπή τους.Μπορεί να είναι φιλικό προς το θηλασμό έτσι λένε τουλάχιστον. Εμένα δεν με βοήθησαν καθόλου δεν ήξερα πως να πιάνω το μωρό να το βάλω να θηλάσει Και αυτή μόλις πήγα στο δωμάτιο Μου έβαλε τις φωνές πως πιάνω έτσι το μωρό.Πρωτομανουλα είμαι και αντί να με βοηθήσει με έκραξε και έφυγε. Ποτέ δεν μπήκαν να δουν τι κάνει το μωρό.τους έλεγα ότι δεν ξυπνάει να φάει και απλά αυτή με έγραφαν στα παλιά τους τα παπούτσια.καμία δεν βοήθησε σε τίποτα εκεί μέσα πέρασα δύσκολα και την ώρα τ9υ τοκετού με τον τρόπο που μου συμπεριφέρθηκαν και στην πορεία. Με έβλεπαν ότι συνέχεια έκλαιγα δεν έτρωγα δεν έπινα νερό και ήταν αδιάφοροι. Ο μπαμπάς μου μου ζήτησε να πάμε να κάνουμε καταγγελία αλλά δεν ήθελα να μπω σε αυτήν την διαδικασια.δεν είχα την δύναμη. Αυτό το νοσοκομείο δεν αξίζει

Εγώ αυτό δεν το σχολίασα γιατί είναι δεύτερο παιδί κ εχω εμπειρία στο θηλασμό. Αλλά δεν ήρθε ποτέ κανείς να ρωτήσει αν ξέρω να θηλάζω αν χρειάζομαι κάτι κλπ. Στο αττικό περνούσαν συνέχεια κ μας έδειχναν , αφού είχαμε βαρεθεί κ τους λέγαμε μας έδειξαν οι άλλες κοπέλες. Επίσης περνούσαν άνθρωποι με δειγματακια, μας μιλούσαν , υπήρχε πολύ κίνηση. Εδώ σ έχουν ξεχασμένη στη μοίρα σου κ αν πεις κ τίποτα τα ακούς κ από πάνω. Άντε να βγω  και να μην ξαναπερασω ούτε απ έξω.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ανατρίχιασα με το κοριτσάκι Παναγία μου κ Χριστέ μου !!!

@IoannaMas με το καλό να βγείτε κ να θηλάσεις το μωράκι σου κ να μην ξαναδώσετε ξένο γάλα στο σπίτι .

Με αυτά που διαβάζω λέω Ιασώ κ πάλι Ιασώ τουλάχιστον δεν σε έχουν στο έλεος της μοίρας σε καμία περίπτωση κ οι μαίες τρέχουν να βοηθήσουν . Πληρώνεις αλλά τουλάχιστον δεν σου φαίνονται σαν ζώο ούτε εσένα ούτε στο μωρό .

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ERIANTON είπε:

παλι καλα που το επαναφερανε .τωρα τα αλλα ειναι αυτο που λενε"τα λαθη των γιατρων τα τρωει το χωμα"

κοιτα να εισαι εσυ ηρεμη και ολα θα πανε μια χαρα

καλα δεν φταιει το Έλενα.Συγκεκριμενοι άνθρωποι ειναι οι φταιχτες.Εγω ειχα πολυ καλές αναμνησεις και ελπιζω να μην μου τυχει να συμφωνησω με τα κοριτσια?

Κάποιος φταίει ομως κ αυτά ειναι λάθη που συνέβησαν όλα εδω.. Την δεύτερη μέρα μου έφεραν μπανάνα ενώ απαγορεύονται τα φρούτα μετα την καισαρική κ το λέω μετά στο γιατρό κ έγινε της κακομοίρας στον όροφο επειδή τους φώναζε κ έρχεται η τραπεζοκομος κ μου λέει "η μπανάνα ήταν για την άλλη κοπέλα, εσύ δεν ήξερες ότι Δεν πρέπει να τρως φρούτα;;" ούτε καν συγνωμη να ζητήσει!! Ήθελε εγώ να της ζητήσω συγνωμη που χειρουργημενη γυναίκα δεν ήξερα αν πρέπει να φάω μπανάνα ή κρέμα βανιλια(που ήταν το κανονικο) Ήμαρτον! 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο. Όταν με έβλεπαν να κλαίω το Μόνο που έλεγαν καλά πάλι κλαίς εσύ; εγώ άπειρη σε όλα ούτε σεμινάρια ούτε τίποτα. Με μάτωσε η μικρή στο στήθος και η παιδίατρος με πίεζε να θηλασω.Επίσης μου έδωσε οδηγίες κάθε 10 λεπτά να πλένω το στήθος. Μέγα λάθος Όσο έμαθα στην πορεία.Δεν άφηνε τις πληγές μου να επουλωθουν.θυμάμαι ήταν μια γυναίκα με δίδυμα το ένα μωρό ήταν μαζί της. Πήγαινε ανα 3 ώρες να την ταισει ξένο .σε ένα γεύμα ή μικρή δεν ξυπνούσε και με το ζόρι ήπιε 10μλ μετά από 1 ώρα η μικρή ξύπνησε και έκλαιγε γιατί πεινούσε και δεν τους έδιναν γάλα τους ικετευαν και τους έλεγαν να περιμένετε.μέχρι Που άρχισε να φωνάζει ο πατέρας.δυστυχώς η μαμά είχε πάθει μαστιτιδα και κανείς δεν πήγε να την βοηθήσει Και να της εξηγήσει ότι και με μαστιτιδα μπορείς να θηλάσεις.

Θυμάμαι μόνο μια γυναίκα γυναικολόγο που ήρθε και με κοίταξε.είχα δύσκολη ανάρρωση και ήρθε και με σήκωσε μου έδωσε δυναμη.να την έχει ο Θεός Καλά

Επίσης το μωρό το ταιζουν και όταν γεννιέται.Δεν έδωσα σημασία Τις πρώτες μέρες με το καιρό Όμως το συνειδητοποίησα. Όταν έβγαλαν την μπέμπα υγιεστστη έκαναν ένα 10λεπτό να μου την δώσουν να την φιλήσω.δεν την έβαλαν στο στήθος. Την έβγαλαν να την δουν οι δικοί μου την πήγαν για ζυγισμα μετα μέχρι να ραψουν εμένα και να με βγάλουν έξω να με δει άντρας μου.την μικρή πρέπει να την είχαν ταισει.Όταν την έφεραν στην ανάνηψη έτρεμα ολόκληρη λόγω ραχιαιας προσπάθησαν να την βάλουν στο στήθος αλλά η μικρή δεν ήθελε. Όταν την έφεραν στο δωμάτιο η μαία που την έφερε μου είπε ότι κάτσε κοιμησου την μικρή την έχουν ταισει θα κοιμάται μέχρι το πρωί. Όταν ήρθε η προϊσταμένη του ορόφου και της το είπα μου φώναζε ότι αυτοί δεν κάνουν τέτοια πράγματα.

Αυτό το νοσοκομείο δεν έπρεπε να υπάρχει.πρέπει να γίνουν πολλές αλλαγές και να δείξουν ενδιαφέρον στις μανούλες που χρειάζονται στηριγμα

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπωωω κοριτσια εχω ανατριχιασει με ολα αυτα που διαβαζω...και εχω σκιαχτει κιολας πωπωωω τι θα μου συμβει και εμενα αραγε και δεν θα εχω προηγουμενη εμπειρια απαπα! Εκει που λες παω να ζησω τη πιο ομορφη στιγμη της ζωης μου να χεις το αγχος με ολα τα στραβα που ακους, δε ξερεις απο που να φυλαχτεις!:?


tt1da0a6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Natale1 είπε:

Πωπωωω κοριτσια εχω ανατριχιασει με ολα αυτα που διαβαζω...και εχω σκιαχτει κιολας πωπωωω τι θα μου συμβει και εμενα αραγε και δεν θα εχω προηγουμενη εμπειρια απαπα! Εκει που λες παω να ζησω τη πιο ομορφη στιγμη της ζωης μου να χεις το αγχος με ολα τα στραβα που ακους, δε ξερεις απο που να φυλαχτεις!:?

Μην αγχώνεσαι. Απλά πρέπει να είσαι υποψιασμενη και να πιέζεις να σε βοηθήσουν.Μην αφήσεις να σου καταστρέψουν την πιο όμορφη μέρα.

Εγώ σαν τα ζώα δεν μιλούσα Και αυτή μου συμπεριφεροντουσαν σαν ένα κομμάτι κρέας.

Και εγώ είχα καλή εντύπωση αλλά ούτε θέλω να το ξανά δω.

 

Άμα δείτε ποστ μου Όσο ήμουν στο νοσοκομείο δείχνουν πόσο χάλια ήμουν.Αφού έστελνα μνμ στον άντρα μου ότι θα πηδήξω από το μπαλκόνι


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Ακριβώς το ίδιο. Όταν με έβλεπαν να κλαίω το Μόνο που έλεγαν καλά πάλι κλαίς εσύ; εγώ άπειρη σε όλα ούτε σεμινάρια ούτε τίποτα. Με μάτωσε η μικρή στο στήθος και η παιδίατρος με πίεζε να θηλασω.Επίσης μου έδωσε οδηγίες κάθε 10 λεπτά να πλένω το στήθος. Μέγα λάθος Όσο έμαθα στην πορεία.Δεν άφηνε τις πληγές μου να επουλωθουν.θυμάμαι ήταν μια γυναίκα με δίδυμα το ένα μωρό ήταν μαζί της. Πήγαινε ανα 3 ώρες να την ταισει ξένο .σε ένα γεύμα ή μικρή δεν ξυπνούσε και με το ζόρι ήπιε 10μλ μετά από 1 ώρα η μικρή ξύπνησε και έκλαιγε γιατί πεινούσε και δεν τους έδιναν γάλα τους ικετευαν και τους έλεγαν να περιμένετε.μέχρι Που άρχισε να φωνάζει ο πατέρας.δυστυχώς η μαμά είχε πάθει μαστιτιδα και κανείς δεν πήγε να την βοηθήσει Και να της εξηγήσει ότι και με μαστιτιδα μπορείς να θηλάσεις.

Θυμάμαι μόνο μια γυναίκα γυναικολόγο που ήρθε και με κοίταξε.είχα δύσκολη ανάρρωση και ήρθε και με σήκωσε μου έδωσε δυναμη.να την έχει ο Θεός Καλά

Επίσης το μωρό το ταιζουν και όταν γεννιέται.Δεν έδωσα σημασία Τις πρώτες μέρες με το καιρό Όμως το συνειδητοποίησα. Όταν έβγαλαν την μπέμπα υγιεστστη έκαναν ένα 10λεπτό να μου την δώσουν να την φιλήσω.δεν την έβαλαν στο στήθος. Την έβγαλαν να την δουν οι δικοί μου την πήγαν για ζυγισμα μετα μέχρι να ραψουν εμένα και να με βγάλουν έξω να με δει άντρας μου.την μικρή πρέπει να την είχαν ταισει.Όταν την έφεραν στην ανάνηψη έτρεμα ολόκληρη λόγω ραχιαιας προσπάθησαν να την βάλουν στο στήθος αλλά η μικρή δεν ήθελε. Όταν την έφεραν στο δωμάτιο η μαία που την έφερε μου είπε ότι κάτσε κοιμησου την μικρή την έχουν ταισει θα κοιμάται μέχρι το πρωί. Όταν ήρθε η προϊσταμένη του ορόφου και της το είπα μου φώναζε ότι αυτοί δεν κάνουν τέτοια πράγματα.

Αυτό το νοσοκομείο δεν έπρεπε να υπάρχει.πρέπει να γίνουν πολλές αλλαγές και να δείξουν ενδιαφέρον στις μανούλες που χρειάζονται στηριγμα

Αυτό δεν το ξέρω αλλά για να το λες ισχύει κ δεν μου αρέσει καθόλου... Επίσης το άλλο, γέννησα βράδυ Κ έρχονται το πρωί κ μου λένε για μπάνιο το μωρό. Τούς λέω γεννήθηκε βράδυ, δε θέλω να το κάνετε μπάνιο ακόμα είναι πολύ νωρίς Αφήστε το να πάρει λίγο θερμοκρασία. Κ μου λένε τι βλακείες είναι αυτές, πρέπει να το κάνουμε μπάνιο. Μετά έρχεται μια άλλη κ μου λέει καλά δεν θα το κάνουμε κ θα γράψουμε στην καρτέλα ότι η μαμα δεν επιθυμεί να γίνει μπάνιο. Τους λέω γραψτε έτσι. 

Μετά το άλλο δεν με άφηναν να πλύνω το μωρό στα κακα. Μου λένε μόνο μαντηλάκια. Λέω θα ερεθιστει με μαντηλάκια, μου λέει βάλτου κρέμα. Ναι, θα αφήνω το παιδί να συγκαιεται Για να του βάλω χημική κρέμα μετά για να φύγει το συγκαμα. Περνάει ο παιδίατρος, του λέω γιατρέ τα μωρά δεν τα πλένουμε στα κακα; Μου λέει κ στα τσισα τα πλενουμε, τα μανταλάκια δεν κάνουν για τίποτα. Λέω πείτε το κ σ αυτές που δεν κ αφήνουν να το πλύνω. Τούς το λέει κ κάνει η μαία "εγώ της το είπα για να Μην της πέσει το μωρό στη γούρνα του νεροχύτη". Μμμ μάλιστα, μάλλον φαίνομαι για πολύ ηλίθια Τελικά!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , IoannaMas είπε:

Αυτό δεν το ξέρω αλλά για να το λες ισχύει κ δεν μου αρέσει καθόλου... Επίσης το άλλο, γέννησα βράδυ Κ έρχονται το πρωί κ μου λένε για μπάνιο το μωρό. Τούς λέω γεννήθηκε βράδυ, δε θέλω να το κάνετε μπάνιο ακόμα είναι πολύ νωρίς Αφήστε το να πάρει λίγο θερμοκρασία. Κ μου λένε τι βλακείες είναι αυτές, πρέπει να το κάνουμε μπάνιο. Μετά έρχεται μια άλλη κ μου λέει καλά δεν θα το κάνουμε κ θα γράψουμε στην καρτέλα ότι η μαμα δεν επιθυμεί να γίνει μπάνιο. Τους λέω γραψτε έτσι. 

Μετά το άλλο δεν με άφηναν να πλύνω το μωρό στα κακα. Μου λένε μόνο μανταλάκια. Λέω θα ερεθιστει με μανταλάκια, μου λέει βάλτου κρέμα. Ναι, θα αφήνω το παιδί να συγκαιεται Για να του βάλω χημική κρέμα μετά για να φύγει το συγκαμα. Περνάει ο παιδίατρος, του λέω γιατρέ τα μωρά δεν τα πλένουμε στα κακα; Μου λέει κ στα τσισα τα πλενουμε, τα μανταλάκια δεν κάνουν για τίποτα. Λέω πείτε το κ σ αυτές που δεν κ αφήνουν να το πλύνω. Τούς το λέει κ κάνει η μαία "εγώ της το είπα για να Μην της πέσει το μωρό στη γούρνα του νεροχύτη". Μμμ μάλιστα, μάλλον φαίνομαι για πολύ ηλίθια Τελικά!

Ρε τι ειναι αυτες εκει... Βεβαια τωρα τις βαζουμε ολες στο ιδιο τσουβαλι αλλα ασχημες εμπειριες. Να εχουν λαθος και να στο επιβαλλουν κι απο πανω. Που να μην ξεραμε και απολυτως τιποτα.

Τα μανταλακια τι ειναι;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Ρε τι ειναι αυτες εκει... Βεβαια τωρα τις βαζουμε ολες στο ιδιο τσουβαλι αλλα ασχημες εμπειριες. Να εχουν λαθος και να στο επιβαλλουν κι απο πανω. Που να μην ξεραμε και απολυτως τιποτα.

Τα μανταλακια τι ειναι;

Μαντηλακια** με "διορθώνει" το κιν


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ισχύει αυτό εμένα μου έλεγε η παιδίατρος να την πλένω και όταν πήγαινα να την πλυνω φώναζαν οι μαιες.μέχρι Που αρχισα να την πλένω στον νιπτήρα της τουαλέτας.Επίσης και εμένα βράδυ γεννήθηκε στις 8.30.Κ το πρωί έκανε κανονικά μπάνιο.τώρα το ακούω αυτό που λες για την θερμοκρασία

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ζαχαρωτο είπε:

Ισχύει αυτό εμένα μου έλεγε η παιδίατρος να την πλένω και όταν πήγαινα να την πλυνω φώναζαν οι μαιες.μέχρι Που αρχισα να την πλένω στον νιπτήρα της τουαλέτας.Επίσης και εμένα βράδυ γεννήθηκε στις 8.30.Κ το πρωί έκανε κανονικά μπάνιο.τώρα το ακούω αυτό που λες για την θερμοκρασία

Εμένα γεννήθηκε νύχτα.. Κανονικά λέει το χνούδι που έχει πάνω του πρέπει να μένει για ένα 24ωρο γιατί λειτουργεί στο να ρυθμίζεται η θερμοκρασία του για να μην είναι απότομη αλλαγή από την κοιλιά στο περιβάλλον. Ίσως κ να είναι μύθος κ να είναι λάθος μου αλλά κ πάλι τι θα πάθαινε να έκανε μπάνιο την επόμενη μέρα; ας πούμε ότι δεν ήθελα να κρυώσει εφόσον λίγες ώρες πριν είχε γεννήθηκε που πρόλαβε κ βρωμιστηκε!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , IoannaMas είπε:

Αυτό δεν το ξέρω αλλά για να το λες ισχύει κ δεν μου αρέσει καθόλου... Επίσης το άλλο, γέννησα βράδυ Κ έρχονται το πρωί κ μου λένε για μπάνιο το μωρό. Τούς λέω γεννήθηκε βράδυ, δε θέλω να το κάνετε μπάνιο ακόμα είναι πολύ νωρίς Αφήστε το να πάρει λίγο θερμοκρασία. Κ μου λένε τι βλακείες είναι αυτές, πρέπει να το κάνουμε μπάνιο. Μετά έρχεται μια άλλη κ μου λέει καλά δεν θα το κάνουμε κ θα γράψουμε στην καρτέλα ότι η μαμα δεν επιθυμεί να γίνει μπάνιο. Τους λέω γραψτε έτσι. 

Μετά το άλλο δεν με άφηναν να πλύνω το μωρό στα κακα. Μου λένε μόνο μαντηλάκια. Λέω θα ερεθιστει με μαντηλάκια, μου λέει βάλτου κρέμα. Ναι, θα αφήνω το παιδί να συγκαιεται Για να του βάλω χημική κρέμα μετά για να φύγει το συγκαμα. Περνάει ο παιδίατρος, του λέω γιατρέ τα μωρά δεν τα πλένουμε στα κακα; Μου λέει κ στα τσισα τα πλενουμε, τα μανταλάκια δεν κάνουν για τίποτα. Λέω πείτε το κ σ αυτές που δεν κ αφήνουν να το πλύνω. Τούς το λέει κ κάνει η μαία "εγώ της το είπα για να Μην της πέσει το μωρό στη γούρνα του νεροχύτη". Μμμ μάλιστα, μάλλον φαίνομαι για πολύ ηλίθια Τελικά!

κριμα που τα έζησες όλα αυτά . θα σας πω οταν με το καλο γεννήσω.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , IoannaMas είπε:

Μαντηλακια** με "διορθώνει" το κιν

Αλλο αυτο απο κει διορθωνει τα σωστα λαθος :-P

πρίν από 6 λεπτά , ERIANTON είπε:

κριμα που τα έζησες όλα αυτά . θα σας πω οταν με το καλο γεννήσω.

Κι εσυ Ελενα Ειρηνη;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , IoannaMas είπε:

Εμένα γεννήθηκε νύχτα.. Κανονικά λέει το χνούδι που έχει πάνω του πρέπει να μένει για ένα 24ωρο γιατί λειτουργεί στο να ρυθμίζεται η θερμοκρασία του για να μην είναι απότομη αλλαγή από την κοιλιά στο περιβάλλον. Ίσως κ να είναι μύθος κ να είναι λάθος μου αλλά κ πάλι τι θα πάθαινε να έκανε μπάνιο την επόμενη μέρα; ας πούμε ότι δεν ήθελα να κρυώσει εφόσον λίγες ώρες πριν είχε γεννήθηκε που πρόλαβε κ βρωμιστηκε!

Δεν το ήξερα.και εμένα ούτε 12 ώρες δεν είχαν περάσει κ την έκαναν μπάνιο


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...