Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Παράθεση

 

Εμένα η δικιά μου κανει καθε φορα σχεδόν κακα με αποκλειστικο θηλασμό αλλα μ είπε ο παιδίατρος Μέχρι βδομάδα δεν μας ανησυχεί μας ενδιαφέρει σε καθε πανα να χει τσισα 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Εμένα η δικιά μου κανει καθε φορα σχεδόν κακα με αποκλειστικο θηλασμό αλλα μ είπε ο παιδίατρος Μέχρι βδομάδα δεν μας ανησυχεί μας ενδιαφέρει σε καθε πανα να χει τσισα 

Τσισα κάνουν σε κάθε γεύμα.Ρωτήσαμε τελικά την παιδίατρο.μας είπε να περιμένουμε άλλη μια μέρα κι αν δεν γίνει κάτι να βάλουμε κάποιο υποθετακι. Απλά αναρωτιόμουνα για το σίδηρο γιατί έτυχε και τα 2 μωρά να έχουν το ίδιο θέμα.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!!μιας και βλέπω ότι έχετε ανάλογη κουβέντα πόσο συχνά ενεργούνται τα μωράκια σας??εμείς όταν τα πήραμε από τη ΜΕΝΝ ήταν μετά από κάθε γεύμα.σιγα σιγα αρχισαν να αραιωνουν και αυτη τη στιγμή έχουν και οι 2 πάνω από 48 ώρες κι ανησυχώ. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο σίδηρος που παίρνουν..

Καλησπέρα Μην αγχώνεσαι με τα κακακια άμα θηλάζουν. εμένα έκανε και 6 μέρες να κάνει κακα της και μου είπε ο παιδίατρος να μην αγχώνομαι.είχε πολλές πορδιτσες και αγχωνομουν.πίστευα ότι δεν μπορεί να κάνει κακακια.μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό.άλλη μανούλα από το καφέ Ιουλίου έκανε αποχή Από κάποια τρόφιμα και η μπέμπα της έκανε κάθε μέρα κακακια


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα Μην αγχώνεσαι με τα κακακια άμα θηλάζουν. εμένα έκανε και 6 μέρες να κάνει κακα της και μου είπε ο παιδίατρος να μην αγχώνομαι.είχε πολλές πορδιτσες και αγχωνομουν.πίστευα ότι δεν μπορεί να κάνει κακακια.μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό.άλλη μανούλα από το καφέ Ιουλίου έκανε αποχή Από κάποια τρόφιμα και η μπέμπα της έκανε κάθε μέρα κακακια

Θηλάζεις αποκλειστικά όμως?γιατί εμένα τρώνε μισά γεύματα μητρικό μισά ξένο... μπορεί να φταίει και η διατροφή μου.δεν είμαι και υπόδειγμα καλής διατροφής.τρωω πολλά γλυκά και πολύ συχνά απέξω φαγητό...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Θηλάζεις αποκλειστικά όμως?γιατί εμένα τρώνε μισά γεύματα μητρικό μισά ξένο... μπορεί να φταίει και η διατροφή μου.δεν είμαι και υπόδειγμα καλής διατροφής.τρωω πολλά γλυκά και πολύ συχνά απέξω φαγητό...

Θηλαζα αποκλειστικά Τώρα δίνω και λίγο ξένο και κρέμα και πάλι κάνει και 3 μέρες να κάνει κακά της.από την στιγμή που δεν την βλέπω να ζορίζεται δεν αγχώνομαι.να ξέρεις όμως ότι Η διατροφή σου και ο σίδηρος που πίνεις κάνουν την δουλειά τους.άμα δεις ότι δεν κάνουν μέχρι αύριο Ρώτα τον παιδίατρο να σου φύγει το άγχος.υποθέτο γλυκερινης προτείνουν Όταν δουν ότι το μωρό υποφέρει γιατί έχει πολλές μέρες να ενεργηθει.δεν πρέπει το έντερο να μάθει με υποθέτο και γίνει τεμπέλικο(αυτό ακριβώς είπαν στην αδερφή μου με μεικτή διατροφη).Κάνε μασαζακι στην κοιλίτσα τους και περίμενε.

Ααααααα και εγώ Μην νομίζεις ότι πρόσεχα την διατροφή μου.βουτιά έκανα στις πάστες και στα σουβλάκια :oops:


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ioanna2* πως τα πας μετην διατροφή ;; κάνεις αποχή από τα γαλακτομικα ;; εγώ ναι , σήμερα έφαγαν μοσχάρι για να δούμε . Εισάγω ένα ένα σιγά σιγά !! 

Κοριτσια που θήλαζετε αποκλειστικά γενικά τι τρώτε ;; τα πάντα ;;


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gtkt1311 said:

@Ioanna2* πως τα πας μετην διατροφή ;; κάνεις αποχή από τα γαλακτομικα ;; εγώ ναι , σήμερα έφαγαν μοσχάρι για να δούμε . Εισάγω ένα ένα σιγά σιγά !! 

Κοριτσια που θήλαζετε αποκλειστικά γενικά τι τρώτε ;; τα πάντα ;;

Να πω την αμαρτια μ δεν προσεχω κ τρελα... γτ ειμαι γλυκατζου.... κ οσονπερισσοτερο κλεινομαι σπιτι, κατι που στεναχωριεμαι κ με τη μεγαλη τοσο πιο πολλα γλυκα... κ χτες λεω δεν παει αλλο θα φτιαξω κεικ νηστισιμο να τελειωνουμε. Μοςχαρι τρωω κανονικα ονως κ τρωω κ κατσικισιο τυρι κ γιαουρτι. Για να δουμε... κ συμπληρωμα ΗΑ

εσεις πως πατε;


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Επιτέλους κάθησα στο λαπτοπ και μπόρεσα να επαναφέρω τους κωδικούς που είχα χάσει.

Καταρχήν τις ευχές μου σε όλες όσες ήδη γεννήσατε,γερά και καλότυχα να είναι όλα τα μωράκια.

Τελικά κατάφερα κι εγώ να γεννήσω 13.12 με καισαρική,μετά από 18 ώρες προσπάθειας για φυσιολογικό. Ηταν δύσκολα αλλά τέλος καλό όλα καλά. Ο μικρός μου βγήκε μεγάλος όπως περιμέναμε (3750) και από χτες είμαστε σπίτι. Παλεύω με τον αποκλειστικό θηλασμό κι ελπίζω σε καλύτερες μέρες που θα μπορέσω να κοιμηθώ 2 ώρες (δε ζητάω πολλά)

Χτες έκανα και πυρετό λόγω στήθους και πρέπει να μάθω να κάνω αποσυμφόρηση. Στα αστεία του θέματος,ο μικρός μου έχει κατουρήσει τα πάντα.Του αρέσει να κάνει το συντριβάνι αφού τον αλλάζω.

Αυτά τα λίγα από μένα,ελπίζω να διαβάσω σε κάποια φάση όλα τα ποστ( ειναι και 60 σελιδες)

Καλό κουράγιο και στα κορίτσια που απέμειναν κι εύχομαι έναν γρήγορο κι εύκολο τοκετό ωστε να παρουν αγκαλια τα μωράκια τους

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Maria K8 είπε:

Γεια σας κορίτσια!Επιτέλους κάθησα στο λαπτοπ και μπόρεσα να επαναφέρω τους κωδικούς που είχα χάσει.

Καταρχήν τις ευχές μου σε όλες όσες ήδη γεννήσατε,γερά και καλότυχα να είναι όλα τα μωράκια.

Τελικά κατάφερα κι εγώ να γεννήσω 13.12 με καισαρική,μετά από 18 ώρες προσπάθειας για φυσιολογικό. Ηταν δύσκολα αλλά τέλος καλό όλα καλά. Ο μικρός μου βγήκε μεγάλος όπως περιμέναμε (3750) και από χτες είμαστε σπίτι. Παλεύω με τον αποκλειστικό θηλασμό κι ελπίζω σε καλύτερες μέρες που θα μπορέσω να κοιμηθώ 2 ώρες (δε ζητάω πολλά)

Χτες έκανα και πυρετό λόγω στήθους και πρέπει να μάθω να κάνω αποσυμφόρηση. Στα αστεία του θέματος,ο μικρός μου έχει κατουρήσει τα πάντα.Του αρέσει να κάνει το συντριβάνι αφού τον αλλάζω.

Αυτά τα λίγα από μένα,ελπίζω να διαβάσω σε κάποια φάση όλα τα ποστ( ειναι και 60 σελιδες)

Καλό κουράγιο και στα κορίτσια που απέμειναν κι εύχομαι έναν γρήγορο κι εύκολο τοκετό ωστε να παρουν αγκαλια τα μωράκια τους

 

Καλησπέρα.να σου ζήσει το μωράκι σου.μπες στο σαιτ μητρικός θηλασμος εχει Όλες τις οδηγίες για αποσυμφόρηση.κάλους θηλασμους

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

:)Μανούλες Δεκεμβρίου 2017:)

(Οκτωβρίου & Νοεμβρίου)

1) @Dwroulita85 20.09.2017 αγοράκι :-D 

2) @butterfly1986 23.10.2017 αγοράκια :-D:-D

3) @Marigula 31.10.2017 κοριτσάκια :-D:-D

4) @Eutuxia25 15.11.2017 κοριτσάκι :-D

5) @IoannaMas 17.11.2017 αγοράκι :-D

6) @tinkerbell1991 17.11.2017 αγοράκι :-D

7) @Ersikapa6 22.11.2017 κοριτσάκι :-D

8 ) @Maria D 22.11.2017 αγοράκι :-D

9) @gaidaki 28.11.2017 αγοράκι :-D

10) @Αναστασία33 28.11.2017 αγοράκι :-D

11) @ERIANTON 30.11.2017 αγοράκι :-D

12) @Alzira 02.12.2017 κοριτσάκι :-D

13) @Ioanna2* 02.12.2017 αγοράκι :-D

14) @natasaki34 06.12.2017 αγοράκι :-D

15) @Elpidaaa 08.12.2017 αγοράκι :-D

16) @lizaki1111 08.12.2017 κοριτσάκι :-D

17) @gtkt1311 11.12.2017 αγοράκι :-D

18) @Maria K8 13.12.2017 αγοράκι :-D

@sofaki887- κορίτσι:-D ΠΗΤ-24.11.17

@Rena87 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-12.12.17

@Stefounia- αγόρι :-D ΠΗΤ-27.12.17

@tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@Natale1 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-31.12.17


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ioanna2* εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά μέχρι στιγμής, HA δωσαμε μονο στο νοσοκομείο  . Εγώ τυρί γιαούρτι γάλα δεν έχω δοκιμάσει ούτε γλυκά ακόμα . Σήμερα έφαγα μοσχάρι κ περιμένουμε να δούμε . Άμα συνεχίσω με τέτοια αποχή δεν με βλέπω να αντέχω κ πολύ . Εσείς έχετε κολικούς ;; γενικά κοιμάται ;;


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , gtkt1311 είπε:

@Ioanna2* εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά μέχρι στιγμής, HA δωσαμε μονο στο νοσοκομείο  . Εγώ τυρί γιαούρτι γάλα δεν έχω δοκιμάσει ούτε γλυκά ακόμα . Σήμερα έφαγα μοσχάρι κ περιμένουμε να δούμε . Άμα συνεχίσω με τέτοια αποχή δεν με βλέπω να αντέχω κ πολύ . Εσείς έχετε κολικούς ;; γενικά κοιμάται ;;

Γιατι λετε για γλυκα κανουν κολικους τα μικρα;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Γιατι λετε για γλυκα κανουν κολικους τα μικρα;

Τα γλυκά έχουν ίχνη γάλακτος τα περισσότερα . Εμένα κ τα 2 μου παιδιά είχαν αλλεργία στην πρωτεΐνη του αγελαδινού γάλακτος κ τώρα προσέχω το τρώω μήπως έχει αλλεργία κ αυτός ο μικρός . Θα εισάγω σιγά σιγά μια μια τις τροφές . Εσυ τρως από όλα ; κ όσπρια κ λαχανικά ;


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρώω από όλα ! Τα γλυκά θα ήθελα να τα περιορίσω γιατί είναι τσάμπα θερμίδες χωρίς να παίρνω τίποτα χρήσιμο. Τώρα αποφεύγω τα γαλακτοκομικά , τα οποία έτσι κι αλλιώς δεν τα έτρωγα γιατί και εμένα με πειράζουν, μόνο τυρί τρώω. Καυτερά και ξινά επίσης τα αποφευγω. Έχει ξεκινήσει η μικρή λίγο κολικούς αλλά ακόμη είναι χαλαρά τα πράγματα δεν υποφέρει. 

Αποκλειστικό θηλασμό ακολουθούμε καμία φορά δίνει ο μπαμπάς ένα γεύμα με μπουκάλι δικό μου γάλα, τώρα στο νοσοκομείο πάλι δίναμε μπουκάλι δικό μου γάλα , μόνο στο μαιευτήριο όταν αρχίσαμε να χάνουμε πολύ βάρος μας έδωσαν 30 μλ και 60 μλ ξένο. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Οποια κοπέλα θέλει να μου στειλει το φβ της να φτιάξουμε ομαδική συζήτηση θα χει πλακα να στέλνουμε κ φωτο θα ξεκινησω με οσες εχω ηδη ! Η Δώρα θα ειναι η πρώτη που θα συμμετέχει

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...