Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

:)Μανούλες Δεκεμβρίου 2017:)

(Οκτωβρίου & Νοεμβρίου)

1) @Dwroulita85 20.09.2017 αγοράκι :-D 

2) @butterfly1986 23.10.2017 αγοράκια :-D:-D

3) @Marigula 31.10.2017 κοριτσάκια :-D:-D

4) @Eutuxia25 15.11.2017 κοριτσάκι :-D

5) @IoannaMas 17.11.2017 αγοράκι :-D

6) @tinkerbell1991 17.11.2017 αγοράκι :-D

7) @Ersikapa6 22.11.2017 κοριτσάκι :-D

8 ) @Maria D 22.11.2017 αγοράκι :-D

9) @gaidaki 28.11.2017 αγοράκι :-D

10) @Αναστασία33 28.11.2017 αγοράκι :-D

11) @ERIANTON 30.11.2017 αγοράκι :-D

12) @Alzira 02.12.2017 κοριτσάκι :-D

13) @Ioanna2* 02.12.2017 αγοράκι :-D

14) @natasaki34 06.12.2017 αγοράκι :-D

15) @Elpidaaa 08.12.2017 αγοράκι :-D

16) @lizaki1111 08.12.2017 κοριτσάκι :-D

17) @gtkt1311 11.12.2017 αγοράκι :-D

18) @Maria K8 13.12.2017 αγοράκι :-D

19) @tina26 29.12.2017 αγοράκι :-D

20) @Natale1 05.01.2018 κοριτσάκι :-D

@sofaki887- κορίτσι:-D ΠΗΤ-24.11.17

@Rena87 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-12.12.17

@Stefounia- αγόρι :-D ΠΗΤ-27.12.17


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλες. Εύχομαι ολόψυχα να σας ζήσουν τα μωράκια σας.

Συγνώμη που παρεμβαίνω και χωρίς να είμαι αδιακριτη παρακολούθησα την ιστορία της dwroulita γιατί είμαι σχεδόν ομοιοπαθουσα. Διανύω την 29η βδομάδα και κάθε στιγμή αντιμετωπίζω την απειλή πρόωρου τοκετού.

Είμαι 3 μήνες σε κατάκλιση και δε βλέπω να σηκώνομαι. Αυτή η εγκυμοσύνη μού ήρθε με πολύ κόπο και πόνο και κάθε μέρα εδώ και 3 μήνες φοβάμαι και κλαίω.

Επαναλαμβάνω ότι δε θέλω να είμαι αδιακριτη αλλά ήθελα να ρωτήσω αν πήρε το μωρό στο σπίτι η  Dwroulita κι αν είναι όλοι καλά.

Ευχα

Ευχαριστώ και συγνώμη  για την παρεμβολή. Να είστε όλες καλά μαζ ί με τα μωράκια σας 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! καλη εβδομαδα.ολα καλα πια μετην Δωρολα.Φανταζομαι οταν δει την η η Δώρα θα σου απαντήσει. καλη υπομονη και με το καλό να πάρεις αγκαλιά και εσύ το μωράκι σου

Just now, ERIANTON είπε:

καλημερα ! καλη εβδομαδα.ολα καλα πια μετην Δωρουλα.Φανταζομαι οταν δει την η η Δώρα θα σου απαντήσει. καλη υπομονη και με το καλό να πάρεις αγκαλιά και εσύ το μωράκι σου

 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2018 at 11:05 ΠΜ, anneta82 είπε:

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλες. Εύχομαι ολόψυχα να σας ζήσουν τα μωράκια σας.

Συγνώμη που παρεμβαίνω και χωρίς να είμαι αδιακριτη παρακολούθησα την ιστορία της dwroulita γιατί είμαι σχεδόν ομοιοπαθουσα. Διανύω την 29η βδομάδα και κάθε στιγμή αντιμετωπίζω την απειλή πρόωρου τοκετού.

Είμαι 3 μήνες σε κατάκλιση και δε βλέπω να σηκώνομαι. Αυτή η εγκυμοσύνη μού ήρθε με πολύ κόπο και πόνο και κάθε μέρα εδώ και 3 μήνες φοβάμαι και κλαίω.

Επαναλαμβάνω ότι δε θέλω να είμαι αδιακριτη αλλά ήθελα να ρωτήσω αν πήρε το μωρό στο σπίτι η  Dwroulita κι αν είναι όλοι καλά.

Ευχα

Ευχαριστώ και συγνώμη  για την παρεμβολή. Να είστε όλες καλά μαζ ί με τα μωράκια σας 

Κουράγιο κοπέλα έφτασες στο τέλος μη στεναχωριέσαι πια, μόνο χαρές από δω κ πέρα! Η Δώρα νομίζω έχει χάσει τους κωδικούς της, στειλτης στο φβ να μιλήσετε. Ο μπέμπης της είναι ένας κούκλος κ έτσι θα είναι κ το δικό σου! Είναι αγοράκι ή κοριτσάκι;; από τα λίγα που ξέρω (δεν έχω εμπειρία πρόωρου) αλλά από 29 εβδ είναι εντελώς βιώσιμα τα μωράκια κ τα πάνε εξαιρετικά καλά στη ζωή τους , αρκεί να σας παρακολουθεί παιδίατρος και να παίρνετε οδηγίες τον πρώτο καιρό. Μην στεναχωριέσαι κ κανεις κακό στο ζουζουνι σου!! 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, IoannaMas said:

Κουράγιο κοπέλα έφτασες στο τέλος μη στεναχωριέσαι πια, μόνο χαρές από δω κ πέρα! Η Δώρα νομίζω έχει χάσει τους κωδικούς της, στειλτης στο φβ να μιλήσετε. Ο μπέμπης της είναι ένας κούκλος κ έτσι θα είναι κ το δικό σου! Είναι αγοράκι ή κοριτσάκι;; από τα λίγα που ξέρω (δεν έχω εμπειρία πρόωρου) αλλά από 29 εβδ είναι εντελώς βιώσιμα τα μωράκια κ τα πάνε εξαιρετικά καλά στη ζωή τους , αρκεί να σας παρακολουθεί παιδίατρος και να παίρνετε οδηγίες τον πρώτο καιρό. Μην στεναχωριέσαι κ κανεις κακό στο ζουζουνι σου!! 

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση και τις ευχες σου. Ολοψυχα σου τις ανταποδιδω.....

Με βοηθησε μια κοπελα και βρηκα τη Δωρουλα στο φβ. Περιμενω κοριτσακι , πρωτα ο Θεός. Αυριο εχω ραντεβου για καρδιοτοκογραφημα. Μακαρι να πανε ολα καλα, να μην καταγραψει συσπασεις και με κρατησουν κλινικη.

Εσυ τι εχεις? κοριτσακι, αγορακι? ειχες ευκολη εγκυμοσυνη? ποτε γεννησες?

ευχαριστω θερμα και παλι...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, anneta82 είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση και τις ευχες σου. Ολοψυχα σου τις ανταποδιδω.....

Με βοηθησε μια κοπελα και βρηκα τη Δωρουλα στο φβ. Περιμενω κοριτσακι , πρωτα ο Θεός. Αυριο εχω ραντεβου για καρδιοτοκογραφημα. Μακαρι να πανε ολα καλα, να μην καταγραψει συσπασεις και με κρατησουν κλινικη.

Εσυ τι εχεις? κοριτσακι, αγορακι? ειχες ευκολη εγκυμοσυνη? ποτε γεννησες?

ευχαριστω θερμα και παλι...

 

Σου εύχομαι να αργήσετε όσο το δυνατόν περισσότερο, κάθε μέρα που περνάει είναι μια μικρή νίκη για σας αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι κ αν γεννήσεις δεν θα πάνε όλα καλα! 

Εγώ έχω ένα κοριτσακι σχεδόν 2 χρονών κ έναν μπέμπη 2 μηνών! Είχα αρκετά εύκολες εγκυμοσύνες αλλά δύσκολες γέννες γιατί Εγώ έπαθα το αντίθετο, δεν ήθελαν με τίποτα να βγουν απ την κοιλιά! 

Έχε πολύ πίστη κ όλα θα γίνουν κ κυρίως ενημερώσου για θηλασμό κ ο,Τι άλλο χρειάζεται να ξέρεις για την μονάδα που λογικά θα μπει το κοριτσάκι σου. Θα είναι ίσως λίγο δύσκολο να μην το έχεις δίπλα σου αλλά σύντομα θα τα ξεπεράσετε ολα, είναι μαχητές τα προωρακια μην τα υποτιμάς!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας, να ρωτήσω λίγο κάτι, είμαι έγκυος και ψάχνω πληροφορίες απο μαμάδες που έκαναν καισαρική με ραντεβού στο Παπαγεωργίου στη Θεσσαλονίκη, έχει καμιά μαμά τέτοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:)Μανούλες Δεκεμβρίου 2017:)

(Οκτωβρίου & Νοεμβρίου)

1) @Dwroulita85 20.09.2017 αγοράκι :-D 

2) @butterfly1986 23.10.2017 αγοράκια :-D:-D

3) @Marigula 31.10.2017 κοριτσάκια :-D:-D

4) @Eutuxia25 15.11.2017 κοριτσάκι :-D

5) @IoannaMas 17.11.2017 αγοράκι :-D

6) @tinkerbell1991 17.11.2017 αγοράκι :-D

7) @Rena87 19.11.2017 κοριτσάκι :-D

8 ) @Ersikapa6 22.11.2017 κοριτσάκι :-D

9) @Maria D 22.11.2017 αγοράκι :-D

10) @gaidaki 28.11.2017 αγοράκι :-D

11) @Αναστασία33 28.11.2017 αγοράκι :-D

12) @ERIANTON 30.11.2017 αγοράκι :-D

13) @Alzira 02.12.2017 κοριτσάκι :-D

14) @Ioanna2* 02.12.2017 αγοράκι :-D

15) @natasaki34 06.12.2017 αγοράκι :-D

16) @Elpidaaa 08.12.2017 αγοράκι :-D

17) @lizaki1111 08.12.2017 κοριτσάκι :-D

18) @gtkt1311 11.12.2017 αγοράκι :-D

19) @Maria K8 13.12.2017 αγοράκι :-D

20) @tina26 29.12.2017 αγοράκι :-D

21) @Natale1 05.01.2018 κοριτσάκι :-D

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα,

ευχομαι σε ολες να σας ζησουν τα μωρακια σας, να ειναι γερα κ καλοτυχα!

διαβασα την ιστορια της Δωρας, και θα ηθελα να επικοινωνησω μαζι της, διοτι αντιμετωπιζω καποια θεματα στην εγκυμοσυνη μου κ υπαρχει κινδυνος προωροτητας, δε γνωριζω ομως τον τροπο.

ψαχνω γιατρο στη θεσσαλονικη, και δυστυχως αντιμετωπιζω απαραδεκτες καταστασεις στην προσπαθεια μου να βρω καποιον καλο γιατρο,ειδικο, σοβαρο,με γνωσεις σε κυησεις υψηλου κινδυνου και να ενδιαφερεται για την κυηση μου.

παρακαλω παρα πολυ οποια κοπελα εχει καποιο τροπο επικοινωνιας μαζι της, θα ηθελα το εμειλ της ή εαν δεν ειναι εφικτο, ας με ενημερωσει καποια για το ονομα του γιατρου που την παρακολουθησε κ εαν ειναι ευχαριστημενη μαζι του ή ας δωσει τα στοιχεια μου στη Δωρα να εικοινωνησρι μαζι μου εαν μπορει.

 

ευχαριστω παρα παρα πολυ και απολογουμαι που γραφω εδω αλλα εχω απελπιςτει και δε ξερω πως αλλιως να επικοινωνησω.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

μου ηρθε μια ειδοποιηση στην καμπανουλα επανω δεξια. Πατησα εκει αλλα δε ξερω που να δω αυτα που γραψατε. Πατησα επανω και με βγαζει στο μανουλες δεκεμβριου 2017, αλλα δε βλεπω καποια απαντηση.

Συγγνωμη βρε κοριτςια, αλλα μπορει καποια να με βοηθησει? που θα βρω τις απαντησεις?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...
On 3/10/2017 at 9:03 ΜΜ, Ersikapa6 είπε:

@40 nana καλησπέρα και καλώς ήρθες και εσύ!!εγώ παρουσίασα χολοσταση κύησης στην 28 εβδομάδα στην αρχή τα ηπατικά ένζυμα ήταν καλά τώρα έχει ανέβει λίγο η γgt.Εμενα με πάει με πολύ δίαιτα για να μην ξανακάνω έξαρση γτ εγώ Δν είχα τόσο έντονη φαγούρα αλλά είχα πόνο στο δεξί πλευρό και πολλούς εμετούς πάνω από 40 σε 4 ώρες!νοσηλευτηκα στο Ιασώ γτ εκεί είναι ο γιατρός μου κάναμε τις απαραίτητες εξετάσεις και τώρα έχω βγει!είναι κάτι που συμβαίνει στην εγκυμοσύνη και αντιμετωπίζεται σε καταλαβαίνω απόλυτα για το άγχος γτ τα ίδια περνάω και εγώ αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη!

Διαβασα το μηνυμα σου και επειδη και εγω παρουσιασα χολοσταση με χολικα αλατα ανεβασμενα και τρασαμινασες..ηθελα να σε ρωτησω αν επαιρνες φαρμακευτικη αγωγη και αν ολα πηγαν καλα στο τελος σε ποια εβδομαδα γεννησες; Στγγνωμη που γινομαι σδιακριτη αλλα εχω πολυ αγχος...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...