Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου! 

ειμαι μια βουρλισμενη κερκυραια που ζω στην αθηνα! ειμαι 30 χρονων, παντρεμενη 2 χρονια αλλα ειμαστε μαζι 6.  ξερω την ιωαννα μας απο αλλο ποστ ....

πιαστηκα στην πρωτη μου προσπαθεια τον ιουλιο αλλα απεβαλα.... ξανα πιαστηκα τον επομενο μηνα κ ηταν βιοχημικη.... τελικα...μετα απο υστεροσκοπηση,βρηκαμε ενα διαφραγμα στη μητρα,το οποιο ηταν υπευθυνο για τις αποβολες και το αφαιρεσαμε κ τωρα κοριτσια μου ειμαι 6+2 και ειμαστε αισιοδοξοι οτι θα κρατησουμε αυτο το μωρακι στην αγκαλιτσα μας!

πηγα χθες ντοκ και ακουσα τον πιο μαγικο ηχο της ζωης μου!

εμενα τα συμπτωματα μου στην αρχη ηταν πονακια λες και θα μου ερχοταν απο στιγμη σε στιγμη περιοδος...τα οποια στην 5η βδομαδα ηρεμησαν γιατι ξεκινησα outrogestan... ενιωθα συνεχεια σαν αρρωστη, με 37 συνεχεια,ριγος πολυ....  

τωρα εχω καθε μερα πολυ υπνηλια ,δεν τρωω πολυ που γενικα εγω ειμαι 49 κιλα αλλα τρωω σαν βοδι, επισης τσακιζα καθε μερα 1 γλυκο μετα το φαγητο,τωρα δεν τα πλησιαζω...... αυτα απο συμπτωματα προς το παρων

δουλειες δεν κανω, προσεχω πολυ μετα απο τις αποβολες που περασα εχω πολυ φοβο κ δεν κανω τιποτα, θα φερω γυναικα 2 φορες το μηνα να μου κανει τα βαρια γιατι εχω κ σκυλακι μεσα σπιτι κ θελει καλο καθαρισμα.... επισης η μαμα ειναι κερκυρα, με πεθερα δεν μιλαμε. .οποτε καταλαβαινεται..ειμαι μονη.... ο αντρας συνεχεια εφημεριες,ειναι γιατρος...δε μπορει να μου κανει τις δουλειες...

αυτα ....τα υπολοιπα θα τα λεμε .... ευχομαι να παραμεινω μανουλα δεκεμβριου και να εχουμε ολες μια τελειομηνη κ καλη εγκυμοσυνη!

καντε μου μια συνοψη για εσας αν θελετε για να αρχιζω να σας μαθαινω.... :)


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κι από μένα και χρόνια πολλά!

Γράφτηκα σήμερα στο φόρουμ σήμερα για να τα λέω με γυναίκες που περνούν τα ίδια με μένα και να παίρνω λίγο κουράγιο.

Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και βρίσκομαι στην έκτη εβδομάδα. Χτες πήγα στο γιατρό και είδα πρώτη φορά το μωρό και την καρδιά του που χτυπούσε. Να σας πω την αλήθεια δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Έχω λίγο άγχος για το πως θα τα βγάλω πέρα αλλά το αφήνω κατά μέρους προς το παρόν.

Καλά να είμαστε κορίτσια κι ελπίζω να τα λέμε πότε πότε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

@Rena87 συγχαρητήρια κοριτσάκι!!καλως ήρθες!Αυτά τα Χριστούγεννα εύχομαι να έχεις το δωράκι σου να σου στολίζει την ζωή!Τι ειδικότητα έχει ο σύζυγος σου,σίγουρα θα σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια,τέλεια!Στην Κέρκυρα πρόκειται να γεννήσεις?

@Maria K8 Χρόνια πολλά και σε εσάς!!

 Συγχαρητήρια και σε σένα!!Με το καλό να γεμίσεις την αγκαλίτσα σου!Από που είσαι?

Τα δικά μου τώρα.......

Πέρασα ένα πρωινό στο Έλενα.Είδα το εμβρυακι μου χτύπαγε και η καρδούλα του (κάναμε κολπικό τελικά ) με έβγαλε 6+2 ημέρες ανεξάρτητα αν η σύλληψη έγινε 15 /3.Μου έγραψε 2 σελίδες εξετάσεις και προς το παρόν μου είπε να περνώ μόνο το filicine.

Ακόμα δεν εχω πει κουβέντα σε κανέναν,μόνο στον άντρα μου.

 

 

Φιλιά σε όλες!!!!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Rena87 που εισαι κοριτσι κ λεω δεν θα μας ερθεις!! Ακουσες καρδουλα;; τι καλα!! Το χριστουγεννιατικο σου δωρακι θα ερθει φετος να εισαι σιγουρη. αφου ακουσατε κ καρδουλα εισαι τελεια!

@Maria K8 καλως ηρθες!! Απο αθηνα εισαι; που θα γεννησεις; πες μας λιγα πραγματακια για σενα. Με το καλο το πρωτο σου μωρακι! Δεν πειραζει που δεν το εχεις συνειδητοποιησει, θα γινουν ολα στην ωρα τους!

@ERIANTONσυγχαρητήρια ακουσατε κ καρδουλα! Στο ελενας ε; ισως κ εγω παω εκει ετσι λεω. Ειναι καλο νοσοκομείο κ ο ανακαινισμενος οροφος ειναι σαν ξενοδοχειο. 

Θα παω κ εγω παρασκευη στο γιατρο (να δουμε τελικα σε ποιον γιατρο θα καταληξω γιατι ειμαι αναμεσα σε δυο) κ ελπιζω να μου κανει κ υπερηχο..αν ακουσουμε κ καρδουλα θα ειναι τελειο.Απο φαρμακα παιρνω κ φυλλικο κ δυο σιδηρο τη μερα , ετσι μου ειπε ο γιατρος λογω ιστορικου χαμηλου αιματοκριτη.

 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ μην πάρετε τπτ μονες σας εκτος απο φυλλικο οξυ ...χτες ρωτησα την γιατρο γτ δεν μου γραφει σίδηρο και ασβέστιο και μου ειπε πως τωρα μονο κακο θα παθαινα...αργότερα μου ειπε...λογικα μονο αν φανεί στις εξετάσεις οτι χρειάζεται


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσήρθατε @Rena87 @Maria K8 !

Είμαι 33 στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου, εχω εναν μικρό που την Κυριακή γίνεται 3 και κατ'εμέ ειμαι 5εβδομάδων κ 3 ημερών.Αύριο εχω γιατρό για να ξερω αν ειμαι σωστή στι μέτρημα.:?

Αθήνα μένω, στο Αλέξανδρα θα είμαι και πάλι, λογικά.Αυτά!

 

@Eutuxia25 Εγω επαιρνα ηδη σίδηρο κ φυλλικο οξύ μεχρι πριν 2εβδομάδες που σταμάτησα τη θεραπεία και στο τηλ.μου ειπε μα τα συνεχίσω.Μετά τις εξετάσεις θα ειμαστε βέβαια σίγουροι για το τι χρειάζεται.

Άσχετο: Εχω γενέθλια 18/12 , λιιιγο να καθυστερήσει το μικρό, οπως έκανε και ο γιός μου, θα σβηνουμε μαζί κεράκια! :-D

 

 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas στο Έλενα γέννησα τον γιο μου.Η ωραιότερη εμπειρία της ζωής μου.Στην αίθουσα τοκετών Όλοι άψογοι.Και το μόνοκλινο στον 5  απλά κορυφή!!και Λυκαβηττός θέα....

Σκέψου άλλαξα γιατρό γιατί ο γιατρός που είχα τότε πήγε σε ιδιωτικό.Όσοι ήρθαν να με δούνε έλεγαν για το δωμάτιο.

@gaidaki μου εγώ είχα "συλλαβει"  Τον γιο μου 29 Απριλίου με σκοπό να τον γεννήσω στα γενέθλια μου και όλοι μου έλεγαν πως δεν παίζει....

Τελικά τον γέννησα μια μέρα νωρίτερα από τα γενέθλια μου και αυτό γιατί ο γιατρός έκρινε πως δεν πρέπει να τον αφήσει λογο πίεσης που έκανα.είχα 2 διαστολη, συσπάσεις δεν ξέρω τι είναι γιατί δεν ένιωσα και γέννησα σε 3 ώρες.Όλα αυτά τα έλεγα στην πεθερά μου ότι δηλαδή θα γεννήσω μπαμ μπαμ στα γενέθλια μου και θα φάω σουβλάκια και μου έλεγε ότι υπάρχουν γυναίκες που μπορεί να τους πάρει και 24 ωρες και σιγά να μην γεννήσω στα γενέθλια μου.Εγώ σου εύχομαι πάντως να είναι αυτό το δωράκι σου.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eutuxia25 είπε:

ΠΡΟΣΟΧΗ μην πάρετε τπτ μονες σας εκτος απο φυλλικο οξυ ...χτες ρωτησα την γιατρο γτ δεν μου γραφει σίδηρο και ασβέστιο και μου ειπε πως τωρα μονο κακο θα παθαινα...αργότερα μου ειπε...λογικα μονο αν φανεί στις εξετάσεις οτι χρειάζεται

Ευτυχια μου η γιατρος αυτη δεν δινει ευκολα φαρμακα, εισαι κ μικρή χωρις ιστορικο...εγω με 2 κ αργότερα 3 σιδηρο έβγαλα ολη την εγκυμοσύνη, ρο το ασβέστιο μου ελεγε μονο στο θηλασμο. Ο γιατρος που θα παω μεθαυριο μου ειπε 2 σίδηρο απο τωρα κ εξτρα φυλλικο. Γενικα καθε γιατρος ειναι διαφορετικος, βρες ποιος σου ταιριαζει κ ακολούθησε τις συμβουλές του.

Βλέπω εκτος απ τη ρενα οι υπολοιπες σε δημοσιο θα γεννησουμε. Εγω περυσι γεννησα αττικο κ μονο τα καλυτερα εχω να πω , βεβαια τα δωμάτια δεν είναι οσο πολυτελειας ειναι στον ανακαινισμένο οροφο στο ελενα.Αλλα το περιβάλλον αψογο κ γιατροι κ μαιες.

1 hour ago, ERIANTON είπε:

 

@gaidaki μου εγώ είχα "συλλαβει"  Τον γιο μου 29 Απριλίου με σκοπό να τον γεννήσω στα γενέθλια μου και όλοι μου έλεγαν πως δεν παίζει....

Τελικά τον γέννησα μια μέρα νωρίτερα από τα γενέθλια μου και αυτό γιατί ο γιατρός έκρινε πως δεν πρέπει να τον αφήσει λογο πίεσης που έκανα.είχα 2 διαστολη, συσπάσεις δεν ξέρω τι είναι γιατί δεν ένιωσα και γέννησα σε 3 ώρες.Όλα αυτά τα έλεγα στην πεθερά μου ότι δηλαδή θα γεννήσω μπαμ μπαμ στα γενέθλια μου και θα φάω σουβλάκια και μου έλεγε ότι υπάρχουν γυναίκες που μπορεί να τους πάρει και 24 ωρες και σιγά να μην γεννήσω στα γενέθλια μου.Εγώ σου εύχομαι πάντως να είναι αυτό το δωράκι σου.

Τι τυχερη! Εμενα αστα ποσες ωρες με πηρε,περασαμε το 24ωρο μονο αυτο σου λεω! Η μικρη μου δεν το κουνουσε με τίποτα!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas είχα φρικάρει τόσο πολύ που ηταν όλοι μαζεμένοι απέξω και δεν σκεφτόμουν τίποτα παρά μόνο να τελειώνω.δύο μόνο εξωθήσει και νόμιζα ότι θα σταματήσει η καρδιά μου τόσο πολύ που πείστηκα .Ο γιατρός μου φώναζε πάρε ανάσα και εγώ δεν άκουγα τίποτα ήθελα να βγω έξω με τους άλλους.είχα τόσο φόβο σε όλη την εγκυμοσύνη μου που δεν κατάλαβα πόσο γρήγορα πέρασε.έτρεμα την μέρα του τοκετού και έβλεπα τις μέρες να κυλάνε με τρέλα.ευτυχώς ο Θεός είναι μεγάλος σου λέει αρκετά ταλαιπωρείται με την βλακεία στο κεφάλι της το ταλαίπωρο ας το βοηθήσω .αχχχχχχ


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια!

Εγώ είμαι 33 χρονών και είμαι από Χαλκιδική. Δεν ξέρω ακόμα που θα γεννήσω γιατί η αλήθεια είναι ότι είμαι ανίδεη για το τι πρέπει να κάνω και να σκεφτώ. Το πάω βήμα βήμα. Το κακό είναι ότι δεν έχω και τη μαμά μου (τη έχασα πριν 2 χρόνια) που φαντάζομαι ότι βοηθάει τόσο πρακτικά όσο και ψυχολογικά.

Στα ιατρικά τώρα,εγώ έχω ξεκινήσει ήδη φυλλικό οξύ και χτες μου έγραψε και σίδηρο μαζί με το χαμό των εξετάσεων. Μετά τα αποτελέσματα είπε ότι θα με καλέσει αν χρειαστεί να πάρω κάτι ακόμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, ERIANTON είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!

@Rena87 συγχαρητήρια κοριτσάκι!!καλως ήρθες!Αυτά τα Χριστούγεννα εύχομαι να έχεις το δωράκι σου να σου στολίζει την ζωή!Τι ειδικότητα έχει ο σύζυγος σου,σίγουρα θα σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια,τέλεια!Στην Κέρκυρα πρόκειται να γεννήσεις?

@Maria K8 Χρόνια πολλά και σε εσάς!!

 Συγχαρητήρια και σε σένα!!Με το καλό να γεμίσεις την αγκαλίτσα σου!Από που είσαι?

Τα δικά μου τώρα.......

Πέρασα ένα πρωινό στο Έλενα.Είδα το εμβρυακι μου χτύπαγε και η καρδούλα του (κάναμε κολπικό τελικά ) με έβγαλε 6+2 ημέρες ανεξάρτητα αν η σύλληψη έγινε 15 /3.Μου έγραψε 2 σελίδες εξετάσεις και προς το παρόν μου είπε να περνώ μόνο το filicine.

Ακόμα δεν εχω πει κουβέντα σε κανέναν,μόνο στον άντρα μου.

 

 

Φιλιά σε όλες!!!!!

Κοριτσι μου ευχομαι και σε εσένα να πάρεις στα χέρια σου το Χριστούγεννιατικο δωράκι σου γερό και δυνατό...  ο άντρας μου είναι καρδιολογος... και χαζευε 10 λεπτά την τόση μικρή καρδούλα του μωρού μας ..πρώτη φορα έβλεπε τόση δα... Αθήνα μένω τώρα...και θα γεννήσω στο γαια γιατί ο γιατρός μου είναι εκεί και δε θέλω να τον αλλάξω οπότε εκεί...

4 hours ago, IoannaMas είπε:

@Rena87 που εισαι κοριτσι κ λεω δεν θα μας ερθεις!! Ακουσες καρδουλα;; τι καλα!! Το χριστουγεννιατικο σου δωρακι θα ερθει φετος να εισαι σιγουρη. αφου ακουσατε κ καρδουλα εισαι τελεια!

@Maria K8 καλως ηρθες!! Απο αθηνα εισαι; που θα γεννησεις; πες μας λιγα πραγματακια για σενα. Με το καλο το πρωτο σου μωρακι! Δεν πειραζει που δεν το εχεις συνειδητοποιησει, θα γινουν ολα στην ωρα τους!

@ERIANTONσυγχαρητήρια ακουσατε κ καρδουλα! Στο ελενας ε; ισως κ εγω παω εκει ετσι λεω. Ειναι καλο νοσοκομείο κ ο ανακαινισμενος οροφος ειναι σαν ξενοδοχειο. 

Θα παω κ εγω παρασκευη στο γιατρο (να δουμε τελικα σε ποιον γιατρο θα καταληξω γιατι ειμαι αναμεσα σε δυο) κ ελπιζω να μου κανει κ υπερηχο..αν ακουσουμε κ καρδουλα θα ειναι τελειο.Απο φαρμακα παιρνω κ φυλλικο κ δυο σιδηρο τη μερα , ετσι μου ειπε ο γιατρος λογω ιστορικου χαμηλου αιματοκριτη.

 

Ιωάννα μου γλυκιά...ήρθα!! Ήθελα να ακούσω πρώτα καρδούλα να νιώσω ότι μάλλον θα μαι μανούλα Δεκεμβρίου!!! Άρα περιμένουμε μεθαύριο τον πρώτο σου υπερηχο;;;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rena87 είπε:

Κοριτσι μου ευχομαι και σε εσένα να πάρεις στα χέρια σου το Χριστούγεννιατικο δωράκι σου γερό και δυνατό...  ο άντρας μου είναι καρδιολογος... και χαζευε 10 λεπτά την τόση μικρή καρδούλα του μωρού μας ..πρώτη φορα έβλεπε τόση δα... Αθήνα μένω τώρα...και θα γεννήσω στο γαια γιατί ο γιατρός μου είναι εκεί και δε θέλω να τον αλλάξω οπότε εκεί...

Ιωάννα μου γλυκιά...ήρθα!! Ήθελα να ακούσω πρώτα καρδούλα να νιώσω ότι μάλλον θα μαι μανούλα Δεκεμβρίου!!! Άρα περιμένουμε μεθαύριο τον πρώτο σου υπερηχο;;;

Αχου μωρε τελειο! Τι ωραια, ευχομαι ολα καλα να σας πανε, περασατε πολλα αλλα θα βγειτε νικητες!!

Παρασκευη θα παω γιατρο ναι, ελπιζω να ακουστει κ σε μας η καρδουλα κ να μεινω στην ομαδα για πολυ ακομα..


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , IoannaMas είπε:

Αχου μωρε τελειο! Τι ωραια, ευχομαι ολα καλα να σας πανε, περασατε πολλα αλλα θα βγειτε νικητες!!

Παρασκευη θα παω γιατρο ναι, ελπιζω να ακουστει κ σε μας η καρδουλα κ να μεινω στην ομαδα για πολυ ακομα..

Θα ακουστεί αγάπη....και θα μείνουμε εδώ μέχρι να το πάρουμε αγκαλιά μας...θα δεις !!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rena87 είπε:

Θα ακουστεί αγάπη....και θα μείνουμε εδώ μέχρι να το πάρουμε αγκαλιά μας...θα δεις !!

Ναι ρενα μου με πιστη ολα γινονται!Πως είστε σημερα κοριτσια μου; εγω καλουτσικα, ευτυχως ο αντρας μου με βοηθαει πολυ και εχω την πολυτέλεια να καθομαι αν κουραστω!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@IoannaMas Θετική σκέψη χρειάζεσαι μόνο.Θα ακουστεί να το θεωρείς δεδομένο. Κι εγώ έτσι αποφάσισα να σκέφτομαι στην εγκυμοσύνη. Ολα είναι τέλεια και θα είναι,δεν υπάρχουν προβλήματα,δεν υπάρχουν ανησυχίες.Προτιμότερο το ροζ συννεφάκι από το να αρρωσταίνουμε από το άγχος.

Κατά τα άλλα εγώ σήμερα δεν είμαι και στα καλύτερα μου.Εχει αρχίσει να μου βγαίνει σε πόνο η άτιμη η δυσκοιλιότητα. Και να σας πω την αμαρτία μου,μου λείπει τόσο ο καφές με το τσιγάρο. Μ'αρεσε που έκανα και δηλώσεις στο παρελθόν ότι εγω αν μείνω έγκυος δεν πρόκειται να ξαναπιάσω τσιγάρο στα χέρια..Αν συνεχίσω να το σκέφτομαι τόσο,με βλέπω με τη λήξη του θηλασμού να τα ανάβω δυο δυο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...