Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλα μη νομιζεις οτι κ εγω αντεξα, με μασκα οξυγονου με ειχαν γιατι μου ειχε κοπει εντελως η ανασα ειδικα στις εξωθησεις. Αλλα τι επιλογες ειχα; δυστυχως αυτο δεν το επιλέγουμε, οπως ερθει στην καθεμια!

Τι σημαινει δεν θα περιμένει ς; θα σηκωθεις κ θα φυγεις " παιδια τελικα δε θελω να γεννησω, φευγω";

 Δύσκολο να φύγω..... 

Εννοώ θα ζητούσα να γίνει καισαρική.

@nice nice day σε κανέναν δεν μπορείς να είσαι σίγουρη.σίγουρα από το ΙΚΑ θα ήταν καλύτερα. Γυναικολόγος ήταν ο άνθρωπος που μου έκανε τον υπέρηχο.τι να σου πω?

Δεν θα ήθελα να γράψω γεγονότα που ξέρω από φίλη μου έγκυο που ηταν ενα βήμα πριν την διακοπή κύησης και που ευτυχώς ο δικός μας γιατρός δεν έβλεπε  αυτά που υποτίθεται είδαν στο κέντρο που είχε κάνει Β επιπέδου.

9 ώρες πρίν, Marakious είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :)

Ειμαι η Μαρία (τον Ιούλιο θα γίνω 37) ζω στην Αθήνα & έχω μια κόρη 7 ετών.

Τελευταια περίοδο 13/3, σήμερα το αποτέλεσμα της χοριακης ήταν 1139.

Ραντεβου με τον γυναικολογο έχω την Δευτέρα 

Εχω κλείσει ραντεβού και με γιατρό στο Έλενα (8/4) φλερτάρω πολύ με την ιδέα να γεννήσω στο Έλενα :) 

καλως σας βρήκα ❤️❤️❤️

 

Καλώς ήρθες!!Εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη!

Μια από τα ίδια και εγώ στα 37  με ένα 7χρόνο ,αγόρι όμως.

Στο Έλενα θα γεννήσω και εγώ με το καλό όπως και το πρώτο μου.Ποιον γιατρό έχεις? Προσωπικά δεν θα μπορούσα τώρα να πάω σε κάποιο άλλο μαιευτήριο.είχα μια παρά πολύ θετική εμπειρία.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια! 

@Maria Dσυγχαρητήρια για την επιλογη σου να κρατησεις το μωρο ! Ακούγεται πολυ μπερδεμα η κατάσταση, τουλάχιστον εχεις βοηθεια απ την οικογενεια σου; εστω ψυχολογικη στηριξη, ειναι πολυ σημαντικο.

@Marakious καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου. Μαλλον κ εγω στο ελενας θα καταληξω φετος. εγω εχω μια κορη μολις 13 μηνων .

Εγω κοριτσια αυτο που νερω σιγουρα ειναι η αυχενικη κ η β επιπεδου (τις εκανα τελη 2015) δεν γραφονταν στο ικα κ τις ειχα πληρωσει κανονικα. Αν οντως αλλαξε απο 2016 κ τωρα γραφονται, αυτο ειναι σιγουρα καλο νεο θα πληρωσουμε πολυ λιγοτερα.

Ετοιμαζομαι να παω νοσοκομειο, θα σας γραψω οταν γυρισω!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

    Καλημέρα κορίτσια !!!!!

@ERIANTON ναι πιστεύω και εγω σημασία εχω ο άνθρωπος που θα σου κανει την εξέταση και ποσο καλα μπορεί να σου αξιολόγηση αυτά που βλέπει ...

@Marakious καλώς ήρθες στο παρεάκι μας . Σου εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη και να χαίρεσαι τη κορούλα σου

@IoannaMas περιμένουμε να σου !!!!

Σήμερα το πρωι δεν άντεξα να περιμένω μέχρι την Δευτέρα που μου ειπε ο γιατρός να πάω  για την χοριακη και πηγα και έκανα!,,,

ηθελα να δω αν αυξήθηκαν οι μονάδες γιατι την Τρίτη που πηγα μου φάνηκαν χαμηλή ,,,,!,,

12:30 μου ειπε θα ειναι έτοιμη !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas με το καλό να ακούσεις καρδούλα!

Η εξέταση σίγουρα καλύπτεται οχι  όμως ολόκληρη,μονο το 75% .http://www.alfavita.gr/arthron/koinonia/kalyptontai-pleon-apo-ton-eopyy-oi-parakato-85-exetaseis

Και εγώ την είχα πληρώσει παλιά 114 ευρώ 

  @nice nice day καλά έκανες για να μην έχεις αγωνία.Είναι ακριβή εξέταση?με αίμα γίνεται?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ERIANTON και εγω καπου εκεί θυμαμαι οτι είχα πλήρωση την εξέταση πριν 3,5 χρόνια περίπου ...

η χοριακη γίνεται με εξέταση αίματος , το κόστος απο μικροβιολογικό σε μικροβιολογικό διαφέρει την Τρίτητο απόγευμα  πήγα στο λητω (γιατι δεν ήταν ανοιχτό το μικροβιολογικό της  γειτονιάς μου )και έδωσα 30 ευρώ ενώ τωρα που πήγα στο μικροβιολογικό της γειτονιάς μου 15 χθες που ρώτησα  κοντά στη δουλειά μου αλλα δεν προλάβαινα να παω μου είπε 7.5 ευρώ !!!! Ότι θελει ο καθένας ζητάει :) 

Link to comment
Share on other sites

 Πωπω ότι να'ναι .λοιπόν Επειδή έτσι και αλλιώς δεν είχα τι να κάνω έκανα μια μίνι έρευνα για την Αυχενική.σας έπρηξα .....

Στην βίο είναι 74 για Αυχενική και 20 για το αίμα papp a όπου αν γραφτεί πληρώνεις 6 για τον υπέρηχο και κανονικά 20  για την αίματος όπου δεν γράφεται και στο Ρέα 140 ευρω και αν γραφτεί βγαίνει στα 90

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσπαθω να κλεισω Αυχενική στο αττικο και απλα δεν το σηκώνει κανεις... πηρα και σε αλλον αριθμό του αττικου και μου ειπαν πως δεν ξέρουν γτ συμβαίνει αυτο...η γιατρός μ μου ειπε να περιμενω να το συζητήσουμε πρωτα και να μου πει που να παω ...γτ εχει σημασία οπως προείπαν και πιο πανω...εμενα μια φιλη την εβαλαν να κανει τσαμπα αμνιοκεντηση...αρα η απ την στεναχωρια η απ την ιδια την εξεταση κινδύνευσε...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@IoannaMas Θετική σκέψη χρειάζεσαι μόνο.Θα ακουστεί να το θεωρείς δεδομένο. Κι εγώ έτσι αποφάσισα να σκέφτομαι στην εγκυμοσύνη. Ολα είναι τέλεια και θα είναι,δεν υπάρχουν προβλήματα,δεν υπάρχουν ανησυχίες.Προτιμότερο το ροζ συννεφάκι από το να αρρωσταίνουμε από το άγχος.

Κατά τα άλλα εγώ σήμερα δεν είμαι και στα καλύτερα μου.Εχει αρχίσει να μου βγαίνει σε πόνο η άτιμη η δυσκοιλιότητα. Και να σας πω την αμαρτία μου,μου λείπει τόσο ο καφές με το τσιγάρο. Μ'αρεσε που έκανα και δηλώσεις στο παρελθόν ότι εγω αν μείνω έγκυος δεν πρόκειται να ξαναπιάσω τσιγάρο στα χέρια..Αν συνεχίσω να το σκέφτομαι τόσο,με βλέπω με τη λήξη του θηλασμού να τα ανάβω δυο δυο

αχ Μαρακι.... εχω ευερεθιστο εντερο κ εχω τεραστιο θεμα με τη δυσκοιλιοτητα.....   με ποναει συνεχεια η κοιλια μου...απο το πολυ σφυξιμο εχει βγει εξω κ μια τεραστια αιμορροιδα που δεν την ειχα κ εχω παθει σοκ. ο ντοκ μου εδωσε υποθετα eva lax για να μην ξεπερναω 3 μερες χωρις τουαλετα.... ασε....αλλα το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορω να ξεχωρισω τα πονακια....ειναι της κοιλιας η απο το εντερο? κ ολο τρομαζω....   αλλα προσπαθω να ειμαι χαλαρη....


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια :) σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές ανταποδίδω στην καθεμία ξεχωριστά ❤

@ERIANTON Έχω ραντεβού με τον Σουλο, δεν έχω άποψη ακόμα αλλά έχω ακούσει & διαβάσει τα καλύτερα 

Ο προηγούμενος γιατρός μου ζητάει αστρονομικά ποσά και αποφάσισα να τον αφήσω 

Ελπιζω να πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1

k30rm7.png

 
 
Link to comment
Share on other sites

@Eutuxia25στους υπερηχους στο αττικο ειναι μια πολυ καλη κυρια αλλα επειδη ειναι μονη της κ εχει πολυ δουλεια, πολλες φορες δε σηκωνει τηλεφωνο. Να επιμεινεις κ θα τη βρεις.

Λοιπον κοριτσια εγω πηγα στο γιατρο κ το ειδαμε το σπορακι χτυπουσε κ η καρδουλα του! Ειναι βεβαια πολυ μικρο ακομα αλλα φαινοταν στον υπερηχο, κανονικα στην κοιλια. Πητ μου εγραψε 25/11 το μηχανημα, αλλα εγω δεν το κουναω απο δω, ειμαι πεπεισμενη πως παλι αργοτερα θα γεννησω!

Τηναυχενικη θα την κανω στο ελενας τελικα σε ενα μηνα..

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...