Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Καλημέρα εγω λιγο ανακατωσούρα νιωθω οταν ξυπναω και ελαφρα πονακια περιοδου ... αναρωτιέμαι οσες έχετε ξανα έχετε περάσει εγκυμοσύνη ... αν εγω που κοντεύω 6 βδομάδα εχω αυτα τα ελαφρά συμπτώματα ετσι θα ειμαι Μέχρι το τελος ?η μπορεί ανα πασα στιγμη να αποκτήσω άσχημα συμπτώματα?

Αχ κορίτσι κ εγώ αυτό απορώ... εχω 4 μέρες τώρα που είμαι αγκαλιά με τη λεκάνη... δε κάνω εμετο .. αλλά σχεδόν όλη μέρα τον έχω στο λαιμό μου.. κ δεν τρώω σχεδόν καθόλου... πφφ

21 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Πονακια περιοδου στην προηγουμενη κ σε αυτη την εγκυμοσύνη εχω καθημερινα κ σχεδον συνεχως. (ελπιζω να μην κρατησουν για πολυ ακομα) απ οτι μου εχει πει ο γιατρος σημαινει οτι μεγαλωνει η μητρα κ ειναι καλο αυτο. Αρκει φυσικα να μη δεις αιμα ή κατι τετοιο....

Εμένα μου πέρασαν με τα ουτρο αλλά τώρα πάλι... χθες πονουσα όλη μέρα κ πήρα τελικά τον ντοκ κ μου άρχισε 3 μαγνησιο τη μέρα... μου εξήγησε ότι είμαι στην 7η κ τώρα δημιουργούνται πλακουντας κ τα σχετικά κ είναι λογικό να ποναω...μεγαλώνει κ ας μη φαίνεται ακόμα μου λέει.. εχω πιει 2 από χθες κ σημερα έχω μόνο τσιμπήματα  που κ που...  πολλές ανησυχίες βρε κορτισια

20 ώρες πρίν, gaidaki είπε:

@Rena87 & @IoannaMas ευχαριστώ για τις οδηγίες για το τικεράκι, ελπίζω να το πέτυχα, γι'αυτό δημοσιεύω για να το τσεκάρω. Αν όχι, μπορεί να σας στείλω pm να με κατατοπίσετε την άχρηστη! :?

Αύριο θα κάνω τις τόοοοσες εξετάσεις της αρχής που μου έγραψε ο γιατρός...

Οχι....δεν τα κατάφερα... Το βρίσκω το τικερ, και την μορφή που χρειάζεται για το forum, αλλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ!

Εγώ πάντως το βλέπω το όμορφο τικερακι σου.  

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 6 εβδομάδων κ 4 ημερών . Ήδη έχω κάνει εναν υπέρηχο και σε λίγες μερούλες θα πάω για να ακούσουμε και την  καρδούλα.  Φολικο έχω ξεκινήσει κ έγω . Από συμπτώματα πως τα πάτε?? 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 6 εβδομάδων κ 4 ημερών . Ήδη έχω κάνει εναν υπέρηχο και σε λίγες μερούλες θα πάω για να ακούσουμε και την  καρδούλα.  Φολικο έχω ξεκινήσει κ έγω . Από συμπτώματα πως τα πάτε?? 

Γεια σου ελπιδα καλως ήρθες κ με το καλο το μωρακι σου! Πες μας λιγα πραγματα για σενα, ειναι πρωτο σου παιδακι; Πού θα γεννησεις; 

Εγω κοριτσια εκανα κ τον προγεννητικο ελεγχο στο ελενα κ εκλεισα κ αυχενικη στις 15 Μάιου. Μαλλον τοτε θα ξαναπαω γιατρο δηλαδη! 

Κ η αυχενικη ειναι δωρεαν κ γραφεται απο το ικα πλεον, το επιβεβαιωσα κ η ιδια! 

Απο συμπτωματα εγω κατι ανακατωσουρες στο στομαχι τα πρωινα κ λιγοι πονοκεφαλοι. Τιποτα τρομερο κ μη διαχειρισιμο. Εσεις πώς πατε;;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Πώς είστε κοριτσάκια?

@Elpidaaa να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη .Καλώς ηρθες στο παρέακι μας.Από συμπτώματα ακόμα τίποτα.Ούτε στην προηγούμενη είχα τίποτα από τα συνηθισμένα της εγκυμοσύνης.

@Rena87 πως είσαι?Συνεχίζεις εμετούς?Δεν υπάρχει κάτι που μειώνει όλα αυτά ,εννοώ κάποιο σκεύασμα?

On 22/4/2017 at 0:52 ΜΜ, Eutuxia25 είπε:

Καλημέρα εγω λιγο ανακατωσούρα νιωθω οταν ξυπναω και ελαφρα πονακια περιοδου ... αναρωτιέμαι οσες έχετε ξανα έχετε περάσει εγκυμοσύνη ... αν εγω που κοντεύω 6 βδομάδα εχω αυτα τα ελαφρά συμπτώματα ετσι θα ειμαι Μέχρι το τελος ?η μπορεί ανα πασα στιγμη να αποκτήσω άσχημα συμπτώματα?

Ευτυχία δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάτι χειρότερο.όλα καλά θα πανε

@gaidaki προσπάθησες να πάρεις τηλέφωνο για στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας?μπορείς να ρωτήσεις και βιοϊατρική πλέον συνταγογραφειται  και ίσως είναι και λίγο το ποσό που ζητάνε

@IoannaMas Πηγές από εκεί?Ποτέ το έκλεισες?Τηλεφώνησα σήμερα και έκλεισα για 7/6 

@nice nice day ΤΙ έγινε με την χοριακή?  Συνεχίζεις Καλά?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , IoannaMas είπε:

Γεια σου ελπιδα καλως ήρθες κ με το καλο το μωρακι σου! Πες μας λιγα πραγματα για σενα, ειναι πρωτο σου παιδακι; Πού θα γεννησεις; 

Εγω κοριτσια εκανα κ τον προγεννητικο ελεγχο στο ελενα κ εκλεισα κ αυχενικη στις 15 Μάιου. Μαλλον τοτε θα ξαναπαω γιατρο δηλαδη! 

Κ η αυχενικη ειναι δωρεαν κ γραφεται απο το ικα πλεον, το επιβεβαιωσα κ η ιδια! 

Απο συμπτωματα εγω κατι ανακατωσουρες στο στομαχι τα πρωινα κ λιγοι πονοκεφαλοι. Τιποτα τρομερο κ μη διαχειρισιμο. Εσεις πώς πατε;;

Ιωαννα μου 15 Μαΐου αυχενικη;; πόσο είπαμε εισαι;; τόσο νωρίς την κανουμε;; επίσης.. όταν λες η αυχενικη είναι δωρεάν...δεν πληρώνεις τίποτα;; μήπως έμαθες αν αυτό ισχύει και στα ιδιωτικά; 

πρίν από 49 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Πώς είστε κοριτσάκια?

@Elpidaaa να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη .Καλώς ηρθες στο παρέακι μας.Από συμπτώματα ακόμα τίποτα.Ούτε στην προηγούμενη είχα τίποτα από τα συνηθισμένα της εγκυμοσύνης.

@Rena87 πως είσαι?Συνεχίζεις εμετούς?Δεν υπάρχει κάτι που μειώνει όλα αυτά ,εννοώ κάποιο σκεύασμα?

Ευτυχία δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάτι χειρότερο.όλα καλά θα πανε

@gaidaki προσπάθησες να πάρεις τηλέφωνο για στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας?μπορείς να ρωτήσεις και βιοϊατρική πλέον συνταγογραφειται  και ίσως είναι και λίγο το ποσό που ζητάνε

@IoannaMas Πηγές από εκεί?Ποτέ το έκλεισες?Τηλεφώνησα σήμερα και έκλεισα για 7/6 

@nice nice day ΤΙ έγινε με την χοριακή?  Συνεχίζεις Καλά?

Ευτυχία μου όχι..δεν έχω εμετους..απλά έχω όλη τη μέρα την αναγουλα στο λαιμό μου..  δε θέλει να μου δώσει κάτι όσο το αντέχω...αν αρχίσω εμετους θα πάρω όμως..γιατι είναι το χειρότερο μου..δε το αντέχω...

11 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 6 εβδομάδων κ 4 ημερών . Ήδη έχω κάνει εναν υπέρηχο και σε λίγες μερούλες θα πάω για να ακούσουμε και την  καρδούλα.  Φολικο έχω ξεκινήσει κ έγω . Από συμπτώματα πως τα πάτε?? 

Γειά σου ελπιδα μου ...με το καλο κορίτσι μου κ εσύ!! Εγώ είμαι 7 βδομάδες κ έχω κάθε  μέρα αναγουλα από την 6η κ φουλ δυσκοιλιοτητα.  Ποτε θα πας ντοκ για καρδουλα;; το πρώτο σου;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ERIANTONεκλεισα ραντεβου σημερα που πηγα για το αιμα. Ευτυχώς βρηκα , ηταν μια ευχαριστη εκπληξη. 

@Rena87 γραφει σε δημοσιους φορεις η συμμετοχη ασφαλισμενου ειναι 0. Αρα εσυ ιδιωτικο μπορει κατι να πληρωσεις αλλα ισως ειναι κατι πολυ λιγο. 

Τωρα πρεπει να ειμαι στην 9η εβδομαδα κ η αυχενικη γινεται περιπου στη 12 αρα σε 3 εβδομαδες για μενα.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Γεια σου ελπιδα καλως ήρθες κ με το καλο το μωρακι σου! Πες μας λιγα πραγματα για σενα, ειναι πρωτο σου παιδακι; Πού θα γεννησεις; 

 

Καλός σας βρήκα 

Έχω γιο ,δύο ετών το αγόρι μου . Θα γεννησω σε κλινική του γυναικολογου μου. Ακόμη δεν έχω πει σε κανέναν για την εγκυμοσύνη μου , ίσως μετά την καρδούλα θα το πω στους αγαπημένους μου. 

2 ώρες πρίν, Rena87 είπε:

 

Γειά σου ελπιδα μου ...με το καλο κορίτσι μου κ εσύ!! Εγώ είμαι 7 βδομάδες κ έχω κάθε  μέρα αναγουλα από την 6η κ φουλ δυσκοιλιοτητα.  Ποτε θα πας ντοκ για καρδουλα;; το πρώτο σου;

Γειά σου Ρένα μου. Πριν την καθηστερηση κ μια βδομάδα μέρα το τεστ είχα κ έγω αναγουλες. Εδώ κ μια εβδομάδα τπτ! Μόνο δυσκοιλιοτητα κ πονακια στην κοιλιά. Θα παω ή την Πέμπτη η την Παρασκευή  .

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Πώς είστε κοριτσάκια?

@Elpidaaa να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη .Καλώς ηρθες στο παρέακι μας.Από συμπτώματα ακόμα τίποτα.Ούτε στην προηγούμενη είχα τίποτα από τα συνηθισμένα της εγκυμοσύνης.

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Όλες μας να έχουμε μια τέλεια εγκυμοσύνη με υγεία. Κ εγώ στην προηγούμενη δεν είχα αναγουλες αλλά σε αυτήν κάτι λίγα είχα..για να δούμε. 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elpidaaa είπε:

Κορίτσια το δέρμα σας πως ειναι ??? Εγώ γέμισα ακμή 

Και γω αν και δεν ειμαι σίγουρη αν ειναι ορμονικο η απο τις σοκολάτες που εφαγα...αλλα το χειρότερο ειναι οι ψυχολογικές μεταπτώσεις που εχω...δεν με αναγνωριζω πια


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες παλεύω να βάλω τικερ , μπορεί κάποια να μου πει πως μπαίνει. Μήπως θέλει υπολογιστή.

 

@Eutuxia25 μάλλον ορμόνικο θα είναι γιατί εγώ δεν τρώω καθόλου γλυκά.  Κ έχω γεμίσει στο δέρμα.  Όσο για την διάθεση ουυυυυ έχουμε ακόμη να δούμε πολλά. ;)


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια :)

Σήμερα έκανα υπέρηχο και ο γιατρός του διαγνωστικού δεν είδε τίποτα βάση της εβδομάδας μου.

Με έστειλε για χοριακη και αύριο περιμένω αποτελέσματα ....


k30rm7.png

 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marakious είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :)

Σήμερα έκανα υπέρηχο και ο γιατρός του διαγνωστικού δεν είδε τίποτα βάση της εβδομάδας μου.

Με έστειλε για χοριακη και αύριο περιμένω αποτελέσματα ....

Θελει κολπικο υπερυχο..τουλάχιστον εμενα ετσι μ εκανε..και σε μια βδομάδα που θα παω να ακουσω καρδια παλι κολπικο θελει που θα μαι στην εβδομη

πρίν από 23 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Δύο μέρες παλεύω να βάλω τικερ , μπορεί κάποια να μου πει πως μπαίνει. Μήπως θέλει υπολογιστή.

 

@Eutuxia25 μάλλον ορμόνικο θα είναι γιατί εγώ δεν τρώω καθόλου γλυκά.  Κ έχω γεμίσει στο δέρμα.  Όσο για την διάθεση ουυυυυ έχουμε ακόμη να δούμε πολλά. ;)

πατας πανω στο δικο μας κ το φτιάχνεις κ μετα πας στο συνδεσμο bb code και αντιγραφεις στην υπογραφη στο προφιλ σου τον συνδεσμο που αρχιζει img 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Κορίτσια το δέρμα σας πως ειναι ??? Εγώ γέμισα ακμή 

Κ εγώ είχα 2 χρονια μετεφηβικη ακμή κ είχα ηρεμήσει κ τώρα πάλι βγήκαν...τα νεύρα μου... επίσης τα χέρια μου κορίτσια έχουν σκάσει ανάμεσα στα δάχτυλα κ η μύτη μου..  επίσης έχω φαγούρα στο στήθος...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Θελει κολπικο υπερυχο..τουλάχιστον εμενα ετσι μ εκανε..και σε μια βδομάδα που θα παω να ακουσω καρδια παλι κολπικο θελει που θα μαι στην εβδομη

πατας πανω στο δικο μας κ το φτιάχνεις κ μετα πας στο συνδεσμο bb code και αντιγραφεις στην υπογραφη στο προφιλ σου τον συνδεσμο που αρχιζει img 

Πανω δεξια πατας acount...ρυθμίσεις λογαριασμού...setting area....υπογραφή ...και αντιγραφεις και ετοιμο


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...