Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εξωσωματική με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Ηθελα να κοιμηθώ και ξαφνικα ο υπνος μου κόπηκε μου έχουνε σηκωθεί τα νεύρα στο κεφάλι έλεος με την κάθε μακακια που θα ακούσουμε ακόμα εδώ μέσα έλεος λυπάμαι για λογαριασμό τέτοιου ανθρώπου

Τέλειο το μου έχουν σηκωθεί τα νεύρα στο κεφάλι!!! Αυτό ακριβώς! Να σαι καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ @lennio μπειτε και εσεις κοριτσια μεσα να δειτε τι λεγετα εδω μεσα απο μια τυχαρπαστη @marioula1234 ολες οσες διαβαζετε αυτο το ποστ ολες οι κοπελες και απο αλλες ενοτητες να παρετε μερος σε ολη αυτη την προσβολη εδω μεσα δεν γινομαστε δικαστες αλλα δεν ειναι επιτρεπτο απο κανεναν να προσβαλει καμια μανουλα που προσπαθει με οποιον τροπο προσπαθει να γινει μανα το μωρο μου κανει τουμπες μεσα στην κοιλια εχει εξαπτει και αυτο αχχαχαχααχχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alina80 said:

@Dream_on και @Giotitsa καλά τα λέτε αλλά μην χαλιεστε για την κάθε μια που προβάλει ένα δήθεν κοινωνικό και μορφωτικό (#not) υπόβαθρο και το παίζει κριτής των πάντων ενώ δεν ξέρει πού πάνε τα τέσσερα. Κομπλεξ στάζει το κείμενο της σε κάθε λέξη της, η κυρία του δυτικού κόσμου! Που την πήρε ο πόνος για την υποτιθέμενη εκμετάλλευση γυναικών από τα κέντρα, όμως η ντουλάπα της είναι στάνταρ γεμάτη ρούχα που φτιάχτηκαν από παιδιά για ένα δολάριο την ημέρα σε κάποιο εργοστάσιο της Κίνας. Και που περιφέρει το διαμαντένιο μονόπετρο χωρίς να την απασχολεί το αίμα που χύνεται για κάθε "πολύτιμο" πετραδάκι. 

Συγχύστηκα πρωί πρωί η έγκυος - ετών 38, με δανεικά ωάρια, από κυρία η καταγωγή της οποίας δεν με ενδιαφέρει (γιατί δεν βγάζω συμπεράσματα για τους ανθρώπους και το επίπεδο τους με βάση τη χώρα τους), εργαζόμενη μεν η οποία όμως απέρριψε την σπουδαιότερη επαγγελματική πρόταση που είχε για να έχει το χρόνο να μπορέσει να πετύχει την πολυπόθητη μητρότητα. Τα λέω μόνο και μονο για να δειτε κυρία @titipapa σε πόσο αυθαίρετα συμπεράσματα βασίζετε την απόλυτη και προσβλητική άποψη σας. 

Όσο για την υιοθεσία και εκεί ανενημέρωτη είστε. Όχι οι διαδικασίες δεν έχουν απλοποιηθεί, αλλά ακόμα και αν γίνει αυτό τα διαθέσιμα (νομικά) παιδιά προς υιοθεσία είναι ελάχιστα κάθε χρόνο ενώ οι αιτούντες πολλαπλάσιοι. 

Και στην τελική οποίος είναι εναντίον της δωρεάς να μην το επιλέξει. Δεν μπορεί όμως να έχει άποψη για το σώμα του άλλου (ούτε της δοτριας ούτε της λήπτριας). 

Tα ίδια γραψαμε πανω κατω, παω κι εγω να κανω κόπι πέιστ έτσι για το γούστο , ωραία ιδέα, ερχομαι 

 

Προσωπικά δε θα μπω καν στη διαδικασία να απαντησω στο συγκεκριμένο προσωπο, θεωρώντας πως για να μπει καποια στον κοπο να μπει σ αυτο το φόρουμ, μονο και μόνο για να κριτικάρει και προσβάλει, από μόνο του δείχνει  ότι τραβάει ζόρι ακόμα και με την απόφασή της να μην κάνει παιδί, που καλά έκανε η κοπέλα, καλύτερα. Για να κάνεις παιδί πρέπει πρώτα απ όλα να αφήσεις τους εγωισμούς στην άκρη ακόμα πριν το συλλάβεις και όχι να εναποθέτεις την ευθύνη της απόφασής σου αλλού, κάτι που η μόρφωση που επικαλλείται η εν λόγω, καλλιεργεί. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. Το να το παιζουμε ανώτερες σε ένα τόπικ με ανώτερες είναι από μόνο του αστείο. 

Καλημέρα κοριτσάρες μου, είναι μια ωραία μέρα. . Γι αυτο σας λεω , μην κανουμε το προβλημα των αλλων δικό μας, ας παρουμε μετρα και στο καλο. Ναι , σαφώς μπλοκ κε διαχειριστή! Εδώ αλληλοστηριζόμαστε και συνυπάρχουμε με ευγενεια κ σεβασμό.  Δεν παρακολουθουμε ρεπορταζ τηλεθεασης για να εξιλεωθούμε από την πικρία μας. Που είναι τοσο οση να μην αντεχεται και την πασπαλιζουμε απο δω κι εκει επιτηδες. Περαστικά και σας παρακαλώ, μην κανετε παιδί, τα παιδια χρειάζονται επισης συνεση και ολοκληρωμενες έρευνες γυρω απο ότι τα απασχολεί. και εμβόλια! Τρολ!

Σας φιλώ !:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, lennio said:

Tα ίδια γραψαμε πανω κατω, παω κι εγω να κανω κόπι πέιστ έτσι για το γούστο , ωραία ιδέα, ερχομαι 

 

Προσωπικά δε θα μπω καν στη διαδικασία να απαντησω στο συγκεκριμένο προσωπο, θεωρώντας πως για να μπει καποια στον κοπο να μπει σ αυτο το φόρουμ, μονο και μόνο για να κριτικάρει και προσβάλει, από μόνο του δείχνει  ότι τραβάει ζόρι ακόμα και με την απόφασή της να μην κάνει παιδί, που καλά έκανε η κοπέλα, καλύτερα. Για να κάνεις παιδί πρέπει πρώτα απ όλα να αφήσεις τους εγωισμούς στην άκρη ακόμα πριν το συλλάβεις και όχι να εναποθέτεις την ευθύνη της απόφασής σου αλλού, κάτι που η μόρφωση που επικαλλείται η εν λόγω, καλλιεργεί. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. Το να το παιζουμε ανώτερες σε ένα τόπικ με ανώτερες είναι από μόνο του αστείο. 

Καλημέρα κοριτσάρες μου, είναι μια ωραία μέρα. . Γι αυτο σας λεω , μην κανουμε το προβλημα των αλλων δικό μας, ας παρουμε μετρα και στο καλο. Ναι , σαφώς μπλοκ κε διαχειριστή! Εδώ αλληλοστηριζόμαστε και συνυπάρχουμε με ευγενεια κ σεβασμό.  Δεν παρακολουθουμε ρεπορταζ τηλεθεασης για να εξιλεωθούμε από την πικρία μας. Που είναι τοσο οση να μην αντεχεται και την πασπαλιζουμε απο δω κι εκει επιτηδες. Περαστικά και σας παρακαλώ, μην κανετε παιδί, τα παιδια χρειάζονται επισης συνεση και ολοκληρωμενες έρευνες γυρω απο ότι τα απασχολεί. και εμβόλια! Τρολ!

Σας φιλώ !:)

Κορίτσια μου πραγματικά μην ασχολείστε. Είναι κλασική αντίδραση ανθρώπου που δεν του βγήκαν τα πράγματα όπως ήθελε και από άμυνα θέλει να το ακυρώσει κ να το κανει ανήθικο ή οτιδήποτε άλλο αρνητικό για να νιώσει καλύτερα. Της δίνουμε ελαφρυντικά αλλά δεν θα έπρεπε να γράψει τέτοια πράγματα ειδικά σε αυτό το φόρουμ.

Εγώ με τη σειρά μου εύχομαι να πετύχετε όλες αυτό που θέλετε και εγώ προσωπικά νιώθω ευγνώμων που ζω σε αυτά τα χρόνια που η επιστήμη μπορεί να βοηθήσει τον άνθρωπο να κάνει τα όνειρά του πραγματικότητα.

Καλή συνέχεια και μην σκάτε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, titipapa είπε:

Υπαρχει σχετικη εκπομπη στο κουτι της πανδωρας στο γιου τιουμπ.Ζωη αναμεσσα στο οριο και το εμποριο οργανων λεγεται.Αναφερεται σε φτωχες κοπελες απο τη Βουλγαρια και τη Ρωσια που οι μαστροποι τις οδηγουν στα πανακριβα και αξιοπρεπη κεντρα εξωσωματικης που χρυσοπληρωνετε για να τις γεμισουν ενεσεις και να παρουν τα ωαρια τους,μεχρι και 10 ωαρια τη φορα ειχε δωσει καποια.Ολα αυτα τα υποστηρίζει η δημοσιογραφικη ερευνα και τα αρχεια της αστυνοομιας οχι εγω.Πολλες μαλιστα δηλωσαν πως δεν ηταν καν υγιεις,ενω εδιναν ωαρια σε συγκεκριμενο κεντρο μεχρι 10 φορες το χρόνο και οχι μεχρι 2 φορές οπως σας λενε.Καμια μορφωμενη Ελληνίδα δεν προκειται να μπει σε αυτη τη διαδικασια πολυ απλα γιατι δεν εχει αναγκη.Η φοιτητρια θα παει απλα σερβιτόρα σε ενα καφε και θα βγαλει τα εξοδα της,η Βουλγαρα ομως προτιμα να πουλησει τα ωαρια της παρα να παει ακομα μια μερα με 20 αντρες.Ειχα και εγω μια παλινδρομη,εχω διαγνωστει με hpv εκλαψα και εγω γιατι λαχταρω ενα παιδι αλλα ποτε δεν θα εμπαινα σε αυτη τη διαδικασια.Το θεωρω φουλ εγωιστικο εγω η ευυποληπτη κυρια του Δυτικου κοσμου επειδη αφησα τα χρονια να περασουν κανοντας καριερα να εκμεταλλευτώ μια αλλη κοπέλα για να γινω εγω μάνα.Κάποιες απο αυτες λογω των συνεχόμενων <<δωρεων>> μενουν στειρες και αλλες παθαινουν καρκινο απο τις επανηλειμενες ενεσεις με ορμονες.Θα μου πεις,δεν ειναι ολες θυματα,καποιες το κανουν με τη θεληση τους,εγω ομως που υποτίθεται πως εχω ενα μορφωτικο και κοινωνικο επιπεδο οφειλω να προστατεψω τον εαυτο μου απο αυτη την αναξιοπρεπη διαδικασια.Γιατι ο σκοπός δεν αγιαζει παντα τα μεσα.Γιατι οι δωρητές σπερματος τι νομίζετε οτι ειναι?Αποφοιτοι πανεπιστήμιων?Πανπτωχοι αλλοδαποι είναι.Δοξα Τω Θεο η κυβέρνηση απλοποιησε πολυ τη διαδικασία της υιοθεσίας,οποτε σκεφτητε πριν πραξετε.Γιατι ως γνωστον οπου υπαρχει προσφορα υπαρχει και ζητηση.

Βρε ουστ απο δω!!! Παλιο αμοιβαδα!!! Γτ εγκεφαλο προφανως δεν εχεις για να τον βαλεις να σκεφτεί!!!!! 

Και αφου συγχιστηκα... Θα παρω μια βαθιά ανασα και θα ευχηθω καλη επιτυχια σε οοοοολα τα κορίτσια!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαμά με δικά της ωάρια εδώ....τι ευτυχία!!! Η κόρη μου είναι ίδια εγώ!! Πραγματικά αυτό προσδοκούσαν μια ζωή...

Μια ζωή πριν παντρευτώ κ αρχίσει να έρχεται κάθε μήνα περίοδος

Μια ζωή πριν ψάχνω σε εργαστήρια τι συμβαίνει

Μια ζωή πριν ακούω το ανεξήγητα υπογονιμη

Μια ζωή πριν αρχίσω " εγωιστικά" να τρυπιεμαι

Μια ζωή πριν αρχίσω να σβήνω διακοπές τριήμερα καλοκαίρια γιατί ήμουν σε θεραπεία

Μια ζωή πριν δω θετική χοριακή ακούσω καρδιές κ μπω για αποξεση μετά γιατί...η φύση προνοεί...

Μια ζωή πριν προνοήσει η φύση 4 φορές

Μια ζωή πριν οδηγηθεί στα έκτακτα με τους γιατρούς να τρέμουν να μου κάνουν υπέρηχο γιατί ποιος θα μου πει ότι αποκλείεται με τόσο αίμα να ζει εκεί παιδί...

Το παιδί μου το Χρυσοπηγή σας κ δε διαφέρω σε τίποτα από αυτές που πήραν άλλο υλικό διότι μάνα γίνεσαι στην ανατροφή..ανάθεμα το κωλοκρατος που δε μας έδωσε την ευκαιρία για υιοθεσία .α ναι ξέρεις στην ουρά είμαι από το 2015 και για αυτό...κ τώρα πάμε στα άλλα

Η φίλη μου η Κ παντρεύτηκε την ίδια χρονιά με μένα...ένα βράδυ πίνοντας ποτά μου πε ότι την άλλη μέρα θα πάει κι αυτή στο γυναικολόγο μου γιατί κι αυτής πέρασε ένας χρόνος κ θετικό δεν είδε..δύο μέρες μετά ήταν στον Άγιο Σάββα με πλήρη αφαίρεση για καρκίνο των ωοθηκών...κοίτα να δεις που ήταν 32... Κοίτα να δεις που παιδί δεν θα της δίναν ούτε για υιοθεσία..αχ έπρεπε να αποδεχτεί τη μοίρα της ε; Σωστά...ένιωθε που ένιωθε μισή γυναίκα...

Μισή γυναίκα ένιωθε κι η Ο όταν την παράτησε ο άντρας της ...ήταν 36 αχ τι κρίμα που βρήκε τον Θ 4 χρόνια μετά..δεν αξίζουν οικογένεια..εγωιστικό .ως τώρα έκανε τη ζωή της ε; 

Λοιπόν κορίτσι μου με απλά ελληνικά βγάλε το σκασμό

Εάν δεν μπορείς να υποκλιθεί απλά κλειστό..δεν έχεις ιδέα με το πάλεψε η κάθε μία ηθικά σωματικά οικονομικά συναισθηματικά μέχρι να κάτσει στην εμβριομεταφορα...λοιπά με εάν βίωσες παλλινδρομη ..όσο σκληρό κι αν ακουστεί φαίνεται πως δε σου δίδαξε τίποτα... ειλικρινά λυπαμαι

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή  γνώρισα τον άνθρωπο μου σε πιο μεγάλη ηλικία ήμουν σίγουρη ότι θα δυσκολευτώ να μείνω έγκυος. Και όμως ... Οι γιατροί με διαβεβαίωναν αρχικά ότι θα μείνω έγκυος  εύκολα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Δυστυχώς, μετά από τρία χρόνια, άπειρες εξετάσεις, 3 αποτυχημένες  εξωσωματικές με δανεικά ωάρια και μια προσπάθεια διέγερσης που δεν προχώρησε είμαι ακόμα εδώ και προσπαθώ... Για μένα δεν παίζει ρόλο αν το παιδί θα φέρει τα γονίδια μου ή όχι. Δε δίστασα ούτε στιγμή μπροστά στο άκουσμα <<δανεικά ωάρια>>. Ίσα ίσα ευγνωμονώ την επιστήμη και την εκάστοτε δότρια. Και ας μην έχουμε πετύχει ακόμη το στόχο. Ο μόνος λόγος που στράφηκα στα δανεικά ήταν ότι ήθελα να χαρίσω ένα παιδί στο σύζυγό μου, που στάθηκε βράχος δίπλα μου, πονάει μαζί μου αν και προσπαθεί να μην το δείχνει, που προσπαθεί να με σηκώσει μετά από κάθε αρνητική χοριακή. Ακόμα και αν δε συμβεί αυτό, η υιοθεσία ανοίγεται μπροστά μας. Οφείλω όμως στον εαυτό μου και στο σύζυγό μου να το προσπαθήσω... Όσες έχουν δυσκολευτεί να συλλάβουν, τρέχουν συνεχώς σε εξετάσεις, υποβάλλουν το σώμα τους και την ψυχή τους σε εξωσωματικές, έχουν βιώσει αρνητικές χοριακές ή ακόμη χειρότερα διακοπές κύησης μπορούν να με νιώσουν. Κανείς άλλος. Και ζευγάρια στον κύκλο μας τα έχουν καταφέρει. Από αυτά τα ζευγάρια και από τα κορίτσια που διαβάζω αντλώ αισιοδοξία και δύναμη για μια νέα προσπάθεια. Από την μία πλευρά υπάρχει το σώμα γεμάτο ορμόνες, η ψυχή  που υποφέρει, τα οικονομικά προβλήματα , φόβοι και από την άλλη ελπίδα... Και εγώ θα προσπαθήσω ακόμη μια φορά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

συντονιστική η ιστορία σ ...μπράβο σ για την δύναμη σ...συνχαρητηρια που δεν το βαζεις κατω....

να σ πω πάλι όμως ότι τραβα στην αναζήτηση κ πατα ***cafe ivf  με δωρεά ωαρίων.*** 

όπως το γράφω κ θα πας εκεί που πρέπει....σε κοπέλες σαν εσένα αξιοθαύμαστες....

εδώ που έγραψες είναι παλιές αναρτήσεις..εχτος απ τις τελευταίες που είδες κ ήταν άκυρες....

Link to comment
Share on other sites

γειά σας το θέμα έχει κλειδωθεί έτσι ώστε να συνεχίσει η συζήτηση στο 

 

 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...