Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Nenouko είπε:

@Farmakotriftena
κατι ηθελε να πει τελικα το 3,6...:grin::grin::grin:
επανελαβα την χοριακη....ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ...:wub:


σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για τις απαντησεις σας......σας ευχομαι οτι καλυτερο....

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Το πιο υπέροχο ταξίδι ξεκίνησε! Με το καλό! 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 931
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια! Σήμερα πήγα στον γιατρό κ τελικά δεν είμαι έγκυος κ ευτυχώς δεν έχω ούτε κύστη (που αυτό φοβόμουν), μου είπε ότι είναι ορμονικο κ μου έδωσε κάτι χάπια για να μου έρθει η περίοδος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Καινούργια και εγώ στην παρέα σας. Εδώ και έναν χρόνο έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με πολυποδες ενδομητρικους και χρειάστηκαν 3 χειρουργεία για την αφαίρεση τους. Το τελευταίο χειρουργείο έγινε τον Ιούνιο. Ο γιατρός μου είχε πει μετά από 2 με 3 μηνες να ξεκινήσω προσπάθειες για ένα νινακι αφού το επιθυμώ. ΤΕΡ 27/9... περιμενα περίοδο την Δευτέρα με κύκλο 26 ημερών σταθερό. Δεν ήρθε όμως όποτε την Τρίτη εκανα τεστ και βγήκε θετικό... Μετά πήγα από μόνη μου και έκανα χοριακη να δω που βρίσκομαι και είχα αποτέλεσμα 197,7 σε μια ημέρα καθυστέρησης. Πως το βλέπετε? Ο γιατρός μου είναι εκτός και μου είπε να επαναλαβω μετα απο μια εβδομαδα και μετα να παω να με δει. Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο. Ειναι το πρωτο μου και ειμαι αρκετα αγχωμένη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Deniz90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καινούργια και εγώ στην παρέα σας. Εδώ και έναν χρόνο έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με πολυποδες ενδομητρικους και χρειάστηκαν 3 χειρουργεία για την αφαίρεση τους. Το τελευταίο χειρουργείο έγινε τον Ιούνιο. Ο γιατρός μου είχε πει μετά από 2 με 3 μηνες να ξεκινήσω προσπάθειες για ένα νινακι αφού το επιθυμώ. ΤΕΡ 27/9... περιμενα περίοδο την Δευτέρα με κύκλο 26 ημερών σταθερό. Δεν ήρθε όμως όποτε την Τρίτη εκανα τεστ και βγήκε θετικό... Μετά πήγα από μόνη μου και έκανα χοριακη να δω που βρίσκομαι και είχα αποτέλεσμα 197,7 σε μια ημέρα καθυστέρησης. Πως το βλέπετε? Ο γιατρός μου είναι εκτός και μου είπε να επαναλαβω μετα απο μια εβδομαδα και μετα να παω να με δει. Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο. Ειναι το πρωτο μου και ειμαι αρκετα αγχωμένη.

@Deniz90 το νουμερο είναι πολύ καλό για μια μέρα καθυστέρησης άκουσα όμως καλά σου ζήτησε επαναληπτική σε μια βδομάδα κανονικα θέλει στις δυο μέρες για να δει αν διπλασιάζεται τέλος παντων γιατρός σου είναι ξέρει ελπίζω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , giotitsa είπε:

@Deniz90 το νουμερο είναι πολύ καλό για μια μέρα καθυστέρησης άκουσα όμως καλά σου ζήτησε επαναληπτική σε μια βδομάδα κανονικα θέλει στις δυο μέρες για να δει αν διπλασιάζεται τέλος παντων γιατρός σου είναι ξέρει ελπίζω

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Από ότι κατάλαβα θέλει να κάνω σε μια εβδομαδα για να υπολογίσει ποτέ να παω να με δει για να μπορεί να δει εμβρυικα στοιχεία η ακόμα και να ακούσουμε καρδουλα. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Deniz90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καινούργια και εγώ στην παρέα σας. Εδώ και έναν χρόνο έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με πολυποδες ενδομητρικους και χρειάστηκαν 3 χειρουργεία για την αφαίρεση τους. Το τελευταίο χειρουργείο έγινε τον Ιούνιο. Ο γιατρός μου είχε πει μετά από 2 με 3 μηνες να ξεκινήσω προσπάθειες για ένα νινακι αφού το επιθυμώ. ΤΕΡ 27/9... περιμενα περίοδο την Δευτέρα με κύκλο 26 ημερών σταθερό. Δεν ήρθε όμως όποτε την Τρίτη εκανα τεστ και βγήκε θετικό... Μετά πήγα από μόνη μου και έκανα χοριακη να δω που βρίσκομαι και είχα αποτέλεσμα 197,7 σε μια ημέρα καθυστέρησης. Πως το βλέπετε? Ο γιατρός μου είναι εκτός και μου είπε να επαναλαβω μετα απο μια εβδομαδα και μετα να παω να με δει. Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο. Ειναι το πρωτο μου και ειμαι αρκετα αγχωμένη.

Καλημέρα κορίτσι μου. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Η χοριακη σου είναι μία χαρά. Μην αγχώνεσαι καθόλου. Είναι πολύ κρίμα για το εμβρυακι σου να το φορτώνεις άγχος χωρίς λόγο. Το ότι σου ζήτησε σε μια βδομάδα δεν λέει κάτι. Ξέρει εκείνος να υπολογίσει πόσο θα πρέπει να είναι τότε. Σε αυτή την φάση το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσφέρεις ηρεμία στο μωρό σου, να προσέχεις τις βαριές δουλειές και να παίρνεις φυλλικο οξυ. Όλα θα πάνε καλά! Κοίτα να το χαρείς! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Η χοριακη σου είναι μία χαρά. Μην αγχώνεσαι καθόλου. Είναι πολύ κρίμα για το εμβρυακι σου να το φορτώνεις άγχος χωρίς λόγο. Το ότι σου ζήτησε σε μια βδομάδα δεν λέει κάτι. Ξέρει εκείνος να υπολογίσει πόσο θα πρέπει να είναι τότε. Σε αυτή την φάση το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσφέρεις ηρεμία στο μωρό σου, να προσέχεις τις βαριές δουλειές και να παίρνεις φυλλικο οξυ. Όλα θα πάνε καλά! Κοίτα να το χαρείς! 

Καλή σου μέρα. Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα για την απάντηση σου. Φυλλικο οξύ μαζί με σίδηρο περνώ έτσι και αλλιώς λόγω στίγματος που έχω και το παρακολουθώ κάθε 6 μηνες. Ο γιατρός μου είναι πολύ αισιόδοξος και μου είπε να μην αγχωνομαι.... αλλα μια κουβεντα ειναι. Και παλι σε ευχαριστω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας!!εγραψα αλλου πρωτα αλλα μαλλον εδω επρεπε!!!χαιρομαι που εγινα και εγω μελος!!!εκανα Δευτέρα χοριακη κ ειχα 250 τιμη!!Τετάρτη επαναληπτικη ιδιες ωρες με.τη προηγουμενη 813, μηπως ειναι λιγο υπερβολικη η αυξηση της γιατι αγχωθηκα ηξερα για διπλασια οχι τριπλάσια!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , lenaki. είπε:

γεια σας!!εγραψα αλλου πρωτα αλλα μαλλον εδω επρεπε!!!χαιρομαι που εγινα και εγω μελος!!!εκανα Δευτέρα χοριακη κ ειχα 250 τιμη!!Τετάρτη επαναληπτικη ιδιες ωρες με.τη προηγουμενη 813, μηπως ειναι λιγο υπερβολικη η αυξηση της γιατι αγχωθηκα ηξερα για διπλασια οχι τριπλάσια!!

Είσαι σούπερ. Με τέτοιες τιμές πάει τέλεια η εγκυμοσύνη! Με το καλό! 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Είσαι σούπερ. Με τέτοιες τιμές πάει τέλεια η εγκυμοσύνη! Με το καλό! 

 

αχ ευχαριστω!!!ειμαι νεα σε αυτα και τα ψιριζω ολα μεχρι και για μυλη κυηση εβλεπα ειμαι και αγχωδης απο τη φυση μου και καταλαβαινεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα! Καιρο διαβαζω το forum και σημερα αποφασισα να μοιραστω μαζι σας την ιστορία μου..

Για 5 μερες περιπου ειχα λιγο καφε αιμα. Δεν ανυσυχησα ιδαιτερα μιας και υπεθεσα οτι θα ειναι καποια αλλαγη στον κυκλο.Τη Δευτερα 26.11 πήγα εκτακτως στο γιατρο με έντονους πονους και αιμορραγια. Προκειται για μια κυστη την υπαρξη της οποιας δεν γνωριζα, που εσπασε..Μεσα στις αιματολογικες που εκανα λογω της κυστης ηταν και μια χοριακη!!! Και η βγηκε θετικη.. 99 mlU/ml. Η χαρα μας απεριγραπτη μιας και ειμαστε νιοπαντρο ζευγαρι και ενα μωρακι θα ολοκληρωνε την ευτυχια μας. Κανω τη δευτερη χοριακη στις 29.11 και βγαινει 124,45..Ο γιατρος αρκετα προβληματισμενος μιας και επρεπε να αυξηθει περισσοτερο. Κανω τριτη χοριακη στις 30.11 και βγαινει 161.

Την Τριτη θα παω να με δει με υπερηχο αν και απο οτι μου ειπε δεν περιμενει να φανει κατι με τοσο μικρα νουμερα. Φοβαμαι πολυ για εξωμητρια κυηση.. Σημερα πηγα παλι για χοριακη με την ελπιδα να εχει ανεβει αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα...Θά ήθελα να ρωτήσω κάτι κ αν μπορεί κάποια από εσάς να μου απαντήσει θά με βοηθούσε πολύ.Σημερα ήταν 30η μέρα του κύκλου μου (ενώ συνήθως το τελευταίο εξάμηνο έπαιζε από 26-28) κ είχα ήδη 2μερες καθυστέρηση σύμφωνα με τον τελευταίο κύκλο μου. Λόγω μιας ίωσης που με ταλαιπωρεί τίς τελευταίες 3μερες είχα Ραντεβού με τον παθολόγο για να με δει κ επειδή σίγουρα θα ήθελε να μου δώσει κάποια αγωγή, σκέφτηκα πρώτα να αποκλείσω το ενδεχόμενο μίας κύησης ώστε να μπορώ να πάρω τήν κατάλληλη αγωγή..κ εκεί ήρθε η έκπληξη!!!Πάω νά πάρω τά αποτελέσματα της β' χοριακης που είχα κάνει το πρωί κ τσουπ ...800,80!! Τό κοιταγα συνέχεια σέ όλη την διαδρομή μέχρι το γιατρό για να σιγουρευτω ότι είναι σωστό!!!  Εννοείται ότι είμαι πολύ χαρούμενη μιας και πρόκειται για το 4ο παιδάκι μου αν όλα πάνε καλά..!! Απλά ενώ βάσει ημερομηνιών υπολογίζω ότι είμαι στην 4η βδομάδα κ ημέρας, μου φαίνεται πιο μεγάλη η χοριακη.. δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό μου αλλά από Δευτέρα σίγουρα .. μέχρι τότε όμως νομίζω ότι θά χαζεψω απο την αγωνία μου...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Marimar3 είπε:

Καλησπέρα...Θά ήθελα να ρωτήσω κάτι κ αν μπορεί κάποια από εσάς να μου απαντήσει θά με βοηθούσε πολύ.Σημερα ήταν 30η μέρα του κύκλου μου (ενώ συνήθως το τελευταίο εξάμηνο έπαιζε από 26-28) κ είχα ήδη 2μερες καθυστέρηση σύμφωνα με τον τελευταίο κύκλο μου. Λόγω μιας ίωσης που με ταλαιπωρεί τίς τελευταίες 3μερες είχα Ραντεβού με τον παθολόγο για να με δει κ επειδή σίγουρα θα ήθελε να μου δώσει κάποια αγωγή, σκέφτηκα πρώτα να αποκλείσω το ενδεχόμενο μίας κύησης ώστε να μπορώ να πάρω τήν κατάλληλη αγωγή..κ εκεί ήρθε η έκπληξη!!!Πάω νά πάρω τά αποτελέσματα της β' χοριακης που είχα κάνει το πρωί κ τσουπ ...800,80!! Τό κοιταγα συνέχεια σέ όλη την διαδρομή μέχρι το γιατρό για να σιγουρευτω ότι είναι σωστό!!!  Εννοείται ότι είμαι πολύ χαρούμενη μιας και πρόκειται για το 4ο παιδάκι μου αν όλα πάνε καλά..!! Απλά ενώ βάσει ημερομηνιών υπολογίζω ότι είμαι στην 4η βδομάδα κ ημέρας, μου φαίνεται πιο μεγάλη η χοριακη.. δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό μου αλλά από Δευτέρα σίγουρα .. μέχρι τότε όμως νομίζω ότι θά χαζεψω απο την αγωνία μου...

 

 

 

Συγχαρητήρια  για την εγκυμοσύνη  και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!! Ίσως πρόκειται για δίδυμη κύηση αλλά μπορεί και απλά να είναι έτσι ανεβασμένη η τιμή χωρίς να σημαίνει κάτι....επανέλαβε την το Σάββατο να δεις διπλασιασμό και επικοινώνησε με τον γιατρό σου!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Marimar3 είπε:

Καλησπέρα...Θά ήθελα να ρωτήσω κάτι κ αν μπορεί κάποια από εσάς να μου απαντήσει θά με βοηθούσε πολύ.Σημερα ήταν 30η μέρα του κύκλου μου (ενώ συνήθως το τελευταίο εξάμηνο έπαιζε από 26-28) κ είχα ήδη 2μερες καθυστέρηση σύμφωνα με τον τελευταίο κύκλο μου. Λόγω μιας ίωσης που με ταλαιπωρεί τίς τελευταίες 3μερες είχα Ραντεβού με τον παθολόγο για να με δει κ επειδή σίγουρα θα ήθελε να μου δώσει κάποια αγωγή, σκέφτηκα πρώτα να αποκλείσω το ενδεχόμενο μίας κύησης ώστε να μπορώ να πάρω τήν κατάλληλη αγωγή..κ εκεί ήρθε η έκπληξη!!!Πάω νά πάρω τά αποτελέσματα της β' χοριακης που είχα κάνει το πρωί κ τσουπ ...800,80!! Τό κοιταγα συνέχεια σέ όλη την διαδρομή μέχρι το γιατρό για να σιγουρευτω ότι είναι σωστό!!!  Εννοείται ότι είμαι πολύ χαρούμενη μιας και πρόκειται για το 4ο παιδάκι μου αν όλα πάνε καλά..!! Απλά ενώ βάσει ημερομηνιών υπολογίζω ότι είμαι στην 4η βδομάδα κ ημέρας, μου φαίνεται πιο μεγάλη η χοριακη.. δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό μου αλλά από Δευτέρα σίγουρα .. μέχρι τότε όμως νομίζω ότι θά χαζεψω απο την αγωνία μου...

 

 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Πολλά συγχαρητήρια! Γιατί να σε τρώει η αγωνία μέχρι τη Δευτέρα και δεν παίρνεις αύριο το γιατρό σου? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...